Големите загадки

  • 464 417
  • 9 090
  •   2
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 847
Четох,че единия се е опитал да се покатери на дърво..... явно може да е решил да се качи заради точно този Менк... предположиния.Самата местност си е точно е името"Планината на мъртвите"

# 406
  • Мнения: 2 015
Менк се хранело с меко месо и затова очи и език.
Може би самл нея е докопал. Но вече мъртви, не вярвам,че то точно ги е убило.

Това пак е противоречие. Във филмчето казват, че се е хранил с меко месо/бял дроб, черен дроб/, а тук става дума за език. Езикът е мускул и хич не спада към меките меса. Който е варил телешки или свински език е наясно колко време му е нужно за да омекне и пак не е мек.
Теорията за Йети ми издиша като цяло.
По-скоро вярвам в сила извън човешките, която е могла да нанася вътрешни травми без да счупи костите на някои от групата.

Последна редакция: сб, 25 май 2019, 14:40 от Walnuss

# 407
  • Мнения: X
Самата местност си е точно с името"Планината на мъртвите"
Преди или след този случай?

# 408
  • Мнения: 11 574
Снимките с палатките не са ли на различни такива.
Едната е сред дървета, а другата на гол склон Thinking

# 409
  • Мнения: 2 015
Самата местност си е точно с името"Планината на мъртвите"
Преди или след този случай?

Много отпреди случая. Там обитава народът манси и те дават това име . А местността е Ототэрн /не ходи там/.
В народните традиции и вярвания винаги има някаква база, на която те лежат.

# 410
  • Мнения: 15 249
Ако е това Същество, по скоро то е действало хаотично, особено, ако е било изплашено от предполагаемата ракета.
За мен убийствата са били извършени хаотично, без мисъл, с гняв и не заради храна, по скоро заради уплаха, защита, не знам.

Също така не изключвам и извънземна намеса.

Така или иначе най малко ми прилича на човешко деяние, но хората са доста изобретателни и не се знае, знае ли се. ПП Ако е човешка намеса, пак се пита защо само една от жертвите е обезобразена. Всъщност май двама са с изтръгнати очни ябълки, а момичето и с изтръгнат език.

# 411
  • Мнения: 1 847
Имате ли смелост да си организираме експедиция и да отидем  ???? Grinning хаха ..... мен ме побиха тръпки като разбрах за тази история,но любопитството остава Grin

# 412
  • Мнения: 15 249
Имате ли смелост да си организираме експедиция и да отидем  ???? Grinning хаха ..... мен ме побиха тръпки като разбрах за тази история,но любопитството остава Grin
Ааааа, твърдо нЬе. Макар, че наистина ми стана много интересен този случай, нямам желание да се бутам между  ...  Йетитата. Те насам, аз натам, да ни е мирна главата.
ПП От прочетеното сега ме хвана страх да ходя на палатка, бе. Голяма съм пъзла аз. Голямаааа.

# 413
  • Мнения: 1 847
Имате ли смелост да си организираме експедиция и да отидем  ???? Grinning хаха ..... мен ме побиха тръпки като разбрах за тази история,но любопитството остава Grin
Ааааа, твърдо нЬе. Макар, че наистина ми стана много интересен този случай, нямам желание да се бутам между  ...  Йетитата. Те насам, аз натам, да ни е мирна главата.
ПП От прочетеното сега ме хвана страх да ходя на палатка, бе. Голяма съм пъзла аз. Голямаааа.
Оказа се,че ПЛанината Урал е една от най -старите в света,няма да се учудя ,ако наистина някъде там има нещо,като Йети ,менк или тем подобно..... или неиндетифицирани обекти No Mouth ,но ,че има други същества освен нас има убедена съм повече от 1000 % хаха

# 414
  • Мнения: 2 015
Ако е това Същество, по скоро то е действало хаотично, особено, ако е било изплашено от предполагаемата ракета.
За мен убийствата са били извършени хаотично, без мисъл, с гняв и не заради храна, по скоро заради уплаха, защита, не знам.

Също така не изключвам и извънземна намеса.

