Частни училища - информативна тема 27

  • 51 566
  • 844
  •   1
Отговори
# 420
  • Sofia
  • Мнения: 291
Нека всеки сам си прави изводите. Аз споделих нашия опит. От нашия клас няколко деца са напредналите по английски и разбира се, че това се дължи и на четене в къщи (защото по Английски не им дават домашни). Няма как да научиш език (пък какъвто и друг предмет) само от 10 часа седмично. Ако искаш да си добър в нещо трябва упражнения и тренировки.
в събота и неделя и за ваканциите нямате ли домашно по английски?

Изключително рядко имат Събота и Неделя домашни. За ваканцията им дадоха да четат и едни книжки за граматика, но по желание. Учителите искат децата да четат (и на БГ и на Англйски). Ние няма да работим по граматиката лятото, защото не успявам да се справя да я накарам да седне да учи. Едвам успявам с книгите за четене.

# 421
  • Мнения: 5 425
Но това ,че не очаквам чудеса...е само в плюс за мен, детето и училището. Simple Smile
+1000000000.....
Simple Smile

# 422
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
И аз съм съгласна с Хоуп
Ноооо да не забравяме, че училищата доста подхранват очакванията и после се сърдят от наличието им...

# 423
  • Мнения: 1 114
Ezhko,

В кое училище са били синовете ви в периода 1-4 клас?

Ние наесен ще сме в Азбуки, и темата ми е изключително вълнуваща в последните дни.

Аз мога да правя само сравнение с нашето ДУ, защото нямаме опит от друго частно. За напред също ще изхожам от позицията - заслужава ли си това, което получаваме и, и за което даваме пари, сравнено с това, което сме получавали за по-малко пари.
Ще дам пример със сдружението Луис Карол, където обучението беше също 10ч седмично, но не от native speakers, а от преподаватели с не голям опит.
Тази година сдружението си постави за цел и организира съвместно с Британика изпит за покриване на A2.
Реално има деца, които могат да покрият и B1, но ми хареса това че си поставиха цел, работиха за нея и я постигнаха.
След като едно сдружение може да я постигне - хубаво би било и едно ЧУ да го направи.
Аз ще споделя тези си очаквания с тях при първа възможност. Дали и какъв отзвук ще има - ще мога да кажа по-натам.
Но смятам, че би било само позитив за едно училище, ако организира например поне B2 в края на 7 клас и да се гордее с резултатите на децата, пък били те постигнати и с допълнителната помощ на родителите вкъщи.
Когато имаш стремеж към нещо, работиш за целта. Когато нямаш - ами нямаш.

Последна редакция: чт, 11 юли 2019, 17:18 от танита

# 424
  • Мнения: 5 425
Синовете ми бяха в Климент Охридски. Малкият се премести след 4-ти клас в СМГ. Сега малкият учи в Американския колеж, където големият завърши тази година.
Парите за читаво ЧУ винаги ще са добре похарчени. Само със стремеж не става. Искат се добра програма, добри и мотивирани учители и здрава организация и ред. Категоричното ми убеждение е, че ДУ не могат да ги предложат. СМГ не беше изключение, въпреки невероятната класна, с която имахме късмета да бъдем.

До 7-ми клас има достатъчно много читави ЧУ. И Света София, и ПЧМГ, и Азбуки, и Климент Охридски, и Дорис Тенеди са такива. Вероятно има и други.
Ако позволите, един съвет - не избирайте най-доброто училище по НВО. Едно, защото НВО е пародия на изпит и две, защото НВО показва нивото на училището отпреди три до седем години (когато са учили сегашните седмокласници). И още нещо - славата на училището му помага да си подбира ученици от амбициозни семейства. Доколко обаче резултатите на НВО се дължат на родителската амбиция (създаваща понякога една малко отровна среда) и доколко на приноса на училището?
Няма лесен начин за избор. Обиколете училищата и изберете най-доброто ЗА ВАС.

# 425
  • Мнения: 1 114
Вече сме избрали и подписали договор.
Дано не се разочароваме.

# 426
  • Мнения: 5 895
И от мен съвет. Не избирайте по обещания, избирайте по резултати. Wink

# 427
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Имам въпроси за КЛимент Охридски.. все повече се замислям за него. Не ми е пешеходно като БШ, но пък е близо до младост и детето няма да пътува дълго (пък и цената с включен транспорт май пак ще е по-добра).
Обаче се замислям за следното:
- спортът през учебния ден ли е, или след 16.30, тоест изпуска транспорта?
- има ли опция с немски, както пише на първа страница? От кой клас?
- много математически ли е фокусът- ако детето е с интерес в други области (български, природни науки), проблем ли ще е?
- видях някакъв конкурс по църковни теми на първа страница. Пише, че всяка година учениците творят на тема вярата и ги посещават църковни лица. Това за мен е много притеснително, не искам никакви религиозни елементи, тъкмо обратното.
- цената актуална ли е? Защо е по-ниска от повечето ЧУ- заради лошата база ли?
- общи отзиви... дали например правилно се ориентирам, че училището хем е с добри резултати на НВО и състезания, хем натискът върху децата е по-умерен, по-индивидуално подхождат и е по-малко модерно от СС и Питагор?

