Пролетно слънце напича, ОКТОМВРИйче вече тича! - Тема 16

  • 51 152
  • 750
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 35 109
Моя син започна да казва да и не благодарение на вълшебния джин. Звучи странно, но го забелязах , че е така.

# 451
  • Мнения: 422
Стефи, непременно ще споделя.
Дано всичко е наред. Аз при записването бях взела племенницата за подкрепа и нямаше много мрънкане.
Съжалявам за раздялата при вас. Ние бяхме на ръба след множество караници. Останахме заедно, но почти не се интересуваме един от друг, общото помежду ни е само детето вече. Ще видим до кога ще издържим.
Аз забременях от инвитро процедура и на моменти си мисля, че ако не бяхме минали по този път, отдавна да сме се разделили.

Какъв е този вълшебен джин, играчка някаква ли?

# 452
  • София
  • Мнения: 18 695
Елени не казва да и не,на всичко казва не,ама то на гръцки е да.Та всичко е точно.

# 453
  • Мнения: 462
И моята не казва да и не, даже рядко казва някоя думичка, но пък не спира да бърбори на бебешки. Като вземем в предвид, че е по-малка от вашите дечица, тя е декемврийче. Честно казано не ме притеснява, че още не говори и не повтаря,всяко детенце започва по различно време

# 454
  • Мнения: 35 109
Не е най- красивата играчка на света Wink
https://www.hippoland.net/zanzoon-igra-na-otgatvane-super-v-lshebnijat-dzhin

Все по- често уцелва кога да каже да и кога не. Имаме добра комуникация. Разбирам то какво иска. Не повтаря..той има свои думи за нещата. Топката напр. Е гол гол. Когато е гладен казва ням ням, колата е бу, чао е тао. Когато иска да пиша е бубу. И много други. Но вече е по- лесно да го разбирам.

# 455
  • Мнения: 462
Не е най- красивата играчка на света Wink
https://www.hippoland.net/zanzoon-igra-na-otgatvane-super-v-lshebnijat-dzhin

Все по- често уцелва кога да каже да и кога не. Имаме добра комуникация. Разбирам то какво иска. Не повтаря..той има свои думи за нещата. Топката напр. Е гол гол. Когато е гладен казва ням ням, колата е бу, чао е тао. Когато иска да пиша е бубу. И много други. Но вече е по- лесно да го разбирам.
Това е много яка играчка. Племенницата ми я има и една вечер сме се спукали от смях(по играхме си добре с нея) Grinning

# 456
  • Мнения: 422
И синът ми все си бърборясва някакви неща. Имитира всичко, което му е лесно, звуци и срички.
Изобщо не ме притесняваше неговоренето до момента, в който не ми казаха, че трябвало да свързва изречения на 1г. и 7м. и че не било нормално да не говори. Повечето деца в парка на тази възраст все още не говорят, та не знам от къде ги изкараха тия доводи...

Много благодаря за линка към играчката!

# 457
  • Мнения: 35 109
И да рецитира " Аз съм българче" на 2 г. Моля ти се.

# 458
  • София
  • Мнения: 18 695
Случва се,но е изключение.
Но все пак има норми,които трябва да покриват за възрастта си.

# 459
  • Мнения: 4 005
.

Последна редакция: пн, 16 сеп 2019, 18:02 от *Steffie*

# 460
  • Мнения: 422
Стефи, нормално е според мен. Все пак е само с теб всекидневно, ежедневно.
Вярно е, че има норми, които трябва да се покриват. Но все пак винаги има изключения от правилото, а това не значи, че тези деца са изостанали ики аутисти.
Веднага давам пример с дете, което живее наблизо. Вече е на 9г., а не знае какво е праскова. Проговори на 3г., не се обръщаше на име (майката се беше притеснила, че има проблем със слуха), не ядеше сам до първи клас, пасираше му до 4г. и 6м.
Към момента детето е чудесно, послушно и възпитано. Ще е в трети клас и само английския му куца.
Не че това означава, че моето дете е окей, не се успокоявам сама, не ме разбирайте погрешно. Само давам пример, че нормите са много образно понятие.

# 461
  • София
  • Мнения: 18 695
Съгласна съм и не твърдя нищо,но съгласете се,че да не яде само до 1кл.не е нормално.

# 462
  • Мнения: 422
Съгласна съм и не твърдя нищо,но съгласете се,че да не яде само до 1кл.не е нормално.
Абсолютно съгласна съм.

# 463
  • Мнения: 4 005
.

Последна редакция: пн, 16 сеп 2019, 18:08 от *Steffie*

# 464
  • Мнения: 422
Другият проблем при нас е храненето.Не желае да се храни сам,не иска да опитва нищо.Със зор го научих да яде солети и бисквити.
Точно същото е положението при нас. Едвам го научих да яде сам солети и зрънчо.
Иначе манджите ги яде, друго не признава странично. Понякога хляб. Не ги пасирам манджите от кухнята допълнително, но той рядко дъвче, направо гълта, като мисир е.
Като види вилица и лъжица казва "ам, ам", но няма никакъв интерес да яде сам с тях. Освен веднъж малко сладолед това лято.

Общи условия

Активация на акаунт