Големите загадки

  • 465 575
  • 9 090
  •   2
Отговори
# 435
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 971
А вярвате ли в прераждането? Аз да, а и колко случаи има на деца, които си спомнят някакви неща... тръпки ме побиват...
израстанала съм и бях учена, че има прераждане. До един момент (провокиран от реални събития), в който не започнах да се ровя и да прочета, че то е тотално опровергано от Православието.
Нямам изкристализиран отговор- намирам цитати, които са в полза както за едното твърдение, така и за срещуположното;  от своя страна, цялата мъдрост при будистката и индуистката религии и техните Свещени писания допускат реинкарнацията. А те също говорят за Бог, имат молитви и познание на духовните енергии  в дълбочина.
Факт е обаче, че навсякъде се говори за Спасение.
В Библията има ясни и точни указания, че човек се ражда един път и един път умира. "Евреи 9:27
И тъй като е определено на човеците веднъж да умрат, а след това <настава> съд" .


А вярвате ли в прераждането? Аз да, а и колко случаи има на деца, които си спомнят някакви неща... тръпки ме побиват...
израстанала съм и бях учена, че има прераждане. До един момент (провокиран от реални събития), в който не започнах да се ровя и да прочета, че то е тотално опровергано от Православието.
Нямам изкристализиран отговор- намирам цитати, които са в полза както за едното твърдение, така и за срещуположното;  от своя страна, цялата мъдрост при будистката и индуистката религии и техните Свещени писания допускат реинкарнацията. А те също говорят за Бог, имат молитви и познание на духовните енергии  в дълбочина.
Факт е обаче, че навскяъде се говори за Спасение.
В Библията има ясни и точни указания, че човек се ражда един път и един път умира. "Евреи 9:27
И тъй като е определено на човеците веднъж да умрат, а след това <настава> съд" .


Това в Библията не е преведено вярно. Има много пасажи, които не са преведени правилно, тъй като преводачите не са разбирали посланието на написаното.
Не само в индийската култура се говори за прераждането/реенкарнацията. В Стария завет също се говори за това, но е силно закодирано. Когато се съставя Новия завет идеята за прераждането вече съществува. Кабала я развива тази идея и обяснява защо и какво.

# 436
  • Мнения: 15 300
Никой обаче нищо не казва за един от най-големите атентати в съвременната история, а именно 11/9. Как мислите, дали американците сами са си го инсценирали?

Имаше един период от време доста материал бях изчела и доста се бях поровила из нета за инфо.
За себе си смятам, че да, инсценировка е. Според мен много факти говорят за това, но темата е страшно дълга, обширна и ... политическа.

# 437
  • Мнения: X
Някой запознал ли се е по-обстойно с Алекс Орбито и неговите "операции" с ръце? Аз лично винаги съм преди всичко скептична към подобни неща, но нямам разумно обяснение на това.
https://www.youtube.com/watch?v=NGWD0b3pwDQ
https://www.youtube.com/watch?v=1wu6dP6Hnts

# 438
  • Мнения: 9 152
Много конспирации съм чела за атентатите.

Относно прераждането- за мен това е тема, свързана с Живота. А това (живота) е най- голямата загадка на света.

Учените не могат до ден днешен да обяснят дори целият процес на оплождане; уж наскоро успяха да намерят първия ключов етап.

Последна редакция: сб, 25 май 2019, 17:10 от Катерица

# 439
  • Мнения: 10 760
И за мен е загадка това с прераждането, малко по-екзистенциална.
А за 11/9 и аз доста съм гледала, чела и си мисля, че е инсценировка.
Света се промени из основи след този ден, цялата политика, живота ни. Общо взето някой ден в историята ще делят живота на преди и след 11/9 според мен.

# 440
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 971
За 11-S  четох едни материали, които навеждат на тази идея, но няма някакво категорично становище по този въпрос.
Забелязвам, че обикновено мистерии има когато липсват важни части от разследването или не стават достояние на публиката. Например липсата на аутопсия при някои тайни смърти или данни, които не се публикуват и тогава почват спекулациите.

# 441
  • София
  • Мнения: 1 577
Карла_Карла, точно цитираното от теб ми се струва и най-логичното обяснение за инцидента Дятлов. И там е посочено, че телата са открити в поток под снега. За всички, които спекулират с това има ли потоци в планината и т.н. - по-назад дадох линк към материалите по делото, някои неща все пак са видяни на място, описани и потвърдени и съответно малко по-меродавни от представите на бг-мамма.
Джаста, нещо се бъгва линкът към Google images, но ако напишеш просто "dyatlov pass bodies", ще ти излязат достатъчно резултати.

