Как почиствате дупетата на момиченцата?

  • 8 993
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Особено ме интересуват мненията на майките на по-големките момиченца.

С какво почиствате дупетата при смяна на памперс? В началото при всяка смяна миех с вода и сапун, по-късно реших, че сапунът е излишен (така де, щом гинеколозите го отричат за зрелите жени, защото убива флората, трябва да е така и при момиченцата, нали?), и започнах само с водичка да подмивам. Забелязвам обаче, че хм, как да го кажа, мирише 'на женско' детето, ако ме разбирате. Не знам колко често да ползвам сапун и дали изобщо да ползвам. Като е наакана, мия особено старателно, знам, че не остават 'следи'. Но миризмата, макар и не натрапчива, я има. Кажете как миете вие?
П.с. кърпички мокри не ползвам, мия само с вода.

# 1
  • София
  • Мнения: 39 718
или на чешмата с вода и сапун, или с мокри кърпички, аз ползвах тези на Нивеа

# 2
  • Мнения: 2 051
Само с топла водичка.
Много продължително и обилно.
Без кърпички и други такива
Само, че ние сме още малки и само на кърма - не остава миризма, всичко се отмива.
Сапун използвам при вечерното къпане и не мсеки ден.
Не заради флората, а за де не изсушавам кожичките, за да ги мажа с неща, които трябва да отмивам със сапун и т.н.

# 3
  • Мнения: 260
аз я мия с гел на bubchen
тои няма сапун ,но измива супер
има с лаика и с невен
иначе редовно и с влажни кърпички

# 4
  • Мнения: 4 965
Когато са пикани - винаги с мокри кърпички - "Baby Care" или "Molfix". Ако са наакани - обилно на чешмата, но без сапун (нашата педиатърка ни предупреди, че от сапуна може да се развият гъбички). Сапун "Bubhen" ползвам само за къпането, но гледам да избягвам по-деликатните места  Stuck Out Tongue .

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Аз от самото начало с мокри кърпички бършех дупето, подмивах я само когато беше много нацапано, та чак и във влагалището. Но ми се струва, че след всяко акане да се мокри дупето с вода не е много добре. Сега акаме в гърнето и то почти няма какво да се бърше, изтривам пак с мокра салфетка, и след пишото също. Може би от аромата на кърпичките не се усеща чак толкова миризмата, но пак си я има, малко или много...

# 6
Ами от както се научиха да стоят на двата си крака им мия дупетата само с вода след като са наакани. И с каката продължаваме така, въпреки че вече е голяма (просто остана навик при нея) А мокри кърпички ползвам, когато сме навън.
Абе не съм се вряла да ги мириша, но до сега не съм усещала неприятна миризма Confused  Simple Smile

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Хонда, не е неприятна... на женско мирише просто. Я провери Wink да съм спокойна.

# 8
  • София
  • Мнения: 173
Първо с мокра кърпичка, а след това с кърпичка с олио. Има такива на Bubhen. Мазните кърпички почистват много добре. Правех така и с каката преди 10г.  Така ме посъветва мед. сестрата, която идваше вкъщи. Тогава имаше мазни кърпички на Пенатен.
Преди няколко месеца си купихме поредната сокоистисквачка и знаете ли какво пише в книжката? "Оцветените пластмасови части се почистват с тампон, напоен с олио". Е, не че бебешките дупета са пожълтели Laughing  Laughing  Laughing .

# 9
Цитат на: boo
Хонда, не е неприятна... на женско мирише просто. Я провери Wink да съм спокойна.

хихи.  Laughing Довечера ще проверя. Абе Воо, да не е пък от "памперсите"  Confused Колкото и да е си запарват дупето

# 10
  • Мнения: 910
Вода и сапунче при всяко акане, при пишкане само с мокра кърпичка. Не мога да кажа, че на нещо ми мирише. Сапунчето е от тези с крем в тях, да не изсъхва прекалено кожата. Миенето е 2-3 пъти на ден, така се получава, освен ако не ядем пюрета от круши и сини сливи...  Laughing

# 11
  • Варна
  • Мнения: 11 340
С мокри кърпички - на Нивеа или Бейби ситър. Иначе всяка вече като я къпем, я мия със сапун - Пенатен. Не се усеща никаква миризма.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз все още очаквам бебе, но дал ине може да се използват и тези интимните душ-гелове които ние ползваме. Аз си мисля, че са достатъчно щадящи особено при момиченца над 16 месеца! Дали има и друг на моетомнение????

