Големите загадки

  • 464 405
  • 9 090
  •   2
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 432
Друга интересна история е човекът молец в Америка, за когото има безброй четива и филм
Това не беше ли един филм с Ричард Гиър?


„Послания от мрака” е филмът Simple Smile

Филмът е по действителни събития.

# 526
  • Мнения: 4 728
Този Мотман ми напомня за Джийпърс крийпърс. Точно така си го представям.

# 527
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Леле, двайсет страници за уикенда! Страшна работа!
Ако ви се чете за Дятлов на руски - ето ви една логична само по себе си теория:

https://www.litmir.me/bd/?b=274351


Какво пише на кратко?

После ще чета какво сте писали. Относно превода - накратко. Извинете, ако се повтарям, ще го сложа в скрит текст:
Скрит текст:
Хипотезата е, че става въпрос за операция на КГБ по залавяне (неуспешно) на чужди агенти. В техния град е имало военен завод или институт, не помня. Чужбинците са го наобикаляли, за да разберат какво правят и с каква цел. Золотарьов, най-големият и най-външният от групата, е бил агент на КГБ, който е носел радиоактивен компонент пуловер, е трябвало да сключи уж с тях сделка и да ги хванат накрая. Агентите били предрешени като туристи, срещнали се двете групи, обаче "лошите" се стреснали нещо и вечерта се върнали. Изкарали руските студенти-туристи полуголи от палатката и насред големия студ ги изпратили да си ходят. Младежите се скрили малко по-нататък, ама големите американски момчета се сетили в един момент, че можели да ги разпитат, щото не намерили търсеното в палатката. И се юрнали да ги търсят, а когото намерили, го "поразпитали" с извадено око или отрязан език за наплашване. На финала избили всички и избягали. И тъй като операцията била първоначално на КГБ, оттам и недомлъвките, и скриването на факти, и мълчанието и тънъ.


Не бийте посредника, той толкоз си може Simple Smile

# 528
  • Мнения: 423
За мен един от най-загадъчните случаи е експериментът Филаделфия. Чудя се каква част от наличната информация е вярна и какво е надграждано през годините от хора с добро въображение. Питам се ако това за което се говори се е случило, не трябваше ли 75 години след този опит вече свободно да се телепортират поне товари по разни точки на земята, или да се извършват непилотирани полети до много отдалечени места в космоса?
Те съсипаха Тесла, защото не искат да имаме безплатен ток, мислиш ли, че подобно нещо, което си описала ще стигне до обикновенния човек, дори и да съществува ?
Аз съм чела интервю на вече възрастен човек, който твърди, че е работил за секретна организация и твърдеше, че дейността им била пътуване във времето и в определени времеви линии, като са имали мисии какво точно да правят. Една от тях например беше - да спасяват определени важни хора. Беше описал и как става пътуването, но забравих.
Каза и, че имали технология, с която може да накарат хората от миналото, да ги виждат с дрехи, които подхождат на тяхното време.
Разбира се, на този етап, няма как да разберем дали лъже.

Последна редакция: пн, 27 май 2019, 01:45 от Paige

# 529
  • Мнения: X
Относно за Сергей Пономаренко - само аз ли се сетих, че може да е бил психично болен? Само това ми се връзва, защото съм чела преди няколко години един учебник за психичните разстройства. И там беше описано подробно някои психични разстройства с това, където пациентите бъркат/не познават/не помнят времената, домовете, часовете и подобни неща.

# 530
  • Мнения: 6 842
Много благодаря за прекрасната тема! Загадки, мистерии, конспирации винаги са вълнували и провокиракирали човешкото въображение.  Всичко ми е интересно.  А загадките са толкова много...

Не бях чувала за мексиканските статуетки. Някой беше написал в началото, че те напомнят на камъните от Ика. И на мене веднага ми напомниха за тях - същата комбинация от хора и динозаври, близки пози, подобни размери  ( от малки до големи ), близка бройка ( все са десетки хиляди),  не могат да се направят от малко на брой хора...
Останах с усещането, че някой ги е събрал на едно място от целия свят. Също не мога да се отърва от чувството, че някой ги е поръчал да бъдат изработени, за да останат като библиотека за човечеството ( това е 1 от теориите за камъните от Ика). Едните са рисунки, другите скулптури.

