Парфюмни размисли и страсти - 226

  • 65 764
  • 727
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 2 431
Момичета, имам въпрос към тези, които имат Boucheron Iris, каква е трайността при вас?
На блотер се задържа изключително дълго, но на кожата някак си се губи много бързо.

# 226
  • Мнения: 2 809
В Сефора са заредили новия Шалимар. Започва ударно с горчиви портокали ала детски сироп, които след десетина минути изчезват. Нямам вкъщи за паралелен тест първото суфле, но в базата си за мен двата аромата са идентични. Трайност два часа.
Тъкмо щях да питам за него, някой дали го е разносвал.Подуших го само и ми се видя интересен, но бях тръгнала за друго и не тествах.Наистина ли е толкова  нетраен, не е типично за Шалимар.
Тествах Shalimar Souffle d'Oranger сутринта, още ми е на ръката, но мислех да не пиша.
Със смесени чувства съм, клонящи към голямо НЕ от мен.
Разликата със Shalimar Souffle е единствено в допълнителните цитруси и нероли и едно прашно и мръсно звучене на цветята в базата. Ванилията също вместо на велурена подложка, тук е поръсена върху клонче нероли, което усещам като онзи характерен мирис, който се носи във въздуха точно когато завали летен дъжд и първите капки започнат да се сипят по прашна улица през лятото. Душно, вложно, прашно и мръсно  усещане и една горчивина оставаща и в базата.
Старта му е близък до Шанел №5 льо, в сърцевината е малко по-цветен и сладък Шалимар ЕДТ и в базата си една идея по горчив и прашен Shalimar Souffle.
Имам ги и трите и този просто ще подмина.
Бутилката също ми дойде прекалено шарена и с наситени цветове за моят вкус, не знам защо си я представях с по-пастелени (искало ми се е).

Тествах в 10:30 ч., в момета полагам усилие да го открия, смачках си носа от навиране в кожата.
В Дъглас в има 20% намаление и с него е 160 лв. 50 мл.

Последна редакция: ср, 22 май 2019, 14:08 от Sysly

# 227
  • Мнения: 645
Скрит текст:
И аз минавам да се отчета, че днес влезнах в една парфюмерия случайно и още по-случайно питах дали имат новата Олимпея, Олимпия, или както всеки си го казва.😃 И, о, чудо, имаха я (аз не я видях на рафта) и веднага ме попитаха дали искам да ми пръснат, а аз скромничко отговорих, че и на блотер става. Пръсна ми момичето и първото ми душ, както се изрази Аризона, отнесе ми главата...в хубавия и сладък смисъл на думата.....мирис на домашно хубаво сладко, истинско! А аз имам огромна слабост към домашното сладко. Душих, душих, сладичко, сладичко, зъб да те заболи, обаче ми харесва. Мушнах го в чантата И сега го вадя иии-ооо-ааа-ууу, ароматът още повече ми харесва, но ми напомня на някакъв друг аромат, познат ми е, но не се сещам кой.
Мирише ми на захаросани сливи, на домашното сладко, което споменах, на сладко от кайсии и сливи, нещо леко карамелено, всичко примесено с леко солна нотка, но нищо натрапчиво и дразнещо. Носът ми е объркан и не мога да различа всички миризми, но знам, че този парфюм ще е мой и ще го нося с най-голям кеф.
Забележка - прекалиш ли с пръските обаче, има почти 100 %-това вероятност да те заболи глава, да ти стане лошо и да си спечелиш адски неодобрителни погледи от околните.😬😬😬

П.с. Питах половинката на какво познато му мирише, че аз така и не успях да се сетя, та той уцели от раз - на МЕД, усещам мед сред всичките други сладки прекрасности!😍😍😍

sunattraction, ето, и ти го намираш за супер сладък! Хм, значи проблемът е в моя телевизор... Thinking Сладък, да, но чак пък много. Явно след системната злоупотреба с Нощния скандал, съм минала няколко нива нагоре. Joy
Плодовете за мен тук са сухи, сухи кайсии / Rolling Eyes/ - супер ароматни, сладки, но и леко кисело-стипчиви.
Интересно ми е как ще се държи в много топло време.

