Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 6

  • 45 853
  • 825
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 521
Някой пациент ли е на Д-р Стоян Певтичев?
Някой има ли мнение за него или наблюдения?
За стандартни прегледи и профилактика.

# 181
  • Мнения: 2
Здравейте,  по повод преразпределението на лекарите... Аз съм пациент на д- р Арабаджи и миналата година родих  при нея. Днес имах записан час за профилактичен преглед,  не съм бременна . От регистратурата казаха че няма проблем тя да продължи да си бъде мой лекуващ лекар. Прегледа ме, нямаше проблеми,  въпреки че бях запазила час през онлайн платформата,  откъдето я избрах от секция "Бременност и раждане"

# 182
  • Мнения: 66
Здравейте, в 36та седмица ми предстои в един ден - тонове,преглед, консултация с анестезиолог и кардиолог. Искам да попитам тези от Вас които са ги минали, в каква последователност сте записвали часове. Първо тонове и преглед и след това консултациите с анестезиолог е кардиолог ли? След това трябва ли да уведомя моя лекар за резултатите от консултацията?

# 183
  • Мнения: 132
Здравейте, в 36та седмица ми предстои в един ден - тонове,преглед, консултация с анестезиолог и кардиолог. Искам да попитам тези от Вас които са ги минали, в каква последователност сте записвали часове. Първо тонове и преглед и след това консултациите с анестезиолог е кардиолог ли? След това трябва ли да уведомя моя лекар за резултатите от консултацията?
отиваш на тонове, след това,при лекаря ти, той ти дава документи и те насочва къде да отидеш.  Час да кардиолог и анестезиолог не ти трябват. Резултатите от кардиолога и анестезиолога не се коментират с твоя лекар ако са наред

# 184
  • Мнения: 148
Здравейте, в 36та седмица ми предстои в един ден - тонове,преглед, консултация с анестезиолог и кардиолог. Искам да попитам тези от Вас които са ги минали, в каква последователност сте записвали часове. Първо тонове и преглед и след това консултациите с анестезиолог е кардиолог ли? След това трябва ли да уведомя моя лекар за резултатите от консултацията?

На мен ми казаха сутринта в 8.30 в болницата за консултациите. Час за лекаря си бях записала към обяд, за да съм сигурна,че ще съм свършила. Тоновете пък ги писах два дни по-рано, защото нямаше часове за другите дни.

# 185
  • София
  • Мнения: 63
Здравейте, в 36та седмица ми предстои в един ден - тонове,преглед, консултация с анестезиолог и кардиолог. Искам да попитам тези от Вас които са ги минали, в каква последователност сте записвали часове. Първо тонове и преглед и след това консултациите с анестезиолог е кардиолог ли? След това трябва ли да уведомя моя лекар за резултатите от консултацията?
На мен ми бяха казали първо кардиолог и анестезиолог, след това тонове и накрая при АГ.

# 186
  • Мнения: 295
Здравейте,

Аз имам пакет за проследяване в болницата, който включва фетална морфология и фетална ехокардиография.
Моето АГ ми записа час за фетална , когато ще съм 22-ра седмица и като я попитах за ехокардиографията, тя ми отговори, че ще Чавеева ще прецени и ще ми запише час. Притеснява ме да не ми кажат, че няма нужда от нея и да я пропуснем. Аз се надявам всичко да е наред, но все пак искам да си направя и ехокардиографията при положение, че е включена в пакета и вече платена. Може ли тези от вас, които са се следили с пакет да кажат е било при тях и а ме посъветват какво да направя, дали да си запиша час на своя глава?
Благодаря

# 187
  • Мнения: 299
Здравейте,

Аз имам пакет за проследяване в болницата, който включва фетална морфология и фетална ехокардиография.
Моето АГ ми записа час за фетална , когато ще съм 22-ра седмица и като я попитах за ехокардиографията, тя ми отговори, че ще Чавеева ще прецени и ще ми запише час. Притеснява ме да не ми кажат, че няма нужда от нея и да я пропуснем. Аз се надявам всичко да е наред, но все пак искам да си направя и ехокардиографията при положение, че е включена в пакета и вече платена. Може ли тези от вас, които са се следили с пакет да кажат е било при тях и а ме посъветват какво да направя, дали да си запиша час на своя глава?
Благодаря

Дори да не ти запази час, можеш да направиш ехокардиографията и след 22гс. На мен на третата фетална ми казаха ако искам да си я използвам, ама така и не стигнахме до нея. 😁

