Големите загадки

  • 465 971
  • 9 090
  •   2
Отговори
# 165
  • Мнения: X
Динозаврите са умрели преди милиони години и е цяло чудо, че има изобщо нещо запазено. Със сигурност има и много ненамерени, все пак не може да се прекопае цялата планета. Пък за Йети и мечките се твърди, че са живели едва ли не в наши дни, само дето ни вест, ни кост от тях.

# 166
  • Мнения: X
Е, нали и сега "виждат" йетита, не става дума за преди милион години. Докато не се намери доказателство за съществуването на някакъв вид - всичко си остава чиста измислица, базирана на неизвестно какво.

Писали сме заедно.

# 167
  • Мнения: 4 746
То и динозаври останали днес има. Нали има теория, а и косвени доказателства, че Неси е плезиозавър.

# 168
  • Мнения: X
Динозаври има, птиците им били наследници. А Неси е прекрасна туристическа измама. То няма доказателства за съществуването на Неси, нито каквато и да е логика има в Несито, та чак да се причислява към динозаври...

# 169
  • Мнения: 36 479
А додо е живяло до преди стотина години и няма и един запазен скелет.
Ето, намерих нещо за тези мечки - живели са преди 2 000 000 години  (естествено, според конспиративната теория са се засекли с хората, а според официалната - не): https://www.cbsnews.com/news/prehistoric-bones-found-of-largest-ever-bear/

# 170
  • Мнения: 3 510
Не казват ли, че костенурките и алигаторите са нещо като далечни братовчеди на динозаврите? Нещо такова съм чела.

# 171
  • Мнения: X
Има скелети на додо, дори наскоро се продаде един почти пълен на аукцион, виж в Гугъл.

# 172
  • Мнения: X
Да, влечугите са наследници на динозаврите. А Неси вероятно не е съществувало, нищо че някой теоретик го е спрягал за динозавър - единственият оцелял и скрил се в езерце в Шотландия и така вече няколко милиона години.

# 173
  • Мнения: X
Не пречи да е имало гигантски мечки, а дали са се засекли с хората може лесно да се установи пак по кости - на мечки, на кости на изядени хора по следи от зъби, по пещерни рисунки. Рисували са си плячките и страховете....

# 174
  • Мнения: 36 479
Сега погледнах за този скелет, който се е продал на търг - пише, че е събран от различни птици. Имало налични части за около 12 скелета - това е всичко, което е останало от вида.

# 175
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 016
 Моята баба ми е разказвала за самодиви и змейове, неща, които е слушала от своята баба, една нощ в селото се чула музика, тъпани и гайди, но музиканти не се виждали, отнякъде се появили жени в бели ризи, играли дълго време хоро на мегдана, и така, докато не пропял петел. На сутринта тревата, там където са стъпвали и танцували , била натъпкана в земята!
 А пък прадядо, окъснял една вечер, и се наложило да се прибира с каруцата и воловете. Отнякъде се появило черно куче, което обикаляло около каруцата, без да издаде звук. Животните се уплашили, пръхтели, вървели с мъка. И така, докато стигнали селото, кучето изчезнало, а от  воловете се стичала пот!
 Интересно ми е дали и какви същества е имало в миналото, и къде са отишли сега?

# 176
  • Мнения: X
Птиците имат тънки, кухи, едивни за другите видове кости. Гигантските мечки - засекли се с хората - и йетитата едва ли имат такива кости. Ако съществуват или са съществували, ще се намерят. Дотогава за мен са в графа фантастика. Нали все пак трябва тези истории да се опират на някакъв факт, ако факт няма, значи някой си ги е измислил.

# 177
  • Мнения: 4 746
Аз мисля, че самодивите са били някакви магьосноци, един вид последователки на Уика и са правели разни ротуали, като голо хоро, песни и танци до зори. Ходи ли са в далечни краища от регионите, в коото живеят, за да не ги разпознят. Така си го обяснявам.

Голямото черно куче е възможно и вълк да е. Кой знае.

# 178
  • Мнения: 2 015
Моята баба ми е разказвала за самодиви и змейове, неща, които е слушала от своята баба, една нощ в селото се чула музика, тъпани и гайди, но музиканти не се виждали, отнякъде се появили жени в бели ризи, играли дълго време хоро на мегдана, и така, докато не пропял петел. На сутринта тревата, там където са стъпвали и танцували , била натъпкана в земята!
 А пък прадядо, окъснял една вечер, и се наложило да се прибира с каруцата и воловете. Отнякъде се появило черно куче, което обикаляло около каруцата, без да издаде звук. Животните се уплашили, пръхтели, вървели с мъка. И така, докато стигнали селото, кучето изчезнало, а от  воловете се стичала пот!
 Интересно ми е дали и какви същества е имало в миналото, и къде са отишли сега?

От кой регион са разказите на бабата?
Аз също съм чувала случаи за окъснели кираджии с волски коли, където изведнъж воловете едва почвали да теглят товара си, нещо се усещало, че се е качвало на определени места.
Става дума за родопския край.

# 179
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 016
От кой регион са разказите на бабата?
Аз също съм чувала случаи за окъснели кираджии с волски коли, където изведнъж воловете едва почвали да теглят товара си, нещо се усещало, че се е качвало на определени места.
Става дума за родопския край.

От Северозападна България. От години не се бях сещала за тези разкази, но покрай тази тема се сетих.
 Това ни бяха приказките за приспиване  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт