Накъде да поемем?

  • 4 709
  • 203
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 989
Ти или лъжеш, че си живяла в Барселона, или си ходила из града със затворени очи! Трети вариант няма.
В Барселона има изключително голям проблем с гетата, как е възможно да го отричаш?! И е ИЗВЪНРЕДНО мръсен град!


Барселона според мен е най-недружелюбният град в Европа, трафик от 6-8 ленти в посока не знам как ти се връзва със супер еко живот.
Спокойно мястото не е в никакъв случай, което особено ясно личи около безобразно мръсните градски плажове- като видиш как огромни групи от гетата се къпят под душовете...просто би трябвало да ти призлее веднага.
Крайно незащитен се чувстваш и от полицията- тази тема е дълга, ти я прескачаш, явно умишлено...
Да поговорим и за качеството на храната, на което ти също многократно обърна внимание колко държиш: в Барселона храната категорично не е по-добра от тази тук, като бонус към това е и специфичната храна, която е масова, но далеч не по вкуса на всеки- език, дроб и др.
Хайда да поговорим и за транспорта в Барселона- за изключително препиканото метро, в което можеш моментално да повърнеш от миризмата още като влезеш или ти метро там не си ползвала?
Хайде сега и за хигиената на хората! Хора с толкова ниска хигиена аз на едно място не съм срещала, боси деца, ходещи по извънредно мръсните централни улици...
Пълно е с хора със странни разбирания за отглеждане на деца- 4-5 годишни здрави деца масово ги бутат в колички, за да не се занимавят с тях... просто такава цивилизация!!!

Относно културата: да, Гауди е оставил отпечатъка си на облика на града (няколко сгради- да, красиви), но тук в София не виждам да ти е достатъчна архитектурата във виенски стил, за да се чувстваш добре.
Между другото ти още в началото на разговора ни свали гарда и многократно обяви, че съм от хайлайфа. Благодаря ти за оценката.

Хахаха, в България мила хай лайф няма, тук са някакви смешни SHOW OFF-чета, все едно. С теб имаме болезнени различия и си личи, че не си пътувала достатъчно, щом за теб София е по-добре изглеждащ и дружелюбен град от Барселона! 6-8 ленти на движение може би има на няколко места, повечето постоянно живеещи хора там се движат или с колела или с градския транспорт, който между другото е много чист и добре уреден... С метро можеш да стигнеш на всякъде... препикано метро не знам къде си видяла, ти явно гета си обикаляла щом така информирано ги отбелязваш.. Кои гета между другото? Децата могат да си позволят да са боси, улиците там се мият всяка вечер с ВОДА, отпадъците се събират и когато се събудиш и излезеш на следващата сутрин е като чисто нов град!! За полицията не мога да говоря, нямам опит с полицията! В Барселона се намират и някой доста елитни университети, пълно е с паркове и различни активитети, климата е морски, въздуха е чист, храната в Испания, чисто като продукти е една от най-чистите и натуралните, това не са мои твърдения, а можеш да го прочетеш и като статистика. Пак се връщам на метрото, мен не искаха да ме пуснат в метрото там, защото бях с кучето си, а то нямаше наморник, кучето ми е три килограма и го носих на ръце...Това са елементарни правила, тук кучета нападат деца и възрастни хора и градските плажове по цял свят са мизерни, затова са градски и пак са в пъти по чисти и поддържани от българските и не са застроени. Барселона е дом и дестинация на едни от най-заможните и ерудирани хора в света... Освен Испания, други супер държави за живот в Европа са Италия, Португалия, Дания и Швейцария, хайде сега оплюй и тях...

Не говори глупости, че е смешно!

# 166
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Аз предлагам да спрем да храним трола. С нищо не допринася по темата.

# 167
  • Мнения: 989
Ти искаш да кажеш, че 2 млн. българи са се пробвали по няколко пъти ту тук, ту другаде, така ли?
Хубаво е, че започваш да обиждаш, значи ти свършиха аргументите.

Много лошо, че не разбираш. Ние нямаме намерение да се връщаме за постоянно.
противоречиш си
Кое му е лошото да приемам нещата каквито са!?

Така ли? За кое си противореча?

Новичка ли си, тъпичка ли си, или се опитваш нас да правиш на глупаци:

Тук е, но иска инвестиции Wink
Който желае, нека емигрира, но това обикновено са нереализираните тук хора. Авторката пише, че реално нямат нищо изградено вече зад гърба си...




