Големите загадки

  • 465 924
  • 9 090
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 21 440
Добре известно в медицината е, че в крайните стадии на хипотермия настъпва т.нар. парадоксално разсъбличане, измръзващите изпитват изгаряща вътрешна горещина и свалят дрехите си. Повечето статии за Дятлов търсят сензация и изводи като "били са прекалено опитни, за да излязат голи, трябва да са били изплашени", карат цялото писание да олеква.

Ами по всичко изглежда че действително нещо ги е изплашило както са били вътре в палатката, защото няма как заедно да са изпаднали в хипотермия до разсъбличане едновременно, та да разрежат палатката и да хукнат навън.

Аз в скаларното оръжие не вярвам и сферичното НЛО нещо също ме съмнява, и общо взето звездите ми говорят, че един от тях е откачил и е погнал и избил част от тях, явно в състояние на афект и свръхчовешки сили, та да им нанесе такива травми, А другите са се катерили по бора и са палили огън,обаче са си измръзнали голи и боси. Примерно...  Защото явно първо заедно са се прибрали в палатката с вещи и всичко, приготвили са се за нощуване и вътре е станало нещо...

# 106
  • Мнения: X
И аз не вярвам в оръжието и в НЛОто. Има си логично обяснение, но едва ли ще разберем, а и по ония краища си е комунизъм, достъп до информация няма и няма да има скоро.

# 107
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Нещо като примерна схема


Според прочетеното, групата е била в палатката и са се готвили да нощуват, когато изведнъж нещо ги е уплашило и е принудило туристите да напуснат палатката разсъблечени, разрязвайки я. Следите показвали, че след като са я напуснали, известно време са стояли на около 20-30 метра от палатката, след което са тръгнали надолу по склона към гората. Странното е, че според спасителите следите им показват, че не са бягали, а са се движили равномерно в група и на около 500 метра от палатката следите им се губят. Какво е станало след това никой не знае.
Още по-странното е, че близо до това място са загинали други 9 души в авиокатастрофа.

Последна редакция: ср, 22 май 2019, 00:29 от BlueIce

# 108
  • Мнения: 2 429
Здравейте и от мен! Поздравления за интересната тема!
Само искам да допълня за случая Дятлов.
Всички са в палатката. Прекарали са вечерта пили алкохол, сънени и уморени. Печката започва неконтрулируемо да пуши, съответно те не могат да дишат и да виждат. Някой прорязва дупки, за да излезе дима, други опитват да я изгасят безуспешно. Решават, че палатката ще изгори и я напускат. Решават да се отдалечат и да изчакат малко и после да се върнат в лагера.
Но е нощ, вали сняг и видимостта е нулева. Може да се загубиш и на няколко крачки от палатката. Голи и зъзнещи, те започват да се лутат. Някои от тях стигат до гората, където се опитват да се изкатерят и да търсят лагера, както и да се стоплят с огън. Други се лутат по посока лагера, но не могат да го видят и замръзват.
Трети падат и се нараняват сериозно, не виждайки преспи или други препятствия.
Всъщност какво ги е изплашило за мен е основният въпрос, но подкрепям теорията, че може да е било нещо съвсем тривиално. Просто после не са виждали къде отиват, и е било трудно да се ориентират.

# 109
  • Мнения: X
Не ми се вижда много възможно да е толкова тривиална причина. А и няма логика да се отдалечават, къде ще отидат. А дори и да се отдалечат трудно ще се загубят защото говорим за т.нар. бели нощи. Нощно време през зимата в гора е много светло заради снега по земята и по дърветата. А и могат да се върнат по следите си. За мен логична тривиална причина би била мечка, която да е била на входа и заради това да са разрязали палатката. Но това не се връзва с останалите факти по случая.

# 110
  • Мнения: X
Обект 17-тайната военна база на България...

# 111
  • Мнения: 9 152
Изчетох всичко до момента от темата. Blush
Поздравления на автора, запали една искра в мен. Flowers Blossom
Не знаех за тези фигури от Акамбаро. За някои други споменати мистерии също не бях чувала.
За сега от себе си споделям загадката Волф Месинг, египетските пирамиди ( как  и от кого са построени ),
Тунгуският метеорит и евентуалната му връзка с откритията/ изобретенията на  Никола Тесла.
Много от чудесата, описани в православното Предание - там има невероятни свидетелства за телепортации, за зарастване на отсечени ръце на светии, за съживяване / възкръствне на умрели и т.  н.

