Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 6

  • 44 304
  • 825
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 100
Здравейте,имам въпрос към вече родилите мами.
Имам спомен че по- назад в темата се беши коментирало, но не можах да намеря, та исках да попитам каква почерпка се носи на изписването, носихте ли храна, сладки, бонбони, безалкохолни и т.н и дали израждащият ви лекар, акушерка/и и останалите от екипа идват на изписването?

# 166
  • София
  • Мнения: 92
И мен ме интересува това... Даже ми казаха, че 3 дни след изписването се носело погача в болницата, пък аз никъде не съм го чувала това хахаха.

# 167
  • Мнения: 3 096
Отдавна се каня да питам, в темата съм попадала на коментари, че при раждане на друго място, от клиниката трябва да подготвят някакви документи. За какво става въпрос? За амбулаторните листове от прегледите или нещо друго? Питам, за да няма изненади накрая... Че аз освен в Щерев, ходя и в Токуда, като сега мисля да се насоча към друг АГ на трето място Rolling Eyes Ако остана доволна, че ще си следя бременността там, с опция да ходя и в Щерев понякога... Та, кой какви документи трябва да ми осигури за раждането?

# 168
  • Мнения: 3 231
И аз се включвам с въпрос - наистина ли нищо не си носите за раждането, както пише в сайта (само лична карта)? Правя багажа и не искам да ме гледат като полезно изкопаемо, с голямата раница - до тук съм приготвила - еднократни гащи, превръзки за родилки, нощни превръзки, сутиен за кърмачка, подплънки за кърмачки, сешоар, четка за коса, ластик, чехли за баня, кърпа за коса..

# 169
  • София
  • Мнения: 63
И аз се включвам с въпрос - наистина ли нищо не си носите за раждането, както пише в сайта (само лична карта)? Правя багажа и не искам да ме гледат като полезно изкопаемо, с голямата раница - до тук съм приготвила - еднократни гащи, превръзки за родилки, нощни превръзки, сутиен за кърмачка, подплънки за кърмачки, сешоар, четка за коса, ластик, чехли за баня, кърпа за коса..
Почти всичко дават, аз знаех че трябва да нося лична карта и чехли, след това пращах да ми купуват еднократни гащи. Превръзки дават всеки ден и при поискване. Вземете си подложки за кърмачки, не видях да дават, а аз нямах нужда. Сешуар нямаше в нашата стая, не знам дали при нужда дават.

# 170
  • Мнения: 132
И аз се включвам с въпрос - наистина ли нищо не си носите за раждането, както пише в сайта (само лична карта)? Правя багажа и не искам да ме гледат като полезно изкопаемо, с голямата раница - до тук съм приготвила - еднократни гащи, превръзки за родилки, нощни превръзки, сутиен за кърмачка, подплънки за кърмачки, сешоар, четка за коса, ластик, чехли за баня, кърпа за коса..
Да само с лична карта те приемат, багажът може мъжът ти да го донесе след като родиш. Нощница, превръзки и тн. дават в болницата. Носи със себе си освен лична карта и телефон със зарядно или power bank.

# 171
  • Мнения: 132
И аз се включвам с въпрос - наистина ли нищо не си носите за раждането, както пише в сайта (само лична карта)? Правя багажа и не искам да ме гледат като полезно изкопаемо, с голямата раница - до тук съм приготвила - еднократни гащи, превръзки за родилки, нощни превръзки, сутиен за кърмачка, подплънки за кърмачки, сешоар, четка за коса, ластик, чехли за баня, кърпа за коса..
Почти всичко дават, аз знаех че трябва да нося лична карта и чехли, след това пращах да ми купуват еднократни гащи. Превръзки дават всеки ден и при поискване. Вземете си подложки за кърмачки, не видях да дават, а аз нямах нужда. Сешуар нямаше в нашата стая, не знам дали при нужда дават.
Дават сешоар като си поискаш, имат си служебен.

# 172
  • Мнения: 148
И аз се включвам с въпрос - наистина ли нищо не си носите за раждането, както пише в сайта (само лична карта)? Правя багажа и не искам да ме гледат като полезно изкопаемо, с голямата раница - до тук съм приготвила - еднократни гащи, превръзки за родилки, нощни превръзки, сутиен за кърмачка, подплънки за кърмачки, сешоар, четка за коса, ластик, чехли за баня, кърпа за коса..

