Избор на име за девойка

  • 4 056
  • 87
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 192
Здравейте дами, очакваме нашето трето дете, което ще е момиче. Моля, за вашия глас за имената, на които сме се спряли до момента. Оворена съм и за други предложения, нямаме конкретна буква, нито ще кръщаваме на някой, не харесвам прекалено дълги имена, както и такива завършващи на -слава, -мира, -люба. Предпочитам да не са много нетипични за нашите ширини.

# 1
  • Мнения: 18 547
Алина. Останалите са много използвани за мен, де. Харесва ми Калина, Ева също не е лошо.
Карина не харесвам, вместо това Каролина.
Алина тук е най-нетипично за нашите ширини, звучи руско, но е звучно и приятно.
Ева и Калина ще са фаворити в анкетата, отсега ви казам. Може би донякъде и Лора.

# 2
  • Мнения: X
Гласувах за Алина, точно днес сутринта търсих значението на това име, че много ми допада.
Ева и Рада ми харесват.
Каролина ми е фаворит за име, от предложените на Мис Каролин Бингли .
Simple Smile
Лека бременност и успех !

# 3
  • Мнения: 984
Гласувам за Ева и Рада. Рада може да звучи на много хора старо, но аз лично го харесвам и го асоциирам с глагола "радва". А Ева си е класика: с хубаво значение и не толкова разпространено.
От мен ще предложа една Мая:)

# 4
  • София
  • Мнения: 3 006
Гласувах за Рада. Харесва ми това, че е твърдо име, което тежи на мястото си.
За предложение давам друго кратко и твърдо име Дора.

# 5
  • Мнения: 46 484
Предпочитам да не са много нетипични за нашите ширини.
Предвид това изискване, махам категорично Алина. Определено е нетипично за България. Всички останали стават. Лично мои фаворити са Ева, Калина и Лора.

# 6
  • Мнения: 3 031
Ако имах момиче, мисля, че бих избрала Лора. Харесвам го от години.

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Калина е много красиво име

# 8
  • Мнения: 11 899
Гласувах за Лора и Калина. Лора ми харесва най-много от анкетата. Други имена, които ми харесват са Ева, Рада и Стела.
Предлагам още - Боряна, Биляна, Диляна, Милена, Мила, Косара

# 9
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Гласувах за Ева и Калина.
Стела и Рада също ми харесват.

# 10
  • София
  • Мнения: 511
Гласувах за Калина и Рада, като второто май ми е фаворит. Познавам две дами с това име - и двете са страшно красиви, чаровни и много усмихнати, та само с хубави неща го асоциирам. Blush

# 11
  • София
  • Мнения: 12 374
Алина Heart Едната ми племенница се казва така.
Нежно, но и силно име, а на галено й казваме Али (ударение на ''а'', разбира се).

# 12
  • Мнения: 1 795
От всички имена в анкетата Алина ми харесва най-много Hands Plus1

# 13
  • Мнения: 3 110
Лора и Ева

Как се казват другите две деца?

# 14
  • Мнения: 2 753
Гласувах за Алина и Ева. Но и Лора и Калина също ми харесват.

# 15
  • Мнения: 2 405
Лора! Толкова да го харесвам това име.
Иначе ми харесват и имената с К-Калина и Карина. Алина също е интересно, не често срещано, по нетипично.
Ева, Рада и Стела не ми харесват.

Лека бременност

# 16
  • Мнения: 8 578
Лора и Алина

# 17
  • Германия
  • Мнения: 3 419
Гласувах за Лора, предлагам още Лара като вариант

# 18
  • Мнения: 164
Гласувах за Калина.Бих предложила вместо Рада - Радост.Много ми харесва и мисля,че не е често срещано. Flowers Rose

# 19
  • Мнения: 2 405
Радост е много хубаво предложение. Името е чудесно, според мен!

# 20
  • София
  • Мнения: 192
Благодаря на всички за мненията. Първоначално моя фаворит беше Карина, сега обаче имам колебания сериозни, дали не е по-добре да е Калина, така би имала имен ден, но галеното Кари ми харесва повече от Кали. Името Алина ми харесва ужасно много, притеснява ме само, че се приема за странно и руско. Лора и Рада също ми звучат много добре.
Стела и Ева за сега са ми най-назад в класацията. Мисля си, че до последно няма да съм взела решение за съжаление.

