Големите загадки

  • 465 817
  • 9 090
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 14 618
Може и да е убийство, но не и планирано от кралското семейство.
Но никой категорично не може да бъде сигурен в това.Нито да го докаже,както и обратното.Колко му ако не е точно кралското семейство,някои службици да са преценили,че не е окей майката на бъдещият крал да се/го излага,а може би и разкрие някои тайни на двореца.Да не забравяме,че три дни Елизабет беше извън столицата и мълча.Британците негодуваха защо се е покрила и мълчи.Напрежението ескалира.Елизабет се върна,свали флага,каза добра дума за бившата снаха,а когато ковчега мина покрай нея,дори наведе глава.Нещо,което по протокол може да не прави.Едва ли го е направила от уважение към майката на внуците си.Трябваше да укроти и върне на своя страна поданиците си.Успя.

# 256
  • Мнения: X
Кашпировски беше хипнотизатор, уж с хипноза лекуваше разни заболявания. Носеше се слух, че без да иска мигнал с едното око по време на предаване на живо и не знам си колко зрители ослепели със същото око. Пълен дебилизъм... Laughing

# 257
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 986
Що си мислите, че интригите и убийствата в кралствата са останали в Средновековието? Човешката природа е подвластна на подмолни действия за да не изгуби Властта и до ден днешен.

Екстрасенс означава свръх сетивност ( чувствителност ). Познавам и съм виждала такива, които колкото и да ти се иска да не вярваш, улавят и споделят факти, които след това се доказват документално или просто се случват. Имената им няма да ви говорят нищо, затова няма да ги изброявам.
Кашпировски беше много нашумял, на мен не успя да ми въздейства, може би защото не му вярвах. После казаха, че е измамник, както това рано или късно се говори за почти всички.

# 258
  • Мнения: 3 510
Като заговорихте за екстрасенси, вярвате ли, че Ванга реално е имала способности? Майка ми има един братовчед, който като малък му излязла някаква киста на крака и като го завели на доктор, му казали, че може да се наложи да му ампутират крака. След това отишли и при Ванга и тя казала за нищо на света, каквото и да става да не дават да му се ампутира крака и след време пак да отидат. Малко след това се влошил, вкарали го в болница и за съжаление..... След това пак отишли при Ванга и докато чакали, излязъл един човек и им казал, че Ванга не иска да ги приема и да си ходят, без преди това да ги е видяла и да ги познала. Братовчедът на майка ми е с протеза и винаги, когато майка ми е разказвала тази история са ме побивали тръпки.

# 259
  • България
  • Мнения: 6 206

И като съм тръгнала,ще ми се да знам и какво е станало с Амилия Еърхарт.

Ако е за останките ѝ:
https://dariknews.bg/novini/liubopitno/antropolozi-identificirah … a-eyrhart-2083413

# 260
  • Мнения: 323
Мистерията Веда словена-прочела  съм всичко по темата,отделно имам и разказите от баба ми,която знаеше някои от песните.

# 261
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 986
Мистерията Веда словена-прочела  съм всичко по темата,отделно имам и разказите от баба ми,която знаеше някои от песните.

Това ме заинтригува. Кажи нещо повече, моля.

# 262
  • Мнения: 4 744
Дайте някой запис на Кашпировски, стана ми много интересно.
В тубата дали има?

# 263
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Като заговорихте за екстрасенси, вярвате ли, че Ванга реално е имала способности? Майка ми има един братовчед, който като малък му излязла някаква киста на крака и като го завели на доктор, му казали, че може да се наложи да му ампутират крака. След това отишли и при Ванга и тя казала за нищо на света, каквото и да става да не дават да му се ампутира крака и след време пак да отидат. Малко след това се влошил, вкарали го в болница и за съжаление..... След това пак отишли при Ванга и докато чакали, излязъл един човек и им казал, че Ванга не иска да ги приема и да си ходят, без преди това да ги е видяла и да ги познала. Братовчедът на майка ми е с протеза и винаги, когато майка ми е разказвала тази история са ме побивали тръпки.
Обикновено е казвала така,когато е виждала за някого,че случая му е безнадежден.Но поне е предупреждавала деликатно роднините на болния за края,ако е виждала такъв.
Не се тревожи и не си посявай такива неща.

# 264
  • Мнения: 4 744
Вярвам в екстрасенси, Ванга, Слава и Вера Кочовска са едни от големите имена.
Има и други хора, които "виждат". Въпросът е, че бъдещето трудно се предсказва, защото е променлива величина, затова и доста често има погрешни прогнози.

