Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 11 май 2019, 13:26 ч.

Касапница в окръжна болница-София

• 1 571
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
Като не е в топ кондиция да не работи,ама не могат да изпуснат клиничните пътеки и рушветите.Има професии при които грешките и небрежността са недопустими.
Ами иди ти да работиш такава професия, в която грешките са недопустими. И при която ежедневно се сблъскваш с човешки страдания и смърт (не случайно сред лекарите процентът на алкохолиците, пушачите и самоубийците е един от най-високите). Ако половината дни в месеца не си във форма, вземай си неплатен отпуск. След което оцелявай с 400 лева месечно, да видим колко ще изкараш. Но на чужд гръб и 100 тояги са малко, нали?

# 16
На лекарите рушветите им са по1000 лева и нагоре,така,че и пет дена в месеца да работят пак ще са добре,още повече,че при тях болничните не са проблем.

# 17
Здравей, V12. Благодаря за отговора. Звучиш като психолог Simple Smile Анализирах ситуацията безброй пъти, смея да кажа, че въпреки емоциите ми, умът ми е рационален.  Знам, че грешката не е умишплена и никой не е застрахован от такива. Знам обаче също, че ако аз съм сгрешилата вероятно няма да намеря прошка.  Има грешки и грешки. Както каза, не съм Исус. Подобно на всички обикновени земни хора, не мога да простя такава грешка.
Разбира се, че съм мислила срещу какво ще тръгна да протестирам, това не са празни приказки от моя страна. Бих протестирала срещу правилото колеги от същата държава да разясняват такива нелепи ситуации. Точно сега няма да излагам цялата концепция. Когато стигна до публичното й оповестяване, ако не ти се струва глупава, запознай се Simple Smile Безпредметно е да се боря с корупцията, нея винаги ще я има, независимо от заплащането на лекарите.
Да де,ма това не е грешка,а тотална некомпетентност.Как ще сбъркаш вена с аорта?Тоя "лекар" и за санитар не става..

# 18
Ами точно както можеш да сбъркаш трахея с хранопровод. Случва се и на най-опитните анестезиолози при интубиране.

# 19
Ами точно както можеш да сбъркаш трахея с хранопровод. Случва се и на най-опитните анестезиолози при интубиране.
Сериозно?И що за "лекари" са това?
Всъщност,докато народа приема такива "грешки" за нормални,така ще е.
Ще ни лекуват дебили неспособни да различат трахея от хранопровод и с цялата си наглост,ще ни обясняват,че подобни грешки са в реда на нещата..Не е луд тоя дето яде баницата и като чета или слушам подобни идиотизми,после когато по телевизията чуя за поредния пребит "доктор",си казвам.."И тоя ще да е сбъркал трахеята с храноповода,хак му е боя,че ,даже и му е малко"..

Ето трахеята и хранопровода..Да,много е сложна ситуацията,заплетени са като свински черва и е невъзможно
да се устанави кое какво е и къде се намира.Разбирам.
Може би,все пак трябва да сме благодарни на лекарите,че не бъркат устата със задника,щото тогава хептен сме я вапцали,особено пациентите с хемороиди:)

Здравето е лична отговорност, както и нашият избор на кой конкретен лекар можем да се доверим.
Приятен ден на всички медици и пациенти и не забравяйте,че ако искате да живеете,дори и лекарите не могат да ви уморят!

# 20
Какво?, Много ми харесват коментарите Ви! Особено тези, че е добре, че не бъркат задника с устата и "ако искате да живеете, дори и лекарите не могат да ви уморят" Simple Smile Съгласна съм и с това, че е налудничаво да се мисли, че е нормално системно да се допускат такива грешки. Поздравявам Ви сърдечно!

# 21
  • София
Мога ли да попитам за кой лекар става въпрос? Thinking

# 22
По юридически причини не мога да го напиша на този етап, но скоро ще го спомена.

# 23
  • София
Какво?, Много ми харесват коментарите Ви! Особено тези, че е добре, че не бъркат задника с устата и "ако искате да живеете, дори и лекарите не могат да ви уморят" Simple Smile Съгласна съм и с това, че е налудничаво да се мисли, че е нормално системно да се допускат такива грешки. Поздравявам Ви сърдечно!
Кой "мисли, че е нормално системно да се допускат такива грешки " ?

# 24
Здравейте, Фри. Ако прочетете предишните коментари ще се ориентирате по-добре в темата.

# 25
  • София
Нито една нападка няма в текстовете ми по-горе.
Потвърди се съмнението ми, че ще отговорите на въпроса, който зададох.
Оставам в очакване на подробна информация за случая, а също и за медицинската Ви длъжност, това от чисто  любопитство.

# 26
Сериозно?И що за "лекари" са това?
Всъщност,докато народа приема такива "грешки" за нормални,така ще е.
Ще ни лекуват дебили неспособни да различат трахея от хранопровод и с цялата си наглост,ще ни обясняват,че подобни грешки са в реда на нещата...
Да, на илюстрациите в интернет много ясно изглеждат нещата. Особено за хора, които никога през живота си не са присъствали на операция. Аз като студент работих половин година като санитар в нервохирургията на МА - София. В задълженията ми влизаше да изхвърлям отпадъци и по време на операциите. Лекарите мислеха, че съм студент в МА (почти всички други санитари бяха такива), затова си правеха труда да ми обясняват как се извършват отделни манипулации и какви са най-честите грешки. Уверявам те, "Какво?", че на живо нещата съвсем не изглеждат като на картинка! Дори аз - трениран парашутист и бивша барета - пребледнях и ми се наложи да се облегна на стената, за да запазя равновесие, докато гледах как хващаха централен венозен път на 6-месечно бебе с тумор на окото с игла, по-дълга от дебелината на тялото му...

# 27
Това им е работата,длъжни са да могат.

# 28
Това им е работата,длъжни са да могат.
Хайде сложи си ръката на сърцето и кажи честно - ти никога ли не допускаш грешки в работата си? Или като е за тебе - може, но лекарите не са хора и нямат това право?

# 29
Има работа и работа.Щом си избрал да бъдеш лекар не трябва да допускаш грешки.Лекарските грешки са повече от немарливост,незаинтересованост,невнимание.Особено,ако не си им броил пари на ръка.Не,че и тогава не се осират.Много са малко лекарите,които си гледат съвестно работата,на такива им давам с удоволствие,много ме е яд на такива,които предварително си искат,дадеш им и си оставят ръцете.

Общи условия

Активация на акаунт