Някой има ли проблем с вестибуларния апарат? Тема 3

  • 27 739
  • 490
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 269
И при мен почти две години,имам и страхотно сковаване на врата.Вашата диагноза каква е ? Моята диагноза е - "Нищо ти няма "

# 211
  • София-Младост
  • Мнения: 23 332
Ни в клин, ни в ръкав, но да ви попитам...спорт включихте ли като част от терапията за подобряване.
Аз много отдавна пу пу не съм имала виене на свят, но скованост във врата и болки в от ляво почти непрекъснато. Усещам се, че седейки пред лаптопа в фиса така отпускам раменете и напрягам врата, че отстрани сигурно изглеждам странно.
От както започнах кондиционни тренировки (дори и веднъж седмично) силно подобрение. Не ме боли врата до такава степен, стяга се мускулатурата на гърба...абе от където и да го погледнеш все ползи. И колкото и тъпо и банално да звучи...ограничавайте стреса...усещам, че започна ли да се тревожа за нещо много, веднага главоболие и скованост.

# 212
  • Мнения: 190
От стрес и мен веднага ме хваща кризата, но когато съм добре леко пак усещам скованост в ляво и замаяност. Спорт - карам колело, разходки, плуване след спорта има подобрение но проблема си стой като “закован пирон в дъска”... малко да си мръдна главата и се усещат разни хрускания в врата някъде високо близо до първи прешлен откъм главата имам чувството.. а ямр на шията и главата са ми перфектни...

# 213
  • Мнения: 295
От стрес и мен веднага ме хваща кризата, но когато съм добре леко пак усещам скованост в ляво и замаяност. Спорт - карам колело, разходки, плуване след спорта има подобрение но проблема си стой като “закован пирон в дъска”... малко да си мръдна главата и се усещат разни хрускания в врата някъде високо близо до първи прешлен откъм главата имам чувството.. а ямр на шията и главата са ми перфектни...

Същата съм. И диагноза "нищо ти няма, на нервна почва" дрън дрън. Луда ме изкараха. Имам и моментни болки в пръстите на ръцете. Като цяло мажа яко и намалява, с движението 1 ден съм зле после ми минава и се подобрява. Но докога така не знам. Отоневрологът каза че след 1г така и неправилно лечение е станало малко хронично. Чудесно.

# 214
  • Мнения: 190
Аз си мисля че е възможно да е настъпило леко изместване  на гръбнака с възрастта въпреки че при мен нещата тръгнаха на 29години. Но от 30-50 години настъпват такива промени. И да стават разни притискания от различни позиции на тялото.. през шийни прешлени минават артерии за мозъка , нервите за ръцете излизат от там.. и нещо се притиска от време на време а и с наплашеното ни отношение към проблема леко да усетим нещо и нещата стават по зле.. ако се влошава на моменти кръвоснабдяването на мозъка вестибуларния апарат също прави аномалии в работата си.. той е захранен с малки съдови артерии и леки отклонения в захранването с кръв му влияят силно.. но вече ми писна от доктори предположения и лечение никакво.. всеки и на мен казва нервна почва,, каква нервна почва аз ако си задържа главата извита на ляво няколко минути и се влошавам ..

# 215
  • Мнения: 295
При мен така излезе точно възпален нерв - да нервна почва, но не онази психото, която имат предвид. С мазилото помага много и ми спря опъването и почти изчезна замайването. Но ми казаха, че движение ми е спасението, така че гледам да ходя на фитнес, нещо гимнастика и с едни гирички правя упражнения.

# 216
  • Мнения: 190
А този възпален нерв как се диагностицира? Аз съм питал невролози които казват че на ямр-шия ще се види ако е възпален, а при мен са наред нервите на ямр

# 217
  • София-Младост
  • Мнения: 23 332
От стрес и мен веднага ме хваща кризата, но когато съм добре леко пак усещам скованост в ляво и замаяност. Спорт - карам колело, разходки, плуване след спорта има подобрение но проблема си стой като “закован пирон в дъска”... малко да си мръдна главата и се усещат разни хрускания в врата някъде високо близо до първи прешлен откъм главата имам чувството.. а ямр на шията и главата са ми перфектни...
Ти раздвижвай всяка сутрин врата, нищо че щрака...