# 442
  • Мнения: 3 510
И за мен е загадка това с прераждането, малко по-екзистенциална.
А за 11/9 и аз доста съм гледала, чела и си мисля, че е инсценировка.
Света се промени из основи след този ден, цялата политика, живота ни. Общо взето някой ден в историята ще делят живота на преди и след 11/9 според мен.
Да, абсолютно. Сякаш наистина промени целият свят, дори и тези, като нас, които не са пряко свързани. Пък и съм забелязала, че с времето повечето такива трагедии се забравят, докато тази и до ден днешен, дойде ли датата и е на дневен ред.

# 443
  • Мнения: 4 744
Вярвам в прераждането, но да не навлизам в подробности..

По случая 9/11 мисля, че американците сами си го взривиха, за да имат повод да избухнат война. Те са нация , която главно с това се измъква от големите кризи, заради продажбата на оръжия.

Забележете, че почти няма военен конфликт , в който да не са се намесили.

# 444
  • Мнения: 1 436
Всички загадки са ми интересни, всички артефакти "не на мястото си". Миналото крие много тайни.
Любима загадка, особено интересна - кой, с каква цел и по какъв начин е построил Пума Пунко в Боливия? Мястото е супер странно и необичайно. Не по-малко загадъчен е Гьобекли тепе в Турция, официално датиран като построяване 10-12 000 хил.години назад, т.е. преди потопа. Много,много неизвестни....

# 445
  • Мнения: 13 784
Само патоанатомът може да каже дали езика е отрязан, изтръгнат, или изяден.  Има ли такъв доклад някъде? И за какво разложение говорим, като температурите са били - 30 С. Знам за загинали на Еверест, така си стоят с години  като заспали, никакво разложение няма. Дори и май месец, когато са ги намерили едва ли тепературите са били над нулата за да разпочне разлагането, а и те са намерени под няколо метра сняг. Отхвърлям хипотезата за разлагането. Отхвърлям и хипотезата, че животните са ги яли. Нали пишеше, че езикът е махнат докато тя е била още жива и затова стомаха е пълен с кръв. И нямали следи от кълвано или ръфано.
в книгата на Ракитин пише за заключението на патоанатома ,  дадени са документи , той се връща и го цитира няколко пъти. Езикът е бил отрязан заедно с някакви прилежащи части , което  точно показвало че не е изтръгване, нито изяждане, а отрязване и то докато  е била жива. Очите са махнати с очните ябълки. Също  докато е била жива. Доубита е с удар в гърдите при който се чупят ребрата й и  дори парче от ребро е намерено забутано в сърцето. От подобен удар са убити другите трима намерени в долината - най-добре облечените, дори с дрехи на по-рано загиналите другари и преживели според Ракитин най-дълго. От насилствена смърт са умрели 7 с изключение на Дятлов и Зина. Само те са измръзнали.

# 446
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 971
Някой запознал ли се е по-обстойно с Алекс Орбито и неговите "операции" с ръце? Аз лично винаги съм преди всичко скептична към подобни неща, но нямам разумно обяснение на това.
https://www.youtube.com/watch?v=NGWD0b3pwDQ
https://www.youtube.com/watch?v=1wu6dP6Hnts

Има една книга писана в 1972г. когато в Мексико една възрастна жена извършвала точно такива операции. Книгата е писана от човек участващ в екипа и няколко години след това автора изчезва безследно. Занимавал се е с много интересни експерименти и е първия, който обучава деца да могат да четат чрез кожата на ръцете си. Никой не знае какво се е случило с него.
Ето още една мистерия.