 

# 265
  • Мнения: 36 460
Дайте някой запис на Кашпировски, стана ми много интересно.
В тубата дали има?
Сега прегледах - има, но са все разни дълги:
Скрит текст:

Кой знае кога ще намеря време да изгледам някой изцяло..

# 266
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
На мен в случая с Дятлов най ми е необяснимо...как панически ще е трябвало да разрежат и изкочат от палатката,а вече озовавайки се навън-почти голи,са вървели в спокоен ход към гората!?

Аз си го обяснявам така - някои им е изкрещял от вън веднага да излизат, иначе ще ги изпозастрелят. Да кажем било е заповед, и те тогава са рязали палатката подплашени до смърт. Вече навън са ги подкарали под строй към гората, тогава е нямало за какво да бързат, били са пленници.

Така или иначе ние няма как да стигнем до истината, защото съм убедена, че има много факти, които ние не знаем, нито са изнесени в пресата пред обществеността.
Например как така липсва езика на една от жените. Тук трябва човекът извършил аутопсията да каже най-важният детайл - бил ли е отрязан езика с остър предмет? Или има следи от животни, да речем са ръфали труповете? Ако се разкрие тази подробност, много неща ще се изяснят.

И мен много ме вълнува този случай. Но пак казвам, че поради непознаването на съществени детайли, няма как да стигнем до истината.

Още нещо интересно на което попаднах за случая Дятлов - човекът който пръв открива палатката на туристите Михаил Шаравин е казал следното:

 — Я нашел палатку и видел, как она стояла. По углам привязаны лыжные палки, вскрываю палатку — там в целом все лежит по порядку. А теперь представьте: лавина или «снежная доска»?! Основание палатки было бы неминуемо сдвинуто, все было бы перемешано со снегом, стойки — самое меньшее — были бы наклонены. Тут ничего этого нет, не было обнаружено! Лавина — выдуманная версия. А автор этой версии не хочет просто нас слушать (напарник Шаравина по поисковой группе был сторонником именно лавинной теории. — Znak.com).
 
 Аз открих палатката и видях как стоеше. Скиорски щеки привързани по ъглите, като отворих палатката, всичко лежи непокътнато. Как си представяте лавина или "снежна дъска"?! Основата на палатката неминуемо би била сметена, всичко би било потънало/засипано със сняг, най-малкото стойките биха били наклонени. А тук нищо такова нямаше! Лавина - това е измислена версия...


И още нещо странно - следите от палатката надолу по склона са били само на 8 души(или поне аз така го превеждам) Не се споменава и да са открити следи от други хора в околността.

— Почему были у некоторых сломаны ребра и разбиты головы?
— Эти травмы, я считаю, они получили уже не у палатки. Как пройти полтора километра со сломанными ребрами, одно из которых уперлось в сердечную сумку? Они уходили своими ногами...
...Следы в цепочке, замеченной нами на снегу, были только восьми человек...

-Защо някои от тях са били със счупени ребра и разбити глави?
-Считам, че тези травми не са ги получили в палатката...
 Следите забелязани от нас върху снега бяха само на осем човека...

Последна редакция: ср, 22 май 2019, 23:16 от BlueIce

# 267
  • Мнения: X
Чета за кралското семейство от 20+ години. Ако знаете какви скандални снимки е имало през годините на Фърги с любовниците ѝ (докато е омъжена за Андрю), аферите на Даяна ще ви се сторят като невинни закачки. Изобщо не е зле да се изгледат няколко документални филма за Даяна и дните след смърта ѝ, там много добре е обяснено защо кралицата мълчи и не иска да се покаже.

# 268
  • Мнения: 323
Моят род са преселници от Егейска македония ,точно от селото в което е бил учител Иван Гологанов събирача на песните.Баба ми беше родена 1914 г. имаше две имена българско и гръцко и знаеше доста от песните, идваха студенти да записват спомени,била съм доста малка но една от тях помня за цар Крумовите коне беше страшно дълга и не точно я пеееше а рецитираше с леки извивки

# 269
  • Мнения: 5 379
Страхотна тема, включвам се и аз! Yum

От мистерии по нашите земи, винаги ми е била най-интересна тази за Царичина.
Много ме е яд, защото преди години имах възможността да общувам с човек, проучвал въпроса из основи. Включително писал статии и участвал в групи свързани с месността. За жалост, тогава бях прекалено малка, за да оценя всичко това.

Общи условия

Активация на акаунт