Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 14 май 2019, 15:17 ч.

Пръцкане при бременност

• 607
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте, бременна съм в 7г.с и 4 дни, и не знам нормално ли е да усещам все едно имам въздух във вагината и леко пръцка, малко странене въпрос, но не знам имам ли повод за притеснение. Мисля, че би трябвало да е нормално, но ми е първа бременност, след спонтанен аборт ми слага година и съм леко притеснена, благодаря предварително.

# 1
Може би са ти по-отпуснати мускулите там. Прави Кегел упражнения, но задържай по няколко секунди.

# 2
Пръцкането на вагината няма нищо общо с бремеността.
При йога поза АСАН също някои жени могат да пръцкат с вагината,защото влиза въздух.
Не е вярно това за по - отпуснати мускули особено когато става въпрос за нераждали жени.

# 3
Не е вярно това за по - отпуснати мускули особено когато става въпрос за нераждали жени.
На мен ми се случваше редовно преди да забременея и родя. След това обаче спря, защото започнах да си тренирам вагиналните мускули. Все си мисля, че има връзка 🙄😄 Но си права, че няма общо с бременността. Има обаче с отслабнали мускули, които е предпоставка за проблем, ако не се тренират. И "пръскането" е най-малкият от тях.

Общи условия

Активация на акаунт