Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 6

  • 45 949
  • 825
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 107
И на мен лекаря днес ми каза, че след 35 може да се ражда при тях, но най-вероятно бебенцето ще го транспортират в Токуда или Майчин Дом, защото се води недоносено. А след 36 седмица би трябвало да няма проблем и за мама и бебе.

# 271
  • Мнения: 783
Аз до колкото знам зависи от показателите дали всъщност е недоносено,но ще трябва да попитам и за това. Simple Smile Защото знам,за случаи с бебчета по 3400-500 в 9ти месец - недоносени- с недоразвити бели дробчета или други органи. А в близнашката тема имаше мама с 3.100 и 2.800 в 33-34 седмица - без да са стояли в кувиози.
На всички ни здрави бебенца!❤

# 272
  • София
  • Мнения: 11 763
Близнаците се водят 37ма седмица full term, докато едно плодните преди бяха 38ма, сега мисля че 39та седмица се водят full term.

# 273
  • Мнения: 3 252
При мен понеже бебето го определят като по-малко, доста се интересувах кога се води доносено, та' доносено е, в случаите когато е родено след 37 навършена г.с. и има тегло над 2500 грама. В интерес на истината, не знам, ако е под 2500, дали ще го закарат пак в Майчин дом или Токуда... При мен в 36+4 беше 2533 грама, сега ще го мерим в 38+4, надявам се да е качило още малко.
Ето и една статия по темата: https://bremennost.bg/nedonoseni-bebeta.html

# 274
  • Мнения: 299
Моето момиче се роди в 40 седмица, на датата на термина чрез индукция. 2200 гр, лежа в кувиоз по-малко от 24 часа и си ми я донесоха. Не са я транспортирали, беше си в Щерев, казаха ми че само първия час е имала леко трудна адаптация, но после всичко е било наред. По апгар оценката е била 7 при раждането и 8 след час, та и аз смятам, че е от значение самото състояние на детенцето.

# 275
  • Мнения: 3 252
Моето момиче се роди в 40 седмица, на датата на термина чрез индукция. 2200 гр, лежа в кувиоз по-малко от 24 часа и си ми я донесоха. Не са я транспортирали, беше си в Щерев, казаха ми че само първия час е имала леко трудна адаптация, но после всичко е било наред. По апгар оценката е била 7 при раждането и 8 след час, та и аз смятам, че е от значение самото състояние на детенцето.
A по предварителните измервания даваха ли я по-голяма? Знам, че има отклонения по ехограф и в действителност и затова питам, конкретно в Щерев. Все пак уж техниката им е доста добра.

# 276
  • София
  • Мнения: 92
Момичета, бих искала да си сменя проследяващия лекар с д-р Арабаджи. Нещо ми се струва много дръпната Милчева и не съм сигурна, че ще се следя при нея докрая. За Арабаджи прочетох доста положителни мнения, но все няма свободни часове... Някой да знае как стоят нещата при нея и как да се прехвърля? И дали се получават големи опашки от чакащи и при нея?

# 277
  • Мнения: 783
За утре има час за нея в 11:30 ,бързо запазвай Simple Smile Вече като започнеш да си се следиш при нея ще ти записва час за следващия преглед направо-поне така прави досегашната ми АГ Simple Smile

# 278
  • Мнения: 5
Моето момиче се роди в 40 седмица, на датата на термина чрез индукция. 2200 гр, лежа в кувиоз по-малко от 24 часа и си ми я донесоха. Не са я транспортирали, беше си в Щерев, казаха ми че само първия час е имала леко трудна адаптация, но после всичко е било наред. По апгар оценката е била 7 при раждането и 8 след час, та и аз смятам, че е от значение самото състояние на детенцето.
A по предварителните измервания даваха ли я по-голяма? Знам, че има отклонения по ехограф и в действителност и затова питам, конкретно в Щерев. Все пак уж техниката им е доста добра.

Моето момиче също се роди доносена, но с ниско тегло - 2360гр в 38-ма седмица, като от около месец преди това се виждаше, че изостава в теглото и се очакваше съответно, че ще по-мъничка. Тя се роди в 01:25ч през нощта, като на сутринта щом ме настаниха в стая, около 7ч да са ми я донесли, казаха ми, че всичко било наред и не са я транспортирали никъде.