Не, никога не съм казала, че 2 млн. българи, напуснали България, са нереализирани.
Намирам за нереализирани тези, които са напуснали България, не са успели някъде другаде, върнали са се, тук също не са успели, започват да плюят... чудят се какво да правят.... и хааайде, пак опит някъде другаде. Тези са нереализираните.
Препоръчвам ти бързо да заминеш, дано намериш все някъде спокойствие. То е важно.

# 168
  • Мнения: 367
Кои гета, хайде назови едно ГЕТО в пълния му смисъл на думата.. Кажи един град, който те е впечатлил с нещо позитивно тогава, нали толкова си пътувала.. Барселона е уникален град, аз не познавам един жив човек, който да е посетил Барселона и да не е останал поне малко възхитен, окей ти явно обикаляш гета..

Ти или лъжеш, че си живяла в Барселона, или си ходила из града със затворени очи! Трети вариант няма.
В Барселона има изключително голям проблем с гетата, как е възможно да го отричаш?! И е ИЗВЪНРЕДНО мръсен град!


Барселона според мен е най-недружелюбният град в Европа, трафик от 6-8 ленти в посока не знам как ти се връзва със супер еко живот.
Спокойно мястото не е в никакъв случай, което особено ясно личи около безобразно мръсните градски плажове- като видиш как огромни групи от гетата се къпят под душовете...просто би трябвало да ти призлее веднага.
Крайно незащитен се чувстваш и от полицията- тази тема е дълга, ти я прескачаш, явно умишлено...
Да поговорим и за качеството на храната, на което ти също многократно обърна внимание колко държиш: в Барселона храната категорично не е по-добра от тази тук, като бонус към това е и специфичната храна, която е масова, но далеч не по вкуса на всеки- език, дроб и др.
Хайда да поговорим и за транспорта в Барселона- за изключително препиканото метро, в което можеш моментално да повърнеш от миризмата още като влезеш или ти метро там не си ползвала?
Хайде сега и за хигиената на хората! Хора с толкова ниска хигиена аз на едно място не съм срещала, боси деца, ходещи по извънредно мръсните централни улици...
Пълно е с хора със странни разбирания за отглеждане на деца- 4-5 годишни здрави деца масово ги бутат в колички, за да не се занимавят с тях... просто такава цивилизация!!!

Относно културата: да, Гауди е оставил отпечатъка си на облика на града (няколко сгради- да, красиви), но тук в София не виждам да ти е достатъчна архитектурата във виенски стил, за да се чувстваш добре.
Между другото ти още в началото на разговора ни свали гарда и многократно обяви, че съм от хайлайфа. Благодаря ти за оценката.

Хахаха, в България мила хай лайф няма, тук са някакви смешни SHOW OFF-чета, все едно. С теб имаме болезнени различия и си личи, че не си пътувала достатъчно, щом за теб София е по-добре изглеждащ и дружелюбен град от Барселона! 6-8 ленти на движение може би има на няколко места, повечето постоянно живеещи хора там се движат или с колела или с градския транспорт, който между другото е много чист и добре уреден... С метро можеш да стигнеш на всякъде... препикано метро не знам къде си видяла, ти явно гета си обикаляла щом така информирано ги отбелязваш.. Кои гета между другото? Децата могат да си позволят да са боси, улиците там се мият всяка вечер с ВОДА, отпадъците се събират и когато се събудиш и излезеш на следващата сутрин е като чисто нов град!! За полицията не мога да говоря, нямам опит с полицията! В Барселона се намират и някой доста елитни университети, пълно е с паркове и различни активитети, климата е морски, въздуха е чист, храната в Испания, чисто като продукти е една от най-чистите и натуралните, това не са мои твърдения, а можеш да го прочетеш и като статистика. Пак се връщам на метрото, мен не искаха да ме пуснат в метрото там, защото бях с кучето си, а то нямаше наморник, кучето ми е три килограма и го носих на ръце...Това са елементарни правила, тук кучета нападат деца и възрастни хора и градските плажове по цял свят са мизерни, затова са градски и пак са в пъти по чисти и поддържани от българските и не са застроени. Барселона е дом и дестинация на едни от най-заможните и ерудирани хора в света... Освен Испания, други супер държави за живот в Европа са Италия, Португалия, Дания и Швейцария, хайде сега оплюй и тях...

Не говори глупости, че е смешно!

# 169
  • Мнения: 989
Гледай сега как хич, ама хич не се ориентираш за какво ти говоря!  Stuck Out Tongue
Мисля, че Барселона може би е точно за теб, за това не бих спорила. Заминавай!

