Големите загадки

  • 464 400
  • 9 090
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 21 264
Моаите,огромните каменни фигури на остров Пасха,Чили.
Кой ,как и защо ги е построил?



Забравих ги. Много, много искам да знам и аз защо са там и кой ги е построил.

 В книгата на Тур Хейердал Аку-аку има обяснение как точно са строени от местните жители през вековете и те това знание си го пазят. Всъщност статуите са от един камък, а на главите им е имало шапки от друг, повечето изпопадали. Строени са за много дълъг период и според Хейердал това е изчерпило дърветата на острова, понеже са ги теглили на шейни по дървесни стволове - обичайния начин.
 Какво ми беше най-интересно обаче, тоя Хейердал, когото иначе много харесвам, един вид ограби, като подмами местните да му покажат местоположението на тайните си пещери в които съхраняват семейните си статуетки. Които също са интересни, в книгата има снимки. И си го описва човека най-непринудено.Това много ме възмути на времето.

# 136
  • Мнения: 2 015
Аз съм се срещала с бащата лично. Той го спомена. Имаше и някакво филмче по темата, ютуб съм го гледала мисля. После ще потърся.
Деянов казва също , че Съвестин предусещал, че ще изчезне и то Франция, Германия, запада.
Това за Франция мисля, че някаква врачка му го подмята. И имаше някакви доказателства, но ми е смътно.
FlushedOpen MouthOpen Mouth

Не знаех, че коментирате от извора на нещата. Жалко за детето, дали е жив този баща още, за майката писаха, че е създала отдавна свое семейство.

# 137
  • Мнения: 36 191
Много археолози са се държали изключително неетично навремето. Изглежда са си мислели, че каквото намерят си е тяхно.

Струва ми се, че повечето коренно население на Великденския остров, е измряло преди всичко от епидемии. Тези, които живеят сега, са преселници.

# 138
  • Мнения: 2 015
На мен пък ми е интересно за масовото убийство в Нови Искър от преди една година. Вярвате ли на официалната версия, която излезе?

Не вярвам. Там има куче, което опровергава всичко. Немската овчарка би защитавала докрай стопаните си, поне между два изстрела щеше да скочи и да разкъса убиеца. Според мен са повече от един убийците и далеч по-заинтригувани тези хора да умрат, отколкото нуждите на онзи  нещастен дребен престъпник.

# 139
  • Мнения: 411
Много любопитна тема. Всякакви истории на конспирации и неразкрити случаи ме интересуват. Не вярвам във врачки, НЛО, извънземни сили и прочие, та на всичко се опитвам да намеря логично обяснение.

Пример от последното десетилетие, който ми е любопитен е какво наистина се случи с Курск

Скрит текст:
Потъването на руската подводница „K-141 Курск“ се случва по време на най-мащабното учение на руския флот от времето на СССР, което се провежда в Баренцово море. Подводницата потъва в събота, 12 август 2000 г.

Според официалната версия, подводницата потъва в резултат от взрив и пожар в торпедния ѝ отсек. Два последователни взрива от мястото ѝ на потъване оттекват през 2 минути и 15 секунди, и са толкова силни, че са записани дори от сеизмографи на Аляска.

Руският военноморски флот признава за загубата си на една от своите най-модерни, боеготовни и с доказана боеспособност подводници 6 часа след експлозиите, като спасителните ѝ шамандури са умишлено изключени след разузнаването което тази подводница провежда в Адриатическо море по време на бомбардировките на Югославия от НАТО. Установяването на точното ѝ местоположение след потъването отнема повече от 16 часа.

Интересни не само за публиката са алтернативните версии за случилото се в Баренцово море на 12 август 2000 г. Според редица и документални филми, потъването на подводницата „Курск“ е в резултат от изстреляни по нея две торпеда от американските подводници клас „Лос Анджелис“ – „Мемфис“ и „Толедо“. Първата прикривала втората, а двете били част от подводното американско разузнаване по време на най-мащабните руски военноморски маневри от времето на СССР. Първото торпедо било изстреляно по причина, че на първата американска атомна подводница засекли с локационната си апаратура подготовката на борда на „Курск“ за изстрелване на торпеда, което било заповядано в хода на ученията по заповед от флагмана на руския военноморски флот – атомният крайцер „Петър Велики“. Командирът на подводницата си помислил, че понеже американската подводница е в зоната за поразяване от „Курск“ ще бъде цел на атака. Второто торпедо било изстреляно от другата американска подводница в опит да се предотврати ответен торпеден удар, след разбирането за грешката която е допуснала първата американска подводница[1].