Така или иначе най малко ми прилича на човешко деяние, но хората са доста изобретателни и не се знае, знае ли се. ПП Ако е човешка намеса, пак се пита защо само една от жертвите е обезобразена. Всъщност май двама са с изтръгнати очни ябълки, а момичето и с изтръгнат език.

Не може да е човешка намеса, защото не става дума за разходка в парка, а в труднопроходима зона в условия на голям студ. Случайни хора там не биха се оказали, а още повече чакащи от засада убийци.
В разпитите на свидетеля Мокрушин той изключва това да са сторили и мансите.
                                                                   Я не думаю, о том чтобы манси напали на туристов и их убили. Я проживаю в пос. Бурмантово с 1945 г. и не было случая чтобы они нападали на русских и от них не слышал никаких угроз, хотя почти насильно я отбирал у них детей на учебу в школе, или в больницу. Сам я лично знаю о том что манси замерзали около своего убитого зверя – лося. Эти случаи были. Так было в 1947 году. Часто манси берут проводниками геологи и никогда плохого мнения о них не оставались. Я знаю молебный камень манси находится (зачеркнутое слово) в верховьях р. Вижай, а не в верховьях р. Лозьвы.

Никога от времето, от което той е заживял там не е имало случаи на нападения над руснаци или дори заплахи. Още повече насилствено са отвеждали децата им на училище или в болница/вероятно при нужда/ Често геолози вземали манси за водачи и никой не е оставал с лошо мнение за тях.


# 415
  • Мнения: 15 249
Walnuss, аз също смятам, че човешката намеса е най малко вероятната.

Чакайте да ви разсмея малко с един от коментарите под видеото/филма:
Коментиращия споделя, че: "Според мен е извънземно Йети, което мята ракети от задника си!" Joy

# 416
  • Мнения: 626
Едната снимка на палатката показва как по принцип изглежда тяхната палатка, когато е разпъната и незатрупана със сняг. Идеята беше да се види колко е голяма. А това, което е намерено е пак тяхната палатка, но така изглежда след инцидента. Показвам, че тя всъщност е много голяма, но когато я намират е затрупана със сняг. Затова и казвам, че някак е трудно да се говори за следите. Какви следи? Очевидно е, че е валял сняг, или е имало навявания. Затова как може да се каже, че само следите на деветимата били там, но не и на други хора? А и самите спасители не са ли отъпкали всичко наоколо? Защото точно тогава е нямало как да се усетят, че може да има престъпление и да са важни уликите.

Последна редакция: сб, 25 май 2019, 15:29 от Morning Star ✩

# 417
  • София
  • Мнения: 1 552
Стига де, нищо не е "изтръгнато", очите и езика на Дубинина "липсват", намерена е по лице в поток. Предполага се, че разложението, подсилено от водата, е започнало от най-меките тъкани. Може и да не е така, може да е нещо друго, но все пак да правим разлика между факт (езикът го няма) и спекулация (езикът е изтръгнат, изяден или Бог знае какво).

# 418
  • Мнения: 9 152
забравих да напиша по - напред за загадката на Благодатния Огън.
Също,  срещала съм, че Библията не е в оригиналния си вариант,  а е била цензурирана. И че  има апокрифни Евангелия.  Някои твърдят, че това е лъжа и че Божието слово е запазено непокътнато.

Чела съм, че останалата/ оцелялата от ведите мъдрост, техните Свещени писания са също непълни. ( Ведическите астролози например боравят с малък процент останал от древните текстове, има много липсващи свързващи звена ). А как и дали те могат да бъдат възстановени.....не е ясно.

П.П.  Относно случая Дятлов май верно по - добре отделна тема да се създаде, че тук стана малко като кримисводка с това и други убийства....
Има много неразгадани убийства по света...и у нас.  

# 419
  • Мнения: 15 249
Тиражира се версията, че е изтръгнат, а не, че го няма, отрязан или изяден. За очите също се изключва версията за изядени от животни, защото липсвали следи за това.

И в какъв поток, нещо изпускам явно. Тези обезобразените не са ли намерени под няколко метра сняг.

ПП Стига с тая отделна тема. Не мисля, че трябва отделна тема. Мисля, че сме си точно по темата.

Общи условия

Активация на акаунт