Обсъждане на имотни обяви-10

  • 32 345
  • 787
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: X
В нашия квартал няма ТЕЦ, но веднъж след много дъждове, запушване на шахти и наводнени мазета, включая нашето, в банята видях 2 огромни черни хлебарки точно до сифона. Не знам кой дявол ги беше довял, защото преди това поне 5 години не сме имали проблеми. Взех мерки веднага и вече 5 години не съм виждала хлебарка. Мисълта ми е че новото строителство, все някога става не дотам ново и е добре да не се лежи на успокоения от рода на вар, киреч и хоросан, а човек да си отваря очите и да има едно наум.

# 571
  • Мнения: 1 711
Така е, фактите си говорят. Айде със здраве.

# 572
  • Мнения: 40 283
И защо пък хлебарките да идват от тръбите на ТЕЦ-а? Точно там няма какво да ядат, за разлика от каналните тръби. А иначе влизат от каналите покрай лошата замазка около всякакви тръби, а понякога изпълзяват и по каналите през самия сифон. Но тръбите на ТЕЦ-а са херметични и по тях нищо не може да влезе. Само около тях, но това важи за всички инсталации.

# 573
  • Мнения: 25 673
Аз живея в ново стоителство и преди 2 години имаше хлебарки от заведението което е в блока.
 Извикаха фирма, нещо пръскаха и да чукна на дърво не е имало повече "гости". Няма ТЕЦ, от каналите са плъзнали.

# 574
  • Мнения: 2 681
То и да няма ТЕЦ нали хората в блока все се топлят с нещо друго.
Едва ли живущите в НС студуват омотани в 5 -6 фанели и загънати с юргана.
Та хлебарките  постепенно и там ще плъзнат, ако не се спазва елементарна хигиена.

# 575
  • Мнения: X
И защо пък хлебарките да идват от тръбите на ТЕЦ-а? Точно там няма какво да ядат, за разлика от каналните тръби. А иначе влизат от каналите покрай лошата замазка около всякакви тръби, а понякога изпълзяват и по каналите през самия сифон. Но тръбите на ТЕЦ-а са херметични и по тях нищо не може да влезе. Само около тях, но това важи за всички инсталации.
Не идват от тръбите на ТЕЦ-а, но понеже обичат топличко, се въдят повече и по-добре там, където има ТЕЦ, просто защото там, където няма, жилищата са често недоотоплени зимата и на хлебарките им е студено (а на хората явно не Simple Smile), и бягат, търсят топло. Освен това при ТЕЦ общи части са по-добре отоплени, най-малкото има абонатна и там е винаги топло, и те там си живеят. Иначе освен по канала могат да минават през всякакви микроскопични отвори по стени и плочи, но по канала явно им е най-удобно, нещо като техните магистрали е. С ТЕЦ или без, за тях е важно да е добре отоплено. Умни са Simple Smile
Аз живея в ново стоителство и преди 2 години имаше хлебарки от заведението което е в блока.
 Извикаха фирма, нещо пръскаха и да чукна на дърво не е имало повече "гости". Няма ТЕЦ, от каналите са плъзнали.
Точно. Може да се случи и да бъдат донесени в багаж, куфар, чанта, ако някой е бил в по-евтин хотел някъде и се е намъкнала някоя. Майката му е да се викне фирма да напръска навсякъде.
Така е, фактите си говорят. Айде със здраве.
Ха-ха - успех с доказването на твоите "факти" в съда, когато те заскобят някъде в зона или ти треснат хубава глоба за влизане в забранена улица Grinning  Между другото, би ли ми посочил в кой закон е записано, че автомобилът ти Е право и някой е длъжен да ти осигурява условия за неговото ползване?

Последна редакция: ср, 19 юни 2019, 14:57 от Анонимен

# 576
  • Мнения: 9 684
Лъки, готови както ти ги искаш инсталации (ВиК, газо- и електро) в НС имаш, ако си го купила на зелено, уточнявала си с майсторите на съответния етап (май между Акт 14 и Акт 15) къде какво искаш и си ги проверявала междувременно. Иначе слагат както им е най-лесно, а не както на теб ще ти е удобно. Разликата с ремонт в СС е, че няма къртене за инсталациите, защото ще ти ги направят по заявка преди шпакловката и замазката. При НС няма да правиш (евентуално) и шпакловка за изглаждане на стените.
Но НС има други екстри - на мои познати с апартамент НС преди години им се свлече замазката и шпакловката от цяла стена, до тухла. В спалнята. Имаха дограма на прозорец, монтирана НЕвертикално, разни други екстри.
Виждала съм снимки в обяви за НС ел.инсталацията от разпределителната кутия върви диагонално ПО стената към кутията за контакта, залепена с гипсово "кюфте", а не в канал вертикално от разпределителната кутия. След това ще сложат замазка и шпакловка, пък ако се наложи смяна или преместване на този кабел, ще се кърти.

# 577
  • София
  • Мнения: 17 708
Според вас струва ли си закупуване на старо ЕПК (за тухла ясно) с цел дългосрочно живеене? На теория животът им е вечен. Но на практика- не знам. Виждам, че всичко живо се е ориентирало към купуване на зелено, но аз имам съображения за разпределението и площта на стаите. И съответно съотношението цена- площ, разбира се.
Зависи от състоянието на блока, и най вече подръжката на общите части. Вътре ще си го изринете, но ако ЕС не може да събере по 5 лева за чистачка, не си струва. В такива блокове трудно се взима решение за ремонти и др., така че преценете самата сграда дали ви допада. За локация, разпределение и т.н. не коментираме.
Да, имаш право за общите части. В беден блок всичко ще е леш.
Не съм на този етап, за момента проучвам.

# 578
  • Мнения: 1 711
Какъв закон те гони, бе Попеа? Плащам данък за нещо, следователно мога да изисквам и държавата да си свърши работата. Дали ще е за автомобил, сграда или каквото и да е друго, няма значение. Така работи държавата.

# 579
  • Мнения: 25 673
Скрит текст:
Според вас струва ли си закупуване на старо ЕПК (за тухла ясно) с цел дългосрочно живеене? На теория животът им е вечен. Но на практика- не знам. Виждам, че всичко живо се е ориентирало към купуване на зелено, но аз имам съображения за разпределението и площта на стаите. И съответно съотношението цена- площ, разбира се.
Зависи от състоянието на блока, и най вече подръжката на общите части. Вътре ще си го изринете, но ако ЕС не може да събере по 5 лева за чистачка, не си струва. В такива блокове трудно се взима решение за ремонти и др., така че преценете самата сграда дали ви допада. За локация, разпределение и т.н. не коментираме.
Да, имаш право за общите части. В беден блок всичко ще е леш.
Не съм на този етап, за момента проучвам.


И да дам още малко не поискан акъл. При избран вече имот в стар блок, хубаво е да се види сутрин и вечер, а защо не и разговор с дом управителя.  Peace

# 580
  • София
  • Мнения: 17 708
Да, тези неща ги знам, мерси.
Аз цял живот съм живяла в поддържано ЕПК и не мога да възприема кутийките. Нито обичам дневна с кухня, примерно. За мен е глупост. Да ме извинят хората с такива. Харесвам и широките коридори (вътрешните) в старото строителство. Там може да се направи гардеробна. Просто като разглеждам в определен интервал, забелязвам, че много по- голям % от сс ми допада като разпределение и много по- малък от новите.
Най- добре си е тухла. И в такова съм живяла. Но там отговаряше на това, което описвате тук. Стара постройка, чиято фасада и общи части бяха в кофти състояние. И имаше доста празни апартаменти. Може би заради локацията- голямо кръстовище, метро, трамваи и от всичко по много шум Joy

Дългите блокове зад мол София панел ли са? Хич не мога да ги различавам, начинаеща съм Blush

# 581
  • Мнения: X
Има много хубави стари сгради - отвън и отвътре. Стара тухла с малко апартаменти се поддържа по-лесно от старо ЕПК с много апартаменти, така че не отписвай тухлените сгради. За съжаление моя опит показва, че ако търсиш нещо наистина читаво, трябва да се заредиш с търпение.