# 21
  • София
  • Мнения: 12 374
Гласувах за Лора, предлагам още Лара като вариант
Всяко трето куче около нас се казва Лара. Моята кучка е Лора Simple Smile
Само казвам, нищо лично.

Благодаря на всички за мненията. Първоначално моя фаворит беше Карина, сега обаче имам колебания сериозни, дали не е по-добре да е Калина, така би имала имен ден, но галеното Кари ми харесва повече от Кали. Името Алина ми харесва ужасно много, притеснява ме само, че се приема за странно и руско. Лора и Рада също ми звучат много добре.
Стела и Ева за сега са ми най-назад в класацията. Мисля си, че до последно няма да съм взела решение за съжаление.
Никой не е възприемал името на племенницата ми като руско или странно. Славянско е, старинно. За Алина говоря Simple Smile

Последна редакция: вт, 14 май 2019, 07:37 от AnMary

# 22
  • Германия
  • Мнения: 3 419
Гласувах за Лора, предлагам още Лара като вариант
Всяко трето куче около нас се казва Лара. Моята кучка е Лора Simple Smile
Само казвам, нищо лично.

Ааа, не знам. Нямам куче и не живея в БГ 😁

# 23
  • Мнения: 8 578
Алина не звучи странно. Не се притеснявай. 😀

# 24
  • Мнения: 3 025
Гласувах за Карина. Харесва ми и Алина също,познавам една Алина, казваме и Аля. Рада-абсурд, остаряло име и дори не ми звучи добре. Калина е хубаво българско име, винаги съм го харесвала.

# 25
  • Мнения: 8 774
гласувах за Калина и Рада. (галени не трябват, да си останат така имената)
Авторката е написала "Име за Девойка", представяйте си ги като девойки тези красавици. Simple Smile
Изказът не е случаен.

Последна редакция: вт, 14 май 2019, 22:35 от Pepina_n3

# 26
  • Мнения: 7
Карина 😊

# 27
  • Мнения: 6 258
Гласувам за Карина и Рада.
Не харесвам имена без Р Simple Smile
Калина, Лора вече са много изтъркани.
Добавям Росица- много ми е нежно. И Катерина

# 28
  • Мнения: 410
Алина и Стела от мен. 😊

# 29
  • Мнения: 2 224
Гласувах за Алина и Стела, въпреки че второто на български не звучи така нежно заради твърдото «л». Карина не ми харесва поради това, че на италиански означава «хубава» и се ползва, когато красива е твърде много. Нещо като «хубавичка, сладка». Но сигурно малко хора го знаят, така че ако това не те притеснява...Калина пък ми се струва вече твърде банално, освен че не го  харесвам особено. Предложение от мен — Мая и София.

Последна редакция: ср, 15 май 2019, 14:35 от Anastasiya_S

# 30
  • Мнения: 18 547
carino/a значи симпатичен по-скоро,хубав. Красив не точно наистина,просто хубав.😊

# 31
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Алина-едно от значенията е ,,чужда,, от латински.

Като галено от Аделина или Ангелина има хубаво значение.
Но на мен и двете имена ми харесват повече от Алина.

# 32
  • Мнения: 207
Бих предложила Йоана, Михаела, Виктория.

# 33
  • Мнения: 6 145
Глас за Лора и Ева от мен.
Алина не ми харесва, много руско.
Калина, Карина - много зачестиха.
Рада е хубаво име, но пред другите звучни ми бледнее.
Стела също харесвам, поизчезна като че ли.

