Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 6

  • 45 946
  • 825
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 367
Досега не съм споделяла в темата за моето раждане. Лекарката, която проследяваше бременността ми беше извън града. Аз дори не се чух с нея да ѝ обясня, че бях с температура през нощта и че не се чувствам добре да раждам нормално, защото тя държеше да се свържат с нея от болницата, а не аз да я безпокоя. Приемащите ме лекарки (2 ме преглеждаха) не забелязаха, че бебето страда и е с ниски тонове и с насмешка ми казаха, че съм се уплашила от контракциите, когато им казах за температурата и споменах за секцио, понеже не се чувствам добре. Докато не станаха 6 см разкритие, 15 минути преди да родя, лекар, който да ми води раждането нямаше, само акушерките (които също не бяха забелязали страданието на бебето). Когато дойде лекар и ми спука мехура и изтекоха зелените води, чак тогава се разтичаха и се постараха да извадят детето възможно най-бързо, защото вече нямаше време за секцио. Сега заради некомпетентността на няколко човека и немърливото отношение на още няколко ние им сърбаме попарата, защото детето има повреди на мозъка от забавеното изваждане. Сега е на почти 3 месеца и все повече им се ядосвам и съм си мислила да заведа дело, но смятам, че нещата са недоказуеми и само ще си стровя нервите, ще хвърля куп пари и ще чуя много обиди. Не, че е от голямо значение, но самата аз съм лекар и ми е много болно от отношението, което получих от колеги (не всички, разбира се). А повярвайте ми, не съм се държала нагло, а като обикновен пациент, който разчита, че ще го обгрижат адекватно. Може би това ми беше грешката, трябваше повече да си настоявам, като знам какво трябва да се направи Confused Споделям по-скоро, за да си излея душата. Следващото ми раждане няма да е в Щерев, защото колаборацията им много сериозно куца. Имат и добри специалисти, но определено не са всички. Съжалявам за дългия пост!

# 256
  • Мнения: 1 554
Здравей, много съжалявам за случката ви. Дано последиците са поправими и скоро да забравите!

Би ли споделила кой те следеше и при кого ражда. Както и коя беше твоята лекарка, която не е присъствала. Благодаря

# 257
  • Мнения: 295
Нямам думи!!!

# 258
  • Мнения: 367
Проф. Тимева ме следеше, а д-р Кръшкова ме изроди. Тя между другото реагира много адекватно на създалата се ситуация и вдигна скандал на отговорните да се стигне до там. След това всеки ден и двете идваха при мен, но след дъжд качулка. А детето не беше при мен, защото го преместиха веднага в Токуда. Още един минус - липсата на Неонатология.

# 259
  • Мнения: 1 521
Напоследък и аз не съм доволна от лекарите, много пропуски правят.
Чудя се дали да оставам за раждане при тях. Лошото е че навсякъде е зле положението и стават мн грешки.
За проследяване на бременност не стават.
Инвитрото повече им се получава.

# 260
  • Мнения: 5
Да, и аз съм съгласна, че явно в инвитро им е силата и специалистите им са по-скоро добри в него. При проследяването на бремеността ми и аз имам съмнения за някои пропуски на феталните, където ми се струва, че не отчетоха разни неща, за да се стигне до високото ми кръвно в последствие, но не мога да съм сигурна. Определено за раждане аз лично не бих се доверила на никой друг там, освен на Кръшкова, винаги адекватни и обосновани мнения имаше за всичко, реагираше своевременно и наистина заради нея запазих спокойствие и си личеше, че си разбира от работата, но тя 30 години с това само се е занимавала и си е специализирана в него.

# 261
  • Мнения: 1 554
Моля ви, който не е минавал през инвитро, по-добре да не коментира къде са добри. Щерев са гола вода. В бг като цяло нивото на репродуктивната медицина, а като гледам и на всякаква медицина, е много ниско. Тъжно ниско. Но в Щерев са страшно зле просто

# 262
  • Мнения: 1 521
Аз съм минала инвитро и ми е успешно, точно в Щерев. Не казвам, че са велики, а че по- добре им се получава от останалото, иначе и там са зле.
Но те на никое друго място в Бг не са велики. Като цяло медицината ни е на мн ниско ниво.