# 13
  • Мнения: 356
Ние сме на 5 години. Винаги съм миела само с вода и мокри кърпи. Обичам да оглеждам нещата, но не ми е направило впечатление да мирише необичайно.

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Почти всички гинеколози казват, че е най-добре да се измиват женските органи само с топла вода. Без сапун или интимен гел - вода и толкоз.

Затова и аз спрях да мия дупето на детето със сапун (освен когато я къпя във вода с разтворен течен бебешки шампоан), но като я мия през деня с топла вода, после забелязах, че има миризма 'на женско'...не е някаква необичайна или странна миризма, просто се учудих, защото толкова старателно я мия по няколко пъти дневно... Ако я мина с мокра кърпичка, мирише на кърпичка...естествено.

# 15
  • Мнения: 2 006
Сутрин и ве4ер мия със бебешки сапун-през деня с мокри кърпи4ки на Памперс.До сега не сме се нацепвали и миризма не съм усещала.

# 16
  • Мнения: 768
Използвам само вода. Сапуна не е много полезен по принцип, бил той и бебешки. А и водата тук е много варовита та сьвсем не е желателно излишно да пресушавам кожата на бебка.
Иначе вечер като я кьпем слагам гел в легенчето който се пени (той е против кожни алергии с екстракт от овес).
Редовно мажа бебка с кремче от сьщата серия и крем Нивея против подсичане.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Цитат на: boo
Почти всички гинеколози казват, че е най-добре да се измиват женските органи само с топла вода. Без сапун или интимен гел - вода и толкоз..

Да, и аз така знам и така правя, никакви интимни гелове (това май е измислица на козметичните фирми, нали трябва да продават нещо ново Wink )

   
Цитат
забелязах, че има миризма 'на женско'....
 
Е, няма да е на "мъжко"  Wink , нали ще става жена  Wink [/quote]

# 18
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
ами с вода и сапун понякога, е като се наака със сапун със сигурност.
Ама днес не съм я мила Wink няма да кажа какво съм направила още Wink , по-натам ще кажа..... Laughing

и кърпички съм ползвала също.

# 19
  • Мнения: 8 769
Аз мия със сапун и вода. Ползвам и мокри кърпички, когато се изака в гърнето-така й почиствам дупенцето. "Шунда-зейн"-а (това го имаме от един виц и все се хилим на израза) я мия със сапун и вода, а когато стане по-беличко отвътре-махам с мазно тампонче. Досега не ми е замирисала на нещо друго, освен на чисто, а аз много често я целувам по дупето и коремчето, т.е. доста голяма е възможността да я подуша (да не говорим,че обонянието ми е като на куче).
Аз лично ползвам сапун и не мога да си представя да не се измия с нещо пенещо се...ако ще и цял свят да отрича ползването на сапуна. Интимни гелове не ползвам.
Наскоро по срамните й устнички се появиха няколко пъпки. Водих я при нашето GP и то каза,че е т.нар. "памперс дерматит"-някой да е чувал за него?  Rolling Eyes Препоръча да промивам само с риванол.... Rolling Eyes
Ако някой има инфо по въпроса-да каже.
Трябва да слизам от коня....айде бай!

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Излових те...махнала си дневната пампа!

# 21
  • Мнения: 4 212
Бу, ето каво правех аз.Мойта се обриваше от сапутите, запо4нах да взимам специални, на мле4на основа или с ланолин( не ме питай за марката,не помня Rolling Eyes  Embarassed ).Запо4нах да използвам сапун само когато се е наакала, но при друга нужда измивам обилно с вода и за да не мирише на 'женско', използвах кле4ки за уши.Топвам връх4етата в детски лосион за тяло или дупе или какъвто и да е детски крем и по4иствам добре срамните устни, сещаш се как.Отиват 2, 3 кле4ки, но така хем е 4иста , хем предпазва от евентуални възпаления от запарване на памперса.Ако нямаш лосион или крем, използвай бебешкото олио или какъвто бебешки продукт имаш. Мойта още така 4исти Flutter

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Цитат на: Teya
и за да не мирише на 'женско', използвах кле4ки за уши.Топвам връх4етата в детски лосион за тяло или дупе или какъвто и да е детски крем и по4иствам добре срамните устни, сещаш се как.Отиват 2, 3 кле4ки, но така хем е 4иста , хем предпазва от евентуални възпаления от запарване на памперса.Ако нямаш лосион или крем, използвай бебешкото олио или какъвто бебешки продукт имаш. Мойта още така 4исти Flutter

