Любители на кучета - 93

  • 23 558
  • 744
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 153

TiFoNi, ако сега ги срещате за пръв път откакто сте взели Тара - няма да я познаят. Бащата по принцип няма как да познае, че тя му е дете, за майката ако се срещат достатъчно често може да си я познае, но ако е минало достатъчно дълго време без да се виждат, ще си е просто друго куче, с което се запознава и зависи как реагира на други женски кучета.

# 166
  • София
  • Мнения: 9 850
Лили не я събрахме отблизо с майка й, че щеше да е страшно. Ако Лили е Злодеида, е ясно от кого го е наследила Simple Smile С дядо си също се скара и изяде боя от него. Та така преминаха нашите опити да се запознае Лили с родата.

Джу, кога е въпросната изложба и къде? Simple Smile При нас е ясно - clouy е специалиста, аз само предоставям "мат'ряла" - един кафяв крокодил и една полярна мечка Simple Smile

# 167
  • Мнения: 22 867
Рекс имаше среща с мама, удариха му една яка игра и гонка и това беше. Познаха ли се, не се ли познаха......не казаха!:smile:

# 168
  • София
  • Мнения: 2 958
Коте, 08.06 Ринг мол!

# 169
  • София
  • Мнения: 9 850
Ха, мога да дойда и аз да се видим Simple Smile
Няма да водя кучовци Simple Smile

# 170
  • София
  • Мнения: 23 081
Еее, така ми се искаше да отидем на изложбата, пък тя се пада точно когато ще празнуваме рд на детето.
Миналата година имаше изложбя на френчовци, а тази - не. Много ме е яд. Щях да заведа Харли да позяпа себеподобни.

# 171
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Коте, разкошни са ти пухените дечица! Heart Eyes
На мен много ми се иска да видя отново родителите на Ерос, пък и да видя каква е съдбата на братчетата и сестричетата му, дали всички са отишли по различни семейства или човека е запазил и за себе си. Още помня как майка му беше вързана за срещата ни и не отклоняваше поглед, когато пипнехме нейно кученце. Много си пазеше рожбите милата.

# 172
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
А как се храни с тези афти,сигурно е много болезнено. Меко кашава храничка тип котешки пауч дали няма да е по-лесно-какво казват ветеринарите ?
Стискаме палци да се възстанови бързо !
Давам и сурово яйце, но повече от едно на ден не може; давам й кисело мляко, както и консерви за кучета- това каза нашия ветеринар; но от снощи не се е хранила.
Чудя се дали животинката няма някаква непоносимост към доксициклина- защото  започна да кърви от носа след първите два приема... Сега ще ходя до  лекаря да го питам, какво за Бога, мога да направя, за да спра пустото кървене-  скоро ще станат 48 часа, откакто кърви. Втората инжекция също не е свършила работа-  дъщеря ми се прибра от училище и ми се обади- животинката още кърви...

# 173
  • Мнения: 5 597
Да,най-добре се свържи с ветеринаря. Пише,че в хода на самото заболяване е възможно кървене,вероятно това е причината.  Лекарите си знаят най-добре. Ще се справи ,спокойно Simple Smile

# 174
  • София
  • Мнения: 8 348
аз попрочетох, взимат ги даже на стационар, да ги следят и да правят вливания, ако  се наложи.
Аз бих се допитала до още един специалист, със сигурност в такъв случай, страх лозе пази.
Със сигурност ще и трябват някакви вливания за подсилване, ако е отказала да се храни. Тормози ги, не оставяй самида се сетят, понякога са много мудни в предложенията си за лечение.

# 175
  • Мнения: 317
Цитат на:
Скрит текст:
amy_nka
в пт, 03 май 2019, 16:03


За Ласи... На мен ми се струваше всичко ок (поносимо), докато не ми се прецака крака и Ласи остана без човек, който да го изкарва и докато не чух от устата на ония мухльо изречението "И това му е много на него". И си припомних как в дъждовете трябваше да зоря кучето да скача в ла*ната, а кучето не искаше да се помръдне. И това му е много, а? Ами ако аз не бях го чула това куче? Какво му се пишеше? Оплешивял, бълхясал, разкъсал на две връхчето на опашката си от депресия и скука.... Това живот ли е?
Значи, би било разбираемо, толерируемо, да каже "аз толкова имам, толкова мога" да дам на това куче, ама да ми казва "и това му е много" просто не мога да го толерирам по никакъв начин. За него това куче е като имущество. Колкото повече имущества има, толкова по-велик се чувства явно.
Аз вчера не посмях да отида при Ласи. Защото отида ли, Ласи почва да лае, да скимти, да ми се кара, защо съм закъсняла да го изкарам и ако тогава не му сложа каишката и го изкарам, все едно го наказвам.  Довечера по тъмното ще отида да му заредя пак храна за два дни и вода и утре пак няма да го изкарвам. Трябва да заложа да ми оздравее крака, иначе Ласи е обречен на живот на затворник без мен. Няма кой друг, освен мен да го чуе това куче... Sad


amy_nka, не съм влизала скоро в темата и не четох всичко, но имате ли наоколо някоя природозащитна организация? Такива не може ли да помогнат да се вземе кучето от този мухльо и тогава спокойно да му се търси дом?

# 176
  • Мнения: 5 597
За жалост този човек веднага ще си намери друго куче,което да върже там. Такава е съдбата на повечето дворни животни Sad
Докато не се промени мисленето на стопаните,оправия няма.

# 177
  • Мнения: 11 333
С нахалство към прогреса Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Децата ми вече големи, но Нора прави техните номера като бяха малки. Дори и във WC няма спокойствие Heart Eyes

Скрит текст:

# 178
  • София
  • Мнения: 9 850
Ох, аз по тази причина се принудих да не затварям вратите, все някое куче ще прищипя, докато го правя. Като патенца, следващи майка си, са моите и двамата. Стана да отида до WC, те след мен. Ако случайно успея да затворя вратата, се почва едно скимтене пред нея... Виж, МП няма този проблем - след него никой не напира да ходи. Ми не е честно пък.

# 179
  • София
  • Мнения: 8 348
Не мога да разбера каква е тая драма с банята.
Всеки път влизам с две котки и едно куче, а помещението е 2,5 квадрата, 1 метър тясно, като половината е тоалетна чиния и душкабина.
Едва се натъпкваме всичките вътре, обаче задължително сме четирите.

Общи условия

Активация на акаунт