Кои гета, хайде назови едно ГЕТО в пълния му смисъл на думата.. Кажи един град, който те е впечатлил с нещо позитивно тогава, нали толкова си пътувала.. Барселона е уникален град, аз не познавам един жив човек, който да е поситил Барселона и да не е останал поне малко възхитен, окей ти явно обикаляш гета..

Ти или лъжеш, че си живяла в Барселона, или си ходила из града със затворени очи! Трети вариант няма.
В Барселона има изключително голям проблем с гетата, как е възможно да го отричаш?! И е ИЗВЪНРЕДНО мръсен град!


Барселона според мен е най-недружелюбният град в Европа, трафик от 6-8 ленти в посока не знам как ти се връзва със супер еко живот.
Спокойно мястото не е в никакъв случай, което особено ясно личи около безобразно мръсните градски плажове- като видиш как огромни групи от гетата се къпят под душовете...просто би трябвало да ти призлее веднага.
Крайно незащитен се чувстваш и от полицията- тази тема е дълга, ти я прескачаш, явно умишлено...
Да поговорим и за качеството на храната, на което ти също многократно обърна внимание колко държиш: в Барселона храната категорично не е по-добра от тази тук, като бонус към това е и специфичната храна, която е масова, но далеч не по вкуса на всеки- език, дроб и др.
Хайда да поговорим и за транспорта в Барселона- за изключително препиканото метро, в което можеш моментално да повърнеш от миризмата още като влезеш или ти метро там не си ползвала?
Хайде сега и за хигиената на хората! Хора с толкова ниска хигиена аз на едно място не съм срещала, боси деца, ходещи по извънредно мръсните централни улици...
Пълно е с хора със странни разбирания за отглеждане на деца- 4-5 годишни здрави деца масово ги бутат в колички, за да не се занимавят с тях... просто такава цивилизация!!!

Относно културата: да, Гауди е оставил отпечатъка си на облика на града (няколко сгради- да, красиви), но тук в София не виждам да ти е достатъчна архитектурата във виенски стил, за да се чувстваш добре.
Между другото ти още в началото на разговора ни свали гарда и многократно обяви, че съм от хайлайфа. Благодаря ти за оценката.

Хахаха, в България мила хай лайф няма, тук са някакви смешни SHOW OFF-чета, все едно. С теб имаме болезнени различия и си личи, че не си пътувала достатъчно, щом за теб София е по-добре изглеждащ и дружелюбен град от Барселона! 6-8 ленти на движение може би има на няколко места, повечето постоянно живеещи хора там се движат или с колела или с градския транспорт, който между другото е много чист и добре уреден... С метро можеш да стигнеш на всякъде... препикано метро не знам къде си видяла, ти явно гета си обикаляла щом така информирано ги отбелязваш.. Кои гета между другото? Децата могат да си позволят да са боси, улиците там се мият всяка вечер с ВОДА, отпадъците се събират и когато се събудиш и излезеш на следващата сутрин е като чисто нов град!! За полицията не мога да говоря, нямам опит с полицията! В Барселона се намират и някой доста елитни университети, пълно е с паркове и различни активитети, климата е морски, въздуха е чист, храната в Испания, чисто като продукти е една от най-чистите и натуралните, това не са мои твърдения, а можеш да го прочетеш и като статистика. Пак се връщам на метрото, мен не искаха да ме пуснат в метрото там, защото бях с кучето си, а то нямаше наморник, кучето ми е три килограма и го носих на ръце...Това са елементарни правила, тук кучета нападат деца и възрастни хора и градските плажове по цял свят са мизерни, затова са градски и пак са в пъти по чисти и поддържани от българските и не са застроени. Барселона е дом и дестинация на едни от най-заможните и ерудирани хора в света... Освен Испания, други супер държави за живот в Европа са Италия, Португалия, Дания и Швейцария, хайде сега оплюй и тях...

Не говори глупости, че е смешно!

# 170
  • Мнения: 367
Всяка вечер се мие улица по улица, къде видя дупка, камъче или разбит тротоар в Барселона, че имаш наглостта да говориш такива глупости. Срамота, ето заради такива невежи хора не ми се стои тук. Барселона е изключително интересен град, не е само ГАУДИ, но ти само това знаеш, защото нямаш интерес да знаеш повече, има история, има изкуство, има архитектура, има КУЛТУРА!

# 171
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 727
Хубаво сравнявате нещата, но я вземете сравнете данъците които плащате.
Мерите несъизмерими неща.
Та циганите, имат тези свободи благодарение на щедрата подкрепа на редица държави изброени тук

# 172
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Кои данъци, в България ли? 10% от супер големите заплати...Laughing Колкото с тях толкова и без тях.

