Големите загадки

  • 465 830
  • 9 090
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 6 879
Според мен има връзка с антигените. И възможните комбинации с тях. Та и оттам  вероятно.

Нали точно антигените по повърхността на еритроцитите определят кръвните групи.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%B3%D0%B5%D0%BD
Цитат
Антигените[1] (аглутиногени) са вещества, които се възприемат от организма като чужди и предизвикват специфичен имунен отговор: хуморален, имунен отговор или и двата заедно, създаване на имунологична памет или имунологична толерантност. Те представляват белтъци по повърхността на еритроцитите. Биват 2 вида – А и В, като така се определят и кръвните групи:

0 (при нея липсват белтъците А и В)
А
В
АВ (съдържа белтъците А и В)


Последна редакция: пн, 03 юни 2019, 13:40 от Diorela

# 766
  • Мнения: 2 695
Не знаех, че АВ е толкова рядко срещана кръвна група. Благодаря за информацията.

# 767
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Според мен има връзка с антигените. И възможните комбинации с тях. Та и оттам  вероятно.

Нали точно антигените по повърхността на еритроцитите определят кръвните групи.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%B3%D0%B5%D0%BD
Цитат
Антигените[1] (аглутиногени) са вещества, които се възприемат от организма като чужди и предизвикват специфичен имунен отговор: хуморален, имунен отговор или и двата заедно, създаване на имунологична памет или имунологична толерантност. Те представляват белтъци по повърхността на еритроцитите. Биват 2 вида – А и В, като така се определят и кръвните групи:

0 (при нея липсват белтъците А и В)
А
В
АВ (съдържа белтъците А и В)
АВ е най-хубавата кръвна група.Simple Smile
За разлика от другите нямат антитела към А и В във серума.

# 768
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Андрей Чикатило: Канибала от Ростов е с кръвна група АВ

# 769
  • Мнения: 6 879
Намерих информация с примери за доминантни и рецисивни гени и унаследяването точно за кръвните групи, но лично на мен пак не ми стана много ясно защо се получава такова разпределение на кръвните групи в населението. ( При очите го разбирам ,но при кръвните групи - не)
http://www.kenguru.bg/po+nasledstvo/1/MlW-gRWbIRWzMhK-UBKHcNW3gl … Hk9SbIpWzYhePgdez
Скрит текст:
Цитат
Общи принципи при наследяването

Накратко, всеки признак на организма (цвят на косата, очи, кръвна група, резус - фактор) се кодира от два гена. Реалното количеството гени, които определят признака, са значително повече. Единия ген детето получава от майката, другия - от бащата.

В генетиката се различават доминантни и рецесивни гени. Доминантният ген се обозначава с главна буква от латинската азбука и в негово присъствие рецесивният ген, по правило, не проявява свойствата си. Рецесивният ген се обозначава с малка буква от латинската азбука. Ако за някой признак организмът съдържа два еднакви гена (два рецесивни или два доминантни), то той се нарича хомозиготен по дадения признак. Ако организмът съдържа един доминантен и един рецесивен ген, той се нарича хетерозиготен по дадения признак и при това се проявяват тези свойства на признака, които кодира доминантният геном. „Доминантният" ген е по-силен от рецесивния ген.

Пример:
А - доминантен ген, определящ кафяв цвят на очите
а - рецесивен ген, определящ син цвят на очите

Възможни варианти на генотипа:
АА - хомозиготен, кафяви очи
Аа - хетерозиготен, кафяви очи
aа - хомозиготен, сини очи

По кръвна линия

Кръвните групи при човека са четири - 0, А, Б и АБ. Унаследяването им се определя от комбинацията на алелите І0, ІА и ІВ на гена І.

Кръвна група    Определящ генотип (ове)

Нулева                        I0I0
А                                 IAIA,  IAI0
В                                 IBIB,  IBI0
АВ                               IAIB

Това, което се забелязва лесно е, че за разлика от нулевата кръвна група, която винаги е хомозиготна, групите А и Б може да са както хомо-, така и хетерозиготни. Изводът от това е, че въпреки че алелите ІА и ІВ доминират поотделно над І0 те не доминират и един на друг, а когато са в общ генотип - ІАІВ, дават нов белег - кръвна група АБ. Тоест доминират едновременно.

Доминантният ген винаги блокира действието на рецесивния, но два рецесивни гена в една и съща хомологична хромозома има достатъчно сила, за да контролира признаците (или дефектите), проявяващи се във фенотипа. „Доминантност" и „рецесивност" са основни понятия в генетиката. Например генетичните кръвни групи А и Б се явяват доминантни, а генетична група „0" е рецесивна. Генът на положителния резус-фактор се явява доминантен, а отрицателният - рецесивен. Трябва да отбележим, че тези явления понякога са по-комплексни. Например гените на кръвни групи А и Б се явяват доминантни по отношение на гена на „0" и ако определено лице е носител на двата гена А и Б, това лице има кръвна група АБ.

Явно разковничето е тук : Трябва да отбележим, че тези явления понякога са по-комплексни.