# 34
  • Мнения: 1 325
Стела е едно от любимите ми имена ( от лат. звезда). Отличава се, има нещо загадъчно и привлекателно в него.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 6
Не бих избрала Лора, тъй като много хора в България не могат да произнасят алвеоларно (твърдо) /л/ и често ще звучи като /уора/. Същото се отнася за Стела. Гласувах за Калина, тъй като в него има меко /л/ и няма /р/, но има избор от галени - Кали, Лина, Ина.

Последна редакция: чт, 16 май 2019, 08:57 от zlatkovadora

# 36
  • Мнения: 11 899
Е как в Калина да няма Л?

# 37
  • Мнения: 6 258
Когато след Л има И, Е май няма проблеми с изговора при никого и не звучи като “Уъ” Simple Smile
Може би това е искала да каже ..

# 38
  • Мнения: 2 101
Когато след Л има И, Е май няма проблеми с изговора при никого и не звучи като “Уъ” Simple Smile
Може би това е искала да каже ..

Зарежи, няма да те разберат. Масово не се чуват как говорят и твърдят, че могат да произнасят твърдо Л. Цяла тема бях отворила по въпроса.

За имената - гласувах за Карина и Стела, но всички имена са хубави! Лека бременност 🥰

# 39
  • Мнения: 8 890
Всички имена в анкетата ми харсват, с изключение на Рада. Може би ако знам как се казват по-големите деца, ще мога да избера за кои две имена да гласувам.

# 40
  • Мнения: 2 224
Не бих избрала Лора, тъй като много хора в България не могат да произнасят алвеоларно (твърдо) /л/ и често ще звучи като /уора/. Същото се отнася за Стела. Гласувах за Калина, тъй като в него има меко /л/ и няма /р/, но има избор от галени - Кали, Лина, Ина.

Да, и аз това имах предвид за “л”-то в Стела, иначе много хубаво име.

# 41
  • Мнения: 7 776
Гласувах за Калина и Стела. Стела ми беше в списъка преди да се роди щерката. Вместо Рада, предлагам Радина. На мен ми звучи доста по-добре, Радост също е страхотно.

# 42
  • Мнения: 573
Ева и Карина, Стела също ми допада. Михаела и Ирина са ми в личния топ 2 Simple Smile

# 43
  • Мнения: 2 878
Ева - така се казва нашето момиче . Иначе София , Анна . Има много хубави имена .

# 44
  • Мнения: 4 859
Гласувах за Калина,Кали на галено.Свързвам името с много готин човек и добра приятелка.Празнува имен ден на Цветница.
Карина,също е хубаво,като че ли по-често срещано,имам две познати с Кари-та Grinning
Вместо Стела,по ми допада Стелиана/Стелияна,на галено Стели,име е и на светец-детепазител.

# 45
  • Мнения: 93
Гласувах за Карина,страхотно име е.Емма е предложение от мен.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 135
Гласувах за Стела.Предлагам Михаела и Андрея.

# 47
  • Мнения: 553
Лора защото аз имам една и ми е слабост. Предлагам Аделина Blush

# 48
  • София
  • Мнения: 248
Лора Simple Smile

# 49
  • Мнения: 225
Алина се чува най-рядко и е интересно. Аз бих избрала него.

# 50
  • София
  • Мнения: 192
Алина много ми харесва, но мъжа ми не го одобрява и най-вероятно ще отпадне за съжаление

# 51
  • Мнения: 2 807
Алина и Стела.

Какво ще кажете за Стелина или Стелияна?

# 52
  • Мнения: 4 016
Лора и Рада.

# 53
  • Мнения: 5 259
И за двете ми деца името Алина ми беше фаворит номер едно, но мъжът ми го отхвърли и двата пъти.

И все пак е прекрасно.

Всички останали в анкетата обаче са също много хубави. Гласувах за Алина и Ева, но само защото са първи и ги цъкнах, преди да разбера, че имам само две опции. Ако имах повече, обезателно щях да включа Калина и Карина.