# 188
  • Мнения: 135
Здравейте, в 36та седмица ми предстои в един ден - тонове,преглед, консултация с анестезиолог и кардиолог. Искам да попитам тези от Вас които са ги минали, в каква последователност сте записвали часове. Първо тонове и преглед и след това консултациите с анестезиолог е кардиолог ли? След това трябва ли да уведомя моя лекар за резултатите от консултацията?
На мен ми бяха казали първо кардиолог и анестезиолог, след това тонове и накрая при АГ.
И аз бях така,отиваш на старата рецепция и търсиш старшата акушерка с нея се попълват документите и ти прави кардиограма и след това те води при кардиолог и анестезиолог. Най-добре отиди сутринта,че при мен на обяд се случи анестезиолог да отиде на секцио и го чаках,а на обед често има раждания.И след това на тонове и на АГ.Все пак е хубаво и АГ-то освен тоновете ,да разбере и как е минало при кардиолога,защото ето при мен всичко беше ок ,но той реши профилактично да ми даде бетаблокер- хапче ,което се дава при високо кръвно и очестен пулс,при условие че мен средното ми кръвно е 100-120 на 60-70 ,а само пулсът ми е средно към 100,но АГ -то каза че засега да не го взимам,защото още ще ми свали кръвното ,което не е добре, а и такъв пулс в 9 месец не е толкова притеснителен.Вероятно кардиологът се презастрахова, защото съм качила повече килограми и често хора ,които тежат повече вдигат кръвно,но при мен си стои ниско за момента и няма индикации да се променя.

# 189
  • Мнения: 626

Според мен няма проблем да си запишеш сама час, ако Чавеева не ти препоръча ехокардиография. Така или иначе не е необходимо АГ да ти записва часове за тези изследвания, просто някои от лекарите го правят. Моята АГ ми казваше в кой период на какво изследване трябва да отида, но аз си записвах часовете при който специалист избера и за дата, която ми е удобна.
Между другото живот и здраве при следващо раждане, ако реша пак да се следя в Щерев, едва ли ще си взема пакет, защото невинаги следящият бременността лекар се води по пакета, а преценява какво действително е необходимо в конкретния случай, и така някои изследвания са платени, но неизползвани. Моята АГ например не се водеше по пакета. Вярно е, че има някаква отстъпка, но в крайна сметка май става танто за кукуригу.

# 190
  • Мнения: 3 249
Като планираш предвиди, че кардиолога и анестезиолога са там до 13 часа, а иначе самото попълване на документите е около 15 мин. На мен аг-то ми каза да отида около обяд и успях за 1 час да мина кардиолог, анестезиолог и след това отидох на тонове. Важно е да си носиш изследванията и кръвната група с теб.

# 191
  • Мнения: 295

Според мен няма проблем да си запишеш сама час, ако Чавеева не ти препоръча ехокардиография. Така или иначе не е необходимо АГ да ти записва часове за тези изследвания, просто някои от лекарите го правят. Моята АГ ми казваше в кой период на какво изследване трябва да отида, но аз си записвах часовете при който специалист избера и за дата, която ми е удобна.
Между другото живот и здраве при следващо раждане, ако реша пак да се следя в Щерев, едва ли ще си взема пакет, защото невинаги следящият бременността лекар се води по пакета, а преценява какво действително е необходимо в конкретния случай, и така някои изследвания са платени, но неизползвани. Моята АГ например не се водеше по пакета. Вярно е, че има някаква отстъпка, но в крайна сметка май става танто за кукуригу.

Прочетох, че се прави ехокардиографията до 23-та седмица, а аз съм при Чавеева 22-ра и ако тя не ме препрати, се притеснявам, че няма да мога да запиша час до 23-та седмица - като гледам графиците на почти всички са пълни за доста време напред.  Ехокардиография само Евтимова ли прави в болницата???

# 192
  • Мнения: 3 249
Само Евтимова прави, аз сама си записах час, така че не ти пречи. Жената е много внимателна и оглежда детайлно всичко.

# 193
  • Мнения: 499
За първи път чувам ехокардиография да се прави до 23 г.с. Аз бях след третата фетална морфология - след 30 седмица.

# 194
  • Мнения: 295
За първи път чувам ехокардиография да се прави до 23 г.с. Аз бях след третата фетална морфология - след 30 седмица.

Така пише в сайта им :

"Най-подходящото време за извършване на цялостна фетална ехокардиография е 18-22 гестационна седмица"

Общи условия

Активация на акаунт