# 770
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 986
Аз съм 0+ , а брат ми е 0- от едни и същи родители. За златната кръв аз го разбирам като изобщо липсващ Rh (нито -, нито +).
 Обаче знам, че не е само Rh важно, а има още други букви, означаващи нещо си и се взима под внимание цялата комбинация от букви, а не само началните. Иначе може да възникне проблем на отхвърляне. Така ни го обясни една специалистка. Не помня повода.
И имах възможност на живо да видя африканец със зелени очи. Много е странно. Тъй като неговата страна е била френска колония, може да е станало някакво преплитане и да е избил този ген.

# 771
  • Мнения: 1 789
Изключително интересна тема, изчетох я на един дъх Simple Smile
Загадките, които най-силно ме вълнуват, са за случая Дятлов, съдбата на Романови (четох, че е доказано чии са телата, но все пак намирам темата за много интересна) и какво се случва всъщност в Зона 51. Беше ми много интересно да прочета за златната кръв, което ме подсети, че преди доста време бях чела някъде, че при ромите и индианците не се раждат близнаци, не знам доколко е вярно.

Последна редакция: пн, 03 юни 2019, 17:49 от Crystal Noir

# 772
  • Мнения: 36 460
За индианците не знам, но при ромите явно се раждат, има и известни - например, преди няколко години двама братя близнаци спечелиха големия джакпот на НЛ.

# 773
  • Пловдив
  • Мнения: 14 384
Хубава тема, но нямам време да я прочета.
Раждат се близнаци във всички общности и раси, но с различна честота.
Циганите са край нас, все сме виждали близнаци между тях, така че не знам кой го е писал това и откъде е взел информацията. Wink

----
Цитат
Е това вече си е наистина загадка за мен. Как така доминира кръвната група  с 2 рецесивни   0+ и 0- общо правят 45%, близо половината население на земята, а кръвната група с много голяма вероятност и 2 доминантни - АВ е толкова рядка (АВ+ и АБ- 4 %) . Защо А и В, след като са равностойни, доминантни,  като % в населението са толкова различни - А+ и А- 40 %, а В+ и В- 11% ???
Ами защото самият ген, който "отговаря" за антигена B, се среща рядко. "Равностойно" доминантни не значи еднакво разпространени.

Последна редакция: пн, 03 юни 2019, 16:34 от Магдена

# 774
  • Мнения: 11 970
За китайците съм чела, че липсва генът за близнаците, тъй като в миналото са ги убивали.

# 775
  • Мнения: 1 583
Странните творби на международното летище в Денвър /DIA/.
Апокалиптичен кон със светещи червени очи, който посреща посетителите? Налице.
Кошмарни фрески? Налице.
Странни думи и символи, вградени в пода? Налице.
Гаргойли, седящи в нещо като куфари на колони. Налице.
Авиационни летищни писти с форма на нацистка свастика? Налице.

Произведенията на изкуството там не са просто струпване на странни изкуствоведски избори, направени от хора с лош вкус, както мислят много хора. Това е дълбоко кохерентна колекция от символични творби, която отразява философията, вярванията и целите на глобалния елит. DIA е най-голямото летище  в САЩ и е струвало над $4,8 млрд. Всичко относно това летище е планирано педантично и е там по определени причини...
На стените и  пода на летището са изрисувани шокиращи фрески, тайнствени знаци и надписи на известни и неизвестни езици, в помещенията се издигат странни артефакти.
Много хора са убедени, че международното летище в Денвър е построено за Новия световен ред. Вероятно то ще бъде щаб-квартира на новия свят  и подземно убежище за елита, военна база и гигантски концентрационен лагер на смъртта. А това може да значи, че летището може да бъде и център за масово унищожение на хора в новия световен ред.
Известният телевизионен водещ Джеси Вентура в свое предаване, посветено на 2012 г.  посочва, че целта на летището е да се маскира колосалният комплекс от подземни съоръжения, построени за американския елит; журналистът го определя като команден пункт на Западния сектор за новия световен ред.

Според една от версиите Денвър е един от символите на Новия световен ред, който ще настъпи, след като световният елит устрои на планетата масов геноцид, в резултат на което населението ще се свие до 500 милиона.
Скрит текст:
Скрит текст:

На който му се чете повече за летището:
https://www.parallelreality-bg.com/statii/izvanzemen/secretbases … -16-22-19-47.html
http://rasper-bg.com/?p=802

# 776
  • Мнения: 36 460
Спомням си, че гледах предаване за това. Наистина е подозрително, че има зони, в които не допускат камери. Ако нямаха нищо за криене, нямаше да го правят.

# 777
  • Мнения: 47 973
Наистина зловещо летище. Не е просто грозно изкуство.

# 778
  • Мнения: 14 617
Периодично преглеждам последните страници на темата.Дъщерята попада в 1%.Някъде пишеше,че те са с извънземен произход.Не знам дали сте  коментирали тази версия.

# 779
  • Мнения: 15 309
Леле, това е супер интересно. Още имам да чета от материала в линка и с напредването му става все по налудно, но и доста познато. Преплита се с едни други теории за Земята, Орион и Сириус. Много, много интересно.

Общи условия

Активация на акаунт