Лещи за очи - 7

  • 40 583
  • 749
  •   1
Отговори

Анкета

Какви лещи носите предимно?

Опции:

# 165
  • Мнения: 163
Познато ми е чувството и съм съсипвала някоя и друга и аз така, но с времето се свиква.

За да се разбере как да се сложи лещата - слага се върху пръста с абсолютно изравнение повърхности и се гледат ръбовете - ако са остри - обърната е неправилно и ще дразни окото. Ако е обла лещата и ръбовете не са остри - правилно е обърната. На мен лекар ми ги показваше и ми е малко трудно да го обясня.

Потърсих в интернет малко изображения, дано са от полза:
Това е неправилно обърната - виждат се острите ръбове и лещата те е обла:


А тук са направили сравнение:



Най-накрая свалих лещите и с дясната положението е същото стои по-мека и веднага след свалянето се свива. С лявата не е така. Тя стои по-твърда и е по-лесна за поставяне...

Сложих я в разтвора така залепена в краищата, но за момента не се е разлепила от разтвора... може би трябва да стои повече време или?

# 166
  • Мнения: 4 711
Моли, и аз ползвам същите лещи и в началото ми бяха удобни, но последните 2 пъти като купувам, нещо не съм доволна.
За лещата, може леко да я вземеш с пръст и да пръскаш с разтвора. Или леко да приплъзваш краищата. Може да ти залепва, ако ти е било много сухо окото. Опитай и с някакви капки, когато ги носиш и задължително носи с теб контейнер и разтвор. Аз ги махах в тоалетната в офиса. Недей да преносваш.

Soul81, благодаря за препоръката и аз. От някакво време се чудя с какво да сменя. Аз купувам от оптики, но фирмата ни ползва отстъпка и не ми излизат скъпо. Също търся тримесечни, но не ги нося по толкова време, сменям ги след 2.5 месеца някъде (записвам си  Laughing).
За тези ли лещи става въпрос?
https://www.leshti.bg/biofinity-6-leshti

Моите първи лещи бяха български някакви, взех си ги от клиниката на ул. Клокотница. Още си спомням как ме измъчиха  Joy

# 167
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Ползвала съм тези лещи. Не са хубави. Много голям дискомфорт изпитвах с тях. В края на деня нямах търпение да ги сваля. Знам, че са изгодни като цена, но не са хубави.
Най - хубаво е да се сменят по-често, като лекарят ми каза, че ежедневните са най-добрият избор. В краен случай месечни.

# 168
  • Мнения: 4 711
Ползвам такива, но напоследък не съм доволна:
https://www.leshti.bg/optima-fw-1-leshha

# 169
  • Varna
  • Мнения: 241
С такава ниска пропускливост на кислород няма как да сте доволни.
 Optima FW - 24 Dk/t
Biofinity - 160 Dk/t

# 170
  • Мнения: 9 467
Ползвам биофинити и съм доволна  Peace
Никога не съм гледала дати-сменям когато получа дискомфорт...това ми се е случвало и седмица след отваряне на нова, поради влизане на песъчинка в окото и надраскване на лещата; а предвид големия ми диоптър и липсата на наличности от тях в оптиките, ги поръчвам от онлайн магазини (по-евтини са там) и имам винаги по няколко к-та.
Peace

# 171
  • Мнения: 5
Здравейте, някой да е ползвал Орто К / нощни лещи? каква е цената и колко време може да се изпозва един чифт? никъде няма информация.

# 172
  • Мнения: 33
Здравейте,
реших да сменя и да, като много други очилата с лещи. Очилата  ми бяха -2.25 и двете стъкла. Та... взех ги еднодневки, да видя аджеба каква е тая глезотия, слагам и бам... зрението е идеално наистина, дори много по-добро от това с очила със същите параметри. Въпросът ми е нормално ли е да се вижда толкова ясно, че и главата ме заболя първите 2 дни?
ps.   лещите са Dailies в блистер 10 броя Simple Smile

Последна редакция: пт, 27 дек 2019, 14:07 от biskvita69

# 173
  • Мнения: 249
Здравейте,
реших да сменя и да, като много други очилата с лещи. Очилата  ми бяха -2.25 и двете стъкла. Та... взех ги еднодневки, да видя аджеба каква е тая глезотия, слагам и бам... зрението е идеално наистина, дори много по-добро от това с очила със същите параметри. Въпросът ми е нормално ли е да се вижда толкова ясно, че и главата ме заболя първите 2 дни?
ps.   лещите са Dailies в блистер 10 броя Simple Smile
Разбира се, лещите дават по-добра корекция от очилата.

# 174
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Лещите и очилата не са с еднакъв диоптър. Може затова да Ви боли главата, защото са силни. Лещите се предписват с по-слаб диоптър, но лекар прави тази корекция.

# 175
  • Мнения: 33
Лещите и очилата не са с еднакъв диоптър. Може затова да Ви боли главата, защото са силни. Лещите се предписват с по-слаб диоптър, но лекар прави тази корекция.

Ами не съм си самоназначила нищо... Питах лекарката, възможно ли е за лещи. Естествено, че можло.
Каза просто да отида в по-големите оптики, които имат на склад и пак да искам на -2.25. В оптиката обясних на 2-3 и мацката ми предложи въпросните дневни.

# 176
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Лещите и очилата не са с еднакъв диоптър. Може затова да Ви боли главата, защото са силни. Лещите се предписват с по-слаб диоптър, но лекар прави тази корекция.

Ами не съм си самоназначила нищо... Питах лекарката, възможно ли е за лещи. Естествено, че можло.
Каза просто да отида в по-големите оптики, които имат на склад и пак да искам на -2.25. В оптиката обясних на 2-3 и мацката ми предложи въпросните дневни.
Направете втори преглед при друг лекар.
Рецептата за лещите включва освен диоптри и други параметри, като базова кривина например, за да е комфортно носенето.

Иначе аз съм ползвала марката. Не ми допаднаха, защото ми изсушаваха окото и в края на деня чувствах умора.
Но всичко е индивидуално. При Вас може да е различно и да останете доволна. Пробвайте различни марки и ще намерите най-точните за Вас. Поне избор има.
Аз предпочитам да нося дневни и едномесечни. Колкото по-често се сменят, толкова по-добре, това са ми казвали лекари.

# 177
  • Мнения: 83
Здравейте може ли да ми препоръчате от коя марка лещи  сте доволни .Става въпрос за едномесечни лещи .И също някой хубав разтвор ако може да ми препоръчате.

# 178
  • София
  • Мнения: 179
Здравейте, записвам се в темата, нося лещи от 16 годишна /вече повече от 20год./, в момента най-доволна съм от едномесечните лещи на Biofinity и разтвор Opti-free

# 179
  • Мнения: 249
Biofinity  наистина са много добри!

Общи условия

Активация на акаунт