NESCAFE DOLCE GUSTO - Тема 5

  • 48 409
  • 756
  •   2
Отговори
# 180
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Аз уцелих една промоция на сайта( испанския) с покупката на определен брой кутии кафе, пращат две кутии препарат за почистване. Вече два месеца го имам, не съм пробвала да си почистя машината.



В испанския Лидл вече продават оригинални капсули, а съвместими има отдавна( няколко вкуса са, много сполучливи). Та с промяната на политиката може и в бг Лидл скоро да се появят.

# 181
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 680
Никога не ми е светвала жълта лампичка. Имам машинката от 5-6 години - Mini me, ползвам я само с минерална или вода от кана Брита. Почиствала съм я само веднъж /1 пакет лимонтозу в 1/2 л. вода/, преди 2-3 години и не изкара нищо /със същия разтвор, старата изкарваше малки люспи варовик/.

# 182
  • Мнения: 416
Здравейте! Бих искала да попитам вие как си чистите машината от варовик? От известно време ми светва жълта лампичка. Пробвах да я изчистя с 2 различни препарата. Спазих точно указанията, но лампичката продължава да свети в жълто. Ще съм много благодарна ако някой ми обясни какво трябва да направя и какъв препарат да си купя.
Копирам мое мнение с обяснение и клип, на мен ми помогна...

"Цитат на: nasito8988 в сб, 09 мар 2019, 21:05
https://youtu.be/uwAZnfqZNvc това правих , оцетена вода сложих.
това правих за моята машината когато сввтна в жълто. С оцет малко около 40 мл . Оправи се. "

"Хиляди благодарности за клипа. Моята от две години свети в жълто и съм я пробвала и с оцет, и със сода и оцет, и с лимонтузу... Не ще и не ще да светне в зелено.Сега, след като гледах клипа отидох да я пробвам пак и стана.Явно задържането на бутона при мен беше ключово."

А ползвам машината само с бутилирана вода, дано ти помогне...

# 183
  • Мнения: 61
Никога не ми е светвала жълта лампичка. Имам машинката от 5-6 години - Mini me, ползвам я само с минерална или вода от кана Брита. Почиствала съм я само веднъж /1 пакет лимонтозу в 1/2 л. вода/, преди 2-3 години и не изкара нищо /със същия разтвор, старата изкарваше малки люспи варовик/.
Моята машина я имам от година и половина. Не я ползвам всеки ден. Наливам в нея само вода от филтрираща кана. Единият препарат, който използвах е на основата на лимонена киселина. Не изкарва никакви люспи варовик, но лампичката продължава да свети в жълто.

# 184
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 680
Пробвай със специализиран препарат макар, че за мен са необосновано скъпи.
Аз дори не съм сигурна, дали моята има лампичка, светеща в жълто, но истината е, че никога не съм имала проблем. Ползва се ежедневно от мен и ММ, а в почивните дни, пием по 2 кафета. Много си я обичам машинката и си я носим с нас, когато ходим на почивка. Дано ни слуша дълго време.

# 185
  • Мнения: 416
През седмицата у нас се пият три кафета на ден, а почивните дни около10. Пак казвам, близо две години лампичката светеше в жълто, но машината няма проблем.При положение, че я ползваме само с бутилирана вода  не знам колко варовик се е събрал.Периодично я чистех, но лампата се оправи само като задържах копчето, както е показано на клипа.
А лампичката си е една, просто се променя светлината от зелена в жълта.

# 186
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 680
През седмицата у нас се пият три кафета на ден, а почивните дни около10. Пак казвам, близо две години лампичката светеше в жълто, но машината няма проблем.При положение, че я ползваме само с бутилирана вода  не знам колко варовик се е събрал.Периодично я чистех, но лампата се оправи само като задържах копчето, както е показано на клипа.
А лампичката си е една, просто се променя светлината от зелена в жълта.

Не го знаех, благодаря!

# 187
  • Мнения: 61
През седмицата у нас се пият три кафета на ден, а почивните дни около10. Пак казвам, близо две години лампичката светеше в жълто, но машината няма проблем.При положение, че я ползваме само с бутилирана вода  не знам колко варовик се е събрал.Периодично я чистех, но лампата се оправи само като задържах копчето, както е показано на клипа.
А лампичката си е една, просто се променя светлината от зелена в жълта.
Ще пробвам и аз с оцетена вода. Самоче моятамашина е модел lumio и няма такова копче за включване/изключване, което да задържа

# 188
  • Мнения: 120
Здравейте,препоръчайте ми капсули за многократна употреба.

# 189
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Galia_m , Това е същото копче откъдето се включва машинката което трябва да задържиш.

