Трепети обхващат всяка ЮЛСКА мама, все по-близо идва срещата голяма. Тема 6

  • 23 380
  • 738
  •   1
Отговори

Анкета

Наближава пускането на нова тема Simple Smile

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

# 330
  • Сандански
  • Мнения: 230
Миналият път ми дадоха бебка на третия ден след секциото и веднага я сложих на гърдата. Засука от първият път без проблем.  Но в болницата, в която бях тогава казваха, че докато не се раздвижа добре няма да ми дадат бебето при мен. На втория ден почнаха да ме изправят, понеже първо не дават сама да ставаш. Докато ги чаках да ме раздвижват не се отказвах да цедя с една помпа, първо за да ми слезе кърмата и второ защото почвах да вдигам температура.
Аз и първият път и сега нямам тъмна линия, но както първият път, така и сега ми излизат много папиломи по врата, които също след известно време след раждането изчезват. Ако някой се чуди да си знае 😊

# 331
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 731
Имам въпрос за контракциите, бебето мърда ли по време на тях?
От снощи си усещам корема по-стегнат и някак ми изглежда по-малук..а бебка мърда почти постоянно.
Не знам дали са контракции, не е чак като камък коремът...

може да се дължи на това, че снощи гледах хорър...после заспах трудно и си внуших, че вдигам кръвно и контракци...Но днес кръвното си е нормално, вероятно някаква превъзбуда или бременно безсъние е било.

Аз се притеснявам за малко качени кг, само 5, ако включим спадането първите 3 месеца- общо 8. Не че бях супер слаба, но не бпх с наднормено чак, за да е оправдано толкова малко качване..Но предполагам поне още 2-3 ще кача. Ям колкото мога полезни неща, че да качва бебка, не държа аз да качвам, ама все пак...

# 332
  • Мнения: 1 134
Пипи и аз вчера гледах ужаси и на моменти от напрежението взе да ме стяга коремът, но не съм убедена че моите бяха контракции.
Иначе щях да съм много щастлива ако бях качила само 8кг, а не моите 17. Успокоява ме само фактът, че почнах от поднормено тегло. А за твоите не се тревожи, леля ми като е раждала е качила само 7кг, а братовчед ми се е родил 2кг и нещо. В норма си, не се шашкай.

# 333
  • Мнения: 77
Имам въпрос за контракциите, бебето мърда ли по време на тях?
От снощи си усещам корема по-стегнат и някак ми изглежда по-малук..а бебка мърда почти постоянно.
Не знам дали са контракции, не е чак като камък коремът...

може да се дължи на това, че снощи гледах хорър...после заспах трудно и си внуших, че вдигам кръвно и контракци...Но днес кръвното си е нормално, вероятно някаква превъзбуда или бременно безсъние е било.

Аз се притеснявам за малко качени кг, само 5, ако включим спадането първите 3 месеца- общо 8. Не че бях супер слаба, но не бпх с наднормено чак, за да е оправдано толкова малко качване..Но предполагам поне още 2-3 ще кача. Ям колкото мога полезни неща, че да качва бебка, не държа аз да качвам, ама все пак...

Пипи не мисля, че е проблем малко качените килограми. Аз съм качила само 3 и лекарят ми напълно одобрява и ме поздравява за това. Каза, че оптималното е 12кг общо, а ако са по-малко какво по-хубаво. Да не говорим, че сега последните 2 месеца се качва най-много. Всички качени отгоре над тези 12, единствено са тормоз и мор за майката.

За стягането на корема - при мен бебка като е по-активно, коремчето се стяга, но не като контракция, просто не е отпуснат и мек. Мисля, че е от движенията й.

# 334
  • Мнения: 2 570
antonka, пълна съм тези папиломи или както и да се нарича тази гадория 😠
По гърдите , под мишниците, по слабините. ...аааааа гадост!
Иначе и аз съм с тъмна лента , не ми пречи Simple Smile Предпочитам нея пред стрии.



# 335
  • Мнения: 1 144
И аз с папиломите 🤢 и през първата бременност ми излязоха много, махнах ги, сега на нова сметка.

Гледах го списъка в сайта на Надежда, нищо не искат за бебето преди изписването. Странно ми е, по време на престоя - какво ползваме? Дрехи, памперси, биби, шишета, мокри кърпи, пелени, козметика и още сто неща - от къде? Първото си дете родих в Майчин дом, наложи се да съм в стая, в която бебко не стоеше при мен, а го даваха през 2ч за кърмене, та наистина освен памперси нищо не искаха, но сега ще е при мен и чувствам ангажимент да си му донеса нещицата, как така без нищо...

