Избор на сушилня - Тема 12

  • 48 964
  • 757
  •   2
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 10 560
И моята има. И предната ми имаше. За 3 г не е направила проблем при натовареност около 10 сушилни седмично, целогодишно е ползвана.
Беше Беко. Сега пак си взех Беко.

# 136
  • Мнения: 30
Здравейте, 
Четох в предишните теми добри отзиви за сушилня Bosch WTW85550BY, но предвид, че са писани преди около година и половина, моля за актуално мнение за този модел. Конкретно ме интересува как се справя сушилнята, след като е минало вече достатъчно време от закупуването ѝ, както и дали сте имали проблеми с дефекти (ако да - какви).
Поздрави и благодаря предварително! Sunglasses

# 137
  • Мнения: 1 207
Здравейте, 
Четох в предишните теми добри отзиви за сушилня Bosch WTW85550BY, но предвид, че са писани преди около година и половина, моля за актуално мнение за този модел. Конкретно ме интересува как се справя сушилнята, след като е минало вече достатъчно време от закупуването ѝ, както и дали сте имали проблеми с дефекти (ако да - какви).
Поздрави и благодаря предварително! Sunglasses

Прочетете тема 11 на 38 страница. Там има информация, какви са слабите страни на сушилните Bosch/Siemens със самопочистващ се кондензатор и снимков материал от техни ремонти.

https://www.bg-mamma.com/?topic=1078256.555

# 138
  • Мнения: 30
Прочетете тема 11 на 38 страница. Там има информация, какви са слабите страни на сушилните Bosch/Siemens със самопочистващ се кондензатор и снимков материал от техни ремонти.

https://www.bg-mamma.com/?topic=1078256.555
Много благодаря, не бях стигнала до тази страница - много полезни снимки и информация, макар и обезкуражаващи. В издирване на сушилня с бюджет до около 1200 лева съм и се бях зарадвала на позитивните мнения за този модел, но с тези недостатъци... Disappointed

# 139
  • Мнения: 1 207

Много благодаря, не бях стигнала до тази страница - много полезни снимки и информация, макар и обезкуражаващи. В издирване на сушилня с бюджет до около 1200 лева съм и се бях зарадвала на позитивните мнения за този модел, но с тези недостатъци... Disappointed

Техническите решения често са нож с две остриета. От една страна при машините със "самопочистващ се" кондензатор почистването след експолатация е малко по-бързо и лесно, защото чистите само филтъра при люка, от друга тези машини по-бързо лесно и често се задръстват с мръсотия, в сравнение с тези с втори филтър пред кондензатора. Фактически при тези бошове нямате достъп и видимост към самия кондензатор и не знаете, до каква степен е замърсен, а като е набит с мръсотия ефективността му намалява, съответно и потреблението на ток расте. Докато при класическата схема, вярно чистите 2 филтъра вместо един, но постоянно сте в час, какво е състоянието на кондензатора, имате достъп до него и може да го чистите, ако има налепи.

Последна редакция: вт, 09 юли 2019, 07:39 от BM21

# 140
  • Мнения: 189
Прочетете тема 11 на 38 страница. Там има информация, какви са слабите страни на сушилните Bosch/Siemens със самопочистващ се кондензатор и снимков материал от техни ремонти.

https://www.bg-mamma.com/?topic=1078256.555
Много благодаря, не бях стигнала до тази страница - много полезни снимки и информация, макар и обезкуражаващи. В издирване на сушилня с бюджет до около 1200 лева съм и се бях зарадвала на позитивните мнения за този модел, но с тези недостатъци... Disappointed

Ако сте от София - Миле все още продават модели за по 1350 лв. Ние вече над 6  месеца сме такава и ако трябва да я сравним с висок клас Уърпул който имахме преди това - тази е в пъти по добра.

