Коя е най-качествената тениска?

  • 3 187
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Търся мъжка и дамска памучна тениска, изчистена с малко обло деколте. Харесах някои модели и накрая не можах да реша. Коя плътност е добра 165 или 185, което се води heavy cotton?
От тези три марки коя е най-добра?
Stedman
Fruit of the loom
Gildan
А какво мислите за дамска тениска Stedman ST2600 без странични шевове. За първи път попадам на подобен модел.

Има ли някой, който разбира от тениски?

Последна редакция: ср, 08 май 2019, 12:29 от Tatti

# 1
  • София
  • Мнения: 38 476
Ние имаме Fruit of the loom. Памукът сякаш е прекалено дебел, издържат с години, да. Но цветовете избледняват. По някое време, след 100 пранета, почват да задържат една кофти миризма.
За печат ли ти трябват?

# 2
  • Мнения: 32
А дали имат вид и са гладки или са твърде обикновени? Да не са твърде широки ръкавите?

# 3
  • София
  • Мнения: 38 476
Тези, които имаме вкъщи са мъжки. Обикновени са. Ползвахме ги за спане.
О, сега видях и дамските Стедман. Дъщерята има такава. Пак за спане. Май никой у нас не харесва този дебел памук за навън.

# 4
  • Мнения: 2 170
На мъжа ми от работата преди години му бяха дали служебни блузи с яка на Fruit of the loom.
Държат много , не е имало неприятна миризма след много пранета, но особено ако са черни избеляват.
На него , също както и на другата потребителка не му беше приятен този дебел памук.

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
Брат ми има една fruit of the loom, може би на вече около 20 години. Дебел, плътен памук, тотално избелял, но с огромна сантиментална стойност за него... Не съм разбирач, но дебели тениски не харесвам.

# 6
  • Мнения: 10 597
Плътни са, да, не са много комерсиални. Обаче яката им на мен ми се стори много малка, не особено разтеглива, може би заради самата плътност.

# 7
  • София
  • Мнения: 971
Ние имаме Fruit of the loom. Памукът сякаш е прекалено дебел, издържат с години, да. Но цветовете избледняват. По някое време, след 100 пранета, почват да задържат една кофти миризма.

Това с миризмата и аз съм го забелязала, но на който съм го казвала ми казваше, че си въобразявам или, че е от препарата за пране... Значи има такава миризма. На мен ми бяха подарили 7-8 такива тениски и след като се ароматизираха на гадно ги изхвърлих с чиста съвест.

Авторке, в магазините за работни облекла има такива тениски, ако ти трябват евтини. Но, така си задала темата, сякаш ти трябват вечни тениски, а такива няма. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 32
Не вечни а с добър вид имах предвид. Бяхме купували от Lc waikiki за по 9 лв и бяха с добря кройка и супер материя и се чудя дали тези са такива или стоят като торби с големи ръкави... вид да има и да изкарат едно или две лета примерно... харесах си лилавата тениска на stedman st2600 но се притеснявам че на живо няма да седи добре а и това че няма странични шевове ме притеснява странно ми е.. сигурно ще е крива

# 9
  • Мнения: 274
На мен пък Fruit of the loom много ми харесват. Точно защото са дебел и плътен памук. Купих си преди три години наведнъж десетина черни от магазин "Мадара", по 5 лв бройката. Половината още стоят неразпечатани. Избеляват леко, като ги пече слънцето по цял ден лятото на плажа (аз винаги слагам тениската върху раницата си, а чадър не ползвам). Но ако се перат с подходящ препарат, възстановяват черния си цвят. Това за някаква неприятна миризма според мен са митове и легенди. Или е въпрос на пералня... Моята е Miele, винаги пера на 30°, с последващо максимално сушене, на хипоалергичен режим. Т.е. пералнята прави анализ в реално време на входящата и изходяща вода и докато не станат еднакви - не спира да изплаква. Веднъж се случи така, че забравих да сложа прах. Пералнята работи 6 часа и половина вместо обичайните 4 (със сушенето), но като извадих дрехите - бяха също толкова чисти като друг път.

# 10
  • София
  • Мнения: 971
И до пералня не е, защото тениските бяха може би 50-на и бяха раздадени на няколко човека. Всеки пере с различна пералня. Всички миришат гадно. Въпросът е, че някои я усещат тази миризма, а други не, или не им пука...

Нали някои марки имат дрехи с органичен памук. Значи евтините тениски са с неорганичен. Simple Smile))

# 11
  • Мнения: 274
Това ми напомня мъжките чорапи от 100% памук. Преди време си купих 20 чифта такива, но още първия ден забелязах, че краката ми се спарват. Запалих чорапа - пуши и се топи! А памукът трябва да гори с чист, светъл пламък без пушек и от него почти нищо да не остава. Занесох 19-те чифта обратно в магазина и ми казаха да си ги сменя с каквито си избера. Аз взех по един чифт от всичките 6 вида, на които пишеше "100% памук", събрах продавачките на касата и започнах да паля чорапите пред тях. Намерих тези, които са наистина само от памук и смених останалите бройки с тях.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 180
Тениските, които са без странични шевове, след изпиране се засукват. Не познавам, конкретната цитирана марка, но те се кроят от трико плетено на цилиндър и винаги този "ръкав" върви малко на една страна. Освен ако конкретната марка, ако е супер качествена да е направила някаква предварителна парна обработка, за да се освободят тези напрежения.
Аз харесвам и фини, и плътни тениски в зависимост от случая. Фините са по-нетрайни, особено ако са снежно бели, и избелени агресивно им се получават бързо, онези малки дупчици, особено в областа на токата на колана.
При тениски от фин памук, на които лентата около детолтето има само един шев (а не два на двете рамена), може след пране, деколтето вечно да се обръща (измята се напред). Мен лично това ме влудява. Гладя го, то пак се обръщата, така че се вижда оверлога. При дамските на kenvalo си е класика този проблем, но и при доста мъжки го има.
65% памук, 35% ПЕ си е много добра на външен вид комбинация. Често може да се сбърка с чист памук и някои фирми заблуждават. Има такива по-плътни и са супер на външен вид и не се мачкат при пране Wink
Има и тениски, на които пише, че са 100% памук, а са 100% вискоза. Много прохладно държат, в красиви разцветки са, съвсем леко лъскавеят, защото не им се получава този лек мъх като на памучните. Ама пък се мачкат...само да се облегнеш и гърбът ти е на хармоника.

Последна редакция: сб, 18 май 2019, 22:12 от M_I_A

# 13
  • Мнения: 4
Търсете тениска от органичен памук /да не е изкуствен/. Марка не мога да кажа/може би Stanley или Roly/. Около 145 г. На пипане ще познаете качеството.

# 14
  • Мнения: 131
Имам Гилдан Ring Spun, FOTL -  Valueweight и Original T.
Определено Гилдан-а: гладки, плътни, но не прекалено (не прозират) и меки. От FOTL -  ориджинал-а са малко по-тънки и леки от другите.
За миризмата на FOTL  има 2 фактора: препарат и начин на сушене.  Особено второто - проветриво ако е на простор, защото иначе задържа влагата и се получава спарване. За сушилня нямам наблюдения (поради липса на такава)

Общи условия

Активация на акаунт