# 279
  • Мнения: 299
Моето момиче се роди в 40 седмица, на датата на термина чрез индукция. 2200 гр, лежа в кувиоз по-малко от 24 часа и си ми я донесоха. Не са я транспортирали, беше си в Щерев, казаха ми че само първия час е имала леко трудна адаптация, но после всичко е било наред. По апгар оценката е била 7 при раждането и 8 след час, та и аз смятам, че е от значение самото състояние на детенцето.
A по предварителните измервания даваха ли я по-голяма? Знам, че има отклонения по ехограф и в действителност и затова питам, конкретно в Щерев. Все пак уж техниката им е доста добра.


Измерваха я около 2350гр, но всеки път особено накрая ми казваха, че апаратите им може да дават до +- 300гр разлика

# 280
  • Мнения: 132
Момичета, бих искала да си сменя проследяващия лекар с д-р Арабаджи. Нещо ми се струва много дръпната Милчева и не съм сигурна, че ще се следя при нея докрая. За Арабаджи прочетох доста положителни мнения, но все няма свободни часове... Някой да знае как стоят нещата при нея и как да се прехвърля? И дали се получават големи опашки от чакащи и при нея?
Следих цялата си бременност и родих на 17.05 при др. Арабаджи. Препоръчвам я с двете ръце, изключително внимателна и грижовна към пациентите си. Обяснява подробно и отговаря на всякакви въпроси. Можеш да си запазиш час за нея и тя да те поеме, след това и да няма часове за датата, за която ти е казала, отиваш, регистрираш се и тя ще те приеме. Чакала съм при нея най-много около 40 мин. , но тогава имаше спешно раждане или нещо от сорта. Смятам, че и сега да отидеш при нея без час и да кажеш, че искаш да се следиш при нея и тн. няма да те върне Simple Smile Лека бременност.

# 281
  • Мнения: 160
Моето момиче се роди в 40 седмица, на датата на термина чрез индукция. 2200 гр, лежа в кувиоз по-малко от 24 часа и си ми я донесоха. Не са я транспортирали, беше си в Щерев, казаха ми че само първия час е имала леко трудна адаптация, но после всичко е било наред. По апгар оценката е била 7 при раждането и 8 след час, та и аз смятам, че е от значение самото състояние на детенцето.
A по предварителните измервания даваха ли я по-голяма? Знам, че има отклонения по ехограф и в действителност и затова питам, конкретно в Щерев. Все пак уж техниката им е доста добра.

Измерването много зависи от задапаратното устройство. Проследяващия все мереше детето по- малко отколкото трябваше за седмиците и ми казваше , че ще е мъничко бебе , като мен ( аз съм 153см. ) . Накрая като ме заряза на термин и ме прегледа друг лекар го измери направо едро бебе за мен и насрочиха дата за секцио без да се бавят повече. За сравнение , следящия го измери 2800 , 4 дни след това израждащата 3440 . Детето се роди 3400 и 51 см .

# 282
  • Мнения: 3 096
А д-р Арабаджи следи ли кръвоток, околоплодни води, шийката на матката при всеки преглед?

# 283
  • Мнения: 846
А д-р Арабаджи следи ли кръвоток, околоплодни води, шийката на матката при всеки преглед?



Да. Следи всичко. За шийката трябва да я предупредите може би, че трябва да се обърне внимание. Само че я гледа с вагинален.

# 284
  • София
  • Мнения: 388
Здравейте! Аз вчера бях на преглед при моята АГ и ми каза, че ще води ражданията до края на месеца и понеже термина ми е средата на юли, трябва да си избера друг АГ, че тя вече ще поеме само инвитро с д-р Щерев. Надявах се тези, които сме в по-напреднала бременност да ги избутат до края...но останах изненадана. Ще съм ви благодарна, ако споделите своите наблюдения и да ми помогнете с избора на друга АГ. Също така другата седмица ми предстоят консултации с кардиолог и анестезиолог. Разбрах, че не е нужно предварително записване на час. Знам, че е ставало на въпрос и преди, но може ли да ми припомните как протичат прегледите. Благодаря ви предварително!

Общи условия

Активация на акаунт