Големите загадки

  • 465 541
  • 9 090
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 015
Петя, преди няколко години и на мен ми се размина ходенето до Бастет. Жената, която щеше да ни води се разболя, а след това така и не намерихме нова подходяща дата.
Щеше да е края на април. Нещо специално ставало тогава. На лунна светлина се виждали фигури.


Същата история имам през 2011та, но щях да ходя на паневритмията на Рила в август месец. Всичко нагласено за събота или неделя, не помня кой ден щяхме да тръгваме, аз в петък стъпнах на един стол да избърша прозореца и коляното ми изхрущя.
Цяла седмица налагах подуто коляно с хавлии с лед вътре.
Като не трябва да се ходи някъде, винаги нещо ще се случи да отклони идеята.

# 331
  • Мнения: 36 421
Смешно е за какви пари се продават на старо книгите на Мутафчиев, трябва да намеря тези на майка ми и да ги увия в нещо, за да се запазят, щом имат такава стойност Joy
https://knizhen-pazar.net/index.php?search=%D0%9A%D1%80%D1%8A%D1 … amp;searchin=name

# 332
  • Мнения: 13 782
За случая Дятлов - прочетох книгата на Ракитин за два дена, онази дето е по -пълна, а не Смерть идущая по следам. Честно- не можах да се откъсна. Човекът е направил много сериозно журналистическо разследване. Книгата е изключително детайлна, има много сериозно проследяване на съпътстващи линии в доказателство на неговата теория. История, биографии, политика, аутопсии -  всичко което би подкрепило теорията му е много обстоятелствено потвърдено. Според него става въпрос за масово избиване при акция за внедряване на агент, заместващ разкрит двоен агент, свързано с КГБ  стеуктурите. Според Ракитин трима от групата са намесени в акцията, останалите  6 са били нищо неподозиращи статисти. Студентите в по-голямата си част са умрели измъчвани, от насилствена смърт.  Като потвърждение на теорията си Ракитин привежда и факти за осезаемо понижаване/разжалване  през края на1959 г. на наколко висши  кадри на КГБ. Човекът има логична  обоснованост и прави описаное на случилото се според него, както е и подкрепен от единствения оцелял ( разболява се и не тръгва ) че  КГБ е намесено.
Гледах  и екстрасенското видео , линк към който беше качен тук. Само една дама  там каза че са загинали от зло за което ние хората не трябва да научаваме. Останалите не конкретизираха за причината , но потвърдиха че част от младежите са умрели в мъки. Под впечатление съм вече втори ден.

# 333
  • На морето!
  • Мнения: 5 747
Какво ви е мнението за гробницата на Бастет? Някой ходил ли е?

За съжаление мястото вече е станало масова туристическа атракция и носи отпечатъка на такава.
Преди 15-20 години, когато отидохме за пръв път беше наистина много интересно, вече не.

# 334
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Дискът от Фестос.Гърция


По време на разкопките на двореца на критския град Фестос през 1908 г. в специален тайник е открит диск и това откритие веднага заинтригува учени от различни страни. Това е първият в историята на човечеството запазен издялан текст. Уникалната писменост на диска е напълно различна от тази, която е съществувала в Крит през 1600 г. преди новата ера, когато според учените дискът е направен. Споровете на изследователите са безкрайни: някои смятат, че артефактът е донесен на острова отвън, а други - че е създаден там. Трети пък виждат в него шифър, а четвърти са сигурни, че това не е език. Учените все още ентусиазирано работят по тайнствения диск, наричайки го най-забележителният и загадъчен паметник на древното Средиземноморие.

# 335
  • Мнения: X
За диска от фестос има много интересни хипотези и опити за превод. Той е изследван и от 2-ма българи.
https://www.vesti.bg/razvlechenia/puteshestvia/bez-bagazh-po-sle … ot-festos-6035799
http://bg-voice.com/zagadkata_na_festskiya_disk/
http://acapt.blogspot.com/2012/02/blog-post_08.html

