Говорим си за Боговете, Човека, Вселената, Философите и Живота

  • 28 557
  • 719
  •   2
Отговори
# 105
  • Мнения: 4 728
Хващаш се за думите. Черен маг за мен е човек, който умишлено и с цел финансова облага се опитва да навреди на други хора, а не да им помогне.

Съгласна съм с това за способностите, с течение на времето са ни станали рудоментарен орган и то е с цел да се предпазят масата хора, не всеки може да понесе информацията, а и не е нужно. Трябва му толкова, колкото да си върши работата.

Това, което говорим двете с теб са различни неща, но явно почерпени от емпиричните ни пътища. Ти така го усещаш и това значи, че за теб е правилно, с мен обаче казаното от теб не резонира, като истина, а аз вече споделих, че е много важно да усещам това, което чета.
Щом не ми резонора, значи не е моето и няма защо да се опитвам да го разбирам.
Разбирам. Не отричам. Правиш разлика нали?
Споделих аз как го усещам и какво знам по въпроса и какво усещам, че е.

9:09..Пак синхроничност.

П.П. Болки по време на цилъл съм имала броени пъти, обикновено е леко, като във всички останали дни. Чисто енергийно съм по-заземена и несензитивна, което не казвам, че е лошо, просто не ми се връзва с тези ритуали.

Последна редакция: ср, 05 юни 2019, 09:17 от BaDBluEeYeS

# 106
  • Мнения: 7 006
А белите магове какво са и каква е разликата?
Замисляш ли,се че може да не е нормално/естественото ни състояние/ да сме със занижени вибрации по време на цикъл?Погледни общото здравословно състояние на човечеството?То нормално ли е,начинът ни на живот нормален ли е?Средата която обитаваме?
Замисляш ли се,че може да умишлено да сме извадени от естествения си ритъм и всичко това да се проявява като отклонения във физ.тяло и неговата функция?

 Попаднах на един много добър материал,търся статията за женския цикъл,че нямам точен спомен къде я гледах,но попаднах на това..Препоръчвам го силно!
Богинята не е Великото Ин
https://www.parallelreality-bg.com/statii/ezoterika/511-2014-09-15-21-07-14.html


# 107
  • Мнения: 2 013
Ели, снощи се опитах да гледам втората част от интервюто с Том Кембъл. Просто не успях. В погледа на този човек има нещо много мъртво, безизразно, препрограмирано.

Допълнение: попаднах на едно старо видео със Слава Сервюкова и проф. Иво Лозенски - от 1991 г е предаването.
https://www.youtube.com/watch?v=wgcqLJ7rcTE&feature=youtu.be
Бях го гледала отдавна в колибка.ком, но сега като го гледах втори път ми направи впечатление следното - почти в самия край на видеото - когато тя обяснява как увеличава атома и разглежда неговото устройство, има момент, в който дори и да 'увеличава' образа, то нещата не стават по-ясни. Много любопитно е това и ми изникна в съзнанието тази квантова неопределеност.
Иначе те първи дават коригирана версия на устройството на атома, която се потвърждава няколко години по-късно чрез улта-мощен (за времето си) микроскоп, с който се прави реална снимка на атом и се вижда, че Слава е описала точно устройството му.
Други 2 видея излязоха след горното - интервюта на Стойчо Керев с проф. Иво Лозенски:
https://www.youtube.com/watch?v=krTmuID-Kpg
https://www.youtube.com/watch?v=jddQgqDuK48
И във второто проф. Иво Лозенски говори за неговият модел на програмирано поле.

Какво?, всъщност осъзнах къде е проблема. Явно по време на цикъл вибрациите се променят и съответно трябва да се 'пренастрои' човек. Аз много, много отдавна съм пробвала това-онова и по време на цикъл не ми се получаваха нещата, за разлика от другите дни. Просто не ми е стигнал 'акъла', че трябва лека 'пренастройка' през този период.

Допълнение от 21/06/2019: Мазохистично продължавам да гледам Том Кембъл: ОИТ и осъзнатото сънуване били паранормални явления? Глупости.

Последна редакция: пт, 21 юни 2019, 19:01 от Magdalena1978

# 108
  • Мнения: 36 196
Понеже Елеонора ме подсети за тази тема с един цитат, искам да попитам, някой може ли да ми обясни точно произхода на Изумрудените скрижали и 7-те Херметични принципа? Имам скрижалите и Кибалион в електронен формат, чела съм ги, гледах и в Уикипедия и други места из нета, но така и не разбрах от къде точно произлизат тези текстове??

