Обсъждане на имотни обяви-10

  • 32 466
  • 787
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 10 210
Информация от първа ръка за инвеститорска стратегия. 😉 Голям инвеститор, разпознаваемо име. Малки кооперации, на 3 етажа, с по 2 апартамента на етаж. Първо пуснаха по-неатрактивните, но също и най-скъпите апартаменти, а за другите казваха, че са продадени. Защо - да не се чувствали първите клиенти като шарани, че купуват нещо не особено топ и някъде, където още никой не е купил и не се знае кога ще купи. Финансиране за строителството осигурено и безпроблемно, но все пак искаха да продават, не да чакат с години да разпродадат сградите. Кой им беше дал акъл така да действат - не съм ги питала.

# 451
  • Мнения: 19 482
Аз добре познавам кварталите в София, освен това мога да преценя какво и къде ми продават. Няма нужда да ми внушават къде е топ, аз си го знам. Предполагам че като мен са много хора. А и какво е продадено личи ясно от имотния регистър, така че ако видя несъответствие това най-много да ме откаже, защото виждам, че ме лъжат.

# 452
  • Мнения: 40 869
Какво е продадено не се вижда, защото продадено се води всичко с предварителен договор, а той не се регистрира никъде. Сигирно даже и някакво просто капаро пак сваля апартамента от продажба.

# 453
  • Мнения: 10 210
Именно. Става въпрос за начален етап на строителство, няма нотариални сделки.

# 454
  • Мнения: 19 482
Ами за мен тогава не е продадено. Това, че си дал някакво капаро нищо не означава. Тук във форума вече беше писано за апартамент на зелено с дадено капаро как е продаден на други хора. Пък после съди се ако искаш - фирмата е със сто лева капитал. Дано никой не изпада в подобна ситуация. Тези, купили в Златен век и те са с предварителен договор сигурно. Всички виждаме каква защита им предлага това.

# 455
  • Мнения: X
Инвеститора може да ги разправя тия на някой, който купува последните апартаменти, но какви ги върши реално, той си знае. Лъже едните, че първо продава кофти нещата, лъже другите, че първо продава най-хубавите, а всъщност....

# 456
  • Мнения: 1 711
Зависи и от политиката на инвеститорите. Моето впечатление е, че вече имат осигурено финансиране на проектите и могат да си позволят даже всичко да пуснат след акт 16 /със съответната по-изгодна за тях цена разбира се/
Няма никакъв смисъл да го правят това. На зелено продават инвеститорите освен за финансиране и с цел да разделят риска, да не го носят само за тяхна сметка. Wink

# 457
  • Мнения: 33
Процесът на строителството на един блок е много дълъг процес - може да продължи 2 години преди започване на самото строителство и още 2 след започване. Всичко това зависи от документи, проекти, възможности на строителя. През това време той има задължителни месечни разходи - осигуровки, заплати на работници и офис, разходи по механизация. Колкото и да са ниски лихвите, сумата расте всеки месец, а и трябва да я плащаш все пак.
Никога не се знае кога ще се сбъгяса пазара и ще остане с непродаваем строеж и заем за него. Поради това, дори и най-големите строители започват да продават на зелено, за да имат свеж капитал. Кои апартаменти се пускат на пазара първи е въпрос на преценка на инвеститора, но и аз мисля, че първо се пускат по-лошите имоти. Напоследък има все по-агресивно рекламиране на нови имоти - в Дианабат на Г.М. Димитров даже мисля, че и намалиха началните цени.

# 458
  • Мнения: 969
Процесът на строителството на един блок е много дълъг процес - може да продължи 2 години преди започване на самото строителство и още 2 след започване. Всичко това зависи от документи, проекти, възможности на строителя. През това време той има задължителни месечни разходи - осигуровки, заплати на работници и офис, разходи по механизация. Колкото и да са ниски лихвите, сумата расте всеки месец, а и трябва да я плащаш все пак.
Никога не се знае кога ще се сбъгяса пазара и ще остане с непродаваем строеж и заем за него. Поради това, дори и най-големите строители започват да продават на зелено, за да имат свеж капитал. Кои апартаменти се пускат на пазара първи е въпрос на преценка на инвеститора, но и аз мисля, че първо се пускат по-лошите имоти. Напоследък има все по-агресивно рекламиране на нови имоти - в Дианабат на Г.М. Димитров даже мисля, че и намалиха началните цени.
В момента там се реализират 3 огромни проекта.

# 459
  • Мнения: 33
До басейн Диана е втория за мен. Кой е третия - на Артекс ли или отсреща на Минстрой?

# 460
  • Мнения: 452
Ако цената на имот може "да подлежи на коментар", какви са приблизителните проценти, които смятате, че се имат предвид за сваляне на цифрите надолу? Защо изобщо го пишат в обявата, а не си обявят една по-ниска и вероятно по-привлекателна цена?

# 461
  • Мнения: 969
До басейн Диана е втория за мен. Кой е третия - на Артекс ли или отсреща на Минстрой?

Хармония на Артекс, NV Tower на Минстрой и Либеро на Маркан. Вътрешният ринг ще се напълни още преди да е построен ... Но какво да се прави ,развива се града.

# 462
  • Мнения: 9 174
Ако цената на имот може "да подлежи на коментар", какви са приблизителните проценти, които смятате, че се имат предвид за сваляне на цифрите надолу? Защо изобщо го пишат в обявата, а не си обявят една по-ниска и вероятно по-привлекателна цена?

2-3% макс
защо да не го пишат? Така ти като, клиент  би се почувствал щастлив, че си направил сделка. Ако напишат цена ВИНАГИ без никакви изключения, се задава въпроса "А цената коментира ли се? / или пък се дава коментар от типа "Ако ми свалите 5-10 000 евро ..може да го купя" hahaha

# 463
  • Мнения: X
Пишат го, защото отчаяно искат да продадат, а явно не могат. Откъде го измисли това 2-3% намаление, обидно малко е. Поне 5% бих казала аз, ако може и повече. Все пак зависи и за колко скъп имот става въпрос.

# 464
  • Мнения: 2 681
До басейн Диана е втория за мен. Кой е третия - на Артекс ли или отсреща на Минстрой?

Строи се и между панелките, втори блок започнаха.
До бл. 56 - на кучешката поляна ще има още 2 блока догодина. Нещо се бунтуват местните, но ще ги бъде.
По посока  бенз. Шел, пред новия блок - на сегашното нещо като буренясал паркинг ще има 4 -6 ет. сграда за обществени и лични имоти. Каквото и да значи това

Общи условия

Активация на акаунт