Много ме интригуват и кристалните черепи. Като млада бях гледала филм ( в кино) за най-големите загадки на човечеството. За големия кристален череп казваха, че не може да се изработи и полира до такава степен със съвременни технологии. Изследван е много подробно. Под силно увеличение се вижда, че е изключително добре полиран, чак като излят. Спомням си, че имаше невероятна информация в този филм. Също и осите, по които е изработен, били невъзможни и би трябвало да се пръсне. И не, не е фалшификат.

Имаше и някакъв диск в музей в Западна Европа, май в Германия, който е много интересен, но от 2 дни се опитвам да се сетя нещо за него, за да го открия, но не мога. Ако някой се сеща за такъв загадъчен диск, казвайте.

Много са ми интересни мегалитите. Особено историята на Ед Линдскалнин ( Кораловия замък), защото това е съвременно строителство на мегалити, при това доказано сам човек ги е рязал и местил. А технологии за такова още нямаме. Преди години имаше на български доста подробна статия, но сега не я намирам. Интересна е теорията му за магнетизма - http://www.leedskalnin.com/.  
Във филма, за който споменах, си спомням, имаше някакъв град и показаха, че огромните камъни са толкова добре изрязани, че и до днес не може да се пъхне игла между тях.
В тази връзка и Мачу Пикчу е безкрайно интересна загадка - как е строен, как са прекарали тези мегалити по пътеките? Една от теориите е по методите на Кастанеда, чрез сън.
А Кастанеда също е една загадка - истина или фалшификат?  Вие какво мислите?

Пономаренко, май наистина е фалшификат. На снимките, на които е възрастен, с мустаци, се вижда, че няма разлика - яката на шлифера му е подвита еднакво, има малка разлика в косата, но това явно е фалшифицирано. За мен тези 2 снимки са една и съща снимка.

Изгледах с интерес филма за русалките. Добре е направен. И се радвам на тази тема, защото веднага разбрах, че бил "документална фантазия". Иначе щях да ровя за информация. Btw, още на записа под вода, където русалчото пляква ръка на стъклото, ми се стори фалшиво и разглеждах ръката със стоп кадър - изглеждаше ми направена.
Но пък попаднах на някакъв друг филм, пак на Енимъл планет, за който мисля, че също е фалшификат. Намерени скелети от различни водни хуманоиди, нарекли ги "marmor ostia", а някои от фигурите изглеждат като хибрид между страховитост и смехотворност. Simple Smile Пускам го за забавление.
Все пак теорията за водните маймуни е интересна, но май и тя си е само фантастика без никаква научна обосновка. Вие какво мислите?



Ще ми бъде много интересно да споделите вашето мнение за тези загадки.
И моля ви, пишете по-бавно, че не смогвам да изчета за всичките загадки. Улових темата от самото начало, но докато прочета за всичко написано в нея, тя набъбна. Simple Smile  

Последна редакция: пн, 27 май 2019, 04:29 от Diorela

# 531
  • Мнения: X
Пономаренко, май наистина е фалшификат. На снимките, на които е възрастен, с мустаци, се вижда, че няма разлика - яката на шлифера му е подвита еднакво, има малка разлика в косата, но това явно е фалшифицирано. За мен тези 2 снимки са една и съща снимка.

Май ще се окаже така, защото аз, разбира се, не вярвам сляпо на всичко, така да се каже. По-скоро ми беше интересно и се разрових, и на какви коментари попаднах, преведени, че много руски не разбирам. Grinning

