Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 7 май 2019, 19:10 ч.

Фентъзи и фантастика - 17

• 1 717
  • 102
  •   1
Отговори

Анкета

Най-добро фентъзи  за 2018 г

Опции:

* Може да изберете максимум 5 опции.

# 90
Не знам защо бях решила, че не съм дочела втората книга на Певел за "Върховното кралство". Прочела съм я докрай, но  нищо препрочетох двете книги, тъкмо да си припомня историята преди последната книга.  Малко са плоски образите на основните герои искаше ми се малко повече дълбочина, историята е малко тривиална, но книгите са общо взето добри.

# 91
Прочетох първата книга от поредицата за Троя на Гемел - харесва ми, продължавам със следващия том, но очаквах по-голям фентъзи елемент. А то - друго освен пророчествата, няма.
Да, освен пророчествата, друго няма. Погледнато строго, би трябвало да се класифицират като исторически романи, но понеже Гемел е фентъзи автор, Троя и тя често минава за такова.

# 92
Докопах се до "Зимата на вещицата", нямам търпение да разбера как свършва историята. Дано не ме разочарова книгата, както се случи с втората.

# 93
 "Зимата на вещицата" е прекрасен завършек, на чудесната трилогия на Арден. Това което най-много ми липсваше във втората книга  приказните създания от руския фолклор тук са в изобилие. Цялата трилогия е написана с много любов към руските приказки  и поверия.Много красива и омагьосваща книга. С първите си книги Арден вдигна летвата много високо. Очаквам още чудесни книги от нея.

# 94
  • Вестерос
Препоръчваш ли я трилогията ? Simple Smile

# 95
На мен 1 не ми хареса,а втора зарязах. Ще й дам шанс отново някой ден...но не ме грабна изобщо.

# 96
Прочетох "Легион" 3 - Лъжи наяве. Не е каквото си представях.
Да има интересни обрати, Пак ке срещаме с любимия ни герой Стивън Лийдс, а историята придобива завършек....но не, не е това което очаквах. някак много сладко-горчив излезе краят, а отделно на страна  - книгата е твърде малка и ми се стори твърде претупана - само 100 страници. Не, не ме разбирайте неправилно, началото на книгата е добро и дори първите 32 страници, са си много добри, но  просто в един момент книгата се юрна в някаква странна за мен посока и си пролича, че Сандърсън е бързал прекалено много да приключи историята...което е странно за мен. В Легион имаше голям потеницал, но уви - дотук сме.

# 97
  • София
Ами те всичките легиони са такива мънички, по-точно като по-дълъг разказ, отколкото като роман, до сега не съм имала проблем с това.

# 98
Препоръчваш ли я трилогията ? Simple Smile
С две ръце. Много ми хареса, а и историята е оригинална. Ако харесваш Наоми Новик съм сигурна, че ще харесаш и Катрин Арден.

# 99
Ангелче, въпросът не е само в дължината. Някак претупана ми си стори книгата след 32 страница, влезе в едни странни коловози, където  накрая над много неща останах да се чудя.
Книгата ми даде повече въпроси, отколкото отговори.

# 100
  • ул. "Мечтание"
Привет!
Да се цопна и аз в темата.
Гласувах за Нивганощ, Двор от рози и бодли и поредицата за Кейт Даниелс.

И също търся препоръки за класическа фантастика с полети в космоса. Нещо, което не е поредица, а само една книга. Заринала съм се от поредици и издъхвам вече.

# 101
  • София
Прочетох (най-сетне) Дервишката къща на Йън Макдоналд. Нищо общо с Евърнес. Повествованието се губи в многобройните настроения, култури и субкултури, нано и микро, ислямски и космополитни описания. Някои от най-силните сцени останаха увиснали просто като ярки събития от нечий живот - никаква връзка със сюжета.
Образите на основните герои са силни обаче. Някои от победите им са истинска наслада - съчетание от финес, ум и интуиция. Светът на нанотехнологиите ми допадна, макар че някак много разпрострян ми дойде - малко като без граници.
Така че - хареса ми, но не мога да се отърва от едно кисело "що бе, джанъм?!", което ми идваше периодично така отвътре Simple Smile

# 102
  • Вестерос
Не съм я чела Наомито

Общи условия

Активация на акаунт