Нарцис ли е, да бягам или мога да променя нещата?

  • 3 771
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 56
Като чета и все едно слушам моята история. Такава голяма любов беше в началото, такова голяма привързване показваше, чак нереалистично. И после се почна с вината - все нещо съм казала на криво, все се опитвам да го обидя, да го нараня, да го унижа. Започнах да се притеснявам да говоря, защото не се знае в следващия момент как ще се възприемат думите ми. Харесала съм била снимка във Фейсбук - държала съм се детски и щял да ми го върне това. Не ми звъни с часове, защото съм казала нещо, което не му харесало. И за капак на всичко - тая ми пише, оная ми пише, всички ме свалят, толкова съм желан, толкова съм искан. А ако случайно взема, че поздравя някой приятел на улицата или ме потърси - ужас, настъпваше мълчаливата война, докато не му се извиня колко лошо съм се държала. Освен това ми беше забранено да споделям на приятелките си какво се случва между нас.
Това е ужасен психологически тормоз. Аз потърсих помощ и от психолог и определено ми казаха, че става въпрос за нарцисист / социопат и може да се стигне до физическо насилие освен вече изявеното психическо.
Такива хора не се оправят. Така че моят съвет е, ако можеш да бягаш, докато не е станало твърде късно.

# 31
  • Мнения: X
Тези хубави моменти никога не са били истински. Ще го разбереш все някога.

# 32
  • Мнения: 79
Типичен емоционален манипулатор. НЯМА ДА СЕ ПРОМЕНИ!!! Ще се промениш ти със сигурност не към добро. Хубаво са ти го казали в по-горни постове. БЯГАЙ НЕ С 200, А С 2 000!!! Следенето ти във Фейсбука е възможно най-голямата ти глупост (казвам го от личен опит). Няма да го спреш така, вярвай ми. ТОЙ ЩЕ ПРОДЪЛЖИ ДА БЪДЕ ТАКЪВ, КАКЪВТО ГО ВИЖДАШ СЕГА. Спасявай себе си и каквото е останало от теб, докато не е станало прекалено късно!!! Любов, която не те кара да се чувстваш обичана, спокойна, удовлетворена и щастлива, а поражда само несигурност, терзания, вменено чувство на вина и болка НЕ Е ЛЮБОВ.

# 33
  • Мнения: 7 006
Здравейте,
аз съм женена на 28г, за някой който така и не можах да разбера . Ще се постарая да бъда кратка в историята си, нямам представа какво трябва да правя с живота си.
Преди почти три години се запознах със съпругът си, всичко беше като в приказка,стихотворения..романтика..любов,вричане и т.н. След няколко месеца,когато той замина в чужбина,започнаха да ме търсят бившите му приятелки, да ми пращат хронологии /стари/,да ми говорят колко лош човек е,че лъже постоянно/тогава не им обърнах особено внимание/..но след време започна да се случва. Видях, че е лъгал че има дете,тегли снимка на момиченце и я праща на една от бившите,без дори тя да го е питала нещо по темата,след като съм го питала дали има наистина дете,ми е отговарял,че просто си е поддържал лъжата, или друг случай казва ми "Ти не правиш нищо,за мен,а аз толкова жертви направих...заради теб не заминах за Англия с месец по-рано да изкарам пари,а стоя тук", а истината беше друга, същност го канят края на април на работа, а той им пише че иска да отиде месец по-рано. Та така,от там все едни терзания,лъже ли ме за всичко,казва ли ми истината изобщо..нещо все ме задушаваше, това е единият проблем..многото лъжи и отричане до последно.
Вторият - за него е много важен фейсбук, да има лайкове..а това е доста неразбираемо за мен..мъж на 30години, да е активен като кифла, селфита, лайфове и всичко. Започнах да го следя...и там....цял ден лайкове на жени...писане с тях уж на общи неща...нормално ли е това да ме дразни.Чудя се ще мога ли да живея постоянно в лъжа,ясно ми е фейсбук му гали егото..но дали е само това.Има ли някоя от вас,която да живее спокойно така?

Мъж + фейсбук и лайкове...
Още тука съм теглила чертата..

п.п.Вместо да ми сваля звездите от небето,ще си следи лайковете?
И ти питаш нормално ли е?
Останалите детайли,дори няма нужда да бъдат коментирани..Лъжливи детски снимки,саможертви,бивши приятелки на хоризонта и там..К'во беше..Лисугер ли,мармот ли,завиват в станиолчета палмово масло с аспартам..