Последна редакция: пт, 24 май 2019, 18:24 от Анонимен

# 336
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
За случая Дятлов - прочетох книгата на Ракитин за два дена, онази дето е по -пълна, а не Смерть идущая по следам. Честно- не можах да се откъсна. Човекът е направил много сериозно журналистическо разследване. Книгата е изключително детайлна, има много сериозно проследяване на съпътстващи линии в доказателство на неговата теория. История, биографии, политика, аутопсии -  всичко което би подкрепило теорията му е много обстоятелствено потвърдено. Според него става въпрос за масово избиване при акция за внедряване на агент, заместващ разкрит двоен агент, свързано с КГБ  стеуктурите. Според Ракитин трима от групата са намесени в акцията, останалите  6 са били нищо неподозиращи статисти. Студентите в по-голямата си част са умрели измъчвани, от насилствена смърт.  Като потвърждение на теорията си Ракитин привежда и факти за осезаемо понижаване/разжалване  през края на1959 г. на наколко висши  кадри на КГБ. Човекът има логична  обоснованост и прави описаное на случилото се според него, както е и подкрепен от единствения оцелял ( разболява се и не тръгва ) че  КГБ е намесено.
Гледах  и екстрасенското видео , линк към който беше качен тук. Само една дама  там каза че са загинали от зло за което ние хората не трябва да научаваме. Останалите не конкретизираха за причината , но потвърдиха че част от младежите са умрели в мъки. Под впечатление съм вече втори ден.

Много интересно!Добре,ами радиацията?Липсващите следи,които да отчетат друго присъствие...И най-вече,тази нечовешка-непреодолима сила,която е убила някои от тях.Защо ще вадят езика и очите на момичето!?
За оцелелия четох коментар,че той през цялото време твърди,че приятелите му са попаднали в секретна военна зона и за това са платили с живота си.В книгата на Ракитин не е ли представено така?

Последна редакция: пт, 24 май 2019, 19:02 от Nina_Z

# 337
  • Мнения: 36 421
За радиацията нищо не може да се докаже. И за Житните кръгове се твърдеше, че имало слаба радиация и намирали странни топчета в почвата, но такива неща няма - измислица са.

Този епизод на Без багаж, в който се интервюира човека, декодирал диска, може ли да се гледа някъде?

# 338
  • Мнения: 15 299
За случая Дятлов - не съм чела книгата, но нещо теорията не ми звучи съвсем правдоподобно.
Например защо са измъчвали студентите. Какво са искали да постигнат. Да ги накажат, ама за какво и кои са измъчваните, тези "статистите" или тримата участвали в акцията. И защо така зверски. После с какво, за да причинят такива наранявания.  И защо са оставили труповете, за заблуда ли. Какво пише Ракитин по тези въпроси, пише ли изобщо нещо в тази връзка. Ох, изникват ми куп въпроси.

# 339
  • Мнения: X
Не виждам логика в зрелищни изтезания. Военните/тайните служби ако искат да експериментират или си имат проект, ще си покрият следите. Винаги има хора, които никой няма да издирва и на никой няма да му липсват, та да се вдига шум и да се бунят духовете.

# 340
  • Мнения: 2 015
По случая Дятлов, само който не го  е домързяло , той не е написал книга, рецензия или в последните години направил  публично ток шоу.
Благодатна тема, няма оцелели, само различни версии, коя от друга по абсурдни. Случаят не е разплетен досега, иначе нямаше да е винаги на дневен ред.

# 341
  • Мнения: 15 299
Не виждам логика в зрелищни изтезания. ....
И аз.
И аз споделям мнението, че по скоро всичко би трябвало да е добре прикрито, за да не се рови излишно.
Няма логика, да е строго секретно, а да оставят такива следи. Защо военните биха действали така, според мен техните похвати са съвсем различни.
ПП Отделно си мисля, че може и да са достигнали до някаква истина за случая, но тя да не е за пред света т.е. света да не е готов за нея. Знам ли. И затова да се тиражират най различни версии с цел заблуда. Ох, яко навлязох в конспиративните схеми и аз. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 342
  • Мнения: 18 476
Ако са били военните, някакъв секретен обект или нещо подобно - просто никой нямаше да чуе за мъртви студенти. Нито щяха да разрешат издирвателни действия на тази територия.

Обикновено истината е прозаична.

# 343
  • Мнения: X
Цитат
Този епизод на Без багаж, в който се интервюира човека, декодирал диска, може ли да се гледа някъде?
Епизодът е бил излъчен на 9.05.2015 г. и е бил епизод 6 но никъде не излиза. Във videoclip.bg има епизоди на без багаж но точни този не излиза. Малка част от епизода има тук. https://www.vbox7.com/play:36b5cc28cb&pos=pool_28
но нямам успех в търсенето на целият епизод.

# 344
  • Мнения: 1 863
Ако са били военните, някакъв секретен обект или нещо подобно - просто никой нямаше да чуе за мъртви студенти. Нито щяха да разрешат издирвателни действия на тази територия.

Обикновено истината е прозаична.
Леле за пръв път чух за този случай от вас .Flushed изумена съм като прочетох в нета.... това е ужасно .... според мен е дело на НЛО най вероятно... облъчени с радиация   ....Close

Общи условия

Активация на акаунт