NESCAFE DOLCE GUSTO - Тема 5

  • 47 615
  • 756
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 771
Момичета, днес в Емаг има 20% намаление на капсулите продавани от Nestle с код: DolceGusto20  Цък

# 421
  • Мнения: 1 328
Здравейте. Отскоро имам машина Долче Густо и съм в търсене на точните капсули за мен. Обичам по-силно и по-кисело кафе. Кои капсули бихте ми препоръчали? Благодаря!

# 422
  • Мнения: 9 776
Ристрето е късо, силно.

От понеделник в Кауфланд капсулите ще бъдат намалени /7.89 ако не се лъжа/

# 423
  • София
  • Мнения: 1 419
Момичета , имам едно пиколо което съвсем скоро взехме от ремонт /няма 6 месеца/ и пак светна жълто. На нея се прави кафе 3-4 пъти в седмицата и нещо започва да ми писва. Дайте идея какво да я правя, че съм на път да я изхвърля.

# 424
  • София
  • Мнения: 85
Момичета , имам едно пиколо което съвсем скоро взехме от ремонт /няма 6 месеца/ и пак светна жълто. На нея се прави кафе 3-4 пъти в седмицата и нещо започва да ми писва. Дайте идея какво да я правя, че съм на път да я изхвърля.
По принцип на всеки 300 кафета светва жълто за почистване.
Според тях, ако светне така и не искаш да я чистиш: натискаш и задържаш за 5 сек бутона и то започва да мига жълтото. След това я изключваш. На следващото вкл трябва да свети зелено.
Момичетата тук често с лимонтузу и оцет почистваха, макар по упътване това да се води неподходящо (има специален препарат, който си продават - няма да се минат те Wink ).
Игличката, която пробива капсулите понякога се запушва също и води до сходно оплакване.
Ето клипче за копчето:
https://m.youtube.com/watch?v=15Bl_G49Ha4

# 425
  • Мнения: 668
А случва ли ви се при някои капсули машинката да се затрудни да ги пробие?  Тази сутрин се уплаших от силния звук при пробиване на едни капсули марка Boni, на които пише, че са съвместими с Dolce gusto.

# 426
  • София
  • Мнения: 1 419
Момичета , имам едно пиколо което съвсем скоро взехме от ремонт /няма 6 месеца/ и пак светна жълто. На нея се прави кафе 3-4 пъти в седмицата и нещо започва да ми писва. Дайте идея какво да я правя, че съм на път да я изхвърля.
По принцип на всеки 300 кафета светва жълто за почистване.
Според тях, ако светне така и не искаш да я чистиш: натискаш и задържаш за 5 сек бутона и то започва да мига жълтото. След това я изключваш. На следващото вкл трябва да свети зелено.
Момичетата тук често с лимонтузу и оцет почистваха, макар по упътване това да се води неподходящо (има специален препарат, който си продават - няма да се минат те Wink ).
Игличката, която пробива капсулите понякога се запушва също и води до сходно оплакване.
Ето клипче за копчето:
https://m.youtube.com/watch?v=15Bl_G49Ha4
Много благодаря. Ще го пробвам. Simple Smile

# 427
  • Мнения: 20 090
Нашата машина е сигурно на 3 години вече, ползва се всеки ден поне по 2 пъти и повече, до сега не е светвало жълто. Thinking

# 428
  • Мнения: 2 721
Здравейте, току що машината ми светна в оранжево. Не мога да открия книжката.  та ще ми кажете ли какво се прави в този случай?  На 3 месеца е някъде, пия по 1 макс 2 кафета на ден.

# 429
  • Мнения: 9 776
Нашата машина е сигурно на 3 години вече, ползва се всеки ден поне по 2 пъти и повече, до сега не е светвало жълто. Thinking

Нашата даже е на двойно повече години, не ми е светвало жълто никога. Тъкмо това се замислих вчера като ви четох тук.

# 430
  • Мнения: 2 721
Извинявам се, сега погледнах по нагоре мненията. Много е странно, защото нашата не е минала 300кафета и е купена края на юли месец. Дали може да е от водата? Живея във Варна и водата е страшно варовита.
В този ред на мисли мога ли да слагам минерална, изворна или трапезна или ще я прецакам?

# 431
  • Мнения: 9 776
Извинявам се, сега погледнах по нагоре мненията. Много е странно, защото нашата не е минала 300кафета и е купена края на юли месец. Дали може да е от водата? Живея във Варна и водата е страшно варовита.
В този ред на мисли мога ли да слагам минерална, изворна или трапезна или ще я прецакам?

Никога, ама никога не наливам от чешмата. При нас водата е страшно варовита. Пълня от тубите, които купуваме за пиене.

# 432
  • Мнения: 20 090
Мм, вероятно е от водата, аз съм в София, тук не е варовита.

# 433
  • Мнения: 2 721
Благодаря много.
Така ще правя от тук нататък.

# 434
  • Мнения: 1 162
И нашата вода е много варовита, в най-добрия случай наливам от кана Брита( която не знам дали маха варовика), иначе направо от чешмата. Никога не съм имала проблеми, на 4г. е поне, по 3 кафета поне на ден се правят, в събота и неделя-двойно.Досега  само няколко пъти съм я чистила с едни таблетки от Лидл, не е светвала никога жълто. Възможно е по-старите модели да са по-якички😉Вече всичко е направено така, че да издържи до гаранция и да го смениш.
Сега само да не я урочасам😂😂😂

Общи условия

Активация на акаунт