Лещи за очи - 7

  • 40 873
  • 749
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 2 934
За пръв път слагам лещи, просто ми омръзна от вечното съобразяване с очилата. Дадоха ми ги с рецептата от очилата, диптъра е - 2,25, едномесечни. Трябва да мина и при лекар че ми е време.

# 316
  • София
  • Мнения: 2 934
Бела, благодаря. Преди време ходих при лекар специално с тази цел. Прегледа ме, казах му че искам да нося лещи и да ми обясни някои неща. Каза "отиваш и си купуваш, чети в Интернет, не мога да се занимавам с това сега". Та чак невероятно ми се струва да има лекар, които да ме изчаква да ги слагам и свалям пред него.

# 317
  • София
  • Мнения: 545
Elena_of_Avalor - ще стане! И аз бях така - трудно слагане, трудно махане. Случвало се е да ги сложа 2 максимум 3 пъти в месеца, и по 20-30 мин ми е отнемало в началото слагането.
И на мен ми се е случвало "да забегне" навътре лещата, че и сгъната на две съм я изваждала след няколко часа...веднъж даже след 24ч . Постепенно свикваш. Аз смених три или 4 марки лещи, докато не открих моите
  Не се отказвай - ще се получи. Просто трябва да си спокойна, и да не си притисната от времето, когато опитваш поставянето. Успех!

# 318
  • Мнения: 290
Бела, благодаря. Преди време ходих при лекар специално с тази цел. Прегледа ме, казах му че искам да нося лещи и да ми обясни някои неща. Каза "отиваш и си купуваш, чети в Интернет, не мога да се занимавам с това сега". Та чак невероятно ми се струва да има лекар, които да ме изчаква да ги слагам и свалям пред него.
Попаднала си на кофти лекар, какво значи да четеш в интернет, на него каква му е работата. Потърси мнения за добри специалисти и отиди пак. Ако трябва още по телефона питай как протича прегледа.

# 319
  • Varna
  • Мнения: 242
За съжаление повечето лекари в България си нямат хал хабер от лещи.На мен само ми казаха диоптрите и оттам нататък сам се оправях.Купих си лещи, прибрах се вкъщи из помощта на ютюб и този форум се оправих и вече 2 години и половина нямам проблеми.

Ето тази жена ми помогна страшно много.Всички казват, че е най-добре да се дърпа горния клепач, но най-добре е въобще да не се пипа.
 

# 320
  • София
  • Мнения: 2 934
Тя има супер големи очи. Една близка, която ми показваше по същия начин ги слага. На мен сякаш да ми малки очите и ако не разтегна достатъчно не мога да ги сложа.

Плюс това казвате, че с времето ще намеря кои са ми най удобни. Сега колко още пъти да се мъча с тези. Днес изобщо не ги сложих и умирам от яд, много съм решила че ще ги сложа. Утре почвам пак.

# 321
  • Varna
  • Мнения: 242
Каква марка са лещите ?

# 322
  • Мнения: 3 157
Ще стане,няма страшно.Гледай да не ти е сухо много окото-тогава не залепят добре и само се мъчиш

# 323
  • София
  • Мнения: 2 934
От оптика Джой, обаче не мога и не мога да се сетя каква марка са, а изхвърлих опаковката. Бяха на 30% и се реших да опитам и без това от доста време ме дразнят очилата.

# 324
  • Мнения: 10 201
Трябва да знаеш какви са лещите, това е много важно, за да проследиш как ти понасят. Обади се в оптиката да ги попиташ какви лещи са продавали въпросния ден с отстъпка 30%, сигурно ще знаят.

И спокойно, ще се научиш. Аз съм много страхлива относно ровичкане из тялото и въпреки това се научих. Поставям лещите като на клипчето май...ама не можах да го изгледам цялото, достраша ме, представи си каква паника съм. 😁 Дърпам лекичко долния клепач, гледам нагоре и пъхвам лещата. Свалянето - докосвам крайчето на лещата и я плъзвам към края на окото. После с два пръста я вадя. Ох, като се сетя колко страх ме беше първите няколко пъти... И оттогава над 20 години. Почти всеки ден. 😃

# 325
  • Мнения: 246
Като слагаш лещата, гледай да е много мокра, буквално "да тежи" от разтвор на пръста, така направо се залепя в окото и  е много лесно. И аз бях като тебе в началото, но вече 26 години всеки божи ден ги нося.

# 326
  • Мнения: 4 711
Бела, благодаря. Преди време ходих при лекар специално с тази цел. Прегледа ме, казах му че искам да нося лещи и да ми обясни някои неща. Каза "отиваш и си купуваш, чети в Интернет, не мога да се занимавам с това сега". Та чак невероятно ми се струва да има лекар, които да ме изчаква да ги слагам и свалям пред него.
Какъв лекар? Не всеки може да дава рецепти за лещи. Преди години ходех в една оптика при една много добра лекарка, но тогава носех само очила. Когато я попитах за лещи, каза да ходя при офталмолог, тя не можела да ми изпише.

Така се озовах при доктор Бойчева в очната клиника на ул. Клокотница (близо до Централна гара, София). Тя ме прегледа, изписа рецепта и ми каза да си купя първия чифт от магазина там. След това сама ми показа как да слагам и махам, като ме гледаше и ми каза да си изрежа ноктите, че бях с много дълги Bowtie. Каза като свикна, тогава мога малко да ги пусна, но да внимавам и тогава да не скъскам лещата с нокти. Какво още ми каза.... Да слагам грим след като сложа лещата и първо да махам лещите и тогава да си почиствам грима.

При тях имаше и курс за слагане на лещи, не знам има ли го още.

Сега ходя при доктор Облашка, вече носех лещи и не ме учила как да ги слагам, но и тя е изключително отзивчива. Нея съм я питала за видове лещи и тя ми каза да опитвам и да намеря подходящите за мен, понеже всеки човек е различен и усеща по различен начин.

Според мен един нормален лекар, колкото и зает да е, няма да откаже помощ при първи лещи.

# 327
  • София
  • Мнения: 2 934
Др Цветков от София, идва и в провинцията.

Благодаря. Ще мъча утре пак.

# 328
  • Мнения: 4 711
В началото е много трудно. Аз първите дни ги слагах по 1 час. Сега не се замислям изобщо, но още помня колко зле беше в началото.

Забравих да спомена и времето на свикване. Ден 1 - 1 час, ден 2 - 2 часа и т.н. Ако през някой от въпросните дни лещите започват да дразнят по-рано, се махат и не се удължава интервала на носене до свикване. Тук има значение и лещата, дали понася на окото. Също така, в началото ми препоръчваха и изкуствени сълзи. Бях си взела, но признавам си, хич не ги ползвах. Но ги препоръчват и при работа на компютър, че иначе изсъхва окото.

# 329
  • Мнения: 9 481
Като слагаш лещата, гледай да е много мокра, буквално "да тежи" от разтвор на пръста, така направо се залепя в окото и  е много лесно. И аз бях като тебе в началото, но вече 26 години всеки божи ден ги нося.

И аз от 27-28г съм нонстоп с лещи Simple Smile
Никога не съм ползвала огледало за целта, въпреки, че така ми бяха казали; просто с показалеца на лявата ръка задържам миглите на клепача, отваряйки окото, не гледам лещата (защото рефлекса е по-силен) и я слагам.

Общи условия

Активация на акаунт