Къде греша относно кърменето?

  • 1 186
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 23
Здравейте, мили мами! Отскоро съм майка на прекрасно момченце, вече на 6 дни. Като неопитна в повечето отношения, искам да се посъветвам с вас относно кърменето и ще се радвам, ако можете да ми помогнете. Кърмата ми тръгна, започнах да изпомпвам леко с помпата, поради липсата на зърна и разбира се, веднага да предлагам гърда на бебенцето. Започна да хваща и лека полека да се учи да суче, понякога засуква веднага, друг път му е малко трудно да се сети как да си хване гърдата по най-удобния начин. Но се надявам, че ще става все по-добър с времето. Проблемът е, че не може да изсуче докрай и остава мляко, а той все още гладен. Започва да облизва гърдата, да се дърпа в един момент, да отваря уста, за да я търси, и да плаче. Не знам дали се уморява и на какво се дължи това негово поведение, но после се налага да доизцеждам с помпата гърдите и да му давам от шише. Ако продължи да дава признаци на глад, го дохранвам и с малко АМ, което говори, че и кърмата ми може би не е достатъчна. Та.. моля ви, момичета, обяснете ми къде е проблема, в какво греша и имаме ли шанс да премахнем шишето и да останем само на кърма, защото това е най-голямото ми желание, а в момента само на гърда означава да остане гладно детето ми. Бих била много щастлива да се включите с някакви съвети!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 25 199
Ако продължиш да предлагаш добавка кърмата ти никога няма да е достатъчна. Кърма се произвежда на принципа търсене-предлагане, щом няма достатъчно търсене тя намалява, много ясно. Ако има търсене - увеличава се. Изморява се бебето, още е много малко. Но на твое място бих предлагала гърда, особено щом усещаш, че е пълна. Научи ли се да пие от шише, където усилието е много по-малко ще се отбие. Може да доизцеждаш за стимулация, само трябва да внимаваш да не се получи обратният ефект - свръхлактация, защото е ужасно неприятно. Свържи се с консултант по кърмене, да ти даде насоки и съвети, има и телефони в нета, тук мисля, че също има теми по въпроса.
Плачът да не е свързан с колики? Някъде по това време се появяват при някои деца.

# 2
  • Мнения: 221
В началото е така. Бебето лесно се уморява, кърмата не е регулирана. Предлага гърда на поискване, но не го учи от шише. Първите дни бебето плаче, защото се уморява лесно, бързо заспива и скоро отново се буди от глад. Имай търпение и след няколко дни нещата ще си дойдат на място. Не му давай шише, от него лесно се суче и ще го отбиеш. Първите 10 дни и с трите ми деца сме били като залепени. Внимавай с цеденето, цеди толкова, колкото само да облекчиш напрежението иначе ще си докараш свръх лактация.

# 3
  • Мнения: 252
Бих те посъветвала в никакъв случай да не се отказваш и да не даваш АМ. Адаптираното мляко е най-сигурния начин да го отбиеш. В никакъв случай не трябва да задържаш кърма в гърдата от която си хранила, тъй като това дава грешен сигнал на организма, че това количество е излишно и така ще спре да се произвежда. За хиперлактацията не съм съвсем съгласна. Количеството кърма, което може да произвежда една гърда е ограничено и програмирано още в периода на бременността. Зависи от жлезата, а това не се променя. Бих те посъветвала да посетиш лекция кърмене на Елена Василева. Страхотна е. Има училище за бременни, което аз посещавам и сега през втората си бременност. За съжаление в училището лекцията мина наскоро, но мисля, че на 12.05 ще има в магазина на ивентас на Симеоновско шосе. Ако не си от София можеш да гледаш нейно участие в предаването на Стойка Стефанова по Евроком. За съжаление не е било възможно да бъдат засегнати в предаването всички въпроси по темата за кърменето. Има консултанти, които правят и домашни посещения. Общо взето това, което знам вече наизуст и мога да ти дам като инфо - нуждите на бебето в началото са малки и няма как да остане гладно. Храни се от една гърда до изпразването й и чак след това се предлага другата. Ако остава кърма в гърдата, която е хранила, то тя трябва да се доизцеди. Ако капацитета на жлезата е малък и съответно и количеството, то тогава храненето не е на режим прсз 3 или 4 часа, а на по-къси интервали или казано иначе - на поискване. Ако зърното не позволява, то има и силиконови такива. Ако и така не става, то по-добре бебе хранено с изцедена кърма, отколкото такова хранено с ам. За правилно кърмене е много важно не само да има бебе и кърма, а и правилното държане на бебето и поднасяне на гърдата. Бебето трябва да е обърнато към майката, а коремче залепено за нейния корем, права линия на тялото и за да засуче главата леко се отвежда назад. Устата и брадичката трябва да не се виждат, за да кажем, че е засукало правилно. Захапано зърно не е ок. Кърмата излиза при натиск на ареолите, не на зърното. Така че самото зърно трябва да е дълбоко в устната кухина, а устата да натиска ареолите. Отделно да кажа, че към 20ти,40ти и 70ти ден на бебето се наблюдава криза на растежа. Тогава нуждите от храна се увеличават драстично, а производството на кърма все още не е нагодило спрямо тази промяна. Много майки решават, че е дошъл момента за ам. Но не е. По-често кърмене и до 2 дни всичко се регулира. Дано не забравям нещо. Прикачвам и една снимка да видиш как вървят нуждите на бебето. Пожелавам ти успех и не се отказвай. Hug

