Осиновяване и ваксини

  • 2 092
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 807
Здравейте.Аз съм осиновено дете, знам го от много години,но имам един въпрос относно ваксините,ако знаете как стоят нещата.Възможно ли е да бъдат сменяни дати и месеци на ваксините.В смисъл,родена уж Август месец,а първи прием Полиомиелит, Януари следващата година.Благодаря предварително 😘

# 1
  • Мнения: 14
Здравейте.Аз съм осиновено дете, знам го от много години,но имам един въпрос относно ваксините,ако знаете как стоят нещата.Възможно ли е да бъдат сменяни дати и месеци на ваксините.В смисъл,родена уж Август месец,а първи прием Полиомиелит, Януари следващата година.Благодаря предварително 😘
Едва ли. Ако сте родена недоносено или сте имали здравословен проблем е възможно ваксинирането да е било отложено.

# 2
  • Мнения: 807
Да,ясно.Благодаря.Чудя се за какво да се захвана, защото колкото и да съм питала майка ми,тя не ми казва много.

# 3
  • Мнения: 9 429
А за какво ти е да ровиш? Имаш ли основателна причина да го правиш?

# 4
  • Мнения: 807
Поне искам да разбера датата си на раждане,ако не друго.Чела съм доста и знам,че е много трудно,ако няма кой да ти каже нещо.Не тая никакви надежди.Имам семейство което ме обича и не ми трябват други,но ако имах възможност бих искала да знам дали имам брат и сестра.Това са неща през които всеки един осиновен преминава.Въпроси без отговори.
И желание да знаеш кои си и от къде си.

# 5
  • Пазарджик
  • Мнения: 333
Не знам дали имаш право до архивите и отваряне делото по осиновяване. Нали нещо се опитвахс да забранят да разбираме кои са биологичните родители.
Аз през 2010 отидох в окръжния съд и оттам подадох молба за отваряне делото. Искаха ми само имената на майка ми и годината на делото. Божа работа разбира се, но стана за 10мин. Видях че рожденната дата не беше сменена. Прочетох имената на биол.майка и т.н след което до 5 работни дни си взех копие на делото. Така че бих те посъветвала да отидеш в съдебната палата и да те насочат какво и къде да направиш, стига закона да позволява.

# 6
  • Мнения: 106
Мисля,че сега не става.Трябва дело да се води и пак да не разрешат от съда.Моя колежка търси преди две,три години и съда не й разреши и не даде информация.Аз бих Ви посъветвала да говорите с родителите си,т.е с осиновителите.Обяснете какво Ви тормози,притеснява-може да знаят нещо,имена на биологичен родител или нещо.Аз съм осиновител,имам и имената и ЕГН на биологичната майка в решението от делото за осиновяване.Защо не са изтрити-незная.Немарливост на служител,практика на съда ли.Някой ден ако деъето ми пожелае бих й помогнала,не смятам обаче аз да се интересувам от любопитство.

# 7
  • Мнения: 807
Питала съм много пъти,без успех.Майка казва,че не помни.Знам,че така е удобно 🙄
Аз все пак мисля да поразпитам тук таме,пък да видим какво ще излезе.

ПП: Моята история (това което са ми казали и поддържат като история)
Родена съм на 21.08.1984(това е в сегашния ми акт за раждане), твърдят,че датата е вярна.Била съм оставена в дом в Пловдив,за деца с увреждания, поради леко увреждане на пръста на едната ми ръка.Била съм трето дете.БМ е била омъжена за човек който не е бил мой баща.Забременява от друг, докато мъжът й е в чужбина.
Това е всичко което знам.

Последна редакция: вт, 07 май 2019, 00:57 от Iskrenna84

# 8
  • Мнения: 11 913
През годините може да има промяна в имунизационния календар. Може да има забавяне на ваксина поради липса на наличности, боледуване, прием на АБ, съмнения за неврологично/ мозъчно увреждане. Може ваксината да е въведена в задължителния календар по-късно.
Доколкото съм чела смяна на датата се е правела, но до 90 дни преди или след датата на раждане и то вероятно по преценка на съдията, като най-вероятно да се е давала близка дата. Трудно едно двумесечно бебе може да се представи за шестмесечно, така че и аз клоня, че датата е вярна или поне близка, а ваксината е сложена по някаква причина по-късно. На каква възраст сте осиновена?

