Не знам какво ми е...

  • 1 837
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11
Лекуващият Ви лекар трябва да разбере на какво точно се дължи дефицитът на вит. Д. Трябва да определи и най-подходящата форма на приемането му.

# 16
  • Мнения: 8 948
Съгласна съм.
Витамин D и В 12 са много важни и може да има такива симптоми.

Според мен е нормално след зимата Витамин D да е занижен. Добре е да се приема допълнително точно през зимата.

Нека докторите да кажат.

# 17
  • Мнения: 11 832
Принципно наистина след зимния период се поизчерпва, но с такъв дефицит обикновено причината е друга. Налично възпаление в организма, инсулинова резистентност, проблем с черен дроб ...
Но от тежък дефицит на Д, могат да станат сериозни здравословни проблеми.
Ето тук е обяснено доста подробно на кое и как влияе https://ramuslab.com/zabolyavaniya-koito-sa-svarzani-s-deficit-na-vitamin-d/

С вит.В12 е същото, при дефицит може да се стигне и до неврологични увреждания дори. Но на този резултат лекар най-вероятно няма да обърне внимание защото е в "норма" .

П.П. Аз в момента попълвам дефицит на Д, бях със стойност 7,5(при граници 30-100) което си е доста тежък дефицит. Бях изпаднала в голяма дупка и се чудех защо, аз съм с болна щитовидна и видях, че хормоните ми са добре (на лечение съм) тогава проверих вит.Д. Вече 3 седмици приемам допълнително, с него се приема и Магнезий...ами друг човек съм съвсем осезаемо се усети  Crazy

# 18
  • Мнения: 1
Мина време ..в момента как сте ?

Общи условия

Активация на акаунт