Последна редакция: нд, 19 май 2019, 10:24 от Какво?

# 34
  • Мнения: 19
Тези хубави моменти никога не са били истински. Ще го разбереш все някога.
Сега ме е блокирал от всякъде, казвам си добре по-спокойна съм, и пляс пращат ми скрииншот, качил си на Скандал-спомен от рана, и писал това е края! Завирам искам да го удоша, трябва ли всички да разбират какви са ни отношенията и пак да се изкарва жертва!!??

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 3 561
Понякога се плаша се какъв инфантилизъм цари из днешната "младеж"...

# 36
  • Мнения: 19 364
Зарежи го, тоя живее и се храни от Фейса. Абсолютно незряло поведение, как може такъв да ти е партньор и да разчиташ на него. Да не е в пети клас?

# 37
  • Мнения: X
Тези хубави моменти никога не са били истински. Ще го разбереш все някога.
Сега ме е блокирал от всякъде, казвам си добре по-спокойна съм, и пляс пращат ми скрииншот, качил си на Скандал-спомен от рана, и писал това е края! Завирам искам да го удоша, трябва ли всички да разбират какви са ни отношенията и пак да се изкарва жертва!!??

Да, и моя направи така. Изкара се жертва, даже качваше наши снимки..... Изглеждах лошата,  но не ми пукаше какво мислят откачените му приятели (същите психопати като него)

Манипулира те по този начин. Иска реакциите ти. Всяка твоя реакция е добре дошла - и лошата, и хубавата.
Сигурно ще ти праща хора да те питат как си след раздялата или да ти обясняват някакви неща, които той ти препредава. Много е важно да не се връзваш и да не се обясняваш на никого за нищо. Постави граници, че отношенията ти с Х са между вас двамата и няма да ги коментираш с трети.
НЕ реагирай. Не се свързвай с него! НЕ СЕ ОБЯСНЯВАЙ!
Всеки може да си мисли каквото си иска, но истината винаги излиза наяве. Сега, докато си афектирана, не се опитвай да променяш нещо или да доказваш на сеирджиите, че всъщност той е нарцисът, а ти жертвата. Това обикновено има по-лоши последствия.

Просто махни с ръка. Ако можеш, замини някъде за няколко дена. И не се занимавай с ФБ.

Ииии, между другото, гарантирам ти, че ще те отблокира. По някое време може и да те потърси даже Grinning За теб обаче е важно да си уддържиш на границите и никога повече, под никакъв претекст, да не общуваш с него.
Има и още един вариант, да си хване нова приятелка и да е "демонстративно щастлив", за да те дразни.

Изобщо, копелета като този имат богат ареснал от садистични прийомчета и откровени манипулации. Важно е да не се връзваш. Този човек е насилник и такъв ще си остане, независимо какъв го играе и пред кого.

# 38
  • Мнения: 19
Тези хубави моменти никога не са били истински. Ще го разбереш все някога.
Сега ме е блокирал от всякъде, казвам си добре по-спокойна съм, и пляс пращат ми скрииншот, качил си на Скандал-спомен от рана, и писал това е края! Завирам искам да го удоша, трябва ли всички да разбират какви са ни отношенията и пак да се изкарва жертва!!??

Да, и моя направи така. Изкара се жертва, даже качваше наши снимки..... Изглеждах лошата,  но не ми пукаше какво мислят откачените му приятели (същите психопати като него)

Манипулира те по този начин. Иска реакциите ти. Всяка твоя реакция е добре дошла - и лошата, и хубавата.
Сигурно ще ти праща хора да те питат как си след раздялата или да ти обясняват някакви неща, които той ти препредава. Много е важно да не се връзваш и да не се обясняваш на никого за нищо. Постави граници, че отношенията ти с Х са между вас двамата и няма да ги коментираш с трети.
НЕ реагирай. Не се свързвай с него! НЕ СЕ ОБЯСНЯВАЙ!
Всеки може да си мисли каквото си иска, но истината винаги излиза наяве. Сега, докато си афектирана, не се опитвай да променяш нещо или да доказваш на сеирджиите, че всъщност той е нарцисът, а ти жертвата. Това обикновено има по-лоши последствия.

Просто махни с ръка. Ако можеш, замини някъде за няколко дена. И не се занимавай с ФБ.