# 112
  • Мнения: 21 440

Щеше да има следи по палатката, ако е имало опушване или подпалване, което да принуди групата на Дятлов да излязат. Доколкото разбирам по никоя от намерените вътре вещи не е забелязано такова нещо, а щяха да  го установят като причина още при следствието и никаква загадка нямаше да има. Simple Smile

# 113
  • Мнения: X
Интересна тема с интересни предложения.

Най ме заинтригува случаят "Дятлов" от всичките предложения тука, понеже и на мен ми е интересно да чета за алпинизъм, алпинистите как описват емоциите, показват клипчета... и се сещам за Боян Петров.

Знам ги изчезналите деца Съвестин и едно момиче - Десислава. Много ми е симпатична, изчезнала е на около 17 години, обаче аз имам чувството, че тоя там бившият й... има пръст във всичко и крие. И то майка му е съдийка...

"Обвинен за изчезването на Деси е приятелят ѝ Божидар Пеков, който я вижда последен. Доказателствата сочат, че минутите преди изчезването тя е с него. Божидар Пеков е син на бившата окръжна съдийка на Видин Мира Пекова."

И досега не са намерени, остава интересното, хем страшно, защото не мога да си представя що за шок, ужас, мъка изживяват родителите им... Интересното е - къде са, какво се е случило с тях, никаква вест от изчезналите... чудно е, мистерия е, изчезнали хора, не знаеш добре ли са, жертви ли са на нещо, като от сорта на трафик... или каквото и да е... SadClose

# 114
  • Мнения: 3 510
Ох, като сподели тази история с изчезналото момиче, се сетих за една друга. Чували ли сте за изчезналото момче в американското посолство в София?