Относно парфюмните лосиони - имам само 2: Адикт на Диор и Скандал ЖПГ; а и един остатък от Кейт Мос Kate имам забутан някъде.
Адикт съм ползвала само веднъж на цяло тяло, заедно с парфюма, и щях да се гътна. Хем бях болна и хремава, и пак се усещах като ходещо оръжие за масово изтребление. Изключително силен, натрапчив и траен аромат има лосионът.
Скандала го ползвам смело като подложка на Нощния скандал понякога, обаче забелязах, че променя аромата на парфюма към повече захарност; пък аз нали съм в играта заради туберозата.
Последният път, когато се бях докарала така, докато се придвижа от паркинга на работа до сградата, ме бяха накацали едни малки гадни зелени мушички по кожата.
Общо взето, дори и за мен лосион, разнесен по цялото тяло, плюс парфюм, особено на такива силни аромати, е too much. Може би, само лосионът, или пък нанесен само на местата, където се пръска парфюма... нещо такова.


Никога не можах да открия сексът в ароматите на Нарцисо и това си е. Имах розовото ЕДП, усещането е точно все едно съм се напръскала с дезодорант Нивея или някой друг антиперспирант. Аромат на чисто и комфортно.
От известно време мъча бялото кубче... изключително рядко си пасват настроенията ни.
Явно мускусът не е моята бира, ще се придържам към сливите и кайсиите. Grinning

# 228
  • Мнения: 31 128
Shalimar Souffle d'Oranger е нетраен и при мен и аз, която съм голям любител на нероли съм леко разочарована от него. Ако ми попадне на добра цена бих се замислила, но за 205 лв. не.

# 229
  • София
  • Мнения: 248
Здравейте, покрай сезона на цъфналите акации много ми се прииска да си намеря парфюм с такъв аромат. Моля за помощ, понеже не се сещам за нито един такъв Sad

Единствено Love на By Kilian ми напомня на акация, но по пирамида там я няма. От изброените нотки предполагам, че може да е от Орловите нокти (на английски: honeysuckle). И все пак този парфюм като цяло ми се струва доста сладък и тежък и по-подходящ за по-хладно време.

# 230
  • София
  • Мнения: 3 826
ThEia, търси за парфюми с мимоза. Сещам се за Dahlia divin le nectar. Poeme също, но и те са доста сладки.

# 231
  • София
  • Мнения: 6 197
Момичета, имам въпрос към тези, които имат Boucheron Iris, каква е трайността при вас?
На блотер се задържа изключително дълго, но на кожата някак си се губи много бързо.
Много малка, 2-3 часа. Първоначално ме плашеше буркана, но бързо заминава. 

Нарцизотата и на мен са ми “офисни”,  може би само Руж има по- фриволно звучене. Аз и само него купих.

Последна редакция: ср, 22 май 2019, 13:53 от ~Étoile~

# 232
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
sunattraction, ето, и ти го намираш за супер сладък! Хм, значи проблемът е в моя телевизор... Thinking Сладък, да, но чак пък много. Явно след системната злоупотреба с Нощния скандал, съм минала няколко нива нагоре. Joy
Плодовете за мен тук са сухи, сухи кайсии / Rolling Eyes/ - супер ароматни, сладки, но и леко кисело-стипчиви.
Интересно ми е как ще се държи в много топло време.

Аризона, първата душка и секунди е яко сладко, може да те изкърти, но после като дойде средата, се разкрива и самият аромат. Бях изненадана, че усещам медна нотка, защото не присъства в пирамидата. Може би другите нотки се смесват по някакъв начин и става тази магия. Мед, както съм споменавала - не обичам да ям, нито да го мириша, но поднесен в парфюмите правилно - не мога да се удържа, влюбвам се.
Не знам дали е от продължителната ти употреба на Скандала, тъй като аз също открай време злоупотрябвам с 1-вия и 2-рия, както и с много други изпържващи аромати, кожата ти може да го трансформира по такъв начин. Simple Smile
Аз не съм го пробвала върху моята кожа и не се знае какъв би бил резултата. Grinning

п.с. Блотерчето съм го пльоснала в една фруктиера, довечера ще го помириша и ще видим какво се е случило след часове престой. Simple Smile

На Нарцисо имам for Her Fleur Musc и честно казано не знам какво толкова съм го била харесала, но ме заинтригувахте сега с тея описания, а по принцип не ми е от фаворитите...Grinning

# 233
  • Мнения: 546
Мерси за темата, Денси! Ето ги моите сини парфюми


Поръчах и Tom ford fleur de portofino. На сляпо... някой има ли го да каже две три думи.
Иначе съм на том фордова вълна с ноара, много, много ми харесва. Получих и sicily d&g, припомних си младостта. Много луксозен аромат, не прилича на никой друг. Обмислям и ванилия фатале, при мен е с чудовищна трайност и шлейф.