В хода на засекретеното до 2030 г. руско разследване на причините за потъването на подводницата „Курск“ се признава за това, че е имало възможност за спасяване на някои от оцелелите членове на екипажа, но се твърди че има две причини за руския отказ за незабавна помощ от някои страни от НАТО – първата е, че по този начин биха се разкрили конструктивни и други секрети на една от най-модерните руски подводници, а втората и доста по-смущаваща е чисто психологическа, т.е. че оцелелите руски моряци не биха били спестили истината за случилото се, което обстоятелство от своя страна ще постави света на ръба на ядрен конфликт с непредсказуеми последици за цялото човечество.

В подкрепа на алтернативната версия за потъването на подводницата се сочи безпрецедентното посещение на тогавашния директора на ЦРУ Джордж Тенет (за първи път директор на ЦРУ е на посещение в Москва), в резултат на което е уговорена финансова компенсация чрез обезсилване руски дълг към САЩ и предоставяне на Русия на нов заем от 10 милиарда долара при изключително изгодни условия. [2]

Докладът от специалното следствие, ризкриващ причините за потъването на подводницата „Курск“ е предаден на президента на Руската федерация (по това време Владимир Путин) през август 2001 г. в навечерието на атентатите от 11 септември 2001 г.

Последна редакция: ср, 22 май 2019, 09:52 от Tropic

# 140
  • Мнения: 4 728
Жив е. Продължава да го издирва.

Преди години беше написал нещо, като детска книжка. И обикаляше страната. Та така се срещнах с него. В онези години често отвличаха деца и си беше страшничко.

# 141
  • Мнения: 4 728
Ето едно филмче за пътуването на Тодор Деянов до Багдад.



А ето и филмче за изчезналата Деси

# 142
  • Мнения: X
Жив е. Продължава да го издирва.

Преди години беше написал нещо, като детска книжка. И обикаляше страната. Та така се срещнах с него. В онези години често отвличаха деца и си беше страшничко.

А откъде знаеш, че е жив или защо предполагаш така?

Аз не мога да кажа, че е така за отвлечените, че са живи. Това е просто ужасна неизвестност, хем не знаеш как, къде и кога точно се е случило отвличането му, хем минават доста години, хем... неизвестност просто, не се знае дали е някъде другаде или го няма вече. И хем не знаеш какво да мислиш.

Всякакви варианти бол.

# 143
  • Мнения: 4 728
6510, става дума за Тодор Деянов.Walnuss ме попита за бащата

За Съвестин не знам, но имам усещането, че наистина е жив. Чиста интуиция.

# 144
  • Мнения: X
6510, става дума за Тодор Деянов.Walnuss ме попита за бащата

За Съвестин не знам, но имам усещането, че наистина е жив. Чиста интуиция.

Ходил е в Багдад, защото там имало някакво момченце, което приличало на Съвестин и после бащата потвърдил, че не е детето му.

"Не за пръв път бащата на Съвестин се сблъсква с подобни сигнали. Преди 12 години снимка на иракско дете попада в него - то удивително много прилича на изчезналото момче. Тодор Деянов отива в Багдад при местните дервиши. По-късно обаче категорично се установява, че това не е Съвестин. Оттогава до сега нови следи няма."

Скрит текст:

# 145
  • Варна
  • Мнения: 2 026
На мен пък ми е интересно за масовото убийство в Нови Искър от преди една година. Вярвате ли на официалната версия, която излезе?

Не вярвам. Там има куче, което опровергава всичко. Немската овчарка би защитавала докрай стопаните си, поне между два изстрела щеше да скочи и да разкъса убиеца. Според мен са повече от един убийците и далеч по-заинтригувани тези хора да умрат, отколкото нуждите на онзи  нещастен дребен престъпник.

Аз също не вярвам. Мисля, че случаят беше " разрешен " набързо заради обществения интерес.

Мен предимно ме интересуват НЛО загадки, като напр. дали в зона 51 работят съвместно извънземни и хора по разни проекти и дали Египетските пирамиди са използвани в древността като площадки за кацане на извънземни кораби. Simple Smile

# 146
  • Мнения: 4 728
6510, да това казвам и аз. Виж филмчето за Багдад, ако не си го гледала.

# 147
  • Мнения: 3 406
Много хубава тема!
Случая Дътлов не го бях чувала, но ми се ще още да прочета, ако има някъде.
Сестрите Белнейски не са ми е ясно доказа ли се нещо?

# 148
  • Мнения: 486
Сетих се и за изчезналия Боинг от 2014г.

Съвестин според мен не е между живите.

# 149
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
На мен в случая с Дятлов най ми е необяснимо...как панически ще е трябвало да разрежат и изскочат от палатката,а вече озовавайки се навън-почти голи,са вървели в спокоен ход към гората!?

Последна редакция: ср, 22 май 2019, 13:31 от Nina_Z

Общи условия

Активация на акаунт