23-годишният Петър Владимиров е в неизвестност от почти пет години. За последно е видян от двама свои приятели да влиза в посолството на САЩ в София и оттогава няма никаква следа от него. Бащата на изчезналия Петър - Владимир Йорданов, разказа пред ”ВарнаУтре” за нещастието, сполетяло семейството му на 12 юни 2010 година. Тогава той е обиколил всички институции, разговарял е с полиция, изпълнителната власт и дипломати, писал е молби, 4 пъти е посещавал посолството, дори е изпратил писмо на американския президент Обама,
Скрит текст:
превърнал се е сам в детектив по следите на детето си, но нова информация за младежа няма. На 12 юни 23-годишният Петър Владимиров Димитров от град Попово изчезва след интервю за виза в Американското посолство в София. Искал е да замине на студентска бригада в САЩ, за да изкара пари, с които да завърши образованието си. Петър е с двама свои приятели в деня на изчезването. Те го чакат 3 часа пред посолството, но Петър така и не се появява. Младежът бил обещал на родителите си, да им каже как е минало интервюто, веднага щом излезе от посолството, но подобно обаждане не е било проведено.
„Петър е отговорен човек. Винаги първо мисли, преди да действа. Той обмисля действията си от всички страни, преди да направи нещо. Никога не би изчезнал, без да се обади на някого, той просто не е такъв. Не може да познаваш 23 години някого и той изведнъж да промени поведението си. Няма причина да не се обади, да не отиде при приятелите си, които го чакат отпред, освен, ако не е бил възпрепятстван, ако някой не му е попречил да отиде при тях“, разказа Владимир, бащата на Петър.
Петър и баща му имат уговорка още същата вечер момчето да хване влака за Попово в 21.25 ч. Владимир пристига в 2.30 ч. на гарата в града, за да посрещне сина си, но във влака от него няма следа. Тогава Владимир започва да звъни настойчиво на номера на Петър, вдига му неговият приятел. Оказва се, че на влизане в посолството Петър е разбрал, че е забравил телефона си в колата и приятелите му му дават един от телефоните си, за да имат контакт с него. Когато вдигат телефона на Петър, който е в тях, обясняват на бащата, че нямат представа къде е момчето, защото не са го видели да излиза, а са чакали отпред, пред сградата на посолството, през цялото време.
Сутринта на 13 юни Владимир отива в полицията, за да обяви сина си за издирване, а на 14-ти заминава за София.
„Ходих 4 пъти в посолството на САЩ“, разказва бащата - „Първия път ме допуснаха само до консулството, където служителка, която се представи, като жената, която е взела интервюто от Петър, ми каза, че той е подправил оценките си в студентската си книжка, но „Той си призна и ние му простихме“ - бяха точните ѝ думи“.
На въпрос на Владимир Йорданов, какво означава това, тя е обяснила, че виза ще му бъде дадена, ако документите са редовни, така че да се върне по-късно и ще получи право да отиде в САЩ. Жената обяснила на бащата, че той е приел нормално временния отказ и е излязъл от сградата съвсем спокоен. Служителката казала, че са разбрали, че Петър има прекъснати студентски права в Техническия университет в София за следващите 10 години. Тази информация изненадва семейството и приятелите му и бащата лично отива да провери във ВУЗ-а. От там обаче го уверяват, че такова нещо няма - оказва се, че Петър е редовен студент, с непрекъснати права. Семейството на Петър не може да повярва, че кротко и отговорно момче като сина им би подправило каквито и да било документи, още по-малко оценки.
„Винаги е бил отличник. Точните предмети винаги са му вървели, в дипломата си от гимназията има по-ниска оценка единствено по литература. Завърши с отличие“, казва Владимир. Бащата разказва с гордост за това колко отговорен син има.
„Сега е време да уча“, отговарял Петър винаги, когато го питали защо не обича да ходи по дискотеки. Петър не пие, не пуши и е изключено да се занимава с нелегални истории или наркотици. Винаги е бил отговорен, сам се готвил за приемните изпити. Влязъл да учи "Пожарна безопасност и защита на населението" в Академията на МВР в Симеоново, без да ходи на курсове за подготовка още от първия път.
„Там на година влизат по десетина души“, казва баща му.
След две години обаче се оказва, че Петър има здравословни проблеми и не може да завърши академията. Кандидатствал в Техническия университет в София и бил третият по успех в списъка на приетите за желаната от него специалност. Бащата на Петър не се отказва да търси истината. Той получава две съобщения от човек, който иска да помогне. Неизвестния подател  твърди, че преди 5 години негови познати момичета са били задържани за разпити в продължение на 4-5 дни в посолството. Втория sms казва: „Задължително искай да видиш записите от излизането му.“ Това задълбочава съмненията на бащата, че синът му въобще не е излизал от сградата след интервюто. Така 4-5 дни след първата среща той се връща в посолството и настоява да види на записите от камерите как синът му излиза. Не се знае кой е тиражирал информацията, че Петър напуска посолството и тръгва към близкия светофар. След разговор с директора на охраната, единственият запис, който е предоставен на бащата Владимир Йорданов, показва как Петър прави няколко крачки в едно от помещенията в сградата, но никъде не се вижда той да я напуска. Американските служители твърдели, че именно това са кадрите от излизането на Петър. Те не разполагали с други, тъй като точно в този момент камерите били развалени. Друг странен факт бил часът, който е изписан на кадрите - 13.42 часа, а служителката, която е интервюирала младежа, твърди, че той си е тръгнал в 14.55 часа.
„Има едно много сериозно разминаване между това, което се показва. Горе-долу по това време, което показват, той е влизал в посолството. Ако показват влизането, това означава, че излизането не съществува“, каза адвокатът нает от семейството -  Николай Колев.
При молба да види записа на влизането на Петър, бащата получил отговор, че не разполагат с такъв материал.
„Прави само няколко крачки. Не се вижда откъде идва и на къде отива“, казва Владимир Йорданов.