# 218
  • Мнения: 295
А този възпален нерв как се диагностицира? Аз съм питал невролози които казват че на ямр-шия ще се види ако е възпален, а при мен са наред нервите на ямр
Направиха ми някои тестове в св.Наум, д-р Иво Асенов и после с лягане ставане, въртене на главата, явно да видят онези кристали които правят проблем във вестибуларния апарат. И после ме натисна отляво на врата и каза тук ти е проблемът на С2. Съответно аз изпищях от болка. Каза ми рефригеранс и движение. Ще ходя пак след 2 седмици да видим какво се случва.

# 219
  • Мнения: 269
Искам да питам някой от вас има ли проблеми при шофиране,при мен куп симптомите ми се засилват.Чула съм,че когато има проблем с вест.апарат,когато шофираш не трябва да имаш проблем..Но доколко е достоверна информацията не знам...Пеш също не мога да ходя,а и ме е страх..Дали не е пък Мениер...

# 220
  • Мнения: 190
Аз като шофирам съм добре, даже ставам по добре ако съм зле в момента на качване в колата... мениер мисля че отоневрологичното изследване го хваща... при мен е отхвърлено като вариант от 3-ма отоневролога. При мениер има и прогресивно намаляване на слуха на проблемното ухо...

# 221
  • Мнения: 269
Аз съм на обратното- постоянно ми се вие свят,кача ли се в кола ме сковава врата,чувствам се неадекватна,след пълно отоневрологично изследване в Баланс Клиник излезе,че нямам нистагъм на нито един от тестовете.. Та проблема във вестибуларния апарат бил -дадоха ми Брителикс и прословутия Бетасерк,та съм като парцал от тях ,не ги пия. Аз вкъщи съм що горе добре,кача ли се да карам....ада е мой..
Забравих да допълня ,аз в началото бях така,пеш невъзможно да ходя...виене на свят,чувство,че ще падна,припадна,само можех да шофирам,или да ме возят,и нещата така се обърнаха,че нито да шофирам ,нито да ходя... Искам си стария живот...Не знам вече къде да ида,какви ли не изследвания вече,и нищо...Извинявайте,ако ви депресирам,ама ми писна..

# 222
  • Мнения: 190
За излизането на вън пеш и аз бях така преди 2 години... но с доста разсейване , с придружител като вървя нямам проблеми.. , при вестибуларни нарушения трябва да се движим за да научим мозъка да компенсира дисбаланса... всеки ден по 2 км минимум. Изгледайте от бтв предаването преди обед мисля от понеделник беше гост др Ангов и една докторка която също има проблем с вестибулара...  https://www.btv.bg/video/shows/predi-obed/videos/duhat-na-zdraveto-svetovartezhat-koe-go-provokira-i-kak-se-lekuva.html на мен ми помогна преди 2 години като вървя пеш и усетя нещо, започвам да вървя максимално бързо .. колкото мога... а ако съм през уикенда в парк направо почвам да тичам и след 100-на метра изчезва неприятното чувство че едвам вървя..

# 223
  • Мнения: 269
Някой може ли да публикува снимков материал на упражнения за вестибуларна рехабилитация, най ме интересува за PPPD замайване.Потърсих в нета,но не открих нищо

# 224
  • Мнения: 2 068
Искам да питам някой от вас има ли проблеми при шофиране,при мен куп симптомите ми се засилват.Чула съм,че когато има проблем с вест.апарат,когато шофираш не трябва да имаш проблем..Но доколко е достоверна информацията не знам...Пеш също не мога да ходя,а и ме е страх..Дали не е пък Мениер...
аз съм с Мнението и си шофирам без проблем. Ако обаче не ми е много добре избягвам да карам кола.
На мен много започва да ми се вие свят когато се возя в обратната посока на движението.

И така бях се похвалила преди, че не пия повече лекарства, но сега вече не е така. Пак започнах. От както съм се върнала на работа след майчинство положението не е много добро. Отново имам заглъхване на ухото и ти всекидневно и виене на свят, като на моменти доста силно едвам успявам да ходя в права линия. Забелязах, че е от многото работа, с която ме товарят. За щастие си намерих нова работа и се надявам там да не е толкова натоварващо.

Общи условия

Активация на акаунт