Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 15

  • 27 018
  • 743
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 31 647
Благодаря, Елора. И аз така знам, но не съм лекар.
Обременяване сега не мога да направя. Правих преди няколко месеца, но в лабораторията не ми бяха пуснали инсулина... КЗ обаче беше 4.8 на 0 мин.,  5.5 на 60 мин и 3.9 на 120 мин. По косвени данни съдят, че инсулинът е висок...

Оф, много са глупави тия от лабораториите.
Ти каза ли им да пуснат инсулина?
Много е дразнещо и неприятно това, че на са ти пуснали.
Това косвени данни е супер несериозно. Те да не са циганки на битпазара и да гадаят?
Ами добре де.
Направи го пак това обременяване, няколко месеца са минали. И им кажи за пустия инсулин, че го искаш задължително и при трите изследвания и да не се правят на ударени.
А защо мислиш, че имаш хормонални проблеми?
Пусни си тогава и за щитовидната и полови.
И те съветвам дори и когато се изследваш само на гладно за кз винаги да пускаш и инсулин да го гледаш поне на гладно.
Или пък ако не искат толкоз обременяване, ходи се наяж стабилно някой ден на закуска, на обяд, с повечко В  час след обяда пусни кз и инсулин да видиш.

# 226
  • Мнения: 42
Благодаря за бързото включване! Hug

За това, че се започва постепенно, научих след прочитане на първите теми, но в началото четях повече статии и директно започнах с хапчетата, без да знам, че е възможно дори и без тях да мина на режим. За спирането вече знам, че трябва да е постепенно, например 1 седмица на 750, 1 на 500, 1 на 250 или нещо подобно, но да не е от раз.

Първата седмица трябваше да пия 1х1000 мг. само вечер, а следващата да въведа и сутрешното. Задържах 2 седмици само на 1000 и при опит да добавя второто хапче, последствията бяха катастрофални за стомаха ми. Трябвало е да започна от 250, но... Забравих да спомена, че пия и инозитол.

Чудех се дали да пия хапчето, защото от една страна исках да видя колко наистина смъква захарта и дали проблема е от нея изобщо и дозата.От друга страна ми се искаше да видя и без хапче как е (знам, че няма да са реални, над седмица е хубаво да се почине, но няма как в момента).
Вече мина доста време от вечерята ми, така че ще пропусна хапчето днес, а след утрешните резултати ще реша дали да го намаля, или поне да го разделя на два приема.

А за съвета на лекарката няма да коментирам, чета темите назад и виждам, че много лекари дават същите некомпетентни съвети за пълнозърнести хляб, макарони, спагети и т.н.

Приятна вечер на всички! Blush

# 227
  • Мнения: 18 542

Оф, много са глупави тия от лабораториите.
Те и в болниците са същите олигофи. Майка ми беше приета за изследвания за пустото високо кръвно и са ѝ правили обременяване и са ѝ изследвали само КЗ  ooooh!

# 228
  • BG
  • Мнения: 4 456
А при нас в болницата, хем в детско отделение изследваха инсулина само на 0 и 30 минута.

# 229
  • Мнения: 4 572
Взехте да ме притеснявате вече... На мен ще ми правят обременяване в болница и ако там не знаят какво трябва да правят Rage Ще разпитам предварително как точно ще протече изследването и ако не включва всичко хич няма да го правя - направо ще си тръгна и да си гледат работата Worried

# 230
  • Мнения: 18 542
Освен да пестят, не виждам каква друга причина има. Да са чак толкова некадърни, се съмнява.

# 231
  • Мнения: 886
Delisi, аз бих се замислила за друг лекар. Това да те почне от първия ден с 1000 и то на еднократна доза е за бой. Аз сега съм на толкова -но на 2 *500 - на обед и вечер /бях на 3*500/. В началото го въвеждах по схема 10 дни.  
На мен ми е трудно с плодовете, не с всички -само с ягоди, череши и диня. А вкъщи винаги има заради детето. Та познайте как се олях тази седмица.

# 232
  • София
  • Мнения: 16 193
Не само са ЧАК толкова некадърни, ами дори и повече. На свекър ми при КЗ 12 са наливали банки с глюкоза.

# 233
  • Мнения: 17
Моето изследване беше също в болница, Ендокринологията в София...
Натоварването беше  заради растежния хормон, той се изследва по същия начин. 1000 пъти им казах да ми включат инсулина и че ще си го платя. Забравили, неразбрали... Там изследванията се назначават на едни архивни, хвърчащи листчета между етажите и според мен, грешките са ежедневие.  В урината ми откриха огромно количество бактерии и ми назначиха Ципрофлоксацин. Понеже нямах никкви оплаквания, я пуснах в Цибалаб - абсолютно чиста. Кой знае тая урина на кой пациент беше Sad

Благодаря, Елора. И аз така знам, но не съм лекар.
Обременяване сега не мога да направя. Правих преди няколко месеца, но в лабораторията не ми бяха пуснали инсулина... КЗ обаче беше 4.8 на 0 мин.,  5.5 на 60 мин и 3.9 на 120 мин. По косвени данни съдят, че инсулинът е висок...

Оф, много са глупави тия от лабораториите.
Ти каза ли им да пуснат инсулина?
Много е дразнещо и неприятно това, че на са ти пуснали.
Това косвени данни е супер несериозно. Те да не са циганки на битпазара и да гадаят?
Ами добре де.
Направи го пак това обременяване, няколко месеца са минали. И им кажи за пустия инсулин, че го искаш задължително и при трите изследвания и да не се правят на ударени.
А защо мислиш, че имаш хормонални проблеми?
Пусни си тогава и за щитовидната и полови.
И те съветвам дори и когато се изследваш само на гладно за кз винаги да пускаш и инсулин да го гледаш поне на гладно.
Или пък ако не искат толкоз обременяване, ходи се наяж стабилно някой ден на закуска, на обяд, с повечко В  час след обяда пусни кз и инсулин да видиш.