# 336
  • Мнения: 502
И аз с папиломи по врата и гърдите, отстрани на ребрата Confounded и сърбят...   Чула съм, че се третират с масло от чаено дърво, но може би не е подходящо за бремвнни.

Вчера акушерката ме посети, прави запис на тоновете. Каза, че мога да движа малко. Но ме е страх..

# 337
  • Мнения: 3 231
Пипи2013 - определено не се притеснявай за кг, аз съм качила 3 от преди да забременея и с тези, които свалих стават общо 8. Докторът нищо не казва, но и бебето ми е една идея по дребно - утре навършва 35 г. С. И започвам 36-та. Аз уж ям разнообразни неща, изследванията са ми в норма,доплера е добре, а бебето е мишка Simple Smile аз нямам линия на коремчето, но пък вчера установих една стрия на гърба, а аз мажех досега само корема и гърдите.

# 338
  • Мнения: 1 134
Кръста не пропускам да мажа, че там си имам отпреди стрии и гледам да избегна нови. Аз не знам от къде натрупах толкова кила, не че не ям сладко, но и аз се храня разнообразно, без да преяждам... Confused

# 339
  • Мнения: 388
Пипи2013 - определено не се притеснявай за кг, аз съм качила 3 от преди да забременея и с тези, които свалих стават общо 8. Докторът нищо не казва, но и бебето ми е една идея по дребно - утре навършва 35 г. С. И започвам 36-та. Аз уж ям разнообразни неща, изследванията са ми в норма,доплера е добре, а бебето е мишка Simple Smile аз нямам линия на коремчето, но пък вчера установих една стрия на гърба, а аз мажех досега само корема и гърдите.

Вашият термин за кога е?

# 340
  • United Kingdom
  • Мнения: 19
Аз до сега съм качила 9 кг,но в последно време нямам никакъв апетит,ям по задължение,чувствам се изморена и все ми се спи. Вие как се чувствате? Simple Smile

За мазането против стрии аз ползвам Био Ойл редовно-сутрин и вечер, мажа гърди,корем,кръст,дупе,бедра и за сега не са ми излезнали.И аз нямам такава линия  на корема.

# 341
  • Мнения: 3 231
Avlito - по календар 24.06, по изчисления на размера в момента по-скоро 27.06-28.06, според доктора в началото на юли, за да порасне достатъчно Simple Smile

# 342
  • Мнения: X
Момичета, да ви се оплача.
Без да искам се подхлъзнах и паднах на плочките в нас! Всичко стана толкова бързо, че даже не осъзнах, паднах ли по корем. Ужасно се изплаших, говорих с доктора и каза ако нямам болки да не се притеснявям, но въпреки всичко още не мога да се успокоя. Cry

Последна редакция: сб, 18 май 2019, 19:56 от Анонимен

# 343
  • Мнения: 295
Момичета, да ви се оплача.
Без да искам се подхлъзнах и паднах на плочките в нас! Всичко стана толкова бързо, че даже не осъзна, паднах ли по корем. Ужасно се изплаших, говорих с доктора и каза ако нямам болки да не се притеснявям, но въпреки всичко още не мога да се успокоя. Cry

Не се притеснявай, ако усетиш нещо ходи на лекар. Аз така наскоро се изпльосках яна улицата по лице, съумях малко да предпазя коремчето, отидох на лекар и всичко беше ок, казаха да увелича дневната доза магнезий... Да чукна на дърво към днешна дата е доста буйна.

# 344
  • Мнения: 66
Момичета, да ви се оплача.
Без да искам се подхлъзнах и паднах на плочките в нас! Всичко стана толкова бързо, че даже не осъзна, паднах ли по корем. Ужасно се изплаших, говорих с доктора и каза ако нямам болки да не се притеснявям, но въпреки всичко още не мога да се успокоя. Cry
Няма страшно, щом няма болки,  предполагам.
С миналата бременност така жестоко паднах, че си счупих крака. Та лекаря тогава ми каза, че околоплодните води пазят бебето.

Общи условия

Активация на акаунт