Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 май 2019, 10:40 ч.

Лещи за очи - 7

• 7 576
  • 259
  •   1
Отговори

Анкета

Какви лещи носите предимно?

Опции:

# 255
  • София
И с мен е така.

# 256
Никога не съм оставяла контейнерчето да съхне.

Аз също.
Къде го пише това, че трябва да стоят отворени и празни?Thinking

Препоръчително е да се оставя да изсъхне и вечерта да се налива нов разтвор.
Задължително е обаче да се сменя при всеки нов комплект лещи.

# 257
  • Varna
Има още един разтвор (Clear Care), който е с triple disinfection system, но също не се продава в България.
Ако можеш да си набавиш някой от тях, е супер.

След дълго търсене в интернет мисля, че Clear Care се продава в Европа под името Aosept или бъркам ? Даже го има в leshti.bg.

Колкото повече чета толкова повече ми се иска да го пробвам.Това което разбрах включително и от старите теми във форума  е, че пероксидните разтвори почистват перфектно лещите и могат да се използват ежедневно.Много е важно обаче да се спазват инструкциите.След като се оставят лещите в контейнерчето трябва да стоят там минимум 6 часа след това време пероксидният разтвор се превръща в обикновен и може спокойно след това лещите да се сложат в очите.НЕ трябва да се изплакват с пероксидния разтвор при слагане !!! Притеснява ме единствено ако случайно изтърва лещата няма как да я изплакна следователно за такива единични случаи ще ми е нужен обикновен разтвор.Събирам още мнения, моля хората които са ползвали пероскидни разтвори да се включат.Благодаря предварително ! Simple Smile

Последна редакция: нд, 05 апр 2020, 14:50 от ivo98

# 258
Има още един разтвор (Clear Care), който е с triple disinfection system, но също не се продава в България.
Ако можеш да си набавиш някой от тях, е супер.

Събирам още мнения, моля хората които са ползвали пероскидни разтвори да се включат.Благодаря предварително ! Simple Smile

Привет,
струва ми се, че ще е достатъчно просто да не се изхвърля разградения разтвор от контейнера до поставянето на лещите. Така ако се наложи изплакване може да се случи с разтвора от контейнера. В НИКАКЪВ случай с нов пероксиден разтвор.

# 259
  • Varna
Благодаря ! А имате ли информация дали европейския “Aosept” е идентичен с американския “Clear care” ?

Общи условия

Активация на акаунт