# 4
  • Варна
  • Мнения: 25 199
Аз имам поне две познати, които си докараха хиперлактация с постоянно цедене, така че не знам какво е програмирала природата, но опасността си е съвсем реална. Нали се сещаш, че близнаци примерно ще имат нужда от двойно количество мляко, което се очаква да го произведат същите две гърди, които произвеждат и мляко за едно бебе. Количеството зависи от търсенето

# 5
  • Мнения: 23
Момичета, страшно съм благодарна на всички ви за съветите и изчерпателната информация. Искам да се похваля с едно доволно накърмено и спящо бебе сега. Днес бях твърдо решена да сведа до минимум всякакво дохранване и буквално през цялото време бебето беше залепено за мен. Мисля, че почна да се примирява, че шише няма, тъй че засука много по-здраво и сигурно. Сега и аз съм по-сигурна и уверена, че нещата ще се случат. Дано продължим в същия дух. Благодаря Hug

# 6
  • Мнения: 252
Кърмила съм 6 месеца, като спрях по съвсем други причини. Винаги съм цедила остатъка в гърдата и съм освобождавала малко количество от другата гърда, колкото да се отпусне малко. Никога не съм страдала от хиперлактация и не съм успяла да произведа повече от обичайното количество. Не говорим да спиш на помпата 24 часа в денонощието и да помпаш като луда, а да не задържаш кърма.
А за тези две познати няма как да знаем какво количество са произвеждали и дали това не е въпрос на тяхната интерпретация и усещане, както има доста интерпретации и на раждането. Лекар диагноза ли е сложил, специалист ли или нещо друго 🤔

# 7
  • Варна
  • Мнения: 25 199
Ами лекар, да. Има диагноза хиперлактация, колкото и да не ти се вярва. И какво значи да не задържаш кърма? Когато кърмата се регулира нищо не се задържа и няма нужда от цедене след кърмене. А преди да се регулира целта е да не даваш грешни сигнали, т.е. тялото ти да не мисли, че храниш близнаци примерно. Не мога да схвана тезата ти, честно казано. Ако целиш увеличаване на лактацията, тогава цедиш. Или ако усещаш дискомфорт, но само докато изчезне. Щото ако цедиш ,,до празно,, това няма да се случи, няма такова нещо като изпразване на гърдите.

# 8
  • Мнения: 252
Аз мисля, че казах вече, че съм кърмила достатъчно време, за да знам че има "до празно". Това не е чешма. Задържането на кърма в гърдата е сигнала за организма, че тя е в повече. Логично. Точно заради това в периода на захранване и при появата на заместени хранения, кърмата започва да намалява. Цеденето не беше нужно, когато количеството в едната гърда не беше достатъчно и съм дохранвала от втората. Което хем доказва, че има "до празно", хем явно с цялото цедене не съм си докарала хиперлактиране.
И по този въпрос, както по всеки друг, има различни мнения. След 1 успешно кърмене при мен и още няколко при мои приятелки, както и стотиците доволни ученички на Елена Василева, аз съм избрала да вярвам на нея. Споделила съм, това което съм научила и смятам, че е свършило работа при мен. От там нататък всеки преценява на кого да се довери,в случая майката пуснала темата. Спорът в случая е излишен.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 25 199
Ми аз съм кърмила година и половина, сега това ли ще си мерим? Опита да цедиш до празно е сигнал, че кърмата не достига, сама си го написала. И ако цедиш след кърмене даваш сигнал, че ти е нужна още кърма, когато реално не ти е нужна. Бебето яде колкото иска, така се регулира кърмата, не с цедене след кърмене.