Скрит текст:
"Службата на психолог се заснема от различни ъгли, кой снима обичайната техника? Постановка.
Скрит текст:
"Историята е интересна, но за съжаление целият филм е фалшив. Ако не беше за наивна снимка на Киев от бъдещето (с небостъргачи), тогава можеше да се опита да повярва на останалите. Снимка с панорама на Киев в бъдеще - ясна пункция))). Авторите на невежеството и наивното неразбиране на историята на развитието на архитектурата разкриват сложната им измама - американските небостъргачи се прехвърлят в снимки на Киев чрез фотошоп. Такъв Киев, както на снимката, никога няма да бъде, тъй като такава архитектура (края на 20-ти век) вече е остаряла и скоро тя няма да бъде построена така. Освен това, за изграждане на историческата част на Киев с такъв застаряващ архитектурен боклук Simple Smile). Пилетата да се смеят."
Скрит текст:
"говорят за 9 етажа и показват 14 етажа"
Скрит текст:
"Лъжи и грешки в програмата: 1). Ул. Санди не е района на Шулявка, а вятърните мелници. Сега тази улица се нарича Галицкая. 2). В Кейв няма частни психиатрични клиники. 3). Разговорът между пациента и психиатъра е литературен. Хората не говорят така. 4). Часовникът в рамката е прекалено преднамерен. 5). През 2006 г. стотици лаборатории за развитие работеха с филми в Киев - цифровите фотоапарати бяха твърде скъпи. 6). Не е престанало да излиза през 70-те години. Използвах този филм през 1991 г. - той се продаваше. 7). Снимки с изгледи на Киев в края на 50-те години са широко известни и принадлежат на друг фотограф. 8 ). Киев Метро открива работата си едва през 1961 година. 9). На снимката от 1941 г. човек е облечен напълно нормално за това време. И чаши, и пуловери с бродерия тогава вече са били. 10). Записващото радио през 1960 г. е твърде високо качество и въздухът не се записва. 11). Валентина Петровна има съвсем различна форма на черепа, отколкото момиче с черно-бяла снимка. 12). Историята за микровълновата печка е абсурдна: човек, който е паднал в бъдещето, няма да научи принципите на работа на микровълновата печка. Микровълновата печка не се поставя на рецепцията в психиатрична болница. Не кафе машина, не компютър, не мобилен телефон - само микровълнова печка, която е толкова поразителна за публиката)))) А през 1960 г. всеки знае какво е таймер. 13). В СССР първата успешна операция с изкуствено кръвообращение е извършена от А. А. Вишневски през 1957 година. Това означава, че работата е свършена много преди това. 14.) Фотография от бъдещето - монтаж. Много сгради се повтарят, и като се има предвид, че през 2015 г. насипа изглежда доста по-различно, както и фактът, че в бъдеще е малко вероятно да се печатат снимки на хартия с печат на фотолаборатория ...)))))))) 15) Снимка от ориентацията на полицията и снимка от бъдещето - лицето е изобразено по едно и също време при същите обстоятелства: вятър, светлина и извита ревера на дъждобран. 16). О, да, Empire State Building ... в Киев))))) Brilliance !!!)))))))) И дори там, където Ню Йорк е плеснал - няма град, има Днепър. 17). Вече сградите се виждат от острова зад Родината, а на снимката няма сгради от бъдещето. Като цяло, евтини теленинг)))))))"

# 532
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 324
Paige, ще ти кажа само че прогресът никой не може да го спре. Има ли такава технология, тя не може да остане задълго скрита и поне някакъв елемент от нея би могъл да се използва масово или поне контролирано, но легално и известно. По тази логика вместо да се заплаща за транспорт зависещ от човешки и природни ресурси, ще се заплаща за този който може да управлява по определен начин електромагнитните вълни. Преди столетия хората са давали пари за свещи и газ за осветление, от не много отдавна плащат за горива и произведено от тях електричество, а в бъдеще ще заплащат осветление и останалите удобства в живота си произведени на съвсем друг принцип. Нарича се прогрес.
Малък пример е ставащото с Huawei. Световният пъдар забрани достъпа до определени функции и мрежи на китайския гигант за да го срине, но същият този пъдар ще открадне технологията и след няколко месеца с малки промени ще я натика в свои устройства които ще имат достъп навсякъде. Въпрос на време е ако технологията от Филаделфия съществува но се крие, да стане достояние на някой друг, който няма да я крие и ще печели пари от нея или още по- ще има огромно влияние.
Та питам се въпросната технология по експеримента Филаделфия, ако наистина съществува, дали нямаше да разберем по озовали се тук и там хора и предмети, ама не за общо 20-30 случая за последните стотина години, а ежедневно?  И Пейдж, плащането никой няма да го отмени, просто едни други хора ще прибират парите, а не тези които търгуват с горива и извършват познатите ни транспортни услуги. Не намирам логика да се лишат от подобна технология, който я притежава ще притежава и господството над света. Никъде не става въпрос че всеки в къщата си ще има подобен активатор който щом му щукне на някой ще си праща каквото където си иска в пространството и времето. Ако я има вече тази технология, или не могат да я управляват, или доста голяма част от описаното е просто плод на нечие бурно въображение. Да не забравяме че са търсили технология, която да скрие нещо от радарни и сонарни устройства, едните засичат електромагнитни вълни, другите звукови, това напълно го вярвам, от десетилетия я има технологията Стелт, но телепортиране, дематерилизиране възможно ли е, много би ми се искало да разбера. Винаги ми е бил интересен този случай.