А дали е добре точно "там" да се маже с каквото и да било? Аз ако се намажа на такова място... не знам дали ще ми е комфортно, сигурно ще щипе... Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 4 212
Цитат на: Kissa
Цитат на: Teya
и за да не мирише на 'женско', използвах кле4ки за уши.Топвам връх4етата в детски лосион за тяло или дупе или какъвто и да е детски крем и по4иствам добре срамните устни, сещаш се как.Отиват 2, 3 кле4ки, но така хем е 4иста , хем предпазва от евентуални възпаления от запарване на памперса.Ако нямаш лосион или крем, използвай бебешкото олио или какъвто бебешки продукт имаш. Мойта още така 4исти Flutter

А дали е добре точно "там" да се маже с каквото и да било? Аз ако се намажа на такова място... не знам дали ще ми е комфортно, сигурно ще щипе... Rolling Eyes


Е как с каквото и да било, само с детски кремове и лосиони.Те не щипят напротив, доста успокояват и  аромат няма.Особено ако има ланолин .Всяка майка знае какво слага на бебето си. Heart Eyes

# 24
  • София
  • Мнения: 717
Детето ми е на годинка и два месеца. До ден днешен мия съмо с гелчето на Бюбхен от "глава до пети". При всяко миене обаче проверявам дали качествено съм почистила. Ако да, не пипам, направо слагам олио и кремче пак на Бюбхен, ако не - използвам напоена клечка за уши в олиото за почистване на дупето. Много внимателно минавам между срамните устнички. Не съм забелязала да има каквато и да била миризма. Simple Smile

# 25
Моята дъщеря е на 9 години и винаги само с вода.

# 26
  • София
  • Мнения: 13 200
Мия й дупето всеки път след акане. Също и всяка вечер преди лягане. Ползвам сапуна за новородени на Нивеа. Нямаме проблеми. Мокри кърпи по принцип не ползвам, освен ако няма как да я измия, и в яслата нося да я бършат, че от тоалетна хартия се подсича.

П.С. Само да кажа, че аз не мога да се мия без сапун - интимен. Имам чувството, че не съм се измила. Нямам проблеми с флора и пр....

# 27
  • Мнения: 2 489
Boo, гинеколозите отричат сапуна тотално, но малките момиченца нямат бяло течение, менструация и имат друго Ph.

# 28
  • Мнения: 3 146
Не мога да си представя да не употребя сапун , респективно за Меденката.При всяка смяна на памперса я избърсвам с мокра кърпичка, ако е наакана - кърпичка + миене с топла вода и сапун.На всяка смяна мажа с крем здраве - не вътре естествено, а гънките и срамните устни и около дупето.Вечер къпане със сапун или шампоан каквото дойде, после мазане с преварен зехтин.Нито някаква миризма е налице, нито някога е била подсечена или зачервена (да чукам на дърво)

# 29
  • Мнения: 4 390
Цитат на: A.A.M.Belev
Сутрин и ве4ер мия със бебешки сапун-през деня с мокри кърпи4ки на Памперс.До сега не сме се нацепвали и миризма не съм усещала.


И аз по същия начин. След като е ходила по голяма нужда, почиствам с мокри кърпички и мия с бебешки сапун.
Досега (на 20 месеца е) не се е подсичала. Миризма никога не съм усещала.

# 30
  • София
  • Мнения: 4 019
Koгато беше с памперси ползвах само мокри кърпички след всяко сменяне на памперса.Слагах крем против подсичане и не сме имали никакви проблеми в това отношение.Всяка вечер мием дупето с вода и сапун.Сега като ползваме гърнето я трия с тоалетна хартия след пишкането , а с мокра кърпичка след акито, макар че то дупето е почти чисто.И пак всяка вечер го мием под душчето със сапун.Така с клечица съм почиствала само няколко пъти, и задължително преди да даваме урина за изследване.
А иначе и аз забелязах една такава "женска" миризма, не неприятна обаче, така е като са момиченца Laughing

# 31
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Когато се напи6ка...минавам с мокра кърпи4ка. Когато свърШи голямата работа _с мокра кърпи4ка и вода. До сега не съм усетила странни миризми Thinking  Напротив мириШе си ми на бебе Grinning  А я да ви попитам тогава: вие всяка ве4ер ли ги къпете де4ковците цялостно или миете дупе, ли4ице и ръ4и4ки? Аз моята я къпя през два дена (цялостно имам в предвид и с косата) а ина4е я мия всяка ве4ер ама свекито вика 4е трябвало да се къпе всяка ве4ер изцяло Thinking

Общи условия

Активация на акаунт