# 9
  • Мнения: 807
Казват,че съм била на 2 месеца.

ПП:да попитам.Когато съм се родила са ми дали ЕГН за областа в която съм родена,а след като съм осиновена би трябвало да се промени само областта ако рождената дата е вярна,нали?
А ЕГН- то което са ми дали при раждането би трябвало да си остава като мое предишно валидно ЕГН,няма как да се даде на друг.
Дано ме разбирате какво имам напредвид 😏

Последна редакция: вт, 07 май 2019, 10:45 от Iskrenna84

# 10
  • Мнения: 11 913
Променят се последните 4 цифри на ЕГН. Те отразяват номер на областта, поредност на раждане на момиче/ момче в този ден в даденото родилно/ област и пола и една цифра, която се генерира на случаен принцип (последната). За случаите на осиновяване се оставят свободни номера. Удостоверението Ви за раждане кога е издадено? То също се сменя. Ако сте осиновена на два месеца, новото ви и актуално удостоверение трябва да е от октомври или ноември. Поне в наши дни новото удостоверение се издава до 14 дни след влизане на решението в сила и предаване на детето на осиновителите му. Т.е ако си родена януари, осиновена март-април, то удостоверението за раждане трябва да е от март-април 1985г.

# 11
  • Мнения: 807
Зачудих се, защото снощи реших да си генерирам ЕГН-то в една програма,излезе си моето със областта в която живея сега.След това реших да потърся в програмата само със дата,месец и година на раждане със област Пловдив,излезнаха ми няколко ЕГН-та, между които беше същото като моето,само,че с цифри за област Предполагам,че няма да е толкова лесно 😁,ама ми стана интересно,дали би било възможно.

# 12
  • Мнения: 1 914
Поне искам да разбера датата си на раждане,ако не друго.Чела съм доста и знам,че е много трудно,ако няма кой да ти каже нещо.Не тая никакви надежди.Имам семейство което ме обича и не ми трябват други,но ако имах възможност бих искала да знам дали имам брат и сестра.Това са неща през които всеки един осиновен преминава.Въпроси без отговори.
И желание да знаеш кои си и от къде си.

Датата на раждане не се променя! Може да е променено само месторождението, ако не съвпада с местоживеенето на осиновителите, защото акта за раждане се издава от общината по местоживеене на родителите. Но датата на раждане не се променя никога. Ваксината може да е отложена по някакви други причини, така че не е проблем, че е регистрирана няколко месеца след раждането. 

# 13
  • Пазарджик
  • Мнения: 333
Ако можеш поразтършвай у вас за решението на съда. Практика е на съда в делото да пишат данните и на едната и другата страна. Даже и адресите им.
За съжаление осиновителите никога не желаят да разкрият на детето си, а не бива да е така. Щом се интррисува то, заащо да не кажат.

# 14
  • Мнения: 807
Доста съм тършувала,но няма нищо.Или не търся на правилното място🤔

# 15
  • Мнения: X
За съжаление осиновителите никога не желаят да разкрият на детето си, а не бива да е така. Щом се интррисува то, заащо да не кажат.

Зависи на каква възраст е детето, когато се интересува. Ако е на 5, ще приеме имената само като факти. Ако е на 12-14 и точно тогава не е добре да се дава информация, може да тръгне с приятелчета да ги търси. Ако е на 18, не е дете и да, тогава трябва да знае.

Питайте директно в групата на Пловдив във фейсбук дали някой търси дете, родено на вашата дата и опишете всичко, което знаете и писахте и тук. Пригответе се за фейк контакти. Ако се притеснявате, направете си отделен профил само за тази цел. Тази група https://www.facebook.com/groups/zabeliazanovplovdiv/ ми изглежда най-многобройна, 64 хил. човека. Пишете и за пръстчето, може някоя леля, чичо, съсед да се свържат с вас. Не се предоверявайте на тези, които ви пращат информация, проверете я и игнорирайте негативните коментари, ако има такива. Успех!

# 16
  • Мнения: 807
Благодаря за отговора,ще погледна и в тази група.Хубава вечер 🙂

# 17
  • Мнения: 84
Датата на раждане не се променя! Може да е променено само месторождението, ако не съвпада с местоживеенето на осиновителите, защото акта за раждане се издава от общината по местоживеене на родителите. Но датата на раждане не се променя никога.
Последните години наистина не може да се променя датата на раждане. Но преди години - да. Ако правилно си спомням нещо прочетено преди време, можело е до половин година напред или назад да се променя датата на раждане.

Общи условия

Активация на акаунт