Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 6

  • 45 901
  • 825
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 846
Зависи за коя ФМ става дума и дали е едноплодна или двуплодна бремеността. Погледнете ценоразписа от сайта - там има отделна разбивка, дори с разликата в апаратите (Чавеева ползва Е10)
Пред кабинета и се чака - може и час да е, но по-големият въпрос е дали ще успеете да запишете час.
Труда работа е това при Чавеева. Графикът, доколкото знам, излиза 20-21 число от месеца и на мига се запълва.
Напоследък чувам добри отзиви за Искилиева, ако не успееш за Чавеева. Може би някой може да изкаже мнение?!
По този повод, някой наясно ли е дали мога да си запиша час при някой от феталните за 25 седмица? Аз съм с късна загуба и последно, при ФМ в 20- та, след като споделих, докторът препоръча да отида по- рано. Да, ама какъв се води този преглед- ранна ФМ?

# 91
  • Мнения: 508
Искилиева да, Стратиева - не! Това е моя опит.

# 92
  • Мнения: 58
Аз при д-р Чавеева не съм чакала. Дори е било винаги спокойно пред кабинета й. Прекрасен човек и страхотен специалист е. Часовете ми ги запазва АГ, при което се следя, може би месец по-рано.

# 93
  • Мнения: 135
Аз при Чавеева винаги съм чакала. Часовете и при мен Аг-то ги записваше месец по-рано,но ето преди няколко дни чаках 40 мин.,а преди това пак по 30-40 мин..Страхотен специалист е , но не ми харесва че често някой от лекарите специализанти провеждат прегледите,дори ми се е случвало напълно самостоятелно да го правят. Разбира се аз съм си казвала че искам и нейното мнение,защото все пак тя има опит и доста от рано трябва да се запишеш при нея. Била съм и при д-р Ибрям. Смятам че е компетентен,но не обяснява много ,основно само си гледа и само ако има нещо или го питаш казва. За Искилиева нямам впечатление ,но Аг-то ми не и се доверява.

# 94
  • Мнения: 892
Zazameg, щом трябва - отиваш, без значение как ще ти го сметнат. Hug
Иначе, ако човек не държи на специалист, може да се запише и за следваща седмица. Ние имаме проблем с преждевременно остаряване на плацента и се наложи да си запиша час за доплер този четвъртък. Имаше свободни часове за 15-ти- Билчев и 16-ти - Ибрям. Явно само за Чавеева е невъзможно да си запишеш час, да не говорим, че тя консултира и колегите си, ако те се съмняват в нещо по време на прегледа, проверява измерванията на стажантите, взима спешни случаи и съвсем не и остава време.. 

# 95
  • Мнения: 1 521
Аз от Росен Билчев съм доволна.

# 96
  • Мнения: 3 096
Като ви чета и настръхвам. Успях да си запиша час при Чавеева, но ако ме преглежда специализант.... не знам Rage То, ако ще е така, щях да запиша час при д-р Чачева или д-р Михова!

# 97
  • Мнения: 892
Аз пък бях много доволна от Калев. Позна пола и на двете бебета в 12гс, обясняваше и показваше всичко и таткото и той остана доволен. После минахме през Чавеева за 10-на минутки, да провери и тя някои неща набързо и да измери шийката. Следващата фетална беше изцяло при Чавеева - стигаше ми, че е доволна от това, което вижда. Последната беше при Стратиева - добре, че питах и ръчках за отговор на един неин коментар, че можехме да не обърнем внимание на проблем, който видя. Дори не написа препоръки - всичко било наред - лекуващия щял да го види и да реши как да процедира..

# 98
  • Мнения: 135
Като ви чета и настръхвам. Успях да си запиша час при Чавеева, но ако ме преглежда специализант.... не знам Rage То, ако ще е така, щях да запиша час при д-р Чачева или д-р Михова!
Ако стане така веднага реагирай и си настоявай тя да ти направи прегледа или поне да е там и да следи какво се случва.Последният път д-р Калев ме прегледа ,но тя следеше напълно какво прави и гледаше с него.

# 99
  • Мнения: 299
Аз съм доволна от Чавеева, но понеже следим често бебка поради ред причини, АГ се чува с нея предварително и се е случвало да дойде да ме прегледа извънредно дори, само веднъж сама съм си запзвала час сега в началото на март и имаше доста свободни часове за след десетина дни примерно, което ме учуди, явно съм улучила момента.
Гледали са ме и Калев, и Константиниду... като за последната, ако ви гледа задължително поискайте и Чавеева да дойде, че онзи ден ми се случи да ме изправи на нокти.
А Калев според мен е доста компетентен и внимателен, бих му се доверила отново.
Била съм и два пъти при Искилиева, и тя е доста подробна, обяснява всичко дори и да не задавам аз въпроси, доволна останах и от нея.

# 100
  • Мнения: 135
Аз също доста пъти посещавах феталните специалисти поради някои проблеми.Потвърждавам за Калев че е мил и компетентен , а за Константиниду мога да кажа че е също много мила,но е неуверена и не буди доверие,а и каквото и да говорим Чавеева най-малкото трябва да присъства на прегледа независимо кой го прави,защото опитът понякога е от ключово значение,колкото и да са компетентни специализантите.

# 101
  • Мнения: 132
Мили дами ако не желаете да бъдете преглеждани от стажанти, не само на ФМ, но и по принцип сте напълно в правото си да откажете и да изискате  да бъдете прегледани от съответния специалист, за който сте си запазили час. Нито някой ще ви се скара, нито нищо. Все пак освен пациенти,  сме и клиенти на болницата.

# 102
  • Мнения: 58
Аз явно съм имала късмет и си ме прегледа д-р Чавеева. Ако беше специализант щях да откажа сигурно, предвид спецификата на прегледа. На първата ФМ бях при д-р Ибрям. Стори ми се компетентен, но не говорини не обяснява. Аз питах няколко пъти всичко наред ли е. При въпроси отговаря ясно, но при самия преглед си гледа просто в монитора.

# 103
  • Мнения: 499
Др Калев е много компетентен лекар!!! Да, специализант е, обаче има и практикуващи лекари с 20 год опит които не са компентенти.. даже може да потърсите в форума, много доволни пациенти има..

# 104
  • Мнения: 135
Като цяло не трябва да се стимулира практиката да преглеждат самостоятелно специализанти вместо специалисти лекари и то дори без в началото на прегледа да се поиска разрешение от пациента/клиента, независимо кой колко е компетентен,а и в случая става въпрос за д-р Чавеева и нейния опит като един от най-добрите специалисти в страната.

Общи условия

Активация на акаунт