Ииии, между другото, гарантирам ти, че ще те отблокира. По някое време може и да те потърси даже Grinning За теб обаче е важно да си уддържиш на границите и никога повече, под никакъв претекст, да не общуваш с него.
Има и още един вариант, да си хване нова приятелка и да е "демонстративно щастлив", за да те дразни.

Изобщо, копелета като този имат богат ареснал от садистични прийомчета и откровени манипулации. Важно е да не се връзваш. Този човек е насилник и такъв ще си остане, независимо какъв го играе и пред кого.
Май много съм нагазила в л**ната... Дано имам сили да изляза

# 39
  • Мнения: X
Ти вече си излязла и него страшно много го е яд, че е загубил контрола. Все пак хора като него не могат да обичат истински, но обичат да властват.
Сега, след раздялата, може да има още малко драма, но като цяло поздравления за направената крачка!
Това е началото!

# 40
  • Мнения: 19
Ти вече си излязла и него страшно много го е яд, че е загубил контрола. Все пак хора като него не могат да обичат истински, но обичат да властват.
Сега, след раздялата, може да има още малко драма, но като цяло поздравления за направената крачка!
Това е началото!
Разбрахме се уж да се разведем, като се прибере в Бг на есен, но ме е страх да няма драми и тогава

# 41
  • Мнения: 79
Да, нагазила си надълбоко, ноооо... ще видиш, че имаш неподозирана сила в теб, ако ти стиска да я отключиш. Тя е в теб и чре нея, както си влязла в тях така и ще излезеш към своята лична свобода, която виждам си повзолила да изгубиш. Във всяка една ситуация, както има вход, така има и изход. Вярно, когато има намесени и чувства го откриваш по-трудно, обаче не направиш ли така, както ти казаха в по-горния пост, когато те нападне с разните тактики за психически тормоз, които прочетох, че са ти описани в него си изгубена... Минала съм през това и зная отлично, че нямаш друг избор освен  да УСТОИШ... да устоиш на всяка цена на всяка една провокация от негова страна. Направиш ли го той автоматично ще се откаже и ще се насочи (за голямо съжаление) към следващата си жертва. Защото подобни хора оцеляват единствено, като се хранят от чужди емоции и любов, които си крадат по изключително нездравословен начин, чрез манипулации от хората, дръзнали да ги обичат. Събери всичките си сили да кажеш едно голямо и твърдо НЕ на всичко свързано с него. Това е най-правилният изход за теб.

# 42
  • Мнения: 19
Да, нагазила си надълбоко, ноооо... ще видиш, че имаш неподозирана сила в теб, ако ти стиска да я отключиш. Тя е в теб и чре нея, както си влязла в тях така и ще излезеш към своята лична свобода, която виждам си повзолила да изгубиш. Във всяка една ситуация, както има вход, така има и изход. Вярно, когато има намесени и чувства го откриваш по-трудно, обаче не направиш ли така, както ти казаха в по-горния пост, когато те нападне с разните тактики за психически тормоз, които прочетох, че са ти описани в него си изгубена... Минала съм през това и зная отлично, че нямаш друг избор освен  да УСТОИШ... да устоиш на всяка цена на всяка една провокация от негова страна. Направиш ли го той автоматично ще се откаже и ще се насочи (за голямо съжаление) към следващата си жертва. Защото подобни хора оцеляват единствено, като се хранят от чужди емоции и любов, които си крадат по изключително нездравословен начин, чрез манипулации от хората, дръзнали да ги обичат. Събери всичките си сили да кажеш едно голямо и твърдо НЕ на всичко свързано с него. Това е най-правилният изход за теб.
И това за жертвите е толковааа вярно, колкото пъти се изнасял, все е писал и се е жалвал на нови "жертви", така съм го усещала.. Единия път пак видях как лъже и маже с едно момиче, някакви фантазии, за да я впечатли, за един месец раздяла, беше се обградил с фалшиф фен клуб

# 43
  • Варна
  • Мнения: 14 527
Ти вече си излязла и него страшно много го е яд, че е загубил контрола. Все пак хора като него не могат да обичат истински, но обичат да властват.
Сега, след раздялата, може да има още малко драма, но като цяло поздравления за направената крачка!
Това е началото!
Разбрахме се уж да се разведем, като се прибере в Бг на есен, но ме е страх да няма драми и тогава
А нима личната ти драма не е достатъчно трагична ?

# 44
  • Мнения: 7 006
Понякога се плаша се какъв инфантилизъм цари из днешната "младеж"...

Каква младеж на 30 години..Бъдещи родители..

Общи условия

Активация на акаунт