Отговори
  • Мнения: 16
При баба и дядо...времето, в което човек може да изпита истинското удоволствие не само от вкусно приготвената храна, но и от привилегията да получава уроците от живота, коите те са получили.Да странстваме в интересни времена чрез историите, които са ни разказвали..
Моя любим дядо...лека му пръст беше много добросърдечен човек.Винаги ми казваше: „Учи, пътувай и винаги, където и да отидеш си намирай приятели.”И може би най-важното, на което ме научи е въпреки всичко, колкото и да е трудно да подхранвам винаги Доброто в мен!❤
А на какво ви научиха вашата баба/дядо?

Последна редакция: пн, 06 май 2019, 09:47 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 4 007
Тъй като родителите на родителите ми бяха отвратителни същества, които се мразиха взаимно, мразиха родителите ми, мен и като цяло всичко, което се движи - единственото, което съм научила от тях е, че колкото по-бързо прекъсвам всякакви връзки, които ме натоварват, толкова по-леко ще живея.

# 2
  • Мнения: 452
“Човечай се!”

Всеки да го разбира както си иска

# 3
  • Мнения: 5 903
"Един човек, дето го напича слънцето в леглото-работа от него не чакай."

# 4
  • Мнения: 2 721
Тъй като родителите на родителите ми бяха отвратителни същества, които се мразиха взаимно, мразиха родителите ми, мен и като цяло всичко, което се движи - единственото, което съм научила от тях е, че колкото по-бързо прекъсвам всякакви връзки, които ме натоварват, толкова по-леко ще живея.
Същата история и при мен. 🙂

# 5
  • Мнения: 11 908
От едната ми баба"Семейният живот е една тайна". В смисъл, че всичко от това, което е привидно може да не е така и да не се сравняваме с другите. И още-да пазим проблемите на семейството вътре в него. От другата си баба научих да си ценя времето, тя наистина беше цял ден на крак, неуморна и вечно заета.

# 6
  • Мнения: 12 473
От дядо ми знам, че с възрсстта не трябва много храна, а движение.
И че като си избирам мъж - първо да изкарам с него 1 седмица на планина.

# 7
  • France
  • Мнения: 12 531
От дядо ми знам, че с възрсстта не трябва много храна, а движение.
И че като си избирам мъж - първо да изкарам с него 1 седмица на планина.
Това е много вярно и изпробвано лично. Hands V

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да нямам вяра на църковни служители и изобщо, че религията е пълна заблуда.
Права е.

# 9
  • Мнения: 16
    Тъй като родителите на родителите ми бяха отвратителни същества, които се мразиха взаимно, мразиха родителите ми, мен и като цяло всичко, което се движи - единственото, което съм научила от тях е, че колкото по-бързо прекъсвам всякакви връзки, които ме натоварват, толкова по-леко ще живея.

    Понякога лошия пример се превръща в добър за другиго, както в твоя случай. Затова е създаден живота..да се учим от всичко около нас.От своите и от чуждите грешки, от добродушието на децата, от милостта на животните...Всичко... Simple Smile

    "Един човек, дето го напича слънцето в леглото-работа от него не чакай."
    Аз пък казвам „Не стой с ръце в джобовете, инак ще останат празни.”

    Последна редакция: нд, 05 май 2019, 16:14 от Не се сърди, човече

    # 10
    • Мнения: 7 260
    " Който те обича, и ти да го обичаш!"

    # 11
    • Мнения: 15 619
    От дядо съм го запомнила.: "Ще боли, ще боли, ще му омръзне..."

    # 12
    • Мнения: 15 960
    "Животът е колело, днес си горе, утре - долу, и после пак горе, и пак долу..."

    # 13
    • Мнения: 46 508
    От прадядо ми - "През едното ухо влиза, през другото излиза." Тогава ми го казваше по повод дежурните подвиквания по децата - не прави това, не прави онова. Но ми е много полезно като цяло в живота. Което не ми харесва си го пропускам наистина през другото ухо и хич не си го слагам на сърцето Laughing

    # 14
    • Мнения: 19 837
    От любимият ми дядо:
    "Власите се давят на края на Дунав-а" – с тези думи ме насърчаваше да не се отказвам до края, когато правя нещо. Ами, действа, доста съм последователна и упорита като възрастна.

    "Хубавият кон и под скъсаният чул си личи" – това ми го казваше във връзка със скромността. Че няма нужда да се пъчиш и големееш, за да те забележи някой, ако имаш какво да покажеш и външно, и вътрешно.

    От баба: "Трябва да знаеш кога да отстъпиш на мъжа и кога да го настъпиш. Това е тайната на добрия брак." – права е жената. Simple Smile

    Общи условия

    Активация на акаунт