Трепети обхващат всяка ЮЛСКА мама, все по-близо идва срещата голяма. Тема 6

  • 23 400
  • 738
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 263
нещо за разведряване


# 316
  • Мнения: 528
Наистина стриите са до кожа..аз попринцип съм с много суха кожа, но имам за сега само по кръста няколко, а не съм стриктна с мазането..но пък за сметка на това имам мнооого голяма дълга кафява черта на корема, тя свършва чак при гърдите..мислех, че всяка бременна я има но като видях снимката на лимонка-тя няма..дали ще се махне след раждането незнам

# 317
  • София
  • Мнения: 405
Наистина стриите са до кожа..аз попринцип съм с много суха кожа, но имам за сега само по кръста няколко, а не съм стриктна с мазането..но пък за сметка на това имам мнооого голяма дълга кафява черта на корема, тя свършва чак при гърдите..мислех, че всяка бременна я има но като видях снимката на лимонка-тя няма..дали ще се махне след раждането незнам

Ще се махне. Аз с първата бременност имах голяма, изчезна 6м след раждането. Сега имам една съвсееем тъничка.
Не се тревожи. Simple Smile

# 318
  • Мнения: 1 148
Мамите, които са раждали секцио - след колко време се възстановихте така, че да се грижите сами за бебето?

Някоя софийска мама ще ражда ли в Надежда? Знаете ли какво трябва да подготвим за бебето?

Днес си купих еднократни гащи 😁, още се чудя какво им е предимството пред текстилните 😄 ама така, да има.

Относно препаратите - с първото детенце ползвах Тео бебе течен и Бочко за шишенцата, много доволна останах и от двете.

Относно люлката - предишния път взехме от бебенаем, линкът по-горе, много удобен вариант, ползвах я около два месеца.

# 319
  • Мнения: 39
Gaggi аз бях секцио със сина ми. Много ме болеше около 2 седмици. Добре, че бебето беше в кувьоз първата седмица и не ми се налагаше да го вдигам и да се грижа. Имам доста приятелки родили секцио - едни казват, че не ги е боляло и са станали на крака още в деня на операцията, а други като мен се оплакваха, че дълго ги е боляло и са имали нужда от помощ. Първите дни не можех да ставам и лягам без някой да ме придържа... Индивидуално е бих казала. Хубаво ще е да имаш помощ поне 10 дни някой да е около теб и да ти подава бебето за хранене, т.е. да не се налага много да ставаш и да се напъваш.

# 320
  • София
  • Мнения: 333
Аз ще раждам в Надежда секцио.В сайта разгледах,че има списъс с всичко което е необходимо за постъпване в болницата-какво да се носи

# 321
  • Сандански
  • Мнения: 230
Аз бях секцио с първото раждане първите 7 дни ми бяха най-трудни, но бяхме и в болницата. След това нямах проблем нито с вдигането на детето, нито с домакинската работа. Мама идваше следобяд да го гледа бебето, но по скоро аз за да поспя малко. Иначе в болницата почнаха да ме раздвижват на втория ден от секциото.
Този път ще съм пак секцио и с докторката се разбрахме да бъде 5 дни преди термин, но не сме уточнили точна дата. Уговорката да следим  и  максимално до термин да чакаме ако всичко е наред.

# 322
  • Мнения: 217
И аз ще раждам в Надежда със секцио. Списъка е доста добре направен по етапи какво е нужно. Общо взето доста неща могат да се набавят и от аптеката в болницата. Нещата за бебето са нужни чак за изписването, както и дрехи за майката.
На първото ми секцио ( в друга болница) ме раздвижиха на следващия ден и ме попитаха дали искам да оставят бебето при мен или да се грижат докато се почувствам готова и само да ми го носят за кърмене. Аз пожелах да ми го оставят и така още по- бързо влезнах в ритъм. Много болеше първите дни, но бебето е голям стимул. Като се прибрах проблема ми беше вечер като ставах да кърмя, ММ ме вдигаше. Но за 10-тина дни се възтанових.