# 234
  • Мнения: 2 956
Браво silvia.si-чудесен избор.Това е любимият ми аромат от прайвит бленда.Малко напомня на Гучи блум.....

# 235
  • Мнения: 1 107
Shalimar Souffle d'Oranger е нетраен и при мен и аз, която съм голям любител на нероли съм леко разочарована от него. Ако ми попадне на добра цена бих се замислила, но за 205 лв. не.
Категорично за мен 205 лева за този парфюм са наистина много, 160 с намалението също.
Аз имам лосион за тяло на нилските градини, Mon Guerlain, охлаждащ гел на бронзовите богини, Terre Lumiere на Локситан, зеления и белия чай. Харесва ми да наслагвам ароматът и наистина целия ритуал е много приятен, но тези, които имам не са бомби определено. Очаквах повече от лосиона на Мон, но и той в съчетание с парфюма не докарва на мен или околните главоболие.

# 236
  • София
  • Мнения: 248
CandyCandy
ThEia, търси за парфюми с мимоза. Сещам се за Dahlia divin le nectar. Poeme също, но и те са доста сладки.

Мерси. Ще погледна за Dahlia divin le nectar, а Poeme го познавам и наистина ми е доста бонбонест. Candy

# 237
  • Мнения: 432
Ковачева Hug, благодаря ти, че писа, ще се радвам и на други мнения за ниш лято 2019г. Днес се напръсках с Vanilla Vibes. Не е любов от първo вдишване и затова пристъпих към него със смесени чувства, ах, тези смесени чувства. Ще отида в един хубав магазин, за да открия на кой лосион за тяло или омекотител за дрехи  ми прилича. Парфюмът не ме развълнува, солената нотка не я разпознавам, а като цяло намирам, че е ванилия с орхидея, мирисът е мн познат. Шишенцето е великолепно, дори си мислех, ето това ще бъде първият ми златисто-син парфюм, оказа се недостатъчно. Има трайност, шлейф, всичко необходимо за качествен парфюм, остава да намери своите почитатели. Sundazed определено влиза в списъка с желания, но първо, първо се влюбих неочаквано в Amyris Femme Maison Francis Kurkdjian 
https://www.fragrantica.com/perfume/Maison-Francis-Kurkdjian/Amy … -Femme-15565.html
Tърсех парфюм, който да надмине очакванията ми, който да счупи разбиранията ми за летен аромат и ето появи се. Парфюмът е флорален, но силен, излъчващ като нацъфтяло парково дърво, пред което се спират всички, омагьосани от прекрасната миризма на нежен амирис, ирис и лимонови цветчета, Мосю Куркджиан  все пак  (не съм сигурна, че се пише така). Парфюм едновременно подходящ за романтична среща, за празник, когато искате да блеснете.
ТhEia, Amyris Femme не е акация, но ако имаш възможност пробвай.

# 238
  • Бургас
  • Мнения: 9 400
Раличка,прекрасен пост,ако знаеш от кога го наблюдавам този парфюм на Мосю Куркджиан.Тъкмо вчера пуснах поръчка от Нотино,така ме е яд,че не си поръчах мостра.Защо ли ми се струва,че е от моите,скоро ще поръчам мостра.

# 239
  • Мнения: 515
KovatchevaHug аз за съжаление така и не намерих време да се запозная с мъжкия Авентус. Крайно време да се поправя:)Познавам дамската му версия, която не ми допадна, но те се доста различни мисля.

Ralitsa_ много хубав пост! Ако вече не познавах парфюма, щях да го търся за проба. Аз не можах да се разбера с Amyris femme -  моята   кожа превръща цялата тази  нежна комбинация от нотки в мирис на лимонена трева. Но се радвам, че при теб е разкрил красотата си! Новата парфюмна любов  носи много положителни емоции.Simple Smile

ThEia на мен началото на Gardenia Petale на Van Cleef ми носи точно усещането за нацъфтяла бяла акация. Сигурна съм, защото в близкия до нас парк, който е направен така, че да имитира пътечки в гората, има много акациеви дървета и когато нацъфтят мириса е опияняващ. Няма я в пирамидата, може и до химия с кожата да е , но ако не го познаваш може да пробваш.

Общи условия

Активация на акаунт