За него това е доказателство единствено, че Петър е бил в посолството, но не и, че е излязъл. Охраната твърди, че това е всичко, с което разполагат. Владимир е сигурен, че не е така, защото посолството е осеяно с камери навсякъде и вярва, че е невъзможно да не са проследили всяка негова крачка в сградата, както е невъзможно и всички да са били развалени. Освен това записът е от 14.43 ч. - 12 минути, преди часа, в който се твърди, че той е напуснал сградата. Охраната излиза с обяснението, че часовникът на камерата не е сверен. Междувременно полицията разпитва останалите кандидати за виза, които са имали насрочено интервю в посолството в същия ден и час и, които може би си спомнят нещо, но едва след сигнал на бащата. Владимир отива във фирмата, която съдейства за оформянето на документите за кандидатстване за Work And Travel програма, т.е. за студентска бригада и те му казват, че могат да дадат списък с имена на кандидатите. Свидетели твърдят, че са го видели да влиза, но никой не го е видял да излиза от посолството. Много от младежите кратко след това са заминали за САЩ. Около седмица след втората среща в посолството, в ефира на bTV посланикът на САЩ заявява, че ще съдейства на родителите и на властите по всякакъв начин за откриването на Петър. Той твърди, че поддържа връзка с тях. Това обаче се оказва, че не е истина. Семейството на Петър вижда този човек за първи и последен път по телевизията, въпреки че окуражен от интервюто, Владимир опитва да си уреди среща с него. Това така и не става и при следващите два опита, писаха медиите. На третото посещение в посолството охраната отново показва на Владимир същия запис, но с няколко стотни от секундата по-дълъг, достатъчно, за да се види лицето на жена, към която върви Петър. Дипломатите обещават да идентифицират жената, но и до ден днешен полицията не е получила информация за самоличността ѝ. По-голямата дължина на записа засилва подозренията, че посолството има още кадри на Петър, но не иска да ги покаже.
Следва 4-то посещение в посолството: „Събраха се шефът на администрацията, член на охраната, който беше българин, заместник посланикът, друг охранител и полицай от разследването. Тогава ми обясниха, че повече от предоставената ми до този момент информация няма да ми бъде дадена и на практика ми казаха, че не искат да ме виждат повече“, разказва Владимир.
Полицаят поиска да бъдат предоставени поне записи и документи от самото интервю, но не са го направили до ден днешен. На въпроса какво е постигнала полицията досега, Владимир с разочарование разказва, че 2 седмици след интервюто 50 служители обискират Южния парк, който е в близост до посолството, но не откриват нищо. От МВР са разпитали и двамата приятели на сина му, които са го чакали в деня на изчезването му. Това е всичко. Владимир се е срещал с представители, директори, заместник директори и секретари на всякакви институции, сред които са МВР и Външното министерство. В Министерски съвет е разговарял два пъти със секретарката на Бойко Борисов, която го е уверила, че тогавашния премиер е уведомен за случая. Заедно с министър Цветанов дори били казали, че, ако се наложи, ще се свържат с Интерпол, но няма дипломатически протокол, по който премиерът да може да се обърне лично към американското посолство. Бащата се е срещнал лично дори с главния прокурор Борис Велчев, който обещал да говори с представители на посолството, но и от това обещание няма резултат.
„Навсякъде съм търсил съдействие, но казват, че се работи, че се прави всичко възможно, но резултати няма. Знае се, че е влязъл вътре, провел е интервюто, но друга информация няма. На всички възможни места отидох, няма вече с кого да говоря, само при президента не съм ходил", разказва Владимир.
Майката на Петър - Мая Йорданова, месец и половина е била на лекарства и неспирно плачела, разказа съпругът ѝ. Всички се надяват, че истината ще излезе наяве и Петър ще се прибере у дома. Семейството е много разочаровано от повечето медии, защото има неверни публикации, че Петър е бил потайно момче, което е крило истинската си същност от родителите си, че се е занимавал с нелегални истории, че полицията вярва, че се е самоубил.
„Всичко това са лъжи, казва Владимир. Винаги сме били близки със сина си“.
С огорчение той разказа, че журналисти се опитват да правят сензации на гърба на трагедията на семейството, вместо да помагат, да бъде открит сина им.
„Абсурдно е да е за пари. Ако продам абсолютно всичко, което имам, ще събера най-много няколко хиляди“, казва бащата, в търсене на отговор какъв би бил мотивът някой да отвлече детето му.
На 3 юли, по-малко от месец след изчезването, пастир открива обезобразен обесен на дърво в пуста местност край свиленградското село Дервишка могила. Бащата Владимир Йорданов е бил извикан за разпознаване. Той е категоричен, че маратонките не са на Петър, тъй като той е дюстабанлия и е бил със специални ортопедични стелки, каквито липсват, както и че намерената до трупа раница не е на синът му.
В хасковската полиция отново са разпитали родителите на Петър за всички подробности около мистериозното му изчезване. За първи път ги викат за разпознаване, каза бащата Владимир. И имат своите съмнения, че това не е синът им в очакване на ДНК-експертизата.
По думите на бащата, синът му нямало какво да прави в този район, тъй като нямал приятели там, а и никога не бил идвал в региона. Съдебният лекар в Хасково все още не се е произнесъл на каква възраст е намереното тяло в Дервишка могила, нито кога евентуално е настъпила смъртта, споделят родителите. Те имат своите съмнения, че това не е синът им.
„Сега искат снимки на зъбите, по това щели да го познаят. Зъбите отпред ги няма, а моят син имаше перфектни зъби. Не вярвам да са извадили осем зъба. Само мога да кажа категорично за маратонките, които не са негови, 100% съм сигурен, заяви бащата на изчезналия студент.
Родителите на Петър казаха, че са готови сами да издирят и пастира, намерил тялото, в очакване на ДНК-експертизата, която категорично ще потвърди дали това е сина им.
Пет месеца по-късно обаче, ДНК-експертизата все още се бавела, макар служители на полицията да били почти сигурни, че това е тялото на Петър. Тук историята и медията започват да мълчат, като изпадат в абсолютно „радио затъмнение“. Повече нищо не е писано по случая... Защо? Това е поредния въпрос, на който не мога да дам отговор.