# 109
  • Мнения: 6 354
Петя, аз малко ни в клин, ни в ръкав дет се вика, ама да те питам: ти май не гледаш интервютата с Том Кембъл (т.е. то е 1 интервю разделено на 6 части; излезли са 5 досега).

# 110
  • Мнения: 7 006
Тот който ги е писал като обръщение и завет към народа от Хем

Ся да припомням ли,че Стара планина е носила името ХЕМ-ус?

Коренът е    Хем (на латински: Haemus (Aemus, Haemos) и старогръцки: Αἷμος (Haîmos), Aἷμᾰ (Haîma), което значи "кръв".От там и хеморагия,хемороиди,хематом и т.н.

# 111
  • Мнения: 36 196
Петя, аз малко ни в клин, ни в ръкав дет се вика, ама да те питам: ти май не гледаш интервютата с Том Кембъл (т.е. то е 1 интервю разделено на 6 части; излезли са 5 досега).
Не, в последно време изостанах и с четенето, и с гледането на разни неща... Къде го имаше - в Ю тюб?

Какво, имах предвид как са стигнали до нас - открити от археолози някъде, или са се предавали от поколение на поколение, или само чрез медиуми като Едгар Кейси? А и на какъв език са били написани първоначално?

# 112
  • Русе
  • Мнения: 11 913
Не знам за завет към народ от Хем. Знам за знание,което учителят Хермес Трисмегист предава и разкрива на ученика Тот. Датировките на най-ранните източници мисля са около 1в.  Интересна е легендата за Фламел. Който е истинска личност, разшифровала знанието на херметиците според легендата.

https://en.wikipedia.org/wiki/Emerald_Tablet

 

# 113
  • Мнения: 36 196
И за Хермес Трисмегист четох, че е сборно божество между Хермес и Тот, измислено от римляните, но обособило се като отделно божество. Освен това е имало реална личност, която е приела това име. Някак си цялата тази информация ме обърква...

# 114
  • Русе
  • Мнения: 11 913
Рових сега да открия имах издание на Corpus Hermetikum. Но явно не е в тази къща. И на мен ми е странно, че учителят е гръцкия Хермес, който учи египетския Тот. Предполагам източниците, които са намерени копират по-древно знание,което е елинизирано

Последна редакция: сб, 29 юни 2019, 15:49 от A m b e r

# 115
  • Мнения: 6 354
Петя, аз малко ни в клин, ни в ръкав дет се вика, ама да те питам: ти май не гледаш интервютата с Том Кембъл (т.е. то е 1 интервю разделено на 6 части; излезли са 5 досега).
Не, в последно време изостанах и с четенето, и с гледането на разни неща... Къде го имаше - в Ю тюб?
...
Не, тук във форума има тема.

# 116
  • Мнения: 36 196
Сега ще потърся.

# 117
  • Мнения: 7 006
Не знам за завет към народ от Хем. Знам за знание,което учителят Хермес Трисмегист предава и разкрива на ученика Тот. Датировките на най-ранните източници мисля са около 1в.  Интересна е легендата за Фламел. Който е истинска личност, разшифровала знанието на херметиците според легендата.

https://en.wikipedia.org/wiki/Emerald_Tablet

 

К-хем е Египет..И е имало долен и горен,като Балканите са били Горен Египет и не щото са "горе" като надморска височина или пък съотнесено спрямо нечия отправна точка ,а защото са пълни с планини.На руски "гор",все още значи планина.Долния Египет е наречен понеже е разположен в долината на Нил.

И за Хермес Трисмегист четох, че е сборно божество между Хермес и Тот, измислено от римляните, но обособило се като отделно божество. Освен това е имало реална личност, която е приела това име. Някак си цялата тази информация ме обърква...
Сега ще те объркам още повече..В окултизма и някои езотерични кръгове,образите на Йоан апостол и Исус Христос също се сливат.   

# 118
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
от къде точно произлизат тези текстове??

https://de.wikipedia.org/wiki/Tabula_Smaragdina

Превод:

Най-старата версия се намира в Приложението на един арабски ръкопис от 6-ти век.

През 12-ти век е преведено това нещо на латински.

Ще дописвам.

# 119

Общи условия

Активация на акаунт