Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 3 май 2019, 19:54 ч.

Обсъждане на имотни обяви-10

• 26 434
  • 787
  •   1
Отговори
# 435
Не е нелогично, ако качеството е различно.

# 436
  • Варна
Повярвай, чела съм я Пав, не всичко, но тя явно има достатъчнво време за ровене в нет-а.
Достатъчното време при мен е 5мин, понеже знам какво търся и как да го намеря.
За някой и един цял живот ще е недостатъчен.
Като ученичка и студент(80-те) съм посещавала библиотеки.
През 1991г "написах" на Turbo Pascal 6.0 програма за улеснение,
която бе инсталирана и ползвана години наред в Библиотеката на СА"Д.А.Ценов".
(специалността, която изучавах беше обвързана с програмиране)

Понякога отговарям, защото ми е жал за тези, които ще й се вържат на писаното. Ако нямах личен опит и не можех да искам мнение от технически грамотен човек,
И къде сте го споделили този грамотен опит, подкрепен с надлежна документация?
не купувайте точно в тая сграда. НС, от зората на демокрацията, на която аз с просто око виждах кривите, в смисъл НЕхоризонтални, плочи по време на строежа.
Вашето "просто" око не е калибрирано, за да му се има доверие.
(пример за калибрирано такова е на М. Гроздева)
Има достатъчно инж. конструктори,
които с надлежна апаратура да обследват не само хоризонталността на части от градежа.

Също е важна почвата в съвместителство на ниво подпочвени води, в/у която се строи.
(за гр.София бях постнала материал)

ПП Във форума пише човек, дипломиран в УАСГ, който е компетентен и по хоризонталността,
като си мисля, че не би си причинил изказване "на око"!
 Wink

Последна редакция: ср, 12 юни 2019, 20:44 от PAV1

# 437
Също така наблюдавам, че цените на зелено и на готови апартаменти са изравнени. Това не е ли нелогичност ма пазара на имоти?

Не точно, защото:

- Готовите апартаменти като цяло вече са били опоскани на етапа "зелено" и това, което излиза на пазара след акт 16, са основно остатъци, докато на зелено човек има избор.
- Лихвите са много ниски и строителите не са на толкова голяма далавера при ранните продажби, както беше преди при високите лихви. Сега не е проблем да се финансира строежа и затова строителят не изпитва нужда да продава евтино за да се финансира небанково. Да не говорим, че много от старите фирми имат ресурс за частично или пълно самофинансиране.

# 438
Всички реновирани сгради тип общежития, рано или късно пак си стават Общежития с всичките произтичащи негативи от това, където и да се намират. Особено в райони, където единственият плюс е метрото. 
Аз никога не бих посъветвала  покупката на такъв имот, още повече, ако и локацията не е Уау..и още повече, където гарантирано огромен процент ще са наематели. За мен, вероятността такава сграда да западне, дори не толкова на външен вид, а по-скоро от контингента обитатели, никак не е за подценяване. Което ще доведе до спадане на наемите или дори да не спаднат, то потенциалните наематели, дали няма да са такива, които " да не са ти в къщата".

Това е мое мнение, дано да съм лош пророк.
Считам, чве зависи о наемателите. Половината ще си остане собственост на инвеститора. А запитванията, които аз имам, са от културни+платежоспособни хора.

# 439
Stuck Out Tongue Closed Eyes Струва ми се,че дизайнерката е същата като на един хотел ...Smiley

# 440
Имаше една опция в imot.bg -  да се вземе стравка във времето назад за дадено търсене. Как става това, има ли я все още тази опция?

# 441
В смисъл история на цената на даден имот ли? Аз съм регистриран и ми дава как е променяна цената. Често се случва обявата да се пусне наново, за да не се вижда колко е смъкната от първоначално дадената.

# 442
В смисъл история на цената на даден имот ли? Аз съм регистриран и ми дава как е променяна цената. Често се случва обявата да се пусне наново, за да не се вижда колко е смъкната от първоначално дадената.
Като се пусне търсене по определени критерии и имаше опция да се извади графика във времето години назад при същите критерии. Дава добра ориентация накъде вървят нещата като развитие във времето.

# 443
  • София
Най-долу на страницата на имот, излязъл по конкретно търсене, има графика за съответното търсене с опции да се избере критерий - цена на имота, цена на кв. м. и др., - както и различни периоди от 1 месец до 15 години и 5 месеца.

# 444
Най-долу на страницата на имот, излязъл по конкретно търсене, има графика за съответното търсене с опции да се избере критерий - цена на имота, цена на кв. м. и др., - както и различни периоди от 1 месец до 15 години и 5 месеца.

Благодаря! Аз го търсих в цялата извадка и се чудех защо не се получава ...

# 445

Не точно, защото:

- Готовите апартаменти като цяло вече са били опоскани на етапа "зелено" и това, което излиза на пазара след акт 16, са основно остатъци, докато на зелено човек има избор.

По правило първо се пускат най-непродаваемите имоти за да може най-нетърпеливите да си мислят, че правят големия удар.
А това, че строителите казват как нещо си било продадено, въобще не значи, че действително е така.

# 446
Е, моят опит е различен, но няма да споря. Сигурно си виждала много строители, които не искат да си продадат каквото могат, за да чакат някой да клъвне на скапаното. И сигурно си видяла след акт 16 масово да се пускат апетитни имоти, при разпродадени боклуци Mr. Green

# 447
Да, аз имам примери за подобно нещо. Като търсих апартамент в една сграда се предлагаше само първи етаж, пардон - втори над партер. Беше достатъмен и улицата тясна. Отказахме се. Година по-късно се предлагат вече всичките етажи, без първи, щото явно е продаден. А продавачът ни убеждаваше, че цялата сграда без първи етаж е продадена. Кой знае още колко такива има на пазара.

# 448
При малките сгради 1/3 изобщо не се пускат в продажба, ама не защото строителят е инат, а защото са компенсация. После вече тези с компенсациите може да решат да не живеят, а да продават. Има и хора, които купуват на зелено за да продадат после с печалба след акт 16. Но това вече не е строителят.
И да, сигурно има разни дребни тарикати строители, но вижте тук колко често се дискутират големи проекти, с хубави разположение и големи стаи - ми всичко си е изложено, етаж по етаж, и се продава.
В моя собствен блок нищо не беше останало за продан след акт 16.

# 449
Зависи и от политиката на инвеститорите. Моето впечатление е, че вече имат осигурено финансиране на проектите и могат да си позволят даже всичко да пуснат след акт 16 /със съответната по-изгодна за тях цена разбира се/

Общи условия

Активация на акаунт