Теории на конспирациите
От както за първи път прочетох за случилото се на Петър Димитров съм обърнал интернет пространството с главата надолу с надеждата, че ще все ще прочета нещо обнадеждаващо, но уви, на такова не попаднах. За сметка на това се натъкнах на няколко форума, където хората освен, че споделят своето съжаление за станалото, заедно „умуват“ какво е възможно да се е случило, за да доведе до изчезването на момчето. „Най-тиражираните“ варианти, според коментиращите са:

Вербуван

Това е любимата теория на коментиращите. В общи линии тезата им се свежда до това, че по време на интервюто са установили, че Петър има специални заложби и са решили да го вербуват, или към ЦРУ или към ФБР, като са го пратили в САЩ под паспорт с различна самоличност. Всички привърженици на този вариант твърдят, че съществуват подобни случай, като вербуваните се връщат при семействата си след 4-5 години, в които са били в абсолютна неизвестност, като разполагат в сметката си с от 100 000 до половин милион долара в сметката си... Вярно или не? Отговор безизвестен.

Свидетел

Друга част от потребителите във форумите изказват мнението си, че може би момчето е станало свидетел на някакво престъпление.  Бившият студент от БГ Полицейската Академия "Симеоново" е имал доказателства за наркотрафик или нещо от този род и логично изчезва чрез Witness Protection Program, по думите на коментиращите имало не един, а 7 българина изчезнали по "този път" в посолството. Според потребителите във форумите съществува вариант отново до пет години момчето да се върне, а именно, защото е включено в програмата за защита на свидетели. Лабораторията не може да предостави данните и затова не е дадена ДНК-експертиза. Дали е така? Отговор отново безизвестен.

Инцидент или самоубийство

Една част от коментиращите са на мнение, че може да се случило някакъв инцидент вътре в самото посолство, който да е застрашил живота на Петър, като се е стигнало до трагичен край. Според тях това би обяснило всичките несъответствия в историята и многото въпросителни, както и пълната липса на доказателства за излизането му от сградата. Тази теза ми се вижда малко вероятна, поне на мен.
Друг вариант, който се коментира, е че е възможно, понеже не му е дадена виза, Петър да е посегнал на живота си. Аз обаче не мисля, че един човек е способен да отнеме живота си заради една виза, колкото и разочарован да е бил от отказа ѝ. Отделно хората, прибегнали до тази драстична и крайна мярка - сами да „поставят края“, дълго и сериозно обмислят как да го направят, като през този период се отчуждават от близки и приятели. Те не планират бъдещето и често оставят предсмъртни писма... Този вариант ми е немислим. И все пак - отговора и тук е безизвестен.

Подлъган

Последния от най-честите предположения за случилото се е, че чакайки на опашката за посолството Петър се е запознал с хора „наблюдатели“, които са му предложили, ако му бъде отказана виза, на излизане да отиде при тях, за да му помогнат те. Разбира се, тези лица, не са били в състояние да помогнат с уреждането на виза, на който и да е, и са били там колкото да подлъжат и примамят наивни студенти, като ги вкарат в трафик на хора или дори по-лошо, за което не искам да споменавам. Според коментиращите, подобни подвеждащи хора, се срещат често по опашките на посолството и до сега не веднъж са подмамвали лица възползвайки се от тяхното желание за уреждане на документи по заминаване. Дали това се е случило? Не се знае.

Това са само теории на хора запознали се със случая в медиите, които отчаяно се опитват да разберат какво се е случило с Петър Димитров - студентът изчезнал преди повече от четири години. Никои не е наясно какво в действителност е станало. Към тази статия има снимки на Петър, моля ви, вгледайте се в тях и ако случайно разпознаете лицето му, ако се сетите, че сте виждали това момче някъде, пишете. Защото тук в България, в близост до Попово все още е семейството на момчето, което не само, подобно на нас си задава въпроси, но и всеки ден живее с мъката и болката по отсъствието на сина си. Всички знаем, че за един родител най-важно е да знае, че детето му е живо и е добре, всичко останало е без значение.

# 115
  • Мнения: 10 374
Много интересна тема, ще я следя.
Все още не съм я прочела цялата, ще се върна да я дочитам и затова моля да ме извините, ако някой вече е посочил тази загадка: http://www.cosmopolitan.bg/svetut-okolo-teb/koi-e-misteriozniiat … avata-taured.html
Интересни са ми пътешествия във времето, прераждане, извънземни

# 116
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Поздравления за темата.  Много е любопитно споделеното.
Всичко, което сте писали с малки изключения съм ги чувала и са ми интересни.
Ръкописа на Войнич да кажа и аз ,че не е разчетен, но ми е интересен.
Загадка си е самият живот. Всичко, което сте споменали е свързано с него.
Духът съживява материята.
Тесла ми е много любопитен.
Киево- Печорската лавра.
Това ,че телата ни са проектирани да издържат по 1000 години живот, но начина по които живеем и средата изчерпват всички запаси и едва стигаме до 80 години.
Какво се крие във Ватикана?

