NESCAFE DOLCE GUSTO - Тема 5

  • 48 501
  • 756
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 199
Моля ви да ми припомните как се процедираше при светване на лампичката за готовност на машината в жълто. Знам, че съм го чела някъде, но не го откривам. Тази сутрин светна в жълто. В сайта на Долче Густо препаратът за почистване не е наличен в момента, така че моля ви помагайте Машината ми е Lumio ако има някакво значение.

# 571
  • София
  • Мнения: 6 182
Ето клипче , че и аз не помня точно, въпреки че го правих преди няколко месеца. Вместо препарат може да използвате кисела вода (разтворено лимонтузо във вода), за да разтвори котления камък ако има такъв.
Всъщност важното е при изгасена машина да задържите бутона 5 сек. както е описано в клипчето. Аз се борих известно време. Натисках при светеща жълта лампа, натисках по-дълго, ама накрая го нацелих Simple Smile

# 572
  • Мнения: 199
Ето клипче , че и аз не помня точно, въпреки че го правих преди няколко месеца. Вместо препарат може да използвате кисела вода (разтворено лимонтузо във вода), за да разтвори котления камък ако има такъв.
Всъщност важното е при изгасена машина да задържите бутона 5 сек. както е описано в клипчето. Аз се борих известно време. Натисках при светеща жълта лампа, натисках по-дълго, ама накрая го нацелих Simple Smile
Благодаря Hug Flowers Bouquet

# 573
  • Мнения: 9 776
От понеделник в Кауфланд капсулите ще бъдат по 7.99 лв.

# 574
  • София
  • Мнения: 10 309
Ето клипче , че и аз не помня точно, въпреки че го правих преди няколко месеца. Вместо препарат може да използвате кисела вода (разтворено лимонтузо във вода), за да разтвори котления камък ако има такъв.
Всъщност важното е при изгасена машина да задържите бутона 5 сек. както е описано в клипчето. Аз се борих известно време. Натисках при светеща жълта лампа, натисках по-дълго, ама накрая го нацелих Simple Smile
И аз благодаря!

Вчера взех от Била, капсули по 7,49.

# 575
  • София
  • Мнения: 39 758
Гледах клипчетата и аз. Вчера лампичката светна в жълто и ММ каза, че не може да ми направи кафе. Взел е лимонтозу от магазина, ще пробвам така да я чистя.
Иначе само филтрирана вода ползвам. ММ се пънеше вчера "не е от водата, явно има брояч на чашите кафе" Simple Smile

# 576
  • Мнения: 416
Да, не е от водата, моите се ползват само с бутилирана вода. Всъщност тази, която съм купила за офиса работи пета година без да  е светнала в жълто. Тази в къщи переодично си светва и установих, че и без да я чистя, само натискайки копчето по определен начин от жълто става зелено. Защото ако само я чистя както се е случвало много пъти без това натискане на  копчето нищо не се получава. А иначе си е работила повече от година, светейки в жълто, няма проблеми с машинката.
Докато не попаднах на клипа за почистване тук, в темата.

# 577
  • Мнения: 771
И аз съм на мнението че през определени кафета светла жълто лампичката, без значение дали се е запушила или не.

# 578
  • Мнения: 9 776
И аз съм на мнението че през определени кафета светла жълто лампичката, без значение дали се е запушила или не.

Няма начин. Никога не ми е светвала в жълто, а имам машинката от минимум 5-6 години, не помня вече. И от водата не е. Чета тук, че се ползва всякаква, включително чешмяна. Не знам от какво е, но не е от броя кафета и от водата определено.

# 579
  • Мнения: 20 162
Както писах и преди, и на мен не ми е светвала за 3 години, поне 3-4 пъти на ден ползване и чешмяна вода.

# 580
  • Мнения: 416
Пак казвам- две еднакви машини, купувани долу горе по едно и също време - над 5 години, ползват се с една и съща бутилирана вода, средно по 4-5 кафета на ден...Тази в офиса никога не е светвала в жълто. Домашната светна на втората година и въпреки многобройните ми опити за почистване с какво ли не- оцет, сода, лимонтозу, оцет и сода заедно си светеше жълто и така си я ползвахме поне две години. Тук прочетох за клипа, гледах го , пробвах го и се получи. Даже само с натискане на копчето, без да се почиства машината се оправя. И нямам обяснение за себе си кога и защо светва скапаната лампа.

# 581
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
На 2 години е моята машина, ползвам чешмяна вода. Не ми е светвала, но ми подариха към кафето препарат за почистване и я почистих профилактично.

# 582
  • София
  • Мнения: 39 758
Почистих с лимонтозу. Лампичката си свети в жълто.
Ще мина да купя препарат.

Ама много хубаво кафе си направих. ММ ми се смее "нали не е кисело?" Simple Smile

# 583
  • Пловдив
  • Мнения: 40 756
Кой от вкусовете е близък до Буонди?

# 584
  • София
  • Мнения: 310
Почистих с лимонтозу. Лампичката си свети в жълто.
Ще мина да купя препарат.

Ама много хубаво кафе си направих. ММ ми се смее "нали не е кисело?" Simple Smile

Преди малко "почистих" моята машина. Вчера светна жълто. Тази сутрин задържах копчето за включване, докато започне да мига. След това изключвах. Направих го няколко пъти и светна зелено. Ползвам вода от кана Брита. Имам машината от 4 години, но от време на време светва жълто.

Общи условия

Активация на акаунт