# 323
  • София
  • Мнения: 4 966
Наистина стриите са до кожа..аз попринцип съм с много суха кожа, но имам за сега само по кръста няколко, а не съм стриктна с мазането..но пък за сметка на това имам мнооого голяма дълга кафява черта на корема, тя свършва чак при гърдите..мислех, че всяка бременна я има но като видях снимката на лимонка-тя няма..дали ще се махне след раждането незнам
Аз с първата бременност имах кафява линия, но изчезна. Сега тази бременност нямам никаква пигментация.
Стрии имам много пак от първата бременност, напоследък много ме сърби коремчето и явно трябва да мажа повечко, че ако се нацепя още - вече ще се обезобразя Simple Smile
Засега съм +8,5 кг.
Но напоследък залитам все към вредни храни и нищо чудно да кача до 12.

Люлка мисля че и на нас ще трябва...че като си спомня сина ми като малък все на ръце трябваше да го люшкам, танцувам, взехме количка и за вкъщи само и само за да има возене напред назад. Само това го успокояваше и успиваше.
Шезлонгът някак ми Се струва непотребна вещ, особено ако няма функции. Не знам. 🧐
Сега видях линка за люлките под наем. Определено това ще е нашият вариант. Благодаря за споделянето! Simple Smile


А с предишното секцио много трудно и бавно се възстанових, първите дни ревах буквално от болка и сега ме е страх много от предстоящото. Първата седмица е най-тежка.

Последна редакция: сб, 18 май 2019, 10:45 от isaikova

# 324
  • Мнения: 252
И аз имах много силно изразена линия миналия път, сега не. После изчезват, споко.
За килограмите - 12кг е оптималното. И да качиш много малко също не е много добре. Моят доктор и миналия път ми каза и сега също - 12кг се води най-доброто "качване" и за вас и за бебето. Миналия път ги удвоих, но този път и аз в края на 29гс съм +9кг.

# 325
  • Мнения: 503
Такава черна линия на корема имах с първата бременност. След като родих я изтрих с памук и бебешко олио - изчезна. Сега нямам, само вътре пъпа ми има променена пигментация, но не мисля сега да го пипам.

# 326
  • Мнения: 1 134
На мен ми е първа бременност и също имам тъмна линия по средата на корема, която се надявам да изчезне. Засега стрии нямам, но и коремът ми не е много голям за 33+4. С килограмите положението е много тежко, отпуснах се доста и ще се налага да свалям след раждането, че не ми е добре така.Confused Напоследък почва и да ми се ускорява пулсът все по-често. Някоя мама с подобно оплакване?

# 327
  • Мнения: X
На мен ми е първа бременност и също имам тъмна линия по средата на корема, която се надявам да изчезне. Засега стрии нямам, но и коремът ми не е много голям за 33+4. С килограмите положението е много тежко, отпуснах се доста и ще се налага да свалям след раждането, че не ми е добре така.Confused Напоследък почва и да ми се ускорява пулсът все по-често. Някоя мама с подобно оплакване?



Аз съм в 33г.с +3дни и аз наблюдавам от около седмица ускорен пулс, нормално кръвно. Слагаха ми инжекции дексаметазон и си мисля дали не е старничен ефект от тях.

# 328
  • Мнения: 141
И аз имам питане за секциото 🙄
След секцио може ли да се накърми бебето или не ти го дават? Знам, че кърмата идва с след няколко дни, но има ли коластра? Аз мисля, че би трябвало да има  , но се чудя 🙄  На мен не ми се иска да му дават АМ. Моля, мамите раждали секцио да споделят

Иначе и аз я имам тази линия, тя после изчезва, не се притеснявайте.

За стрии се мажа с бебешко олио след душ и после лосиона на Палмърс.

# 329
  • Мнения: 252
Без значение от начина на раждане, коластрата тръгва след падане на плацентата. Просто при секцио може да отнеме примерно час повече. Количеството е малко, но абсолютно достатъчно за бебето в началото. Стомахчето е колкото череша, така ще му стигне. Колкото по-рано и по-начесто, толкова по-добре. Въпроса вече е дали след самото секцио ще го дадат за малко и после в реанимация какво се случва. Тук и аз не съм наясно, с едно нормално раждане съм, но ако не се обърне и мен ще ме терзаят същите въпроси.
И аз имам питане за секциото 🙄
След секцио може ли да се накърми бебето или не ти го дават? Знам, че кърмата идва с след няколко дни, но има ли коластра? Аз мисля, че би трябвало да има  , но се чудя 🙄  На мен не ми се иска да му дават АМ. Моля, мамите раждали секцио да споделят

Иначе и аз я имам тази линия, тя после изчезва, не се притеснявайте.

За стрии се мажа с бебешко олио след душ и после лосиона на Палмърс.


Общи условия

Активация на акаунт