Винаги е представлявало интерес за мен от къде черпят идеи за филми като Матрицата, Генезис, Аватар, Властелина на пръстена, Люси; И цялата тази информация за тези "загадки" от къде пристига?

Всичко, което касае "тайните общества" ; Книгите на Ван Хелсинг и подобните нему.

Загадките са толкова много, че не знам дали би стигнал нашия земен, човешки живот в сегашната му форма, за да ги разберем.

Малко майтап, но в момента най-голямата ми загадка е тъпата мозила и номерата ,които ми върти и ме ядосва.

# 117
  • Мнения: X
Цитат
23-годишният Петър Владимиров е в неизвестност от почти пет години. За последно е видян от двама свои приятели да влиза в посолството на САЩ в София и оттогава няма никаква следа от него
За този случай не бях чувал. Напомня на случая с мистериозно изчезналият немец от летище Варна, който хуква като обезумял сякаш бяга от нещо, зарязва си багажа, паспорта и вещите на летището и камерите го заснемат как напуска бягайки летището и оттогава никой не го е виждал. Наскоро май миналата година гледах  в сутрешен блок че сем. му в Германия предлага парична награда за намирането му. Но за случаят с Петър Владимиров не бях чувал а той е още по необясним.

# 118
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
На мен ми е много интересен случая с избитите Богомили в Странджа планина.По-точно  мястото е в  сегашното село Бяла вода.
Легендата гласи,че по времето на Цар Петър,преди 1000 години на това място са били избити около 60-70000 Богомили.Били са докарани с кораби,оковани във вериги,събрани от цяла Европа.Между тях е имало 7 посветени.Сега на лобното им място има параклис,построен по заръка на баба Ванга от д-р Бодуров-наш общественик,много сериозен и отговорен човек.Ще ви постна интервюто с него в което той разказва по-подробно за срещата си с Ванга и това което тя му е разказала за избитите Богомили.
Малко е дълго за което моля да ме извините.

Д-р Петър Бодуров е ветеринарен лекар и общественик, известен с десетките си изяви и като естраден певец. Роден е на 13 май 1948 г. в крайграничното градче Малко Търново, Бургаско. През 1975 г. завършва Висшия ветеринарно-медицински институт в София. Той е един от основателите на СДС-Бургас. В края на 1999 г. д-р Бодуров става съучредител и на новата опозиционна група в Бургас – Съюз за демокрация

. В годините, когато започва да прави политическа кариера, му се отдава възможност да се запознае с баба Ванга и след това често се среща с нея. За читателите на вестник „ШОУ” „най-добрият певец сред конските доктори и най-добрият конски доктор сред естрадните изпълнители”, както го нарича актьорът Георги Парцалев, се съгласи да разкаже своите спомени за петричката пророчица.

- Д-р Бодуров, как и кога се запознахте с баба Ванга?
- Много интересна беше ситуацията, при която стана първият ни контакт с леля Ванга. През 1993 г. в продължение на 1-2 месеца двата синдиката водеха преговори с мен да се явя на конкурс за директор на Месокомбината в Бургас, но аз се опъвах. Бях работил там като ветеринарен лекар и знаех, че икономически той бе сринат – с 200 милиона лева дългове, с много проблеми... Докато един ден ми се обади по телефона моят колега д-р Димитър Наполеонов - най-близкият човек на петричката пророчица: „Леля Ванга иска да разговаря с теб, но трудно ще я разбереш”, ми каза той и й подаде слушалката. „Това място за теб е отредено и щеш - не щеш – трябва да го заемеш”, ми нареди Ванга. „Няма да ти бъде никак леко, ще си навлечеш много проблеми, може и да се разболееш, защото всички банки са затворени за Месокомбината – заради огромните му дългове”, ми каза тя. И аз я послушах.

- След това продължиха ли контактите ви с петричката Пития?
- В един от бургаските вестници публикуваха статия на руската ясновидка Тамара Глоба. В нея тя предупреждаваше, че Бургас и Странджа планина ще изчезнат, понеже ще избухне сероводородът в трите бургаски езера. Аз се свързах с леля Ванга и тя ми каза: „Ще вземеш тревата, която майка ти я има във вазата в къщата ви в Малко Търново („Мъката на художника” се казва тази трева). Ще вземеш и песъчинки от морето, както и пръст от Нефтозавода и ще дойдеш при мен”.

Точно в 12 ч. по обяд аз пристигнах пред къщата й. А там се беше струпал много народ – от 700 до 1000 човека чакаха. Реших, че е невъзможно да се срещна с нея, но дойде един от охранителите й и ме попита: „Вие ли сте д-р Бодуров? Леля Ванга каза да чакате до 7 вечерта – тогава ще ви приеме пръв”. Аз се ядосах – бия над 800 км, за да отида при нея, а трябва и да чакам, но охраната ми обясни: „Тя всеки следобед почива, зарежда се с енергия”. И аз я изчаках. Точно в 7 ч. привечер охранителят пак дойде и ме покани да вляза при Ванга. Изплаших се, че този народ, който чака да бъде приет, ще ме бие. Но хората се отдръпнаха и аз влязох при нея.

