Накъде да поемем?

  • 4 707
  • 203
  •   1
Отговори
# 180
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 725
Кое им е наред на данъците? 10% не е никакъв данък... или данък сгради, колко е. Е аз ще ви кажа. Плащахме около 50%. Данък сгради доста по-висок от този в България. Поправиха тротоарът, получихме фактура и си платихме ремонта като попове.... да сте чували за такова нещо в България. Да кажа ли в какъв диапазон е глобата за превишена скорост.
Очакваме като не плащаме нищо, държавата да има пари да плаща за пътища, училища. Ами няма как да стане.

# 181
  • Мнения: 5 262
Кое им е наред на данъците? 10% не е никакъв данък... или данък сгради, колко е. Е аз ще ви кажа. Плащахме около 50%. Данък сгради доста по-висок от този в България. Поправиха тротоарът, получихме фактура и си платихме ремонта като попове.... да сте чували за такова нещо в България. Да кажа ли в какъв диапазон е глобата за превишена скорост.
Очакваме като не плащаме нищо, държавата да има пари да плаща за пътища, училища. Ами няма как да стане.
Плащайте данъци и си прашете сами ремонтите на улиците ... а с парите от данъците какво да правят? Ами айде да въведат насилствено @демокрация@ в някоя неподозираща късмета си държавица.

...

В БГ в момента системата е идеална. Само здравеопазването не е ок, но и него ще оправят.
Сега спирам да правя реклама, че ще ми развали наплива рахатлъка.


# 182
  • Мнения: 2 170
Според мен на доста голяма част от изискванията ви отговаря Испания. Единствено това с езикът е малко сложно, защото на испанците не мога да кажа , че им е сила , но пък кастилският е много лесен за учене.  Имат добър стандарт на живот , училищата и всичко е наред. Има много места , на които българи и български заведения, учебни или не....бол.
Казвам го като човек прекарал по-голямата част от живота си там. След като се върнах в България (на 18 години ) ми беше трудно да се приспособя , просто не ми се получи, преместихме се в Англия , където се чувствам много добре. Е, не е супер слънчево  , но се вписваме добре. Та’ продължавам с Испания- храната е евтина и много качествена, образованието и здравните услуги са на много добро ниво. В училище никога не съм срещала лошо поведение на учители, винаги подхождаха с разбиране , без значение какъв е проблемът. Здравеопазването им е добро, когато някакво лекарство ти е предписано си го купуваш и после отиваш с рецептата и бележката , за да ти върнат парите , а може и директно да го получиш. Наемите не са космически. В градове като Валенсия, Сарагоса, Севия , Хатива и Фуенхирола има много българи, така че не е изключено дори детенцето да си има и приятели българчета и да говори свободно и двата езика , защото ще ги практикува.

Бих ви препоръчала и Англия , но след като сте я зачертали директно и не желаете да си мислите за нея като вариант , няма да коментирам.

# 183
  • Мнения: 2 472
Оставете момичетата- родолюбки да си се радват на бате Бойко! Той също им се радва, затова и царува толкова време.
Пък ние всички, които живеем извън пределите на велика България нека си плащаме по- високите данъци, ама пък и всичко останало ни е по- високо. Ура!

# 184
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 725
Оставете момичетата- родолюбки да си се радват на бате Бойко! Той също им се радва, затова и царува толкова време.
Пък ние всички, които живеем извън пределите на велика България нека си плащаме по- високите данъци, ама пък и всичко останало ни е по- високо. Ура!

Нерде Стамбул, нерде Ямбол....и каква е връзката с ББ. Или го написа, просто така

# 185
  • Canada
  • Мнения: 3 358
ББ явно ще е на власт докато е жив. Нито избори го плашат, нито народното недоволство.

# 186
  • Мнения: 2 472
Цитат на: Titina

[/quote
Нерде Стамбул, нерде Ямбол....и каква е връзката с ББ. Или го написа, просто така

Написах го, защото виждам как 100% - вото убеждаване, че в България според някои потребители в темата се живее най- добре ми идва в повече.
Искам да напомня също на тях, че авторката на темата пита и чака съвет от хора, които живеят извън пределите на БГ, за да решат накъде да поемат, а не да я убеждават колко хубаво се живеело в БГ. Тя знае това много добре как се живее, убедила се е. Затова  иска от първа ръка впечатления от всеки един от нас, които живеем навън, за да си изгради някаква представа за съответните страни по света. Тогава вече ще поемат нанякъде, където харесат и мислят, че ще им пасне най- добре.

