Големите загадки

  • 465 904
  • 9 090
  •   2
Отговори
# 660
  • Мнения: 36 468
Тези самолетчета ги знам - според официалната наука май трябва да са мухи или пеперуди (въпреки че очевидно си имат нещо като пилотска кабина). Мисля, че бях виждала сувенири (реплики) в сайта на Астронавти в древността. Бих си взела, ако намеря някъде по-бюджетна версия Simple Smile

# 661
  • Мнения: 15 311
Тук в темата в един линк или ровейки се в линковете прочетох, че загадката е разкрита. Май имало някаква сплав вложена в материала на моста или нещо такова, което влияело на кучетата и ги подлудявало. Прочетох мимоходом и не се задълбочих, но нещо такова беше.

# 662
  • Мнения: 400
Относно кучетата и моста, бях чела че имало някакво растение, което им действа все едно са  надрусани, неадекватни нещо такова. Та за това са се хвърляли, колко е вярно не знам.

# 663
  • Мнения: 3 576
Още в началото на темата се споменава този мост с кучетата, както и решението на загадката.
С голям интерес следя и много нови неща научих 🤗

# 664
  • Мнения: 3 891
Обаче вчера стана дума за същите снимки с една позната от плевенския край и тя ми каза, че в някакво село( забравих името) все още правят снимки по време на погребенията. Един вид както документират сватби, кръщенета, така и погребенията.
Това, че някъде нещо се прави, не означава все още, че може да бъде възприемано с лекота масово. Човеците винаги са имали и имат склонност да правят неща, които са неудачни.
Извинявам се, малко спам, но не се въздържах.

Последна редакция: ср, 29 май 2019, 18:41 от Защо ме търсиш?

# 665
  • Мнения: 4 746
Е аз и не твърдя, че е масово. Поне не и у нас.По-скоро се изненадах, че има места, които към днешна дата продължават с подобни ритуали.

Оказа, че в ютуб има някаква "ниша" с такива клипове. Хора от целия край на света качват снимки на покойници - съвременни кадри.
Ютуб взе , че ми предложи 2-3 такива..

# 666
  • Мнения: 6 886
Да ви разкажа една загадка, която лично съм преживяла, при това много пъти.
Живеех в една къща и малко по-нагоре през улицата, почти срещу нас, имаше празна двуетажна къща. Понякога, макар и рядко, в летните вечери, като се прибирах, от празната къща се чуваха много силни звуци - разговори, тракане на прибори в чинии, направо глъч. А цялата къща тъмна и няма никакви признаци на живот . Сякаш призраци си устройваха пиршество... Много злокобно звучеше. Като си влезех в нашия двор, звуците изчезваха, но след като се кача по стълбището, отново се появяваха, макар и по-слаби. Примирах от ужас, беше много злокобно,  а и аз бях още дете...
Постепенно пораснах и започнах да свиквам. Но много се чудех какво е това.

Развръзката:
Скрит текст:
В края на краищата разбрах каква беше тази мистерия. През друга улица, в обратна посока на празната къща и на високо, имаше ресторант. Явно в определени моменти се получаваше някакъв феномен и звуците от ресторанта се пренасяха и усилваха многократно през две улици. Много странен ефект. В по-отдалеченото място се чуваха най-силно,  а на места напълно изчезваха.  Интересно беше, че вътре в самия ресторант въобще не се чуваха такива силни шумове.
Така и не разбрах при какви условия се получаваше тази звукова фуния, която многократно усилваше звука и го пренасяше през две улици, само на определени места.
След време доста съм се забавлявала, когато мои приятели, идващи на гости, са изтръпвали от ужас. Simple Smile 

# 667
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Шумерите

Подобно на Египет и долината на река Инд, „земята на Авраам" - суха, безплодна и „прерязана" от могъща река, няма как да е била „предел на мечтите" за номадските племена от каменната ера. Историците до неотдавна изобщо не са вярвали в шумерите, считайки ги за библейска измислица, както и досега не може да обяснят откъде са се взели, защо са избрали такива сурови места за преживяване, на какъв език са говорили, откъде са им били известни основите и тайните на металургичното производство? Шумерите са знаели как да строят пещи за производство на бронз, строили са градове, издигали са техните храмове (зикурати), обработвали са земята и са развивали науката, в частност - математиката. Именно благодарение на тях в един час имаме 60 минути, а минутата е от 60 секунди. Именно те са разбрали, че в кръга има 360 градуса. И всичко това по времето, когато практически навсякъде по останалия свят човечеството още се е мъчело, ровейки за корени и ловувайки диви животни за прехрана.

# 668
# 669
  • Мнения: 514

Със сигурност не сме само ние във вселената. Тук почти никаква информация не се съдържа. Поне аз не разбрах за какво точно става въпрос.

# 670
  • Мнения: 4 746
Бях чела или гледала някъде, че в дълбоките ледове на Антрактида са намерени бактерии подобни на тези извлечени от почва на марс или нещо подобно. Спомените ми са смътни, беше отдавна, ако някой се сеща за какво говоря да сподели подробности.

# 671
  • Мнения: X
Реално всеки метеорит, стигнал до повърхността на земята, носи космически материал. Ние не знаем парчета от какво и от къде са тези късове. Какво невероятно има в това?

# 672
  • Мнения: 1 439

Шумерите - народ, който е имал контакт с Анунаките, в превод "тези,които дойдоха от небесата".
По-смелите теории казват,че хуманоидите, които са обитавали региона са били доста примитивни. Анунаките се намесват в еволюцията, като започнали да си "вземат" земни жени, които пък раждали по-развити генетично, а и интелектуално индивиди.В последствие тези нова хора са служили като работна ръка, за да се копае злато за пришълците от Космоса. Златото е било нужно за космическите полети и предпазване на летателните апарати от Слънцето. С това някои автори обясняват и причините небесните гости да кацнат точно на арабския полуостров, заради богатите находища от благородния метал. В последствие са научили древните хора на някои технологии и са ги оставили да се доразвиват сами.

# 673
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Тази теория е по-скоро поизмислена на база някои данни. Фантазии. Фактите са, че шумерите са били толкова развити, колкото и египтяните, но различни по култура, така че не могат да се сравняват. Не са имали роби, а наемни работници, на които се е заплащало с порциони хранителни стоки, като например зърнени и олио. Пари няма, не са съществували. Градовете и социалното и политическо устройство е било много добре развито. Имали са първоначално йероглифно писмо, което се заменя с клинообразно. Имали са стотици ако не и хиляда богове, които са били човекоподобни по вид и изключително рядко някое животно по-скоро демон, не бог.
Никъде не се говори за злато и тям подобни.

# 674
  • Мнения: 1 439
Това, което написах за Шумер е на база книгите на Зекария Сичин.Той, както знаете, тълкува алтернативно историята на древните народи, но пък действително има неоспорими факти, за които официалната наука си затваря очите и не обяснява. На тази почва се вихрят наистина фантастични истории за дълбоката древност Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт