Помоооощ нощно напикаване!!!!!

  • 5 140
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Cry  Cry Помооощ!  Cry  Cry
Проблема ми е следния: синът ми е на 8 години и продължава да спи с памперс-причината е естествено в напишкването. Опитах всичко, което предлага медицината / от магнитен резонанс и капки до събуждане и тероризъм с непиене на течности вечер/ нищо не помага! Установих, че просто няма никаква връзка колко е изпил с това дали ще се напишка!?! Вече започнах и по разни лечители да ходя - пробвах с хисарския лечител и с този от Монтана - дето дърпа уши...  Абе резултат - нулев, а много се безпокоя, защото това се отразява на психиката и поведението на малкото ми момченце. Моля помогнете, ако можете!
с надежда : Диана Tired

# 1
  • Мнения: 652
Не съм сигурна дали ще съм ти от полза твърде, но напишкването нощем при по-големи деца, може да е причинено от стрес. Като стреса или шока може да е преживян преди време или настоящ. Не е задължително да е нещо страшно - може да го притеснява дори, че не може да разбере някоя задача например или нещо ново в живота му.
Можеш ли да разбереш деликатно дали нещо го тормози детето?
Определено, щом сте опитали всички медицински средства, възможно е да е психологически проблема. А всъщност мед. изследвания са правени нали?

# 2
  • София
  • Мнения: 39 717
ами да си призная и аз се напишквах като малка  Embarassed
д-рите казали "в побертета ще отмине", имала съм някакви разширени костици, не си спомням обаче кога съм спряла нощното напикаване ... 4ти клас

# 3
Ооооох - всички изследвания съм направила - значи той имаше спина бифида/ прешлените/ но се затвори преди 2,5 години - пактически не би следвало да има проблем. А относно стреса - и аз съм разговаряла хиляди пъти и по психолози, че чак и по психиатри го водих...... няма причина?!?

# 4
  • Мнения: 652
А може ли това непрестанно търсене на причината да обостря проблема?
Иска ми се да помогна, но не знам как. Може би вашата подкрепа ще се окаже достатъчна да преодолее това.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 505
От мъжа си знам, че и той така се е напикавал като малък, и не толкова малък. И те са минали през всички доктори и лечители, само някакъв фелдшер е казал на свекървата да не си дава парите напразно и че ще си отмине. Мъж ми каза че сам помни думите на дядото - "Като почне да се сеща за жени ще му мине"  Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 39 717
Цитат на: lalka
От мъжа си знам, че и той така се е напикавал като малък, и не толкова малък. И те са минали през всички доктори и лечители, само някакъв фелдшер е казал на свекървата да не си дава парите напразно и че ще си отмине. Мъж ми каза че сам помни думите на дядото - "Като почне да се сеща за жени ще му мине"  Grinning


Wink а на мен в побертета Wink
братовчед ми също се напишкваше до 3-4 клас, и му мина без някакви намеси на лекари. Пък и вуйна ми едва ли се е юрнала да го води по лекари. Пък и на село замо някаква здравна служба ...

# 7
  • Мнения: 356
Дъщеря ми е на 5 години и до скоро имах ме подобен проблем. Не се случваше постоянно, а на периоди. Детският и педиатър ме посъветва да посетим детски психиатър, за което съм му много благодарна. Оказа се, че нощното напикаване /ако няма остановен здравословен проблем/ е признак на чувство за "самота". Среща се при деца, които спят в отделна стая, при смяна на жилище, смяна на учебно заведение и особено при почвата на нов член на семейството. Друг симптом в такива случаи е и склонност към разсъбличане и голота. Дано съм ти била полезна. При нас се оказа, че проблемът беше такъв и нещата вече се оправиха. Close-mas:

# 8
  • Мнения: 365
Аз също имах този проблем като малка. Много се тормозех - не можех да ходя по лагери, екскурзии и т.н. Децата ми се подиграваха...трагедия...Наште също ме влачеха навсякъде. Лекари, врачки, баячки - само да чуят от някъде и там сме. Колкото повече ме ограничаваха вечер, толкова по-отрицателен беше ефекта. Тормоза и нощното будене имаха същия ефект. Накрая се примириха,отказаха се и ме оставиха на мира. Напикава се - не напикава се, нали си е нашето дете - все си го обичаме. Е тогава се появи ефекта. Спрях от самосебе си. Не знам точно как. Помня го защото бях около 11-12 годишна... Дано това те поуспокой малко. Само споделям - решението си е ваше. Не знам при нас кой се тормозеше повече - аз или нашите, но е факт че като спряхме да го мислиме то само си отмина за около седмица. Успех.