Само искам да вметна, че за една такава трайна промяна трябва да си супер мотивиран на 1000%, защото иначе много бързо ще стегнеш куфарите на обратно. Някой по- рано беше казал, че емиграцията се случвала. Абсолютно не се случва, тя се планира, нужно е много търпение, много мотивация, както казах и също от двамата партньори единомислие по въпроса. Успех на авторката, а и на много в темата, които са замислили тази стъпка! Hug Hug Hug

Последна редакция: сб, 25 май 2019, 19:03 от a_tita

# 187
  • Мнения: 1 495
Добре помислете преди да предприемете каквото и да било и само вие трябва да си решите. Когато ние решихме да заминем започнахме така като вас да питаме хората да ни разкажат за техните истории и за това през какво са преминали. Оказа се, че всяка история е индивидуална и всеки минава по своя собствен път. Това през, което бяха преминали наши познати не се случи на нас, но пък ние имахме трудности от друго естество. И да, проблемите са навсякъде, от България бягаш от едно, в чужбина те застига друго. Въпросът е да приемеш това другото и да започнеш да се чувстваш щастлив там където си, а ако това място не е България, то вие можете да си дадете този шанс да опитате. Докато сме млади се правят такива неща, пробвайте вижте дето се казва. Аз препоръчвам Канада, защото и аз живея тук, но имайте предвид, че процедурата е дълга (да, вие знаете вече) и финансите ви трябва да са достатъчни, за да изкарате цялата процедура, да си купите билети и да си отделите пари, за да преживявате няколко месеца.Ако решите да идвате във Ванкувър и ние все още сме тук, не се колебай и ми пиши. Имам доста връзки и познати, ще опитам да помогна с каквото мога.
При емиграцията идва един такъв момент (поне при нас) , в който се намираш на един кръстопът и не знаеш вече своята принадлежност, не знаеш нито какво искаш вече, особено ако си постигнал всичките си цели, както ние. Идва момент, в който ти се иска промяна, но не знаеш каква. Дърпа те хем към България, хем чувстваш, че и от там си се отдалечил достатъчно, че вече и тя да ти е чужда. Чувстваш се така, че си някъде по средата, но не и на мястото си. Това е лично при нас, не казвам, че се случва на всички. Тепърва отговорите предстоят.

# 188
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 725
Е аз живея в САЩ. Живяла съм и в Канада. В началото на темата бяха сравнени градове в Канада, от човек чел хвалебствия за тази страна. Вкл и цената на жилищата, което беше пълни глупости.
Какво виждам като тенденция, с течение на годините нещата стават от скъпи по-скъпи. Данъците са високи. Например в Канада плащахме над 50% данъци, в САЩ малко по-малко. Цените на къщите са съизмерими. Проблемът, е че се вдигат. Др проблем, че хората не успяват да ги плащат ( имам колежка с две деца, и двамата работят уж добра работа, наложи се да се местят в трейлър парк). В една от др теми беше споделено като хвалба, че са си купили къща в такъв район, ами това е место което е предходното стъпало преди гетото). Докато преди години успявахме да спестяваме, сега е невъзможно.
Цените на детските градини са едни и същи - около $1000/ месец. Само дето в Калгари приятели записват децата си в листа на чакащите преди да са се родили.

# 189
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Е аз живея в САЩ. Живяла съм и в Канада. В началото на темата бяха сравнени градове в Канада, от човек чел хвалебствия за тази страна. Вкл и цената на жилищата, което беше пълни глупости.
Какво виждам като тенденция, с течение на годините нещата стават от скъпи по-скъпи. Данъците са високи. Например в Канада плащахме над 50% данъци, в САЩ малко по-малко. Цените на къщите са съизмерими. Проблемът, е че се вдигат. Др проблем, че хората не успяват да ги плащат ( имам колежка с две деца, и двамата работят уж добра работа, наложи се да се местят в трейлър парк). В една от др теми беше споделено като хвалба, че са си купили къща в такъв район, ами това е место което е предходното стъпало преди гетото). Докато преди години успявахме да спестяваме, сега е невъзможно.
Цените на детските градини са едни и същи - около $1000/ месец. Само дето в Калгари приятели записват децата си в листа на чакащите преди да са се родили.