# 10
  • Мнения: 252
Каква е целта на този разговор? Аз не се меря с никого, явно вие искате, но пък аз нямам желание. Казах, че съм кърмила 6 месеца и кърменето е спряло по друга причина и съм го споменал, за да стане ясно, че опита, който споделям, че не съм имала хиперлактация заради Цеденето и, че има "до празно" се дължи на някакъв опит, а не е като да съм кърмила 20 дни и да се намирам на приказка. По вашата логика с това доизцеждане аз е трябвало да хиперлактирам и никога да не стигна до дохранване с другата гърда. Ама не стана. Както вече казах, мненията са разнопосочни и всеки преценява на кого и какво да вярва. Трябва ли да продължаваме да тъпчем на едно място и да си повтаряме едно и също? 🤔

# 11
  • Мнения: 1 104
Съгласявам се с Месечинката и  съветвам да не се цеди допълнително ако целта не е увеличаване на лактацията.  Млякото се регулира само  според нуждите на бебето и далеч не е постоянно - включително в рамките на деня, нито нашите тела са машини, нито бебетата се хранят по този начин.
На авторката пожелавам успех и вярвам, че ще се справи - щом има желание и детето засуква - ще се случат нещата. 

# 12
  • Мнения: 7 775
Подкрепям Месечинка и Alyssa, кърменето е естествен процес, като такъв намесата на помпата е ненужна освен при нужда (увеличаване/поддържане на лактация при мами с недоносени бебчета, за намаляване на напрежението при запушвания), когато се кърми на поискване, количеството кърма се регулира естествено. Ако се стимулира допълнително с помпа без нужда - вероятни резултати са хиперлактация и запушени канали.
На авторката казвам браво и все така да продължава и я каня в тази тема https://m.bg-mamma.com/?topic=1112168, където обсъждаме всякакви въпроси относно кърменето ☺

# 13
  • Мнения: 252
Аз мисля казвам същото. Не говорим за непрекъснато помпане и стимулиране, а просто да не се задържа остатъка от кърмата в гърдата от която сме хранили. Точно с цел поддържане на това количество, за да не се загуби. Защото нуждите на бебето се увеличават и в някакъв момент това количество ще е нужно.

# 14
  • Мнения: 7 775
просто да не се задържа остатъка от кърмата в гърдата от която сме хранили
Това не е вярно и тотално ще обърка начинаеща кърмачка. Гърдите не са шишета с мляко, попрочетете повече относно това как се регулира кърма и как се произвежда, защото тази ви фраза показва пропуски 😉
Бебето само ще си увеличи количеството при нужда с по-чести кърмения.

# 15
  • Мнения: 304
Ако ми позволите само да се включа с моя опит от кърменето. Никога не съм успявала да се изцедя напълно, винаги има още и още. Първите дни след раждането на дъщеря ми цедях по малко след всяко кърмене, защото имах доста напрежение. С това доста влоших положението, защото се получиха огромни буци и ръбове по гърдите ми. На пипане беше твърдо точно като ръб на дървена маса примерно. Викнах си консултант още на десетия ден. Обясни ми, че не трябва да цедя. Направи ми масаж, с което гърдите ми добиха нормалната си мекота и ми обясни, че като стане буца да освобождавам по малко с масаж вместо с помпа, концентрирайки се предимно върху буцата. Този съвет направо ме спаси. Извинявам се, че това не е точно по темата и въпросите на авторката, но понеже се заформи дискусия по въпроса ми се искаше да споделя😊

# 16
  • Мнения: 572
Може би си пропускала да се цедиш. Затова стават буци. На мен още докато бях в болницата ме следяха дали съм започнала масажите и дали се цедя. Много е важно това да се прави, за да се избегнат усложнения.