# 263
  • Мнения: 8
Аз следя бременността в Щерев и съм изключително доволна .
Отношението на администрацията е супер , на следящият бременността ми лекар  и от феталната . Винаги се отнасям с уважение към човека срещу мен и това съм получавала . Моя приятелка след 10 години неуспешни опити за инвитро именно там успя . Всеки си преценява в крайна сметка има много болници и това е добре , защото всеки един има избор .

# 264
  • София
  • Мнения: 11 763
Моля ви, който не е минавал през инвитро, по-добре да не коментира къде са добри. Щерев са гола вода. В бг като цяло нивото на репродуктивната медицина, а като гледам и на всякаква медицина, е много ниско. Тъжно ниско. Но в Щерев са страшно зле просто
С това няма как да се съглася, в България нивото на репродуктивната медицина е на доста високо ниво. Приятелка минала през ин витро тук с неизяснен стерилитет отиде във Франция за второ мнение, хванаха се за главата, казаха че те половината неща не ги тестват и правят и че не могат с нищо да помогнат щом тук не са успели. Можеби в Турция е по напред, но има стотици случаи на Българи връщащи се от чужбина за да правят опити тук, тъй като системата не е тромава тук, както е там. Естествено винаги ще се намерят недоволни, но в Щерев и Надежда са най-многото успешни ин витро бебета родени.

# 265
  • Мнения: 783
Няма как да има само доволни-винаги съм се чудила на такива крайни мнения. Не съществува клиника,в която всички до един да са били доволни..
При мен стана от 1во ин витро в Щерев и съответно съм доволна,правила съм и други интервенции там и съм лежала 2 пъти-супер доволна съм.
Момичета,исках да попитам запознатите-в 21 седмица съм с близнаци,започнах да си мисля за раждането - точно в коя седмица и ден приемат вече? 35с+1 ден или 36+1? Мислих,че е второто - но май се оказа 35+1,което е супер. Simple Smile

# 266
  • Мнения: 168
В София днес не може да се твърди, че няма къде да се роди и да се погрижат за теб. Човек като е толкова недоволен от Щерев, не се следи, не ражда там и не пише само това в страницата на бгмама. Инак аз не виждам смисъл.

# 267
  • Мнения: 846
Вярно, навсякъде има и доволни, и недоволни, предимно зависи от успеха. И двата ми успешни опита са в Щерев, и затова смятам, че ин витрото им се отдава. Първата ми бременност обаче завърши доста зле и то в доста голяма седмица, затова си имам едно наум и си взимам допълнителни мерки. Всеки сам си решава...
Аз един страничен въпрос към мамите, раждали при д-р Арабаджи, по-специално секцио. Все още нямам кой знае какви впечатления от нея, засега съм доволна, но бих искала да имаше повече мнения. Вече обмислям къде да раждам, но не мога да се похваля със съвсем безпроблемна бременност и съм малко притеснена.
Бихте ли споделили повече, може и на лични да не прекаляваме със спама.

# 268
  • Мнения: 3 252
Момичета,исках да попитам запознатите-в 21 седмица съм с близнаци,започнах да си мисля за раждането - точно в коя седмица и ден приемат вече? 35с+1 ден или 36+1? Мислих,че е второто - но май се оказа 35+1,което е супер. Simple Smile
Аз минах предродилна консултация (т.е. попълних документите за раждане, консултация с анестезиолог и кардиолог) в 35+2, така че вероятно тогава вече могат да израждат, иначе следящия щеше да ми каже да отида по-късно.

# 269
  • Мнения: 783
Димитрова_87,благодаря ти! 😊 И аз ще се следя при Арабаджи от края на месеца и ще се радвам да чуя мнения на раждали секцио при нея.

Общи условия

Активация на акаунт