Дай да видим на кое казваш глупости. 50% данъци в Албърта ми се струва силно преувеличено, след като провинциалния данък върху доходите е 10% до 130К, а федералните са в рамки от-до, като до първите около 47К ти е 15%. EI и CPP не са данъци.

# 190
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 725
Доходите ни са високи, данъците който плащахме бяха 52%, може да ти се струва преувеличено, но е истина. И на мен твърденията ти ми се струват измислени, като цитираните 47К

# 191
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Доходите ни са високи, данъците който плащахме бяха 52%, може да ти се струва преувеличено, но е истина. И на мен твърденията ти ми се струват измислени, като цитираните 47К

Аз за разлика от теб не дрънкам празни приказки:

https://www.canada.ca/en/revenue-agency/services/tax/individuals … evious-years.html

Federal tax rates for 2019
15% on the first $47,630 of taxable income, plus
20.5% on the next $47,629 of taxable income (on the portion of taxable income over 47,630 up to $95,259), plus
26% on the next $52,408 of taxable income (on the portion of taxable income over $95,259 up to $147,667), plus
29% on the next $62,704 of taxable income (on the portion of taxable income over 147,667 up to $210,371), plus
33% of taxable income over $210,371

# 192
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 725
И за какво си ми посочила тези данъчни прагове. Да съм споменала какъв е доходът ми...или празните приказки са в твоята глава.
Можеш да кажеш на хората какво можеш да си купиш в Канада за 47К. Или как хора от повече от 4 години нямат работа, или как за последните 2 години два пъти остават без работа.....
Или си сляпа за това което става край теб, или наистина ти е промит мозъка

# 193
  • Canada
  • Мнения: 3 358
И за какво си ми посочила тези данъчни прагове. Да съм споменала какъв е доходът ми...или празните приказки са в твоята глава.
Можеш да кажеш на хората какво можеш да си купиш в Канада за 47К. Или как хора от повече от 4 години нямат работа, или как за последните 2 години два пъти остават без работа.....
Или си сляпа за това което става край теб, или наистина ти е промит мозъка


Нито съм те питала колко ти е бил доходът, нито ме интересува. Ти си нямаш представа как да си сметнеш данъците, на моите 47К не била вярвала... Те не са мои, а са от сайта на CRA. Публикувала съм линк, който иска може да провери. И не ми се дръвчи ако обичаш. Обикаляш по темите и ръсиш глупости. Затова те наритват отвсякъде. Жената, за която говориш не живее в трейлър, а в мобилен дом. Осъзнай се малко! И да, в моя кръг няма безработни. Съжалявам, че твоят живот в Канада е бил мизерен и нещастен, но не с всички е така.

# 194
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 725
Аз вярвам на данъчната си декларация, не на продавачката от магазина. Не била питала за доходи, но обвиняваш, че лъжа.
Пак те питам, какво можеш да си позволиш за 47к на година, защо бягаш от въпроса? Защото не ти изнася, но даваш примери с това. Използвах калкулаторът от сайта ти от 47к получаваш 35К. За да ти е по-лесно обясни какво може да получиш срещу 35к.

От къде разбра какъв е бил животът ми в Канада? Звездите или кристални топки ти говорят топки ти говорят? Или като повториш една лъжа 10 пъти става истина, ами не става. Влизам в тема, за да изоблича такива като теб. Омръзна ми от лъжи, вижте ни ние колко добре живеем. Ами не е вярно, не живееш добре, съществуваш. И да права беше др потребителка, неуспели в Бг, като емигрират ( нали не ги виждат хората), стават супер успешни.

И за твое сведение трейлър хом са мобилни домове, така, че жената хич не е цъфнала и вързала.

Последна редакция: нд, 26 май 2019, 00:50 от Titina

Общи условия

Активация на акаунт