Мисля, че модата на Калините леко поотмина и сега не са по толкова много в клас, но имаше един период, в който бяха по три-четири. Това донякъде обрича детето да му казват по фамилия.
Моята дъщеря е с такова име, че бяха 4 в детската градина и три в училище и тя от 3-годишна свикна да се обръщат към нея с фамилното ѝ име, а до трети клас вече и учителки ѝ казваха на фамилия, а не с малко име. Това я вбесяваше ужасно.
Не мога да си представя какво им е на Александровците и Викториите.
Човек никога не може да е сигурен с какви имена ще са съучениците на детето, и по наше време имаше по 3-4 Галини и Десислави с клас, но все пак е съображение, което поне някак може да бъде избегнато.

# 54
  • Мнения: 18 547
И за двете ми деца името Алина ми беше фаворит номер едно, но мъжът ми го отхвърли и двата пъти.

И все пак е прекрасно.

Всички останали в анкетата обаче са също много хубави. Гласувах за Алина и Ева, но само защото са първи и ги цъкнах, преди да разбера, че имам само две опции. Ако имах повече, обезателно щях да включа Калина и Карина.

Мисля, че модата на Калините леко поотмина и сега не са по толкова много в клас, но имаше един период, в който бяха по три-четири. Това донякъде обрича детето да му казват по фамилия.
Моята дъщеря е с такова име, че бяха 4 в детската градина и три в училище и тя от 3-годишна свикна да се обръщат към нея с фамилното ѝ име, а до трети клас вече и учителки ѝ казваха на фамилия, а не с малко име. Това я вбесяваше ужасно.
Не мога да си представя какво им е на Александровците и Викториите.
Човек никога не може да е сигурен с какви имена ще са съучениците на детето, и по наше време имаше по 3-4 Галини и Десислави с клас, но все пак е съображение, което поне някак може да бъде избегнато.
Абсолюгно съм съгласна. Аз съм Десислава и бяхме по три-четири и в класа и в курса после  и бяхме на фамилии. И затова дадох ни толкова често срещано име на дъщеря ми(въпреки че пак се среща)поне не е н топ. Вярно е че не може да знаеш какви имена ще се паднат,но пак вероягностга да избегнеш повторенията е в пъти по-горяма.Ми не си кръщавам детето с име за да му викат на фамилия. Тъпо е. Затова не обичам масовостта и модата и в имената 

# 55
  • Мнения: 11 899
Мис Каролин, и аз не исках прекалено често срещани имена за децата си. И познай. Имаме приятелче, в чиято група в детската градина има две! Лъчезари! В групата на сина ми са двама Емиловци. Joy

# 56
  • Мнения: 3 031
Аз кръстих сина си с име, което е често срещано, защото ми харесва. Знам, че е масово, може да се каже банално, но ми харесва и това си е.
 

# 57
  • Мнения: 984
Случва се и обратният вариант : Синът ми е с масовото име Мартин. Аз също исках да избегна масово име, но това беше някаква пресечна точка на мен и мъжа ми при избора. Та бях подготвена за 3-4ма Мартиновци и в детска и в училище, ама не. И на двете места си е само един. Може пък да му е отминала модата или просто случайност. Все пак, ако занапред се наложи обръщение по фамилно име, няма да ми е неприятно, защото пък тя е рядка и хубава😉

# 58
  • София
  • Мнения: 192
Честно да ви кажа, колкото повече наближава момента, толкова повече се колебая за избора, а по принцип не съм нерешителен човек. Винаги ми се е виждало странно като бъдещите майки кажат ще реша за името като видя бебето, ама като гледам натам съм тръгнала...

# 59
  • Мнения: 93
Аз не съм се чудил за име на дъщеря си.Когато разбрах,че съм бременна казах на 5 годишния си син ,че ще имаме бебе.,Дори не знаехме пола,а той вече и отсече Емма.И моята Емма вече е на 5 месеца и половина.