# 141
  • Мнения: 30
Техническите решения често са нож с две остриета. От една страна при машините със "самопочистващ се" кондензатор почистването след експолатация е малко по-бързо и лесно, защото чистите само филтъра при люка. от друга тези машини по-бързо лесно и често се задръстват с мръсотия, в сравнение с тези с втори филтър пред кондензатора. Фактически при тези бошове нямате достъп и видимост към самия кондензатор и не знаете, до каква степен е замърсен, а като е набит с мръсотия ефективността му намалява, съответно и потреблението на ток расте. Докато при класическата схема, вярно чистите 2 филтъра вместо един, но постоянно сте в час, какво и състоянието на кондензатора, имате достъп до него и може да го чистите, ако има налепи.
Вие, въз основа на опита си, кои марки/модели сушилни бихте препоръчали (ако има читави в клас до около 1200 лева, разбира се). Извинявам се, че така питам, но всичките ми познания относно сушилните са извлечени само и единствено от четене на различни мнения и статии... и очевидно като такива са крайно недостатъчни, след като се поблазних от добрите коментари за нещо, което на втори прочит вече не изглежда чак толкова надеждно.
Първоначално се бях ориентирала към модели на Bosch и Electrolux, но оставам с впечатлението, че като че ли името на марките работи повече, отколкото самите уреди. Rolling Eyes

@pastir, Миле ще рече Miele ли? Кой конкретен модел бихте препоръчали и използвате, тъй като тази марка изобщо не ми е попадала в полезрението?

# 142
  • София
  • Мнения: 1 871
Аз също препоръчвам Miele, но заради цената не съм сигурна дали е удачно да се вземе втора употреба? 🙄

# 143
  • Мнения: 1 207
И аз лично за себе си предпочитам нов уред. Miele правят много качествена техника, но разбира се и цената не е никак ниска. От 2017 ползвам Gorenje D98F65F, за сега работи безупречно. Също така ASKO правят отлични и много качествени уреди, но за жалост май официално в Българие не се внасят, само ако попадне бройка втора ръка.

Последна редакция: пн, 08 юли 2019, 19:03 от BM21

# 144
  • Мнения: 30
Резервирана съм към закупуването на техника втора употреба, предпочитам нови уреди.
Бюджетът е отреден, но не е фиксиран завинаги и щом продуктите на дадена марка са читави, макар и по-скъпи, най-вероятно семейният съвет ще се ориентира към закупуването на сушилня от по-висок ценови клас. Давам си сметка, че който иска качество, трябва да си бръкне и в джоба, в крайна сметка...
Много благодаря за препоръките! Наистина не бях гледала Miele конкретно, най-вероятно марката не ми е попадала точно защото съм търсила в определен ценови клас. Nerd Relaxed

Последна редакция: пн, 08 юли 2019, 19:15 от Eleven

# 145
  • Мнения: 189

@pastir, Миле ще рече Miele ли? Кой конкретен модел бихте препоръчали и използвате, тъй като тази марка изобщо не ми е попадала в полезрението?

Ние ползваме мисля беше TDB230
https://www.tehnomix.bg/sushilnya-miele-tdb-230-wp-active

 в момента в магазина е 1350 иначе гледам в твхномикс tce 530 e 1597 и tdc 130 за 1397
https://www.tehnomix.bg/edra-byala-tehnika/sushilni/sushilni-s-t … roizvoditel=miele

Последна редакция: пн, 08 юли 2019, 22:07 от pastir

# 146
  • Велико Търново
  • Мнения: 22
Здравейте, момичета! Днес поръчах сушилня Електролукс от Техномаркет и съм супер хепи! Нямам търпение да ми я доставят и да я пробвам Blush
https://www.technomarket.bg/sushilni/electrolux-ew-8h458b-09157485
Може ли мнения за сушилните Електролукс или за конкретната, ако някоя от вас я ползва? Ще съм ви много благодарна Heart Exl

# 147
  • Мнения: 3 402
Моята е Беко и не мачка.  
Какъв модел е?

# 148
  • Мнения: 11 574
Сушилните мачкат заради неправилно боравене с тях. Иска се внимателно прочитане на упътването и малко  " проба-грешка ", докато човек се научи да я ползва.

# 149
  • София
  • Мнения: 10 560
BEKO DPY 8506

https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-BEKO-DPY-8506-GXB1/p/680627
Много съм доволна от машинката, пу-пу.

Общи условия

Активация на акаунт