# 173
  • Paris, France
  • Мнения: 13 977
Novichka1, език, дроб, но и сърца, шкембе и бъбреци готвя редовно. Очудвам се, че човек, живял в България не ги обича. Витамините, като К, фолат, Б12 и А и Д са точно във вътрешните органи. Не съм живяла във Барселона, но дъщеря ми ходи 2 пъти с класа си и с приятелки и самият факт, че съм я пуснала на 13-14г говори добре за града. Испания има най-ниската тежка престъпност след Австрия в ЕО. Деца ходят боси и в Париж през топлото време. Моите си оставиха сандалите до една стръмна пързалка до НДК и сандалите на дъщеря ми изчезнаха, хаха, та я носихме до спирката и взехме такси до Пирогов и добре, че шофьор се съгласи, защото разстоянието е никакво. Това се случи преди 10 години. Случката не означава, че в София е опасно.  Храната в Барселона ни хареса много. В Билбао също, но там храната е като френската в околността. На кои райони викаш гето в Барселона (Las Ramblas?? )Ако те дразнят продавачите на напитки по улиците, тях ги и а навсякъде и не са опасни.  Не правят от района гето. За мене Барселона е идеално място за всякакви хора - и а от всичко и за млади, за стари, за сам човек, за двойки, за хора с деца. Не съм огромен фен на испанската кухня и предпочитам определено мароканската, която готвя редовно и с която съм израснала, но и испанската не е лоша. Ядейки това, което се яде в Испания испанецът живее с 10г по-дълго от българина. След живота в Лондон през 90те, когато по улиците даже нямаше кофи за боклук заради бомбите на ИРА никой град не ми се вижда мръсен. И Париж не е ултра чист, но това е част от чара му. Човек, който търси палми и плаж, но и култура и езиков обмен ще предпочете Барселона пред София. В Барселона се заселват и хора от първия свят. В София също.

Смърф, много градове са ме впечатлили с нещо позитивно, но не във всеки от тях бих живяла. В ред както ми идва на ума, без класация :  Будапеща, Прага, Виема, Милано, Хавана, Гуадалахара, Танжер, Маракеш, Солун, Марсилия (доста гетна обстановка), Тулуза (невероятни гета за който търси истински), Женева, Билбао, Гент, Амстердам, Мадрид, Лисабон. Още не съм посетила Бразилия, но съм сигурна, че ще ми хареса. За живот любимите ми градове са Париж и Лондон - големи, с история, но и модерни, много чужденци и латино фиести и дискотеки. Viva la fiestaaaaaa.

Титина, във Франция данъци плащат само печелещите над определяна сума, и то в зависимост от броя зависими от него деца, неработещ съпруг или партньор. Ако се закупи жилище ново строителство 10 години няма данъци. А бг данъци могат да се плащат и без да се живее там. Има и държави с още по-ниски данъци или никакви.

# 174
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 727
Кои данъци, в България ли? 10% от супер големите заплати...Laughing Колкото с тях толкова и без тях.
Сега си ги сравни с тоите данъци.
От къде очаквате да има пари в държавата?

# 175
  • Canada
  • Мнения: 3 358
На новото строителство му плащаш ДДС, което е горе-долу колкото данъците за 10г

# 176
  • Мнения: 989
С тази финансова култура понякога се чудя как изобщо хората оцеляват...

На новото строителство му плащаш ДДС, което е горе-долу колкото данъците за 10г

# 177
  • Португалия
  • Мнения: 3 905
Извинявам се за спама, но тя цялата тема пък вече натам отива...

Само мен ли ме дразни  отговорът над цитата?

За данъците- който може и има вратичка,винаги ще ги ползва, за да изклинчи.
Останалото е популизъм.
А плоският данък е най- големият популизъм.

# 178
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Абсолютно!

Няма защо да се дразниш, те данъците върху имотите в Бг са смешни. Тя няма представа за какво става въпрос, както обикновено.

# 179
  • Мнения: 5 262
Аз мисля, че никой не е наясно със ситуацията в страната.

Един прост факт като СУ не е дори в топ (тръгнах да пиша 700, но проверих... вече дори не е в топ 800).
https://www.topuniversities.com/universities/sofia-university-st … hridski/undergrad




Това пък какво значение има ?

Данъците са си наред.
Гледам във Франция големи протести основно против техния модел за данъци. 

Общи условия

Активация на акаунт