# 533
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Друга интересна история е човекът молец в Америка, за когото има безброй четива и филм
Това не беше ли един филм с Ричард Гиър?


„Послания от мрака” е филмът Simple Smile

Филмът е по действителни събития.
The first known sighting of the Mothman in November 1966 was witnessed by 5 men at once. Over the next 13 months more than 100 sightings took place, with credible witnesses like couples, firefighters, and larger groups of people.

За първи път Мотман е бил видян през ноември 1966-та от 5-тима души едновременно. През следващите 13 месеца се съобщава за повече от 100 наблюдения и то от надеждни свидетели като двойки, пожарникари и големи групи хора.

Има предположения, че мотман е свързан по някакъв начин със срутването на моста Силвър Бридж, при което загиват 46 души. Споровете остават дали този мотман е причинил срутването на моста, или е искал да предупреди хората за злополуката.
До колкото си спомням, преди да изчезне, за последно това същество е видяно около моста, който по-късно се срутва в реката.

Mothman sightings came to stop after the Silver Bridge collapse, leading to the theory that the Mothman and the bridge disaster were directly related. Some claimed to have spotted the Mothman near the bridge just before it fell into the river.

След срутването на Силвър Бридж, съобщенията за Мотман спират, което води до теорията, че има връзка между катастрофата с моста и това същество.

Proximity to the Mothman causes confusion, extreme fear, and psychological distress that can last months and lead to death or insanity.
В близост до Мотман се появяват обърквне, силен страх и психологически шок, които могат да траят месеци и да доведат до смърт или лудост.


https://exemplore.com/paranormal/Mothman-Sightings-and-the-Silver-Bridge-Collapse

# 534
  • Мнения: 1 432
Четох, че преди аварията в Чернобил, хора са забелязвали това същество.

# 535
  • Мнения: 1 847
A Motman ли хаха да чувала съм за него,той е човекът пеперуда.Дори има филм за него...незнам дали съществува обаче... Grinning

# 536
  • Мнения: 2 560
Здравейте 😊,
Поздравления, страхотна тема,  следя я с интерес💐.
Скоро четох интересна статия за Мотман, оказва се, че всички, които са го видели, или са свързани по някакъв начин с него и срещите с него, умират при неизяснени обстоятелства. Не знам как да сложа линк от  телефона,  обаче🙄.
Аз вярвам в свръхестественото, паранормалното и тн, обичам да чета такива неща, въпреки, че някои доста ме плашат🙊🙉🙈

# 537
  • Мнения: 15 248
Аз също съм чела за Мотман. Останах с убеждението, че съществото се появява като един вид предупреждение за беди, които предстоят. Сега обаче ми стана интересна и другата гледна точка - дали ги предизвиква по някакъв начин. И все пак колоня към - Не. Мисля, че по скоро предусеща трагедията и се появява, ама защо не знам, защото не съм чела да е помогнал, по скоро е в ролята на предвестник. Бях чела и за някакъв случай с американска двойка младежи (сякаш американци бяха, ама не твърдя на 100%), май момче и момиче, които пътували късно вечер по безлюден път и спрели за малко и отнякъде това същество се появило, одраскало капака на колата с нокти и после, както се появило, така и изчезнало, ама не си спомням какво е станало после. В смисъл не е сторило нищо на младежите освен, че ще им е било полезно да са обули "кафявите гащи" Stuck Out Tongue, но дали е имало някаква връзка с последващи събития в живота им не си спомням да се е писало. Този последния случай не знам и дали е достоверен или е измислица, ама звучеше страшничко.

# 538
  • Мнения: 569
Мисля, че по скоро предусеща трагедията и се появява, ама защо не знам, защото не съм чела да е помогнал, по скоро е в ролята на предвестник.

Може и да е помогнал, но няма как да знаем за трагедия, която някой анонимно е предотвратил според мен

# 539
  • Мнения: X
Вампирите на гробището Хайгейт в Англия?

Общи условия

Активация на акаунт