# 582
  • Мнения: 2 681
Високите блокове зад МОЛ Стамболийски са ЕПК.

# 583
  • Мнения: X
Какъв закон те гони, бе Попеа? Плащам данък за нещо, следователно мога да изисквам и държавата да си свърши работата. Дали ще е за автомобил, сграда или каквото и да е друго, няма значение. Така работи държавата.
Ти плащаш данък, защото ползваш публична (общинска) инфраструктура, а не защото автомобилът ти е основно човешко право, не е. И никъде не е записано, че този автомобил  може да го караш когато и където си искаш.  Държавата/община има право да те ограничи в ползването му (не теб индивидуално, а всички, които имат автомобили и плащат данък за тях), ако е преценила, че е в обществен интерес това ограничение. И за сграда е така, не може да си правиш каквото си искаш със сградата нищо че плащаш данък за нея, подчиняваш се на регулации и ограничения от страна на публичната власт (държава или община). Държавата/общината има право да те ограничава в ползването на автомобила ти, ако прецени, че е в общ интерес, и тя го прави - със зоните за платено паркиране, с еднопосочните улици, с пешеходните зони и т.н. Така работи държавата.

Последна редакция: ср, 19 юни 2019, 16:15 от Анонимен

# 584
  • Мнения: X
Скрит текст:
Обаче си имам принципи и не мога да се изкривя и да харесам старо 40-50 годишно. Търсенето ми  в момента не е инвестиционно, така че абсурд да ми легне на душата ЕПК на леля ми набор, пък ако ще и да е съкровищница. Предпочитам ново по ред причини, писала съм тук всеки ме е чел.  Laughing

Лъки, а ако новото е с труден транспортен достъп, няма наблизо ДГ и училище или не са добри, няма парк или поликлиника наблизо, пак ли ще го предпочетеш? Защото ново двуспално на местата, където всичко това го има, струва доста над средното за града, да кажем около 200-250 К евро на Ш/З - и пак до майсторите опираш за довършването.
Ако няма достъп хич няма да ходя да гледам.
Да кажем трябва да се прави компромис, то той няма да е с вида  строителство. Примерно в момента гледам във Варна 3стаен на ШЗ, за тези пари мога да взема 3стаен панел или ПК, пак в същотот каре. Ами бих взела новия, със всичките минуси, нищо че панела има повече квадратура. Довършване не излиза по скъпо от основен ремонта на старо.
Така е за довършването, но това е отговор на репликата ти за майсторите като фактор да избягваш СС, а този фактор е един и същ и при СС, и при НС, тоест, няма как да е фактор против СС.
По повод компромиса - не знам как е във Варна, но в София на комункативните места с добра инфраструктура НС на подобна ЗП е реално с 30-ина % по-скъпо от панел или ПК, тоест, не можеш за едни и същи пари на едно и също място да вземеш НС и панел. За едни и същи пари трябва да вземеш или НС на по-лошо място и като правило точно транспортната достъпност е по-зле на това по-лошо място, или да вземеш СС на това комуникативно място. Тоест, основният ти компромис всъщност трябва да е с удобството на мястото като транспорт (с което обикновено върви и другата инфраструктура като ДГ, училища и т.н.) или с вида строителство, и не виждам как ще избегнеш този компромис, ако гледаш в София. Това са най-общо моите наблюдения за пазара.  Затова някак задачата ти ми се струва без решение.
В момента приключвам поредното изриване и ремонтиране на апартамент в стара сграда и смело заявявам, че само за да се докара до ниво ШЗ отидоха много време и пари. В момента, в който стигнеш този етап може да се брои, че почти си свършил.

Общи условия

Активация на акаунт