# 60
  • Мнения: 984
Samui, всички имена от анкетата според мен са хубави,а когато наречеш детенцето си с някое от тях, много бързо след това ще ти стане най-любимото и въобще няма да си представяш как би могло да е друго име:blush:
Синът ми се роди на голям църковен празник, та и аз имах леко двоумене в родилното. Но семейният съвет единодушно реши да се придържаме към първоначалния избор.
Леко раждане и да пишеш после.
😉

# 61
  • Мнения: 5 259
Винаги ми се е виждало странно като бъдещите майки кажат ще реша за името като видя бебето, ама като гледам натам съм тръгнала...
Аз не можех да оставя избора да го направя в такъв момент. Като го видиш това бебе, то не прилича на нищо, което има човешко име Smile
Просто хич не ти е до имена, а и доста дълго в началото ще му казвате "бебето".
По-добре името да е избере, докато си представяш детето като по-голям човек.

Ако искаш, можеш да съкратиш анкетата до имената, между които  най-силно се колебаеш.

# 62
  • Мнения: 8 774
Не трябва да му казвате "бебето", напротив, още в утробата се обръщайте към него по име. Даже много  се радвам, че сега майките знаят пола на бебето.
От друга страна, много би улеснило избора на майката, ако е види детето. Например: намислила съм си името Светла, а бебето има тъмна кожа, коса. Или намислила съм си име Бойко, Вихър, а бебето е мъничко, нежно, поспаливо, флегматично. Бебетата също имат темперамент и се вижда още в тази крехка възраст.

# 63
  • Мнения: 18 547
При нас беше също голямо мислене. И въпреки,че го избрахме още в 4 м не бях съвсем сигурна в името. Но когато я взех за първи път и след като толкова месеци бях мислила за нея с това име...вече не мога да си представя да се казва по друг начин. Свикнах с името отрано и като я видях то си беше нейното. Акушерката ме питаше да й го кажа. Казах-като се роди. И после ви каза"колко хубаво име".
Не можах съвсем да свикна в началото,но сега вече не мога да си представя друго име.
Пък това да го решавам като видя бебето...ми не. При моята натура дето 9 м не можа да реши едва ли не това е невъзможно. В родилно имаш 3 дни,ако се колебаеш. Поне при нас така беше.

# 64
  • Мнения: 2 224
Абе трудно ще го разбереш дали е Бойко, Вихър или Добромир още от първите му дни живот. По-скоро с мнението на Юна съм съгласна. Бебето се мени с всяка изминала седмица.

# 65
  • Мнения: 5 259
Именно.
А и нюансите на кожата въобще не си личат от първите часове след раждането, когато може да е червено, мораво и т.н.
Моето беше с черна коса като се роди, която на 3-4 месеца опада и отдолу излезе руса.
Ако ви покажа снимка на детето в деня на раждането и в момента, изобщо няма да познаете, че е същото.
Характер пък въобще по никакъв начин не се разбира.

И на двете деца им казвахме "бебето" точно до първия рожден ден. Нищо им няма, знаят си имената.

Ако името се избираше след раждане според това на какво прилича бебето, повечето хора щяха да се казват Топчо, Пухче, Муня, Буби, Тюти и от сорта.

Когато избираш името, трябва да си представяш детето си като голям човек, защото то ще бъде наричано с него най-дълно време след бебешка възраст.

# 66
  • София
  • Мнения: 192
С имената.на двете си деца не съм имала такава драма, какво ми става сега не е ясно. Кодовото име на бебката в момента е Кифличка, определено ще й е нужно друго име Simple Smile

# 67
  • Мнения: 1 108
Бая се колебах и аз при избора на име, но се водех от следния принцип: ще отива ли това име на художник, счетоводител и волейболист? Защото бебе и малко дете ще е 2-3 години, а после?

# 68
  • Мнения: 5 384
Елина, Каролина - подобни на предложените.
Иначе гласувах за Калина, Лора.

# 69
  • София
  • Мнения: 192
Съкратихме избора до тези три имена, ще се радвам да „чуя” мнението ви.

# 70
  • Мнения: 8 774
Карина - ми е малко тежко с тези съгласни К и Р в комбинация, аз живея в страна, където  е много популярно и не ме впечатлява. Просто е мода в момента в България, която ще отмине.
Лора - аз го свързвам с  Яворов .
От трите варианта съм за Ева,

# 71
  • Мнения: 2 224
Карина не ми харесва, най-вече заради значението. От трите гласувам за Лора. Ева ми е прекалено кратко.