# 190
  • Мнения: 35
Здравейте,

чудя се каква кафемашинка да си купя и за сега се колебая между стандартна с ръчка и някоя от машините на долче густо. Въпроса е че кафето на Нескафе май ми идва малко скъпо. Ще споделите ли опита си с капсулите за многократна употреба. Дали създават проблеми, какъв е живота им и т.н.

# 191
  • Пловдив
  • Мнения: 869
При положение , че ще си правиш кафето в многократни капсули  и ти идва скъпо , по-добре си вземи с ръкохватка.
Аз имам и двата вида машини  и когато ми омръзне да пия от капсули си правя тази с ръкохватка... в интерес на истината излиза по-изгодно ръкохватката.

# 192
  • София
  • Мнения: 6 177
И аз мисля, че в класическата кафемашина, кафето ще ти излиза по-евтино (за сметка на самата машина, но тя е еднократен разход). Ще имаш и възможността да ползваш любимата ти марка и сорт кафе. Да ползваш прясно смляно, да добавяш нискомаслено или ядково мляко и т.н.
Аз обаче си падам по-по слаби кафенца, млечно-кафени глезотийки и съм доста мързелива, за да мия всеки път кафемашина, а и децата се кефят на какаовите напитки с каймак. Даже много ме е яд, че не се намират в БГ студените и топли чайове на долче густо.
Не, че няма капсули и за любителите на силни кафенца, но едно си излиза минимум 50ст. 
За многократните капсули нямам личен опит, но съм чувала отзиви, че налягането в тях не е достатъчно, а това се отразява на качеството на кафето и каймака. Споменавах, че във фабричните капсули на чистите кафета има допълнителна мембрана, която в многократна капсула, няма как да създадеш.

# 193
  • Мнения: 35
Може би трябваше да обясня, в този момента промоционалните машини за долче густо излизат около 30 лв по-евтино от практически най-евтината универсална машина, което си е 25% по-ниско. За това и се чудя за комбинацията долче густо с перманентна капсула. Иначе сметката за стойността на напитката е ясна, макар че разнообразието на мляно кафе е не особено богато поне в нормалните магазини. Кафетата на зърна са чудесна алтернатива, но там си иска и добра мелачка.

Последна редакция: пн, 15 юли 2019, 11:48 от venian.grigorov

# 194
  • София
  • Мнения: 248
Здравейте,

чудя се каква кафемашинка да си купя и за сега се колебая между стандартна с ръчка и някоя от машините на долче густо. Въпроса е че кафето на Нескафе май ми идва малко скъпо. Ще споделите ли опита си с капсулите за многократна употреба. Дали създават проблеми, какъв е живота им и т.н.


Привет,

Мога да споделя малко опит по темата. Имам Долге Густо машина ("The Drop") от две години, като преминах към системата от еспресо машина с ръкохватка (DeLonghi EC 156). Основната причина бе удобството да ползвам капсулите на Dolce Gusto — с времето установих, че кафето вътре ми харесва доста повече от повечето кафета, които ползвах в еспресо машината. С времето препоръчах системата на мои роднини и приятели и доста хора споделяме, че не бихме се върнали на ръчна машина. Наистина, излиза малко по-скъпо пиенето на кафе, но за мен разликата във вкуса е доста голяма. Много повече ми харесва на Dolce Gusto. В моят офис използваме автоматична машина на Saeco с доста качествено кафе по поръчка, но отново не ми харесва толкова, колкото домашното от моята машина.

Ако би искал да комбинираш удобството от капсулна система и еспресо машина можеш да погледнеш еспресо машините, които поддържат E.S.E. дозите. На практика това са еднократни капсули, които могат да се използват в съвместими машини, голяма част от ръчните машини поддържат този стандарт.

Лично мнение - вземи си Dolce Gusto машина на промоция и следи намалените капсули. Според мен ще си по-доволен от това да чистиш машини и да се чудиш коя комбинация от мляно кафе да ползваш. Ако имаш приятел, който има DG го помоли да ти направи няколко капсули. Според мен е въпрос на вкус.

Алтернатива е системата Nespresso, но там капсулите  и машините са по-скъпи, въпреки че има по-голям избор.

Общи условия

Активация на акаунт