Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 272
На мен също д-р Калчев ми го назначи след аборт в 8гс. и кюртаж. Излезе гарднерела. Лекувах я с през устата с антибиотик и не ме е карал да правя повторен тест. След това лечение е и успешния опит при нас.

# 196
  • Мнения: 611
А при вас лактобацилите как бяха? Странно защо при мен не назначи антибиотик за нея... Ще го питам

# 197
  • Мнения: 315
На мен също д-р Калчев ми го назначи след аборт в 8гс. и кюртаж. Излезе гарднерела. Лекувах я с през устата с антибиотик и не ме е карал да правя повторен тест. След това лечение е и успешния опит при нас.

Здравейте! Може ли да споделите какъв и бил курса на лечение?

# 198
  • София
  • Мнения: 5 466
На мен също д-р Калчев ми го назначи след аборт в 8гс. и кюртаж. Излезе гарднерела. Лекувах я с през устата с антибиотик и не ме е карал да правя повторен тест. След това лечение е и успешния опит при нас.

Здравейте! Може ли да споделите какъв и бил курса на лечение?
И аз след Фертилитито с Гарднерелата пих Флажил,но докторката каза ,че не е задължително,по-скоро наблегна на това да изпълня пробиотичната терапия,имах да пия пробиотик + Инулин и глобили няколко вида за слагане по схема.
Изтрепах я от раз.
При Калчев всичко ми беше в норма.

# 199
  • Мнения: 611
Благодаря за полезната информация. А схемата на глобулите спомняте ли си? И какви бяха те?

# 200
  • София
  • Мнения: 5 466
Благодаря за полезната информация. А схемата на глобулите спомняте ли си? И какви бяха те?
Първо Феминела Ваги Ц за шест дни
После заедно Лактобор и Гинофилус (обаче трябва да се заменят с други,защото в момента няма внос ),заедно ги слагах за седмица.
Преди всичко това имах Флажил да слагам вагинално и пих 2 г
Пиех и Пробиотик за жени на Нтурал Факторс с Инулин на прах на NOW по една супена лъжица смесена с кисело мляко

# 201
  • Мнения: 611
А кой лекар назначи лечението? Калчев ли?

# 202
  • София
  • Мнения: 5 466
А кой лекар назначи лечението? Калчев ли?
Лечението го назначи д-р Колева от Токуда,която ми назначи Фертилити теста реално (ходих при нея за консултация и тя първа ми препоръча да го направя),после отидох и при Калчев и той го одобри.
Само че не се изказа ласкаво за Фертилити теста,каза че е глупост и че вероятно бактерията е във влагалището ,не в матката (макар че аз взех пробата с менструална чашка),после пуснах контрола на Фертилитито и беше чиста.
Няколко месеца след това се разбрахме да пуснем с Калчев микробиом на ендометриума и да видим реалното състояние на ендометриума.
Там всичко беше перфектно.

# 203
  • Мнения: 5
Здравейте.
 Бих искала да попитам как се взема микробиом на ендометриума?
Също така ако се ползва менструална чашка за фертилити теста, по какъв начин се измива/дезинфекцира преди да се постави, извинявам се за глупавия въпрос, но ми е малко неясно.
Благодаря.

# 204
  • София
  • Мнения: 5 466
Здравейте.
 Бих искала да попитам как се взема микробиом на ендометриума?
Също така ако се ползва менструална чашка за фертилити теста, по какъв начин се измива/дезинфекцира преди да се постави, извинявам се за глупавия въпрос, но ми е малко неясно.
Благодаря.
Микробиом се взима от лекар,във матката през влагалището се въвежда малък катетър и така се щипва малка част от лигавицата.
 За фертилитито,чашка си взех някаква обикновена и супер неудобна,изварих я преди да я сложа за пръв път.

# 205
  • Мнения: 1 105
Здравейте. Чудя се далш да пусна фиртилити тест или фемофлор. На микробиологията всичко е чисто. Правени са ми пср изследване за хламидия, уреаплазма и микоплазма както и микробиологична биопсия в Надежда. Дали има смисъл да пускам тестовете?

# 206
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 397
Фертилити тест не , според мен!

# 207
  • Мнения: 1 105
Фертилити тест не , според мен!

Защо?

# 208
  • София
  • Мнения: 5 466
Здравейте. Чудя се далш да пусна фиртилити тест или фемофлор. На микробиологията всичко е чисто. Правени са ми пср изследване за хламидия, уреаплазма и микоплазма както и микробиологична биопсия в Надежда. Дали има смисъл да пускам тестовете?
Щом имаш микробиологична биопсия е безсмислено да пускаш Фемофлор според мен,тя нали включва микоплазма,Уреоплазма,хламидия ...
Може да сравните обхвата на двете,според мен няма смисъл

# 209
  • Мнения: 1 105
Здравейте. Чудя се далш да пусна фиртилити тест или фемофлор. На микробиологията всичко е чисто. Правени са ми пср изследване за хламидия, уреаплазма и микоплазма както и микробиологична биопсия в Надежда. Дали има смисъл да пускам тестовете?
Щом имаш микробиологична биопсия е безсмислено да пускаш Фемофлор според мен,тя нали включва микоплазма,Уреоплазма,хламидия ...
Може да сравните обхвата на двете,според мен няма смисъл


Изглежда ми че тук са по малко. Херпесите ги няма изследвани

Общи условия

Активация на акаунт