На нас ни казаха джапанки, зарядно и ластик за коса само да си нося Simple Smile

# 173
  • Мнения: 231
Да, от всичко, което си носех само джапанките ми бяха абсолютно необходими. В болницата дават от онези тип еднократни чехли, но с тях се хлъзга в банята.
Всичко останало ти е подсигурено. Ако имаш нужда от нещо само казваш и ти донасят.

# 174
  • Мнения: 620
При приемане за раждане не ви трябва нищо друго освен лична карта, ластик за коса, телефон и зарядно. После може да ви донесат багаж, но това, което според мен е наистина необходимо, са единствено бельо и джапанки, защото от болницата дават хотелски чехли, но те се хлъзгат. Евентуално - и някакви аксесоари за кърмене като протектори и подплънки за сутиен. Нощници, хавлии, превръзки, тоалетни принадлежности дават от болницата, освен ако не държите на някакви конкретни. Сешоар и помпа дават при поискване.
Относно екипа - на изписването беше единствено една от дежурните акушерки, която изведе бебето и го даде на таткото. Никой от израждащия екип не присъства. Може да питате вашия АГ дали по това време е на работа, а с останалите от екипа след раждането нямате никакъв контакт, защото ви преместват на друг етаж, където други хора се грижат за вас. Моята АГ не беше на работа в деня на изписването, затова днес мъжът ми й занесе почерпка - кошница с най-различни вкусотии, както и подарък - картина. В деня на изписването мъжът ми подари на акушерката, която му подаде бебето, букет с цветя, а за целия екип оставихме торта, бонбони и безалкохолни. Според мен всичко това е въпрос на лична преценка.
Само да предупредя - от болницата не осигуряват фотограф. Нас ни изписаха последни и акушерката се засуети, че фотографът си бил тръгнал и не бил разбрал, че има още едно изписване, и искаше да му звъни да дойде. Аз казах, че доколкото знам, те нямат фотограф, което го пише изрично и на входа откъм Родилно отделение. Тя смънка, че има, но било по желание. Ние не го изчакахме, като после майка ми ми разказа, че въпросният фотограф е от типа на онези по сватбите - нарежда хората, които очевидно не знаят, че той не е от болницата, снима ги и после им казва да дадат 120 лв. Даже при хората преди нас се получила неудобна ситуация, защото нямали в себе си толкова пари, и той им казал някой да остане като гаранция, докато друг донесе парите. Предупреждавам, за да се избягват такива ситуации, защото от персонала представят нещата завоалирано, като дори при неколкократно мое учудване ме убеждаваха, че това бил техният фотограф, но ако не искаме да го ползваме, не сме длъжни.

Последна редакция: пн, 27 май 2019, 16:04 от Divi_86

# 175
  • Мнения: 36
На дни на отворените врати миналия месец казаха, че след откриване на новата зала за изписване, вече има и фотограф на разположение който не се заплаща, но дали е така със сигурност...

# 176
  • Мнения: 620
Не знам. Това, което написах, е от събота. Аз разговора с фотографа не съм го чула лично, но щом майка ми е чула даже сумата, която е поискал, и пазарлъка за "гаранцията", съм склонна да мисля, че добре е чула Joy Най-малкото човек може да се поинтересува преди да го наредят за снимки дали е безплатно, за да не остава неприятно изненадан после Stuck Out Tongue Winking Eye

# 177
  • Мнения: 3 231
Аз бях чела във фб, че не е безплатен фотографа, плащало се нещо от типа на 0.30 лв на снимка и след това за диск и други неща допълнително.

# 178
  • Мнения: 892
Ох, искам да видя как фотографа ще ни снима без да сме искали или без да е казал цената и ще поиска 120 лева от ММ. Sweat Smile

# 179
  • Мнения: 299
Моя мъж не знам дали са го питали дали искаме фотограф, факт е че присъстваше😁 Но имаше качен някъде ценоразпис за снимките. Ние за около 30тина снимки и диск платихме 140лв.. та около 4лв е снимката.
Моята докторка беше на изписването, заедно със специализантката ѝ, която беше неотлъчно до мен в предродилна.  С акушерката, която ме изроди не сме се виждали повече.

Общи условия

Активация на акаунт