# 72
  • Мнения: 2 753
И трите имена много ми харесват, но най-вече Ева. На второ място Лора.

# 73
  • Мнения: 18 547
Какво ме и на значението-симпатична, хубава, от италиански. Иначе и на мен не ми допада,груби са ми имена с Р и това е.

# 74
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Гласувах за Ева.


# 75
  • Мнения: 2 224
Какво ме и на значението-симпатична, хубава, от италиански. Иначе и на мен не ми допада,груби са ми имена с Р и това е.

Ами именно това - “хубава”, но се употребява когато“красива” би било прекалено. Ако ще е хубава, нека е красива поне 😊 Иначе си съществува като име, на мен не ми харесва. Въпрос на вкус.

# 76
  • Мнения: 984
Ева и от мен. Хубаво и категорично. Лора - на второ място. Нежно е, но все ми навява тъга, явно наистина покрай Яворов.

# 77
  • Мнения: 4 859
Гласувах за Ева,нищо че не харесвам кратки имена като моето.

Карина споменах и преди ,че ми е често срещано.

Лора също е хубаво,на галено Лори и Лорче,нежно е , но има две букви ,с които някои хора имат проблем -л и р...

До преди да родя не бях взела твърдо решение,като родих веднага изстрелях името ,което ми харесваше без да се замислям.Не е имало общо с начина, по който изглежда малката,имаше и има сърдене от страна на майка ми,но на мен колкото повече време минава толкова повече ми харесва как я нарекох.

Леко раждане и да изберете най-хубавото за нея и вас име  Heart

# 78
  • Мнения: 1 108
Ева от мен - много красиво име.
Много харесвам Лора, но го слагам на второ място, защото много хора не могат да го изговарят правилно и част от красотата на името се губи.

Карина не ми харесва, а стана и много популярно напоследък. 

# 79
  • София
  • Мнения: 149
Ева - едно от най-най-любимите ми имена!

# 80
  • Мнения: 8 578
Гласувах за Ева. След него бих предпочела Лора. И трите са хубави.😄

# 81
  • Мнения: 11 899
От трите гласувах за Лора, най-много ми харесва. Дъщеря ми е Лъчезара - има и, и Р, но до сега никой не е имал проблем да й каже правилно името. Освен една позната, която не може да казва Л в никоя дума и го замества с Р. Така сливи например става сРиви, гледам - гРедам...

Последна редакция: чт, 11 юли 2019, 09:31 от Mama Ru

# 82
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Глас за Лора. Много харесвам Карина, ама много кучета Кари има :х Като цяло и трите ми допадат. Бих избрала спрямо деня на ражданет

# 83
  • Мнения: X
Ева, Лора не ми харесва, просто познавам хора, които така са си кръстили кучетата и се дразня чак на себе си, но това ми е асоциацията.
С Л и Р , на мен много ми харесва Лъчезара, както се казва дъщерята на дамата преди мен.

# 84
  • София
  • Мнения: 12 374
Глас за Лора. Много харесвам Карина, ама много кучета Кари има :х Като цяло и трите ми допадат. Бих избрала спрямо деня на ражданет
Около мен обратното - много хора са с куче Лора, вкл. и ние. Съответно първата ми асоциация е за куче.

Ева е чудесно име! Карина ми звучи грубо.

# 85
  • Мнения: 3 031
Какво е това куче с име Лора? За първи път чувам подобно нещо.Dizzy Face

# 86
  • Мнения: 4 016
Много харесвам имената с К, но този път давам глас за Лора.

# 87
  • София
  • Мнения: 192
Здравейте, вчера на 19.7 се роди нашата дъщеря Ева. Благодаря на всички включили се.

Общи условия

Активация на акаунт