# 17
  • Мнения: 1 872
То баш помпите и цеденето до дупка докарват запушвания, ама продължавайте да вярвате на хора, които съветват новородено да се държи гладно по 6 часа нощем.

# 18
  • Мнения: 572
То баш помпите и цеденето до дупка докарват запушвания, ама продължавайте да вярвате на хора, които съветват новородено да се държи гладно по 6 часа нощем.

Ами какво ще стане, ако не се цедим? По-добре ли ще е?

# 19
  • Мнения: 1 872
За да не станат запушвания се цеди по малко до облекчение, а не постоянно до "празно". Иначе се подава грешен сигнал на тялото.

# 20
  • Мнения: 7 775
😂 разбира се, че ще е по-добре, ще се регулира кърмата по естествен начин!

Помпа съм ползвала 1 седмица, кърмя 13 месеца вече и продължавам. Запушвания над 20 съм имала сигурно за това време, спрях да ги броя, оправяли са се с единствено с приоритетно сукане от запушената гърда, не от помпа. (+лецитин +масаж)

Прабабите ни само с помпи са се разкарвали по нивите...

# 21
  • Мнения: 304
Само да вмъкна, че 6 часа никога не съм успявала да спя Grinning. Дори сега, когато бебка е на 7 месеца, максимум 4 часа нощен интервал, няколко пъти се е случвало 5 часа. Като беше новородено се радвах на 3 часа ако е Grinning. Първия месец имах 11-12 кърмения на денонощие и пак се запушваше. Само масажа помогна, евалата и на тая жена, която ми показа как. Тя освен друго е и масажист, златни ръце Simple Smile
То малко темата на авторката се измести към друга, ама нищо Simple Smile

# 22
  • Мнения: 23
Момичета, здравейте.. Идвам, за да променя отново хода на темата. Отново имам нужда от съветите ви Disappointed Стигнахме до там, че бебчето ми суче със силиконови зърна от 2 дена (моите се разраниха зверски), за мое огромно щастие се научи. От около 3-4 дни обаче, иска да суче постоянно, успокоява се и заспива на гърдата и като го сложа в креватчето, мислейки си, че е заспал, той след 5 минутки се събужда отново въртейки главичка и смучейки пръсти в знак, че е гладен. След като го сложа на гърдата, пак се унася и така същото се повтаря в продължение на часове, особено нощно време почти не спи, с часове може да виси на гърдата ми. Та, тревогата ми е, дали е възможно да не ме стига кърмата, в което съм склонна да не вярвам, тъй като усещам гърдите си пълни, а и виждам млякото по крайчетата на устата му, докато цока. Пробвах 2 пъти да дохраня с АМ, за да видя дали ще се успокои - и двата пъти заспива след това, но пак си спи неспокойно и до час/два се събужда. Искам да поясня, че през деня спи доста повече и по-спокойно в сравнение с нощес. Мили мами, моля ако някоя от вас има подобен опит, да даде предположение на какво се дължи този постоянен глад за гърда и не е ли вярно, че колкото по-често суче бебе, толкова по-се стимулира кърмата (по тази логика би трябвало кърмата ми да се е увеличила доста, а на него все не му стига?). Само се притеснявам дали с ината си да го кърмя, не го оставям гладен?! Frowning1

# 23
  • Мнения: 7 775
А на колко стана бебето? Нормално е до има подобни периоди. Щом даваш гърда на поискване - има кърма. Възможно е да е скок в растежа, може нещо да го боли и търси успокоение. Просто не го мести и ще спите и двамата по-добре. Кърми легнала в леглото и така ще мине доста по-поносимо този период.

За зърната лансинох, седене гола и без пристягаща бельо и сутиени.

Спокойно,не седи гладно детето. Бебета искат гърда и когато ги боли, защото кърмата им действа болкоуспакояващо и когато имат нужда от близост. А при скок в растежа за кратко време увеличават кърменията, за да се увеличи количеството. Просто се води по детето. Всички кърмачки сме минали през период с бебе на гърди нон стоп. При мен чак четвърти месец се регулира кърмата.