Благодаря много! Преди 10 години имах ИР, тогава минах дългия път и оттогавва периодично се следя. През цялото време съм била на либерална нисковъглехидратна и най-много от всичко ми е помагал спортът! Последната година и половина преживях огромен стрес, едно след друго гадории и тотално се сринах. Сега се чудя защо изхабих толкова нерви, ама като мине е лесно.. Та, взела съм се в ръце и много, много ми помагате, най-вече с мотивация!
Иначе другите хормони са ОК, аз съм с аденом на хипофизата и често ги следя, заради това беше и растежния хормон. Но пък имам MTHRF  мутация, която в по-предните теми Невена е обяснила колко рискове крие. Благодарение на този й пост, изследвах Б12, Витамин Д, фолиева киселина и магнезий, които са трагично ниски. Изобщо започвам дълъг път и наистина съм много благодарна, че намерих темата, защото много лесно се вкарвам във филми сама Simple Smile

Последна редакция: пн, 20 май 2019, 20:48 от AnMary

# 234
  • Мнения: 134
Шишарка, пролактина на първото ми изследване беше приблизително 900 при реф.ст-сти до 496. Най-вече заради него отидох на ендокринолог тогава, не толкова за високия инсулин на гладно /около 47/, защото за него вече бях чела достатъчно как да се справя, а и установих, че веднага след спирането на въглехидратите и увеличаването на движението взе да спада. Но за пролактина се бях паникьосала направо. Не ми изписаха и на мен нищо, само след един или два месеца да повторя изследването на третия ден от цикъла и да се опитам да съм максимално спокойна преди самото изследване. За 2-3 дена никакъв секс преди изследването и никакво пипане на гърдите сигурно си знаеш. Само дето не пълзях от къщи до колата и от колата до лабораторията, още си бях дебелшка, иначе сигурно щях да помоля мм на ръце да ме внесе Grinning И си беше нормален втория път - 376. Сега, лекарят и при мен знаеше, че вече съм на нисковъглехидратна диета и затова ли не ми изписа нищо за пролактина - не знам. От диетата ли падна - също не мога да кажа. Но като цяло нещата ми изглеждат добре при теб. ПКЯ имах преди десетина години, преди да се усетя, че съм с ИР беше, а може и вече да съм била, дебелеех от въздуха. И всички знаем, че има някаква връзка между тях. Така че въпреки че не си с наднормено тегло, на твое място щях да послушам съветите на лекаря за диетата и да изчакам да видя какво ще стане. При мен ПКЯ минаха след 2-3 годишен курс с противозачатъчни. Със сегашния си акъл обаче не бих ги пила, ако можех да се върна назад.


Благодаря за отговора.
Аз вече започнах нисковъглехидратна диета. При мен пролактинът никога не е падал под 450, мерила съм го поне 6-7 пъти. Винаги се притеснявам преди изследването, дори и да ме оставят да лежа в лабораторията 15 мин преди да ми вземат кръв.
С противозачатъчни и аз съм пробвала, пила съм ги около 3 години като тинейджърка и нямаше ефект. Стана даже по-зле, защото първата година след като ги спрях ми дойде само 3 или 4 пъти менструацията.
Не знам къде да търся причината за този пролактин вече...

# 235
  • София
  • Мнения: 11 466
Да вметна, че за перисталтиката, на мен ми е помагало (в периодите на светлина, когато не съм пушил и пил кафе сутрин, тъй като последните действат безотказно при мен) гореща, преварена вода, с малко изстискан лимон. Ама без мед. Това с меда е малко като с хляба - изконна БГ ценност, която е панацея за всичко. Във фалшивите БГ сайтове всяка рецепта, която "лекува всичко" съдържа мед. Неясно по какви причини. Освен това, немалка част от меда на пазара не е истински, така че не си причинявайте мед, хелле па на гладно!

Пробвайте водица с лимон, последният макар и плод, не вярвам да е с тежък Г/И индекс, така че- пробвайте.

# 236
  • Мнения: 7 185
Шишарка, скенер/ЯМР за аденомче на хипофизата правила ли си?

# 237
  • Мнения: 1 278
Относно пролактина: аз имам микроаденомна на хипофизата, стойностите са високи без медикаменти. При планиране на бременност го искат до 250. Бих посъветвала ако сте в София да отидете в Щерев, там го изследват двукратно с абонат в легнало положение  в покой. Също така, според темата за хормоните на Денис, се проверява на чист ден. Аз лично не съм открила зависимост с цикъла, а и всеки лекар има различни изисквания. В идеалния случай, вечерта преди изследването не се яде тежка храна, червено вино и червено месо, без силно физическо натоварване, без секс. Ако се прави ЯМР, задължително с контраст.

# 238
  • Мнения: 134
Шишарка, скенер/ЯМР за аденомче на хипофизата правила ли си?
Не, а исках, лекарите казват, че нямам със сигурност или ако имам той не създава проблеми, защото пролактинът не бил достатъчно висок

# 239
  • BG
  • Мнения: 4 456
Напред в темата някой спомена за пастет от черен дроб. Тъй като щерката черен дроб няма да яде приготвен по друг начин, ще помоля да споделите как го приготвяте, защото в нета чета варианти със смес с месо и чист. Само чист дали ще стане, че по-лесно ми звучи?
Колко време трябва да мине между кафето и витД, пишете шест часа, но в такъв случай няма да мога да взема витамина сутрин, а на обед.

Общи условия

Активация на акаунт