# 447
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Аз лично доста се съмнявам в доклада със следите. Първо палатката е намерена много дни след изчезването им, 10 ли бяха или дори повече не помня. Има снимка на палатката, тя е почти затрупана със сняг. А какво остава за едни евентуални следи. Второ  - спасителите са отъпкали със сигурност всичко около палатката, защото не са очаквали това да е криминален случай и да се стараят да пазят улики. Първите намерени са тези около огъня до кедъра. Те изглеждат просто замръзнали. Онези обаче, обезобразените и със силните наранявания са намерени два месеца по-късно! И чак тогава започва да става сложно и загадъчно, защото става ясно, че има следи от насилие.
Ето как е намерена палатката


Аз си представям нещата долу-горе така:
 
 Туристите са си разпънали палатката на хълма, вечеряли са, след известно време, когато са се готвили за сън, изведнъж нещо(намиращо се може би пред входа на палатката) ги плаши ужасно и ги принуждава бързо да разрежат и напуснат палатката недооблечени, зарязвайки обувките и цялата си екипировка, през нощта при -30°
 Напускат палатката и тръгват надолу по склона към близката гора, но не хаотично и бягайки, а в група и със равномерен ход(според следите)
 Оттам насетне следите се губят и вече никой не може да каже какво се е случило с тях...
 
 Може би по някаква причина се разделят на групи - четирима души(Дубинина, Колеватов, Золотарев, Тибо-Бриньол) се скриват в долчинката близо до потока, където са направили настилка от клони върху снега;
Дорошенко и Кривонищенко са отишли на друго място под някакъв кедър, където са запалили огън. Независимо, че по земята около тях е имало голямо количество сух материал, те са се качвали по дървото на 4-5 метра височина и са чупели клони с голи ръце(?), в резултат на което кожа и кръв от дланите са останали по ствола.

Според заключението на съдебните медици, че смъртта е настъпила около 8 часа след последното хранене, да кажем ако са вечеряли към 6-7 часа това означава, че може би към 2-3 часа през нощта, нещо със страшна сила е осакатило и убило 3-мата в долчинката край потока, а четвъртият, който също е бил с тях просто умрял от измръзване без никакви травми(?);
Двамата край кедъра по някое време просто спрели да поддържат огъня(?) и замръзнали въпреки, че е имало достатъчно сухи дърва около тях... Дятлов и останалите двама са замръзнали по склона на около 100-200 метра един от друг.
Няма логика в действията им.

 Правили са си настилка върху снега, върху която да седнат, палили са огън... Защо обаче никой от тях не се е върнал в палатката за да си вземе обувки, дрехи и екипировка?? Може би докато са се развивали всички тези събития, опастността от която са бягали още е била в зоната на палатката?    

Напълно изключвам 2 от версиите - за лавина и за нападение от военни/престъпници.
На снимката се вижда, че наклонът на хълма е много малък, лавина няма как да падне, а ако бяха нападнати от военни или престънци, щеше да има явни следи от борба, не виждам как 2-ма или 3-ма престъпници ще победят 7-на мъже спортисти с ножове, а и най-малкото, затворници/военни щяха да им приберат парите, алкохола и фотоапаратите.

Последна редакция: сб, 25 май 2019, 20:41 от BlueIce

# 448
  • Мнения: 21 414
Да, но тези няколко часа се развиват в ужасни метеорологически условия, снеговалеж и силен вятър. Не е било просто тихо и ясно време в което загадъчно да се мотаят и разделят. Сигурно са се загубили от поглед. Вероятно просто не е могло да се поддържа огън, трудно е било да се допълзи до палатката, а тя е била и срутена с явно запушен вход, щом се е наложило да я режат. Дори няколко крачки са достатъчни да се загубят във виелица, а паднат ли замръзват.
На мен официалните заключения от новото разследване ми звучат убедително. За разлика от йети и военни, за нло пък съвсем.
Под снега и леда тече водата на реки и потоци не сте ли виждали?

# 449
  • Мнения: 36 424
Някой запознал ли се е по-обстойно с Алекс Орбито и неговите "операции" с ръце? Аз лично винаги съм преди всичко скептична към подобни неща, но нямам разумно обяснение на това.
https://www.youtube.com/watch?v=NGWD0b3pwDQ
https://www.youtube.com/watch?v=1wu6dP6Hnts

Има една книга писана в 1972г. когато в Мексико една възрастна жена извършвала точно такива операции. Книгата е писана от човек участващ в екипа и няколко години след това автора изчезва безследно. Занимавал се е с много интересни експерименти и е първия, който обучава деца да могат да четат чрез кожата на ръцете си. Никой не знае какво се е случило с него.
Ето още една мистерия.
Нали видяхме какво стана с Жоа де Деуш? ( https://www.dnes.bg/notifikacii/2018/12/17/brazilskiiat-lechitel … hudovishte.396726) Предполагам, че и този е нещо подобно. Може да е по-свестен като човек, но едва ли е по-способен лечител.

Общи условия

Активация на акаунт