# 24
  • Мнения: 23
Бебето ми и на 19 дни. Легнала не мога да кърмя заради това, че ползваме силиконови зърна, а моите с какво ли не ги третирам вече 2 седмици (лансинох, авент, дефламол) и не ги запарвам с подплънки и тесни дрехи, но положението ставаше по-зле, сякаш кожа и парчета месо се откъсваха, моментите на кърмене ми се виждаха смъртно болезнени и докато сучеше бебчо, сълзите ми го мокреха по бузките, едвам де удържах, звездички виждах от болка. Сега е малко по-добре, надявам се да заздравеят, след като не се нараняват толкова. А колкото до постоянното кърмене, през нощта едвам издържам и се притеснявам липсата на сън да не ме подтикне до предлагам по-често шише. Надявам се да сте права и това да е просто временно Confused

# 25
  • Мнения: 7 775
О, нормално е, вероятно е съчетание от колики+ cluster feeding, което най-общо е кърмене на къси интервали в продължение на няколка часа.

Това разраняване не звучи добре, засукването трябва да се корегира. Бебето трябва да обхваща с устни зърното и част от ареолата. Устничките му трябва да се виждат, да са навън, а не впити към гърдата. Малко куцо го обясних,но ето
Мога да пратя клипчета от youtube, които нагледно показват как майката може да оправи засукването, но защо не си викнете консултант да дойде у вас и да помогне, ще ви корегира позата. Може пък бебето да има проблем,например къса юзда и от там да идва неправилното засукване. Консултант по кърменето веднага ще го установи.

Протекторите не пречат на легналата поза. Не разбрах защо това да е проблем?

# 26
  • Мнения: 304
За неправилна захапка и поза само консултант може да помогне, всякакви клипчета бях изгледала аз и мислех, че правилно го поставям, ама само така съм си мислела.
Може и къса юздичка да има, както кактусчето е писала. И мойто е с такава, оказа се от чичо си я наследило, ама не е нещо фатално, често просто се израства и има начин и това да се преодолее, при добро желание.
Според мен не отлагайте да си повикате консултант, ще си спестите камара мъки излишни. Където ви е прегризало детето ще ви нагласи позата, така че да не гризе директно пак на това място и е доста облекчаващо, като видиш как се получава без да боли 😊.

# 27
  • Мнения: 23
Момичета, всъщност мисля, че проблемът с разраняването идва от там, че бебето много нервно сучеше и в началото докато се опитваше да намери зърното, само се въртеше и ядосваше, въобще ситуацията докато засуче, беше тегава.. докато сега с тия чудесии му е много по-удобно, намира си ги без проблем.. Иначе захванеше ли гърдата, много добре я държеше, отваряше цялата устичка и събираше голяма част от ареолата.. а колкото до консултант по кърмене, просто сме от малък град и тук е невъзможно да откриеш такъв.. много се надявам да се оправят нещата, всичко да се регулира, да се изгради някакъв що-годе негов си режим и да мога да опозная по-добре детето си. Пък и с накрайници да се кърмим, изобщо няма да се оплаквам, стига ми поне, че няма да се цедя, а и ще си хапва кърма, а не изкуствени млека. Blush

# 28
  • Мнения: 1 104
Подкрепям съвета за кърменето легнала (и с протектори може) - хем е удобно, хем ще успяваш и ти да поспиш повече.
Иначе щом през деня спи - опитай да лягаш и ти с него, за да ти се събира повечко сън.   Първите две - три седмици са най-тежки откъм безсъние според мен, после организмът сякаш свиква и не влияе чак толкова, така че стискай зъби - ще мине Simple Smile
Бих звъннала и на Ла Лече Лига - дори да не може физически да дойде консултант, поне по Скайп (или нещо сходно) може да види как засуква детето и да даде съвети. 

# 29
  • Мнения: 572
Не знам дали има някакво значение, но още в осмия месец започнах да мажа зърната си, да чукам на дърво нямам разранявания.Не забравяйте, че там тъканта трябва да се омекотява.

# 30
  • Мнения: 23
Добре, а мислите ли, че трябва да го оставям да суче едва ли не нон стоп. Бабите около мен ме нападат постоянно, че видите ли, аз съм го била допуснала така да ме разиграва, да съм му била давала на 3 часа да яде и там подобни...