Тя ме хвана за дясната ръка, стисна ме и ми каза: „Чакай най-напред да те използвам – ти си от пъпа на Странджа планина и си зареден с положителна енергия. Трябва да ми дадеш малко от тази енергия”. И започна да ми говори: „Сега, като тръгнеш, ще хвърлиш тези неща на еди-кое си място, а като се върнеш в Бургас, ще дадеш едно интервю в същия този вестник. И ще кажеш на тази мошеничка Тамара Глоба, че никога Бургас, Странджа планина и България няма да загинат! Но има нещо в Бургаския залив, което сега аз нямам право да ти кажа. След години обаче ти сам ще го разбереш.

То е много опасно!”

- За радиацията в залива Вромос ли ти е намеквала сляпата пророчица?!
- Не. Имала е предвид снарядите на дъното на бургаското пристанище, но това го разбрах по-късно. Когато германците се изтегляли от България, са сложили такива бомби със закъснители там, че ти е бедна фантазията да си ги представиш! И когато японците започнаха да правят бургаското пристанище, стана много опасно.

- Но нали наеха сапьори, които да обезвредят тези снаряди?
-Да, но не можаха всичките. И един ден в Бургас такъв гръм се чу и нещо като земетресение стана – разтърси се целият град. Това се случи, когато японците завършваха строителството на пристанището.

- Коя е най-важната заръка, която Ванга ти е дала по време на вашите срещи?
- Най-важното, което тя ми каза, е, че трябва да направя параклис на богомилите. Направихме го край село Бяла вода - на 3 км от връх Бсна” и на 2 км северно от селото, в местността „Марино селище”. Там мястото е заредено с особена енергия. Достатъчно е човек да остане малко време тук, за да усети в тялото си нова жизнена сила. Когато ми каза, че трябва да направя параклиса, леля Ванга ми обясни, че по времето на цар Петър там са били избити богомили от цяла Европа - около 66-70 хиляди човека, между които били и 7 водачи от по-вътрешния кръг на посветените. Те били смятани за посредници между земята и небето. Леля Ванга ми каза така: „Има 7 големи дървета и между тези дървета ще направите един параклис”.

И... със слепите си очи ми начерта карта!

„Казах й: „Ама как ще стане този параклис между дърветата? Невъзможно е!”. „Не, възможно е. И ще го направите! Но няма да пипате нито едно от дърветата!”, ми нареди тя. Според нея седемте дървета около параклиса символизирали водачите от вътрешния кръг. „Тези, големите дървета, които са там, всичките са като застинали богомили. Те са живи! ”, допълни тя и ми каза имената на бизнесмените, които ще помогнат за строителството. Каза ми кои ще са и хората, които ще построят параклиса.
Направихме го там, където тя ни каза. Сега на 19 октомври - деня на „Св. Иван Рилски”, както се казва параклисът, около него се събират много богомолци. Идват и хора от по-далечни места, както и болни с надежда да се излекуват.

- Какво друго ви е казвала Вангелия Гущерова за параклиса, за богомилите...?
- За избиването на богомилите Ванга казваше, че оттам идва и тежката карма на България. А за параклиса твърдеше, че след години там ще бъде направен най-големият балнеосанаториум в света. И в действителност - там излезе вода. Когато отидохме за пръв път, преди да се почне строителството на параклиса, излезе вода като кладенец, която беше с много интересен цвят - сивкаво-белезникав. Някои хора от района веднага се опитаха да я експлоатират – помислиха си, че едва ли не ще направят фабрика за тази вода, и взеха да я продават, но тя се премести веднага. В началото изворът беше точно до параклиса, а след това водата отиде на отсрещната страна на шосето, и сега е там.

- Предполагам, че тази вода е лековита, щом Ванга е предрекла, че след години край параклиса ще бъде направен най-големият балнеосанаториум в света?!
-Да, лековита е. За нея възрастни хора от Бяла вода са ми разказвали, че там е имало 3 изворчета, които са лекували очебол, слепота, екземи и рани, както е и в Голямобуковския манастир, и те не са пущали едрия добитък наоколо.