# 9
Цитат на: AnMary_
ами да си призная и аз се напишквах като малка  Embarassed
д-рите казали "в побертета ще отмине", имала съм някакви разширени костици, не си спомням обаче кога съм спряла нощното напикаване ... 4ти клас


И при мен проблема беше сходен, но ми мина доста по-късно, направо си бях "мома за женене вече"  Embarassed
Чела съм, че е наследствено. Сега виждам, че сина ми (на 3.5 год) много често се изпуска, нощем си е с памперс, но и за следобедният съм се случва да се напишка. Та добре, че съм чела, че има зависимост и гледам да не се впрягам на коментарите на околните, че как можело така. Едно че късно махна памперса, но ето, че все още се изпуска, така че проблема не е само, че "не е научен". Защото не виждам как може да се научи да не се изпуска на сън.

Не ти помогнах много. Но и мен са ме водили къде ли не и просто в един момент си отшумя.

# 10
  • Мнения: 3 271
Госта бях аз
исках само да допълня, че ми е ясен психологическият проблем, защото аз така и не ходех на екскурзии, лагери и т.н. защото нашите с притесняваха как ще съм там, че децата ще ми се смеят и т.н.
Не се чувствам ощетена в момента, но тогава наистина ми тежеше.

Говори с детенцето си, дано да разбере.
Пък и вече има памперси, по-лесно се преживява от всеки ден пране на всичко, както беше у нас

# 11
  • Мнения: 3 271
Цитат на: Лили
Аз също имах този проблем като малка. Много се тормозех - не можех да ходя по лагери, екскурзии и т.н. Децата ми се подиграваха...трагедия...


Мноого ми е познато.
Ама се преживява  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 365
Преживява се я. И слава богу. Да имаше тогава някой да ми каже, че минава и се забравя....ама на.

# 13
  • София
  • Мнения: 896
Аз също имах такъв проблем до голяма. Вече не си спомням, но съм била ученичка. Водеха ме по доктори, но единственото, което си спомням, беше, че по едно време не ми даваха да пия вода вечер, а отгоре на всичко и ми даваха филийка с масло и сол!!! Кой ли умник го е измислил. Нямаше ефект и мисля, че всичко мина от самосебе си като поотраснах. Но има нещо, което си спомням много ясно и то е, че СЪНУВАХ, ЧЕ ОТИВАМ ДО ТОАЛЕТНАТА, когато се напикавах. Може да съм спяла много дълбоко и неможейки да различа съня от действителността съм се изпускала. Не съм се замисляла много.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 827
az sasto sam se napikavala do dosta kasno gore dolu i az 4ti klas nqkade ....vodexa me pri edin le4itel ot plovdiv nqkakav bilkar pix nqkakav otvara ...i posle sprqx ama 4oveka be6e 80 i kusur godi6en nisto drugo neznam ...istoriq kato v prikazkite....

# 15
  • София
  • Мнения: 2 827
Цитат на: Bise
Но има нещо, което си спомням много ясно и то е, че СЪНУВАХ, ЧЕ ОТИВАМ ДО ТОАЛЕТНАТА, когато се напикавах. Може да съм спяла много дълбоко и неможейки да различа съня от действителността съм се изпускала. Не съм се замисляла много.


 #Shocked EDNO KAM EDNO SEGA GO PRO4ETOX SASTOTO S PODROBNOSTI KAK SQDAM NA TOALETNATA 4INIQ KAK MI SE PI6KA I T.N. NO SPI6 DALBOKO....SAVSEM SASTOTO NALI?

# 16
Дъщеря ми имаше същия проблем. Минахме през същия ад от пробни и напълно безполезни лечения. Открих решението в уред, който се произвежда в чужбина. Той е напълно безопасен и действа на принципа на условния рефлекс - когато детето започне да пишка, силна аларма го събужда и то отива да се изпиша в тоалетната. Постепенно детето се приучва да владее процеса на изпишкване. За моята дъщеря бяха необходими два месеца (като се има предвид, че тя се напикаваше по два пъти на нощ.
Ако желаете повече информация, свържете се с мен по електронната поща.

# 17
  • Мнения: 81
моето момче имаше същият проблем,травмата за детето наистина е голяма,не ходеше на екскурзий,не ходеше на гости с преспиване...абе общо взето срам и претиснение....Та заведох го при д-р Пътников/онзи от вход на доверие/,два пъти и никога повече не се напишка......нещо на кръста му прави с някакав апарат,някакви билки и просо/билките бяха много горчиви и момчето ми почти не ги пи......доктора е от Ст.Загора......

# 18
  • София
  • Мнения: 2 827
Цитат на: valia
нещо на кръста му прави с някакав апарат,някакви билки и просо/билките бяха много горчиви


аз също имам спомен за горчиви билки нещо тъмно като кафе  Embarassed

# 19
  • Мнения: 3 634
Айде и аз на хорото...

И моя мъж ми е казвал (последно след като син ни, на 4 години, дойде да рапортира в 2 през нощта, че се е напишал), че е имал проблеми със задържането нощем до 12 годишна възраст. След това проблема се е оправил от самосебе си.

Общи условия

Активация на акаунт