Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 6

  • 44 297
  • 825
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 135
Здравейте, следя се там с пакет, в началото при др.Милчева от която не съм особено доволна и я смених с др.Коновалова (доволна съм). Интересува ме дали някоя от вас има представа , ако бебето се роди недоносено там имат ли неонатология или пренасочват на някъде?
Ако тръгнеш да раждаш преди 36 г.с. пренасочват към Майчин дом или Токуда.

# 226
  • Мнения: 5
Аз се следях при д-р Кръшкова, при нея и родих в крайна сметка нормално след изненадващо изтичане на водите (преди това по мнение на кардиолога бях за секцио заради сериозни проблеми с високо кръвно, пиех 3 вида хапчета), та мисля че се справи блестящо с възникналата ситуация и не знам друг лекар доколко щеше да се занимава да ми следи кръвното по време на раждането и да опитва до последно да си родя нормално. Иначе действително е по-особена, на моменти и аз съм се чудела на реакциите и изказванията й, но от първия път когато ми установи бремеността ми вдъхна спокойствие и доверие, за мен определено си е отговорна към работата и голям професионалист с богат опит. След раждането лично ми правеше тоалет, махна ми конците, така че я препоръчвам.

# 227
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
здравейте, аз идвам с голямо оплакване от организацията в болницата напоследък. Пациент съм вече и аз не помня от колко години, винаги съм била при Андреева, правила съм инсеминации, забременях и родих там. Следях си се при нея и след раждането, но с тези промени реших да запиша час при д-р Магунска за цитономазка и стандартен преглед.
Всичко нормално, имах си час. Денят преди него ми се обадиха от болница, ако може да сменим часа, защото докторката имала операция. Нямаше проблем, знам какво е да се случи нещо спешно. Часа ми се смени от 9,20 на 8.40.
Отивам си аз навреме, преди мен има две жени, а докторката я няма. Ок, започваме да чакаме. Минава половин час, става час. От нея няма и следя, питам на регистратурата - никой нищо знае. Чакам още, вече минава час и половина, аз вече съм питала два пъти какво се случва и дали изобщо има смисъл да чакам, все пак съм на работа, нарочно си записвам ранни часове.
Момичетата от регистратурата само ми вдигат рамене, нищо не знаели. Обяснявам за сменения час, че имала операция. Те ми отговарят, че нямала никаква планирана операция...
Аз се изнервих и им казах, че няма да чакам повече, то се събраха и още хора. Отидох на информация и пуснах оплакване.
Същия ден ми се обадиха от болницата да се извинят и ми казаха, че щели да направят някакъв алгоритъм с който да предупреждават пациенти, ако има закъснения и какви са те, въпреки че не разбрах това как помага, ако не знаеш дали изобщо ще дойде доктора.
Честно казано, много се ядосах тогава и изобщо не знам дали ще продължа да посещавам болницата, независимо, че имам много добри спомени и ми е близо.
За мен е недопустимо никой да няма информация и да не мое да ти каже дали изобщо ще бъдеш прегледан. Нали уж за това се разделиха лекарите, за по-добра организация ...
Съжалявам за дългия пост, но като се сетя пак се ядосвам

# 228
  • Мнения: 135
Здравейте, интересува при естествено раждане винаги ли след самото раждане слагат пълна упойка за да довършат работата по майката  ?

# 229
  • Мнения: 3 231
Здравейте, интересува при естествено раждане винаги ли след самото раждане слагат пълна упойка за да довършат работата по майката  ?
Поне на мен така ми каза анестезиоложката.

# 230
  • Мнения: 499
Аз родих нормално, сложиха ми епидурална обаче нищо от упойката, болките си бяха същите. Не са ми сложили след раждането пълна упойка, шиха ме май така без никакви упойки, но почти нищо не усетих, даже казвах на АГто че ми е хубаво и приятно да ме шият Joy Joy

# 231
  • Мнения: 299
Винаги слагат упойка за шиенето. Вливат венозно и приспиват след това с маска понякога.

# 232
  • Мнения: 367
И аз бях нормално раждане (март месец) и ми сложиха пълна упойка за шиенето. Преди да родя бях против, но при раждането нямах вече възражения да ми сложат. Много е лека и няма никакви странични реакции. Бях без епидурална по стечение на обстоятелствата, въпреки че исках, но не беше толкова болезнено, колкото си го представях (първо раждане ми е).

# 233
  • Мнения: 936
Здравейте!
Да ви попитам в коя седмица се записва бременната на женска консултация?
Някой има ли представа в Щерев, има ли лекар, който да води ж.к по здравна каса?
Благодаря предварително!

# 234
  • Мнения: 3 096
Само Билчев, доколкото знам

# 235
  • Мнения: 1 521
А някой сменял ли си е лекаря посредата на бременост, в същата болница, просто да се премести при друг?

# 236
  • Мнения: 499
Да, аз и още много други пациентки Blush към 22-23 г.с.
Просто отиваш при друг лекар и това е, няма нужда да обясняваш защо променяш и т.н... е аз гпворих първо с лекаря и му казах защо се местя при него, защото смятах че така е редно, но не е задължително.

# 237
  • Мнения: 120
момичета резултатите от БХС след колко време излизат?имам час на 17ти при моя лекар за да прочетем резултатите.не знам  кога да отида в лабораторията  за изследването.мерси

# 238
  • Мнения: 231
Някой пациент ли е на Д-р Стоян Певтичев?
Някой има ли мнение за него или наблюдения?
За стандартни прегледи и профилактика.

Следих си бременността при него до към 20 та седмица, но не му се доверих за раждането. Мога да кажа, че е внимателен, но сякаш гледа да се презастрахова и ми се струваше, че назначава излишно допълнителни изследвания. При мен винаги настояваше за вагинални прегледи със спекулум дори и в напреднала бременност, което откровенно ме отблъсна. Вероятно е било за да следи за скъсяване на шийката, което други специалисти наблюдават и с коремен ехограф. Предписа ми вагинални глобули профилактично, без реално да имам оплаквания. Не ги взех и всичко ми беше ок. Радвам се, че не го послушах.
Относно втората ФМ се оказа, че ме е записал една идея по- рано и д-р Искилиева не можеше да огледа добре плода тъй като съм имала наднормено тегло. Наложи се да ходя повторно след 2 седмици и да вися 3 часа, а след това по настояване на Певтичев да повторя прегледа при друг специалист. Естествено допълнителен разход за моя сметка и напълно излишен. Както той сам каза, въпреки всичките му опасения, бременността ми се развива нормално...
Разбирам, че се отнасяше с допълнително внимание, тъй като съм на 40г, но на мен ми внасяше повече стрес от необходимото. Нямам нужда от доктор параноик, който да предвижда винаги най-страшния сценарий...
От друга страна при него винаги има свободни часове и не се чака. За профилактични прегледи може би е добър избор... Ще ви обърне внимание и ще ви отдели нужното време, но може и да ви стресира излишно. Това е моето мнение. Успех!

# 239
  • Мнения: 3 231
момичета резултатите от БХС след колко време излизат?имам час на 17ти при моя лекар за да прочетем резултатите.не знам  кога да отида в лабораторията  за изследването.мерси
при мен мисля, че излязоха на следващия ден.

Общи условия

Активация на акаунт