- Струва ми се, че съществуват и други тайни, които параклисът на богомилите крие?
- Най-знаменателното е, че олтарът на този параклис не сочи на изток, а сочи на юг! Имахме големи проблеми, докато дойдат да го осветят. Но Ванга беше категорична: „Ще дойдат, няма къде да отидат!”. Тогава в Малко Търново свещеник беше отец Евгений от Сливен. Той много се опъваше. Но леля Ванга ми каза:

„Ще отидеш при владиката Инокентий в Сливен. Той няма да ти откаже”

Казах на владиката какъв е проблемът - че олтарът сочи на юг, но той нищо не каза. Само ми рече: „Абе, аз ще ги изпратя със свещеника от Царево и те ще дойдат да го осветят”.

Ванга много държеше малкото олтарче да сочи на юг, но така и не ми каза защо – не й разрешиха да ми каже. Само ми заяви: „След време ти сам ще разбереш”. Това е единственият християнски храм на света, в който олтарът не е на изток, но все още не мога да проумея коя е причината! Понякога си мисля – да не би задачата му е да пази България от ислямистките набези?

- Успяхте ли да изпълните всичките заръки на Ванга?
- Аз бях поел ангажимент на празника на Голяма Богородица – на 15 август 1996 г., да я докарам тук, за да присъства на освещаването на параклиса. Искаше и на морето да я закарам. Каза ми: „Никога не съм си топнала ногите в Черно море. Те само ме лъгаха разни бизнесмени тука...” Но на 6 август 1996 г. ми се обадиха от Петрич, че леля Ванга е в Правителствената болница и не можахме да се видим повече - на 11 август тя почина.

- Когато е поискала да я закарате на Черно море, Ванга ви е споделила, че само я лъжат. Според вас петричката врачка усещаше ли, че хората около нея я мамят?
- Леля Ванга всичко виждаше. Тя често казваше: „Аз всичко виждам, всичко знам, но нямам сили да се преборя с хората около мен!”. Дори един път ми каза: „Не искам да се разправям, защото могат да ми сложат и отрова”...

- От думите й се разбира, че тя се е страхувала за живота си. И от кого най-много я беше страх?
- Да,

страхуваше се. От цялото си обкръжение

Тя не ми е казвала имена, защото там се касаеше за много пари, за много предметни награди, но беше ясно, че от всички се страхуваше.

- При вашите посещения при незрящата гледачка, предполагам, че сте ставали свидетел на различни сцени. Коя от тях ви е направила най-силно впечатление? Как живееше Ванга?
- Много пъти съм се срещал с Ванга. Там съм виждал и много ситуации, от които и аз съм се възмущавал, защото хората, които ходеха при нея, смятаха, че парите са за нея най-важното нещо, или разни килими да й носят, а тя живееше много скромно. Но явно, че е имало и хора около нея, които

доста са се захлебили покрай цялата тази ситуация

- Мненията за Ванга са доста противоречиви – някои буквално я боготворят, а други я смятат едва ли не за шарлатанка...
- Всичко, което ми каза тя за България - и за валутния борд, и за тази криза, и за банковите кризи, а и за това, което е в момента – всичко се сбъдна! Имал съм много интересни срещи с нея. Тя беше интересен човек. Смятам, че знаеше съдбата на всички хора на земята. Но беше много рязка, дори се държеше много грубо с тези, които са грешни, които отиваха при нея за пари и богатства, за фирмени тайни...

Бургас, едно интервю на д-р Марина ШИВАРОВА
 
Снимка на параклисчето Св.Иван Рилски,заобиколено от седемте дървета(посветени)
Ние сме ходили там,мястото е прекрасно!Търсихме да си налеем от водата,но не можахме да я открием.Пожелавам на всички да отидете и лично да се насладите на тази красота.

Последна редакция: ср, 22 май 2019, 06:45 от Nina_Z

# 119
  • Мнения: 2 015
https://www.youtube.com/watch?v=TizX1M5g6r8  Неразгаданата мистерия в село Шишенци - всички звуци, които чуват местните жители.


https://fakti.bg/life/328456-nakolko-grada-ednovremenno-chuha-gr … pokalipsisa-video Тръбите на Апокалипсиса, неразгаданите звучи, които се чуват едновременно в различни градове на Земята.

И случаят с момчето, което така и не излиза от американското посолство. Посочиха даже труп, намерен след време, когото нарочиха за негов, но родителите не приеха и не се съгласиха с това. Навсякъде описаният сценарий от приятелите му е един и също- момчето е чакано отпред от тях, но така и не излиза. http://www.bulgariasega.com/interesting_facts/22792.html


Nina_Z
     Изключително интересна история с това параклисче. Прииска ми се да отида начаса. Ванга е другата голяма българска мистерия. За нея бъдещето бе абсолютно зримо- лични впечатления.

Последна редакция: ср, 22 май 2019, 07:31 от Walnuss

Общи условия

Активация на акаунт