# 31
  • Мнения: 304
Такива глупости чувах от едната баба, че чак не можех да повярвам, че това е същия интелигентен човек който съм познавала. Ако следвах съветите и щях да отдавна вече да не кърмя. Намерих в нас разни книги от времето на комунизма, в които са описани всички тия тъпи съвети. Ама тогава целта е било работничките да не кърмят, ами да се връщат на работа. Желая ти да си силна мама и да имаш силите да отблъснеш всички доброжелатели, които не се усещат как ти вредят.

# 32
  • Мнения: 7 775
Бабите колко време викаш са кърмили? Аз заставам зад думите си с 13месечен кърмачески опит и продължавам да кърмя.
Кърми се на поискване,за да е успешно и приятно кърменето. Бебета не са някакви мини Макиавели-те "разиграващи" схеми как да ти висят на гърдите, а бозайници, които като огладнеят си казват, че са гладни и имат нужда да сучат. Давайки му да суче,когато има нужда, се регулира и кърмата. В противен случай стигаме до "нямам кърма", "кърмата ми спря" и прочие фрази, което са резултат от спазване на режими и водене по съвети на баби, някои даже некърмили...

# 33
  • Мнения: 252
А така бебето спокойно ще си цоцка по 5мин на всеки 30, колкото да залъже, щото после пак ще има. И така денонощно поне до годинка, ако решите, ще може и до 2г. Освен това гърдата ще се превърне в панацея за всичко и няма да има успокояване докато не я дадете. Съветите, които ви дават са най-правилните, но все пак да знаете, че има една майка, която е кърмила 6месеца и е спряла поради други медицински причини. Но все пак е кърмила тези 6 месеца под някакъв режим, бебето й си е хапвало доста, на един месец по 120-140мл, нощно време (между 24-1ч и 6-7ч сутринта) не е хранено, междувременно след хранене е доизцеждала, каквото има, никога не е имала свръхлактация, запушване, мастит и т. н. Въпреки доизцеждането кърмата ми се регулира много добре и когато нуждите на бебето се увеличиха, това което преди съм изцеждала си влизаше в употреба. Та помпата не е завинаги. Грешно, пак ще ме освиркат, ама при мен си беше чудесно. Успех.

# 34
  • Мнения: 1 872
И с вашия опит 6м откъде идват тия фантази за кърмене нон-стоп до 2г? И от тия 6м колко изкарахте залепена за помпата? По 1-2 часа на ден, защото е много готино ли?

# 35
  • Мнения: 6 622
Много по-добре е да се успокоява на гърда отколкото на ръце. С кърмене на всяко мрън коликите минаха неусетно.

# 36
  • Мнения: 1 872
По темата за успокояването на гърда - отново пълна измислица. Да не говорим, че синът ми на 1г и 7м е едно от малкото деца под 2г без биберон. Залагалките са доста повече панация за всичко.

# 37
  • Мнения: 252
😂😂😂 Залепена? Николко. За още 5мин след хранене съм си освобождавала гърдата и евентуално другата малко, ако имам дискомфорт. Явно трябва да повтарям по 30 пъти. Другото за панацеята и цоцкането Нон стоп е от най-добрата ми приятелка с 2 деца и двете кърмени до годинка и нещо. То за вас има само 2 крайности явно, без средно положение. Пак започвате да скачате, без да е нужно. Написала съм си в коментара колко е грешно и тъпо, но все пак исках жената да знае, че и по другия начин става. Па като почнете да се състезавате, коя е кърмила повече. Добре бе, момичета. Повече сте кърмили, супер сте. Тези които сме кърмили 6м,сега последно, имаме ли право на глас или не ни стига стажа? 🤔 Някак си не мисля, че може да ни се получи някакув разговор, че ставате много агресивни и всичко обратно на вашето е супер грешно, тъпо и трябва да освиркате. Казах на жената каквото имах и започнах с това колко е тъпо и грешно, така че няма нужда да обръщате внимание на коментара ми и да тъпчем на едно място. ✌️✌️✌️

# 38
  • Мнения: 572
Добре, а мислите ли, че трябва да го оставям да суче едва ли не нон стоп. Бабите около мен ме нападат постоянно, че видите ли, аз съм го била допуснала така да ме разиграва, да съм му била давала на 3 часа да яде и там подобни...


То със съветите на бабките така се започва. Много я обичат тая реплика- така си го научила. Ти пък им кажи- ''много баби, хилаво бебе''.

Общи условия

Активация на акаунт