Наесен ще обиколим, но първо друго са мнения от родители, второ редовно кто съм на място си забравям най-важните въпроси Simple Smile)

# 428
  • Мнения: 5 425
И от мен съвет. Не избирайте по обещания, избирайте по резултати. Wink

Дръж се прилично Wink

Имам въпроси за Климент Охридски..
- спортът e през учебния ден и не се изпуска транспорта
- опция с немски от 5-ти клас, помогна на големия син в колежа.
- подготовката е балансирана, като английският е феноменален.
- можете спокойно да игнорирате притесненията на тема религия
- общи отзиви... дали например правилно се ориентирам, че училището хем е с добри резултати на НВО и състезания, хем натискът върху децата е по-умерен, по-индивидуално подхождат и е по-малко модерно от СС и Питагор?: Зарежете НВО и състезанията. Които го влече - ходи и постига резултати. Подготовката го позволява при проявен интерес и без допълнителни занимания. Натиск няма. Гаранции за медали - също. Нормално, балансирано училище, с приятна за децата атмосфера. Базата е скромна и тясна, но за нас беше съвсем търпима. Класовете са по-големи от тези по наше време, но колегите с деца там твърдят, че все още се усеща индивидуалният подход.

Бих отбелязал, че пешеходното разстояние е огромно предимство. Не го подценявайте.

# 429
  • Мнения: 11
Здравейте! Следя темата от известно време, защото съм с малки деца. Ще ни предстои училище след време. Но сега пиша с молба за мнения, относно обучението в Образователни Технологии след 7 клас. Приятелско дете, което е било в държавно училище до момента, сега евентуално ще е там. Има бал и за 127-мо или 22-ро СОУ. За този етап какви са плюсовете и минусите конкретно на ОТ?
Детето е с уклон към природните науки по принцип.
Тъй като нямат досегашен опит с частни училища до момента, всеки съвет от вас би бил ценен. Благодаря предварително!

Последна редакция: чт, 11 юли 2019, 20:54 от MummyD

# 430
  • София
  • Мнения: 5 009
MummyD, има голяма разлика между нивото на обучение и средата в частните училища и в частните гимназии. Добре е да проучат нещата с ОТ като гимназия. Не вярвам тук някой да има точно такъв опит и впечатления.

# 431
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Мерси, Ежко. Всичко звучи добре с изключение на това с големите класове- колко големи точно? Над 20 деца?
Да, много съм изкушена за пешеходното, защото сега развозваме за ДГ ежедневно и си тежи... още по-трудно ще е с второ дете. Но в БШ английският не е нещо особено (по мнения на бивш учител оттам) и изобщо май базата е основен плюс (за нас и локацията).
Като поговоря с директорите и видя КО отвътре се надявам да ми се избистри картинката...
Mummy, потребител Бърди е с дете в ОТ и е много доволна, може дс потърдите постове, има доста назад из темите.

Последна редакция: чт, 11 юли 2019, 21:16 от Пипи2013

# 432
  • Мнения: 11
MummyD, има голяма разлика между нивото на обучение и средата в частните училища и в частните гимназии. Добре е да проучат нещата с ОТ като гимназия. Не вярвам тук някой да има точно такъв опит и впечатления.

Благодаря! Надявах се някой тук да има някакъв поглед над горните класове, защото проучване без познати деца в гимназиален етап там е ... трудно... Simple Smile

# 433
  • София
  • Мнения: 2 779
Преди време имаше положително включване за гимназиалния етап в ОТ, после не дотам добро от друг потребител, тоест някакви коментари има. Потърсете назад в темите, но дали са актуални отзивите не е сигурно. Зависи и какво търсят познатите ви. Само ОТ ли са им вариант за частна гимназия? Категорично не харесват посочените ДГ?

# 434
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Доколкото знам класовете в КО са по 16 деца. Това със сигурност се отнася за след 4 клас. Вероятно и за първите е така.

Общи условия

Активация на акаунт